Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Hteo sam na racunaru na primer iz web browsera ili iz neke druge aplikacije da pristupim kameri. Inace, program CareCamPro (iz uputstva) radi i na mobilnom i na racunaru
Ja koristim CareCamPro i na mobilnom i na racunaru ,jedino na DVR video nadzor mora neka fabricka user name i password
probaj dal mozes dami pises poruke
 
Da li neko mozda zna user name i password za noname kamere (lika u prilogu) kojih sada imam mnogo na kupujemprodajem? Konkretno, ova nosi oznaku 21HS. Probao sam admin admin i slicno sto sam pronasao ali nista ne prolazi.
Procitaj u uputstvu, ako opet nece ondak resetuj kameru.
 
Te kamere se katastrofa za bilo kakvo korišćenje osim na njihovoj mobilnoj aplikaciji tako da neka ti je bog u pomoći sa tim.

User i pass nisu univerzalni tako da ne mogu da se nabodu.

Ne isplati se kupovina tih kamera, nisu dovoljno jeftine.
 
Da li može mala pomoć?
Naime hoću veći broj (oko 24) IP kamera da podesim preko POE switch-a do NVR uredjaja koji treba tek da odaberem.
Da li moram isto da odaberem NVR sa 24+ porta ili? I da li može preko jednog Kable (linka) između SW-NVR da rade bez problema 24 kamera?
Switch koji imam je: PFS3226-24ET-240.
 
Imam NVR sa 4 kamere kojiima i network opciju. Sve lepo radi ali nemam windows program da mu pristupim preko PC-a. U stvari našao sam samo jedan ali nije besplatan AnyCam koji mi dozvoljava da vidim samo jednu kameru a i tu je slika očajna.
NVR jepovezan preko rutera i mogu da mu pristupim kroz browser (FF i Edge) ali sve što dobijem je ovo i naravno da ne radi, IE ne postoji
1661725572600.png
192.168.0.111
 
Da li može mala pomoć?
Naime hoću veći broj (oko 24) IP kamera da podesim preko POE switch-a do NVR uredjaja koji treba tek da odaberem.
Da li moram isto da odaberem NVR sa 24+ porta ili? I da li može preko jednog Kable (linka) između SW-NVR da rade bez problema 24 kamera?
Switch koji imam je: PFS3226-24ET-240.
Dovoljan ti je jedan port na NVR, ali obrati pažnju da NVR mora da podržava dovoljan broj kamera i protok za te kamere.
@CountMike koji NVR je u pitanju?
Sličnu poruku dobijam i ja za Dahua NVR, ali znam da preko jednog browser radi. Zakleo bih se Firefox. Doduše, Nisam odavno probao, jer koristim gDMSS aplikaciju.
 
Kineski dvr obično rade sa onim starim CMS ili kako se već zove software
Moram da vidim da li ga imam negde na računaru
 
Ovaj CMS ?
CMS_V3.1.0.8.T.20170417.exe
Instaliran ali ne vidim kako da se poveže sa DVR-om.
 
sad nadjoh Xmeye se zove...to radi na 99% kineza
stavi mu da automatski skenira IP adrese trebao bi da nadje DVR

mislim da ima i mobilna aplikacija koja se isto zove xmeyu pa je ima u milion varijanti.
 
Ovaj je taj 1%, ne može da nađe IP .
1661785283935.png
Ne može ni Android aplikacija.
 
Da li može mala pomoć?
Naime hoću veći broj (oko 24) IP kamera da podesim preko POE switch-a do NVR uredjaja koji treba tek da odaberem.
Da li moram isto da odaberem NVR sa 24+ porta ili? I da li može preko jednog Kable (linka) između SW-NVR da rade bez problema 24 kamera?
Switch koji imam je: PFS3226-24ET-240.
Nažalost tebi treba NVR koji podržava najmanje 24 IP kanala pa naviše!
Predpostavljam da su kamere brenda Dahua i ovo ti je trenutno najjeftinija varijanta njihovog NVR-a iz Lite serije od 32 IP kanala:

A što se tiče tog Switch-a kog imaš plašim se da je malo "tanak" i na granici za 24 IP kamere, jer em što je samo 100 Megabitni nego mu je i Packet Forwarding Rate 6.5472 Mpps...

A koje su kamere (2MP, 4MP ili 4K) i koji bitrate je u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Da, kamere su Dahua od 2mpx. Našao sam sličan NVR od 32 kanala.
Još jedna nedoumica. Tek sad vidim ukoliko hoću da pratim kamere preko neta moram posebno da povežem switch na ruter i posebno NVR na ruter pa tako da ih uparim. Po specifikacijama pomenuti switch i NVR imaju Gigabitni uplink, da li ću onda imati problem sa protokom pošto trenutni ruter ima samo 4 x 100mbit porta?
Da li u tom slučaju moram da menjam i ruter kako bi mogao da izvučem max bitrate koje imaju kamere (6144kbps)?
 
DH-PFS3226-24ET-240 ima 24 porta 10/100 i dva porta 10/100/1000 pa mislim da ne predstavlja problem to.
 
Da, kamere su Dahua od 2mpx. Našao sam sličan NVR od 32 kanala.
Još jedna nedoumica. Tek sad vidim ukoliko hoću da pratim kamere preko neta moram posebno da povežem switch na ruter i posebno NVR na ruter pa tako da ih uparim. Po specifikacijama pomenuti switch i NVR imaju Gigabitni uplink, da li ću onda imati problem sa protokom pošto trenutni ruter ima samo 4 x 100mbit porta?
Da li u tom slučaju moram da menjam i ruter kako bi mogao da izvučem max bitrate koje imaju kamere (6144kbps)?
Ruter tu ne igra neku ulogu jer se ceo saobraćaj između kamera i NVR-a odvija i prosleđuje u samom Switch-u.

Kako na tom Dahua DH-PFS3226-24ET-240 imaš i dva Gigabitna uplink porta bitno je da u jedan port bocneš LAN kabl iz Routera a u drugi Gigabitni port bocneš LAN kabl od NVR-a i nikako nemoj da vezuješ i razdvajaš kamere i NVR od Switch-a.
Znači sve kamere i NVR na jedan switch, a iz tog Switch-a samo jedan LAN kabl do Routera i nećeš imati problem sa gledanjem kamera jer svakako nećeš gledati istovremeno 4 i više kamera, jer verujem da ti upload od provajdera neće dozvoliti to sem ako nemaš upload od 100 Mbps! ;)
@zexoni70 zašto misliš da je 6.5 Mpps malo? To je valjda za ceo switch, što mu dođe preko 270k po portu.

Ja sam poručio https://www.cudytech.com/productinfo/23097.html koji na 100mbps ima 148.800 pps, pretpostavljam po portu.
Negde sam čitao da je kod Switch-a ustvari najbitniji Packet Forwarding Rate, a ipak 24 IP kamere su žderači protoka tako da bih u slučaju @pralexis svakako išao na Gigabitni Switch.

Daleko od toga da je DH-PFS3226-24ET-240 loš Switch, ali uvek se uzima još koji slobodan port više da uređaj ne bi radio sve vreme na maximumu...
 
Poslednja izmena:
Takođe savet za one koji imaju upravljiv Switch i na njemu vezane kamere i NVR da se uključi i opcija IGMP Snooping i konfigurišu portovi (a možda i naprave različite VLAN grupe), da bi onda Switch sam prosledio sav video saobraćaj na portove kojima je to i potrebno, a u ovom slučaju samo sa portova od kamera na port od NVR dok drugi portovi ostaju neopterećeni nebitnim podacima.

IGMP Snooping.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PJ
Hvala na odgovoru i savetu!
Switch koji imam je od prijatelja pa bih ga iskoristio da ne kupujem drugi.
Videću kako se ponaša sa ovim kamerama pa ako baš ne ide potražiću drugi.
 
Hvala na odgovoru i savetu!
Switch koji imam je od prijatelja pa bih ga iskoristio da ne kupujem drugi.
Videću kako se ponaša sa ovim kamerama pa ako baš ne ide potražiću drugi.
Naravno, radiće to sa kamerama od 2MP i nije ti potreban tako veliki bitrate od 6144 Kb/s za 2MP, već stavi sve na 2048 Kb/s na 15 FPS i sa kodekom H.265 ćeš uštedeti popriličan prostor na HDD-u! ;)

Ja sve svoje 4K kamere držim na 6144 Kb/s i to je i više nego dovoljno za 4K na H.265 kodeku! :)
 

Prilozi

  • Dahua 4K.jpg
    Dahua 4K.jpg
    115.9 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Ruter tu ne igra neku ulogu jer se ceo saobraćaj između kamera i NVR-a odvija i prosleđuje u samom Switch-u.

Kako na tom Dahua DH-PFS3226-24ET-240 imaš i dva Gigabitna uplink porta bitno je da u jedan port bocneš LAN kabl iz Routera a u drugi Gigabitni port bocneš LAN kabl od NVR-a i nikako nemoj da vezuješ i razdvajaš kamere i NVR od Switch-a.
Znači sve kamere i NVR na jedan switch, a iz tog Switch-a samo jedan LAN kabl do Routera i nećeš imati problem sa gledanjem kamera jer svakako nećeš gledati istovremeno 4 i više kamera, jer verujem da ti upload od provajdera neće dozvoliti to sem ako nemaš upload od 100 Mbps! ;)

Negde sam čitao da je kod Switch-a ustvari najbitniji Packet Forwarding Rate, a ipak 24 IP kamere su žderači protoka tako da bih u slučaju @pralexis svakako išao na Gigabitni Switch.

Daleko od toga da je DH-PFS3226-24ET-240 loš Switch, ali uvek se uzima još koji slobodan port više da uređaj ne bi radio sve vreme na maximumu...
Da, definitivno je PFR bitan, ali nemamo ideju koliko nam je istog potrebno.
Niti koliko pametno switch upravlja paketima, kada dodje do gužve.

Za 24 kamere, ja bih brinuo i za HDD podsistem. Nema igranja sa tolikim upisom.
 
Da, definitivno je PFR bitan, ali nemamo ideju koliko nam je istog potrebno.
Niti koliko pametno switch upravlja paketima, kada dodje do gužve.

Za 24 kamere, ja bih brinuo i za HDD podsistem. Nema igranja sa tolikim upisom.
Sve zavisi da li će kamere da snimaju samo MD ili snimaju sve vreme 24/7, ili kombinovano.
Ako je u pitanju neki market ili tržni crntar gde je frekvencija ljudi velika onda mora 24/7 i tu moraju onda ozbiljini snimači iz Dahua WizMind serije sa po 4 ili 8 HDD-a i većim bandwidth-om...
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Potrebno mi je neko rešenje za video nadzor na placu gde nema interneta. Snimanje dan/noć do 7 dana, horizontalni ugao snimanja što veći. Da li je izvodljivo snimanje na hdd laptopa? Ili povezivanje sa bežičnim od mobilnog interneta?
 
Treba ti snimac i kamera, i HDD za snimac (može iz laptop-a), snimanje na računaru može ali je besmisleno.

Pročitaj malo temu ore nego što pitaš dalje
 
Jedna ili više kamera ? Inaš i kamere sa memorijskim karticama, koliko dugo zavisi od kapaciteta kartice. Mnoge imaju i detektor pokreta pa tako može da snimi mnogo materijala. I ako kamera može da bude IP. to ne znači da mora internet.
 
Не знам колико ми треба камера. Треба да покрије неких 25 метара ширине на удаљености 5 -15 метара. Мислим да би једна била довољна. Читам тему, али не разумем пола ствари, поготово детаље. Идем тамо повремено ( на 5-7 дана). Звук није потребан, само снимак оног ко евентуално уђе у двориште, тако да може и активација на сензор покрета.
 
Kamere nemaju senzor pokreta, to radi softver u kameri ili DVR

Ako si siguran da je samo jedna kamera dovoljna mozes uzeti imou kameru o kojoj sam pisao nekoliko strana ranije, ali ces joj morati pristupati preko lokalne mreze posto nemas internet.
 
Za nadzor isturenih mesta kao sto su vikendice bi trebala zasebna tema jer ima tu dosta problema. Te kamere i snimaci su izlozeni i kradji, gromovima, niskim temperaturama, razlicitom osvetljenju, nestanku struje... a i snimanje na pokret u prirodi dovodi do velikog broja laznih alarma, tako da je to tema za vecu diskusiju, posebno sto postoje i problemi sa aplikacijama i njihovom pouzdanoscu.
 
Poslednja izmena:
Vidim da imaju mogućnost da snimaju na karticu nekoliko dana. Može se posle pregledati snimak na kompjuteru. Lokalna mreža samo za podešavanje? Model imou bullet 2c?
 
Lokalna mreza je i za pregled snimka,
nisi valjda mislio vaditi karticu da bi pregledao snimke?
 
Mislio sam, nisam znao da može preko lokalne mreže. Pod lokalnom mrežom misliš na direktnu vezu računara i kamere mrežnim kablom?
 
Nazad
Vrh Dno