Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Radio je najkvalitetniji stream preko wifi sasvim ok, trebalo je da ostave i tu opciju (uz eventualno ukidanje CBR i ostavljanje ABR za svaki slucaj), za one koji ne mogu da provlace kabl, ali svakako je lakse za njih da ukinu zbog podrske... Ali i kad se pogledaju ovde komentari gde su "napredniji" korisnici a koji nisu videli razliku u slici onda je jasno sto je to uradjeno...

@shamanNS
Bice i to, plan je malo sulud, odnosno menadzment forsira smanjenje protoka ali, kao sto i sam znas, ne ide to bas tako kako mali Perica zamislja sta bi lepo izgledalo u izvestaju :)
 
Problem može da bude ako TV ne radi na 5GHz wifi, ili ako je ruter daleko pa da signal nije stabilan.
U suprotnom, nema razlike.
Postavio sam bio jednom prilikom i uporedno protok.

 
Meni je brzina interneta odlična (i sa vpn i bez njega), a obarao je sliku više puta u 5 minuta jer se koristi VPN za EON TV aplikaciju.
Tako da nije isto, znaju oni vrlo dobro zašto su uveli "unapređenja" ;)
 
Vest je jer je sad pusteno za sve, nije odjednom...

Generalno je duplo manje HEVC od AVC u broadcast industriji. Zavisi od dosta faktora svakako.
 
Nekada sam koristio aplikaciju koja je činila da igrica na android telefonu "misli" da je na wifi umesto na 3g netu, zbog online igranja van kuće. Da li postoji neka slična za android box koja bi spoofovala eon aplikaciju da misli da je preko lan konekcije umesto wifi?
 
^Tipično srpsko razmišljanje i teranje inata 🤣
Al da inat bude džabe (softverski, ne hardverski).
 
Poslednja izmena:
juče sam apdejtovao eon aplikaciju na android tv boxu i potpuno je otišla u out...kad se startuje sve je crno i ništa neće da pusti, nijedan kanal, samo crna slika...kad restartujem box onda proradi, ali to traje samo do prvog izlaska iz aplikacije...kad je ponovo pokrenem ponovo crna slika pa restart boxa i tako u krug....užas...
 
@Maxbgd

ne vredi, bagovita app, morao sam da vratim prethodnu verziju....radi samo prvi put, čim izađem iz aplikacije i ponovo se vratim crna slika...a ne mogu baš svaki put da restartujem box zbog toga...s obzirom na ritam popravki verovatno bih se načekao da to srede...
 
Nisam bio tu nekih 15 dana i nisam ispratio promene.
Šta su oni zapravo pokvarili pa mi slika na pojedinim kanalima "secka" u odnosu na druge kanale?
 
Da li je neko sa vracenom verzijom apikacije resio problem povremenih prekida, cak i sa vpn prekida?
 
znaci nisam jedini koji ima te probleme sa seckanjem i crnom slikom... Neki kanali rade normalno neki ne...
 
Jel dobio neko ovu poruku na telefonu?

Usred gledanja na telefonu samo iskocila poruka?
 

Prilozi

  • 06DF5ACD-9EB4-4579-8468-152A154755DE.jpeg
    06DF5ACD-9EB4-4579-8468-152A154755DE.jpeg
    75.7 KB · Pregleda: 87
A52, Android 12. Poslednji update i telefona i aplikacije. SBB mreza na wifi-u.
 
Evo ja upravo dobio poruku, p30 lite, sve updateovano na poslednju verziju, android 10 milsim da je, emui 12
 
To im je neki bug očigledno.
Jedan problem reše, iskoči neki drugi.
 
Samo informacija ako može , da li još ide provjera mobilne eon app na androidima , tipa root i ostalo uvedeno , hvala ?
 
Treba mi pomoc za EON aplikaciju na tv box mi s. Na jednom tv box mi s eon aplikacija ulogovana sa kodom,znaci kod je iskoriscen.Probao sam sve moguce varijante od predloga sto ste pisali i ne da mi da se ulogujem. Probao sam i kloniran EON i sve verzije EON aplikacije. Takodje sam probao preko pretrazivaca,ali ne dozvoljava.Moze li pomoc?
 
Mala pomoć: imam srpski EON, pa me interesuje da li može da radi u Crnoj Gori, preko njihovih internet provajdera ( na Smart TV-u) ?
 
Mislim da mi prosle godine nije radio RTS a mozda i ovi drugi nacionalni(ne gledam ih pa se ne secam). Rts nije posto imam naviku da gledam jutarnji program uz kafu. Kako sam imao neku kablovsku u apartmanu gledao sam ga preko nje. UG kanali su radili sigurno.
 
RTS ne emituju nigde van Srbije, ni na jednoj svojoj platformi.
Koliko znam, imaju zabranu od RTS.
 
Vrh Dno