Šta je novo?

[PS4, PS5] Gran Turismo 7

Potvrđena su već vozila :D

ceu3bjekl2e91.jpg
 
Bas me interesuje koliko ce da kostaju prva 2 :D i nadam se da nece trebati invitation za 918 :D cini mi se da ce sklonjene pare za Jag otici na ovo :(
 
Naleteh u NeoClassic trci na RB ringu na R30 :) Uspeo sam da odigram za sad samo Ring u ovom mini sampionatu za Cafe i uzas kakvav je AI :D NIsam video losiji AI pogotovo po pitanju strategije do sada.
Slika iz replaya :)
SHARE_20220728_1143290.jpeg
 
Uzeo i ja PS5 i naravno GT7, juce probao igru i naravno prvi utisak je odlican. Presao sam prvi menu book i uzeo prve dve licence, zanimljivo kad udjem u kafe nemam ponudjeno novi menu book.
 
Postoje odredjena pravila da bi se dobio novi mBook. Uslov za novi moze biti da zavrsis sve postojece mBookove koje imas ili odredjeni collectors lvl ili odredjene zahteve. Za drugi mBook moras da dobijes/osvojis B-1 licencu u auto skoli npr.
 
Meni u igri nedostaje kao neki sampionat gde bi se vozile trke za bodove na vise staza. To bi mi najvise odgovaralo. Ovako nemam zelju da vozim. Presao sam one u okviru knjiga, a to je nekako minimalno.
 
Meni u igri nedostaje kao neki sampionat gde bi se vozile trke za bodove na vise staza. To bi mi najvise odgovaralo. Ovako nemam zelju da vozim. Presao sam one u okviru knjiga, a to je nekako minimalno.
Za te price imaju organizovana takmicenja unutar Sport (online) moda a i skoro svaki pec donese neki mini sampionat, ali da slazem se da bi bilo lepo kad bi postojao ili kad bi sam mogao da napravis sampionat za sebe po svojim pravilima protiv AIa ako ne zelis da se igras online.
 
Ma gde na online, to sve ludaci, za mene kao da protiv Šumahera vozim. 😬
 
Ma gde na online, to sve ludaci, za mene kao da protiv Šumahera vozim. 😬
Ne znam meni je bolje protiv "zivog coveka" nego protiv AIa da igram, mada jos igram na DS kontroleru (nazalost G25 koji imam nije podrzan na PS5 a ne znam sta bi uzeo cekam da vidim sta ce izbaciti i koje ponude ce biti sad za praznike). I pored toga imao sam super iskustvo uglavnom, cak i par pobeda ali uz dosta znoja. Par puta mi je zbog par id***a skocio zikica jer ima ljudi koji namerno te izguraju u par zadnjih krivina pred cilj i onda ti upropaste celu trku a oni zavrse cak i sa kaznom od par sekundi zbog bumpovanja na visokim pozicijama. GT je ocigledno pokusao dosta da poradi na tom "divljanju" pojedinaca ali nekad im je sistem uzasno glup. Par puta mi se desilo da neko ispred mene izleti , GT ga oznaci kao ghost car kroz koji mozes da prodjes jer se bacaka po celoj stazi i onda odjednom ih vrati u normalu i ti ga zakacis i dobijes kaznu. Zato izbegavam pri igranju online te "ghost" slupane automobile zbog cega zna da se nekad izgubi par pozicija.

Kako sam presao celu igru meni je sad cilj da osvojim sve zlatne pehare i da kolektujem odredjene automobile. Od prvog cilja me deli par 1hr mission trka i jedno 50 milki kesa :D (sto se lako nagrinda ali je dosadno voziti manje vise istih par trka da bi brzo zaradjivao). Sad dosta provodim vremena i u samim scapovima i vozim omiljeni Ring i slikam svoje naj trenutke s razlicitim autima :)
 
Ali da slazem se da bi bilo lepo kad bi postojao ili kad bi sam mogao da napravis sampionat za sebe po svojim pravilima protiv AIa ako ne zelis da se igras online.
Ovo je nešto što želim da svaka vožnja ima, ali samo sam video u Assetto Corsa i novijim F1 igrama. Tako nešto bi bilo idealno u GT7.
 
Bogami posteno su obogaljili gume, sad vise nema sanse da se odvezu 2 stinta sa RH gumama.
Na trci gde farmam kes sam ranije mogao samo s jednom dopunom goriva da prejdem trku na RH gumama i jedva bi bile nacete , sad se ponasaju negde izmedju kao nekad soft/ medium sto se tice habanja.
Ono sto vidim kao prednost u odnosu na ranije je sto do sad cim indikator guma padne oko 50% auto je klizao na sve strane, sad to vise nije slucaj cak i kad indikator padne na oko 10%.

Takodje DMG model je tako podesen da kola kao da su kristalne case , mali dodir i odmah pola auta se zacrveni.

Inace fakticki smo dobil 3 auta i jedan skin posto je Mangusta vec bila u igri kao non-Dior model ;)

Ono sto mi se ne svidja kod ovog peca je sto jedan od extra bookova trazi 2.4 milke da bi bio ispunjen , a iovako im je pricing model los, ali bitno je da su digli limit za kupljeni kredit sto sve govori :)
 
Koja trku voziš za farmanje para?
Ja sam vozio Tokyo WTC600 dok se mogao koristiti Tomahawk, sad ne znam šta je najefikasnije.
 
Ja najviše vozim Spa 60min trku i LeMans 30min, isto sranje u suštini u zavisnosti od toga koliko vremena imaš.
Tužno je što nema više opcija za pravljenje para, a nagrade za Sport mod su tek posebna priča..
 
Ja za farmanje najvise koristim Sardegna WTC800, kupio sam Mazdu 787B i Porschea 962C (oba power restricted to 800PP), mada pored njih koristim i razne druge aute (cisto da razbijem monotoniju) ali s prva dva navedena 15 krugova izvozim za nekih 23-24min sa 1 stajanjem u boksu, i Clear race donosi ~725k, to mi se cini nekako brzi grind nego LeMans30min koji se uglavnom zavrsi sa minut dva iznad 30min timea sto je tipa ok 10min za dodatnih oko 125k. Pritom na Sardegna-i je vreme super dok LeMans zna da bude ona kisurina sto smara :D
Tako da sam nasao neku racunicu da za nesto jace od sat vremena na Sardegnai zaradim 2.1 milke dok dok bi za to vreme otprilike na lemansu zaradio oko 1,7 milke, a i kako nemam puno vremena od dece koja se ne skidaju sa sonija sad na raspustu sto kraca trka kad uletim u 16erac manje smaranje da im vratim da igraju :ROFLMAO:
"Nazalost" sve Circuit Experience sam presao sa zlatom osim 2 layaouta na Tokyo Express a za to ce mi def trebati volan, ali na njima (Circuit Experince) sam zaradio brdo para i to za kratko vreme ali ta koka je presusila :(
 
Vozio sam Sardegna trku jednom, isto koristio 787B. Dobra je staza, a još nema noći i vremenskih neprilika za razliku od Spa 1h gde me uhvatio pljusak usred noći :)
 
Vozio sam Sardegna trku jednom, isto koristio 787B. Dobra je staza, a još nema noći i vremenskih neprilika za razliku od Spa 1h gde me uhvatio pljusak usred noći :)
Meni se iskreno LM i SPA vise svidjaju kao staze ali u GT za farmanje novca uz sto manje muke a sto brze uz ono sto sam vec naveo Sardegna je kroz zadnjih par peceva moj izbor

@djakza sto se tice trka u Sport modu nagrade su smesne ali nagrade za Time Trialove nisu lose. Npr trenutni time trial bez muke moze da se odradi za 1mil
 
Za grind se i dalje može koristiti Tomahawk - Tokyo WTC600. Ja se od skoro vratio igri, patch 1.21.
Koristio sam ovaj tutorijal (glitch metoda):


Oko 2.5 milke za sat i neki minut više.
 
Baš sam danas gledao ovaj video, deluje mi da je zeznuto voziti.
Onaj prvobitni Tomahawk grind je bio milina, kao da Wipeout igraš :)
 
Jeste zeznuto, ali brzo se udje u fazon, 22-25 min. po trci lagano. Ako se ne udara barijera može i bolje od toga. Osetljivost se smanji na minimum, gas nikad do daske, dozira se i vozi na pola do 80% gasa, vremenom se prilagođava osećaj. U krivinama se pušta gas za stabilnije skretanje.
 
Ja sam sebe uhvatio malo da me igra smorila sa konstantnim grindom i par staza u krug, pa sam usao malo u GT Sport, ono je totalna suprotnost od GT7, da izuzmemo grafiku, GTS izgleda i zvuci mnogo dramaticnije tokom voznje pri cemu je AI ocigledno sporiji, a i vremena potrebna za neke stvari se mnogo lakse postizu nego u GT7 kao da automobili imaju bolji grip iako dok se vozi se ima drugaciji utisak zbog silne skripe guma koja u GT7 se jako slabo i retko cuje.
u GT7 sam poceo da vrtim na zelenom paklu custom race , pro AI i iskreno uzivam u igri tako. Jer skapirao sam da me je bas smorilo jedno te isto grind grind grind, izgubio se smisao igre a to je zabava, jbt Cobra Coupe 20miliona pa da dam otkaz da bi to odradio :) .
Poceo sam i da igram meeting races kod staza koje ga imaju, malo je glupo sto se to ne racuna bar u predjenu kilometrazu za dnevni distance goal ali je zabavno da se odvoza staza sa drugim ljudima bez ikakvog trkanja natezanja jurenja za necim.
Trenutno moj cilj je da uzmem Carreru GT da kompletiram Porsche kolekciju ali to s ovim tockom srece ce se desiti tamo negde za 5godina :(
 
Ja počeo da grindujem samo zbog trofeja (kupovina tri legendarna auta za koje treba oko 24 mil.)
Zabava je naravno u GT7 - sport sekciji, uspeo sam da izvučem dve pobede prišle sedmice na Suzuka stazi 🙂.
Grind žešće smara. Zato dnevno odvezem 2 ili 3 grind trke i onda se prebacim na Sport. Kampanju sam odavno završio, ostalo još "samo" zlato za S-10 licencu.
 
Ja sam odavno presao i kampanju (sve zlato) i celu igru (taj trofej 3 lefende kad sam ja prelazio jos se nije znali tacno koja su 3 auta pa sam se zezno za 1 sto je produzili grind).
Ostali su mi samo curcuit experience tokyo express s BMWom zlatni da osvojim u counter clockwise varijanti i u misijama intermidiate i expert drift to su mi jedina 3 srebrna trofeja unutar same igre. Sama igra je odavno 100% platinum trofej
Naravno da nije sport moda odavno bih batalio igru, grind sam zadnjih 2 nedelje radio na time trialu jedino sto se ceka za isplatu dosta 😂 ali i trenutna staza bez po muke 1m. Sto se tice trka u Sportu malo sam oladio jureci grind a i Brazilci su poceli zesce da nerviraju s namernim izgurivanjem s staze, njih kad nema milina.
 
Konacno sam presao sve Mbooks. Ovaj poslednji je bio bas zanimljiv sa promenog guma i dolivanjem goriva na Suzuki. Sad krecem na licence, posto nemam uplacen PS plus ne mogu da probam online :(
 
Meni je ostala staza Suzuka za M42.
Koristim Mazdu LM55 (sa njom sam presao druge dve trke). Koje si gume koristio i kada menjao? Mislio sam da startujem sa hard gumama, izdrzim do 6 kruga, pa da predjem na wet.
 
Vozio sam sa Red Bull X2019, koliko se secam gume za kisu nisam koristio, isao sam u boks na kraju 5og kruga. Meni nije padala kisa za vreme trke.
 
Meni jeste pocela bas tu negde na 5om krugu, nisam se proslavio na kraju.
 
Sa Red Bull X2019 bi trebalo da bude prilično lako. Mislim da sam par desetina sekundi bio ispred prvog na svakoj.
 
Vrh Dno