Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ja 5 dana ne mogu da se smislim da li ići na plus ili na ultra... Sjedine stran esuoer mi je sto je plus kompaktniji ali strah me da mi ne bude zao kasnije što nisma uzeo ultra :/
Ako velična uređaja nije problem, idi na S22 Ultra, nećeš se pokajati. Trenutno najbolje u Androdi svetu na tržištu. Po meni je besmisleno čekati S23U ako ti se sviđa S22 serija.
Ja sam imao takvu dilemu za Tab S8, ali sto se telefona tice, Ultra.
Ako te ne mrzi napiši par utiska o Tab S8, razmišljam da menjam Tab S6, pa se dvoumim između Tab S8 i Tab S8 Plus. Tab S8 Ultra je zaista prevelik, ima ekran veći neko moj Dell XPS ultrabook, pa Tqb S8 Ultra odpada. Tab S8 Plus mi takođe pomalo veliko, Tab S8 po dimenzima mi je idealan, ali mi na Tab S8 smeta što ekran nije super AMOLED.
 
Sad je samo problem logistika i inflacija :LOL:

Ja sam mislio da uzmem obicni S22,ali sto vise vremena prolazi kontam da cu sacekati S23 /plus/ ultra da vidim kakav i koliki (ako uopste bude) pomak naprave i onda cu se odluciti za 22 ili 23
Jos je Peca sa benchmarka covek pricao da postoji mogucnost da i ovi sada telefoni poskupe... Tako da ne bih znao sta da posavetujem, osim da ne cekas dugo...
 
Pri tome S23U neće doneti ništa drastično bolje od S22U, kao što nije ni S22U doneo nešto drstično boje u odnosu na S21U. Priča oko Zmaja i Exy su veće izlišne, budući da i Exy na S22U radi odlično.
 
Toliko radi odlično da se priča da će ga ukinuti na dve godine, za S23 i S24. Znam da nije još potvrđeno, ali opet...
 
A onda će opet da bude Exy, pod uslovom da bude tačno da će S23 imati zmaja za sva tržišta.
 
nije to vazno sta ce biti sa s23 s24 sve dok se ne pojave
sta ce biti a sta nece biti su samo naklapanja i marketinski trikovi da se o brendu prica
meni s22U radi super i zadovoljan sam njime
ni sa prethodnim telefonima iz Note serije sa exy nisam imao probleme
 
jos jedno pitanjce, na par yt revew su po fazonu da slike objekata koji se pomeraju su znacajno losije. tipa deca, zivotinje i sl.. kakva su vasa iskustva, doduse ovi revrew su od pre par meseci tako da verujem da su softversk resili takve stvari
 




Samsung says the Buds 2 Pro can now achieve 24-bit hi-fi audio playback. You’ll need a phone running One UI 4.0 or later! With the help of its proprietary “seamless codec (SSC HiFi),” Samsung is pulling off hi-fi wireless playback.

 
Poslednja izmena:
Meh.. nista revolucionarno, nista novo.. mali upgrade u odnosu na proslu godinu.
 
Jel' imamo temu za nove Z Fold 4 i Flip 4 uređaje, traziš, ali ne nađoh.
 
Kako se pokazalo White stone staklo? Ne treba mi za seriju 22, konkretno za s21 fe, citao sam ovde da ste kupovali. Kupio neko od 1500din ali otisak prsta ne mogu da ocitam sa njim. Hvala
 
Jos je Peca sa benchmarka covek pricao da postoji mogucnost da i ovi sada telefoni poskupe... Tako da ne bih znao sta da posavetujem, osim da ne cekas dugo...
Uvek postoji supstitut,tako da mogu ici na mid range. Znam da su pricali o poskupljenju,ali mislim da sad kada se gledaju makroekonomski aspekti,telefoni nisu prioritet tako da ce se ponasati da idu silaznom putanju jer smem glavu dati da kada budu podnosili izvestaj akcionarima da ce traznja za telefonima bidi u minusu a to ce sigurno da obori cenu,iako postoji neki drugi problemi na terenu
 
Uvek postoji supstitut,tako da mogu ici na mid range. Znam da su pricali o poskupljenju,ali mislim da sad kada se gledaju makroekonomski aspekti,telefoni nisu prioritet tako da ce se ponasati da idu silaznom putanju jer smem glavu dati da kada budu podnosili izvestaj akcionarima da ce traznja za telefonima bidi u minusu a to ce sigurno da obori cenu,iako postoji neki drugi problemi na terenu
Jedino to da se desi takzvano iz 1 u X :D
 
Meni je ok s22 ultra, koristim ga od Maja i nemam nekih većih zamerki. Međutim ogroman minus je to pregrevanje i usporavanje telefona. Procesor mi je na 42-50 stepeni i tada kreće usporavanje, do 39 stepeni je ok. Kupio sam blackshark cooler da se hladi, i to je ok rešenje kada sam kući na dva punjača. Ali powerbank od 10000mAh izvuče za oko 3h, tako da je napolju beskoristan. Da li ima pomoći oko pregrevanja, ili je to fabrički? Npr 4G+ pun signal, čim počnem da skidam fajl od 50GB dođe do 20GB, podigne temperaturu cpu na 47 stepeni i stane download. Levo od kamera je vreo, nemoguće ga je držati.
 
Ja sam taman prelomio bio da uzmem S22+ a onda vidim S21 Ultra koji je gotovo po svemu bolji uređaj. Koliko vidim na stranu S22+ je nešto brže punjenje i ta kompaknost u ruci, lakši je i manje robusan + flat screen. Ostalo bukvalno sve na strani S21 Ultra, nisam pametan...
 
Na osnovu videa koji ste postavili, UI 5, mislim da nepobitno donosi revoluciju i na samsungu i u android svetu. Imacemo nove horizonte android iskustva.
Jedno pitanje. Ram+ funkcija sluzi li u praksi necemu, znam da je virtuelna i da ne moze da bukvalno doda Ram, sluzi za podatke i tako to, ali vredi li je povecavati, hoce li dati bar nekog ucinka? I kog i kakvog?
 
@BitrAtE po meni S21U, jedino u S22 seriji je ultra bolja ovi manji modeli nemaju šta da traže pored S21U.
 
Pa slažem se mada S22 Ultra ne uzimam u razmatranje jer je to u suštini sad Note. Uzeo sam ga ocu koji je godinama koristio Note seriju i prezadovoljan je.
Na strani S22+ još može biti prodaja kasnije, za nekog ko mijenja telefone jednom godišnje kao ja, vjerovatno se više isplati uzeti noviji uređaj.
 
Poslednja izmena:
Poslednje upozorenje...

Ako opet vidim iste ljude da spamuju idu u banovice malo da odmore.
 
A vidis meni bas nekako fali to Note kod S22 Ultra modela. Ovako u glavi nekako jos nisam svoj da je prakticno Note serija stopljena sa S serijom. Navika je cudo.
 
Kako na S22 Ultra staviti neki drugi ton za notifikacije (ton koji sam skinuo sa interneta)?

Dodatno, jel moguće staviti poseban za zvuk notifikacije za SMS, a da ostale notifikacije imaju drugačiji zvuk?
 
Kako na S22 Ultra staviti neki drugi ton za notifikacije (ton koji sam skinuo sa interneta)?

Dodatno, jel moguće staviti poseban za zvuk notifikacije za SMS, a da ostale notifikacije imaju drugačiji zvuk?
Takođe možeš i Zedge aplikacije da postaviš
 
@nemanja123
podesavanja-aplikacije-mesages-obavestenja-kategorija obavestennja-dolazne poruke-zvuk
Ako idem u podešavanja-aplikacije, onda nemam messages, već samo spisak aplikacija.
Ako ide na podešavanja-sounds onda imam samo da podesim za notifikacije (sve zajedno, nema pojedinačnih).

@Lemaja
Jel Zedge može da podesi ton za pojedinačne aplikacije (SMS, Viber...)? I kad podesim jel mogu da je izbrišem ili mora da ostane?
 
Ako idem u podešavanja-aplikacije, onda nemam messages, već samo spisak aplikacija.
Ako ide na podešavanja-sounds onda imam samo da podesim za notifikacije (sve zajedno, nema pojedinačnih).

@Lemaja
Jel Zedge može da podesi ton za pojedinačne aplikacije (SMS, Viber...)? I kad podesim jel mogu da je izbrišem ili mora da ostane?
Uđeš u poruke, settings/notifications/notification categoris/new messages/ sound i otvoriće ti se lista svih zvuka za notifikaciju nove sms poruke.
 
Nazad
Vrh Dno