Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

jos jedno pitanjce, na par yt revew su po fazonu da slike objekata koji se pomeraju su znacajno losije. tipa deca, zivotinje i sl.. kakva su vasa iskustva, doduse ovi revrew su od pre par meseci tako da verujem da su softversk resili takve stvari
Moram da ponovim pitanje, posto treba da prelomim i narucim telefon a ovo mi je najbitniji deo posto zbog slikanja malecke. Kakva su vasa isustva sa ovim ?:)
 
Moram da ponovim pitanje, posto treba da prelomim i narucim telefon a ovo mi je najbitniji deo posto zbog slikanja malecke. Kakva su vasa isustva sa ovim ?:)
20220814_184712.jpg
Neću ništa da ti kažem, proceni sam 🤨 iskreno ne znam kako i jedan telefon može da uslika mačku, psa, dete koje se pomera i da ta fotka bude dobra bez kompromisa sa senkama ili highlights
Edit- pro mode, sve neka bude automatski a ti samo smanji malo shutter speed pa u postu probaj da smanjis senke.
 
U poslednje vreme mi se drugi put pojavljuje bug, da kad je motion smoothness na adaptive, tj 120hz, u dark modu krene neki flicker dok skrolujem, koji vuce na zelenkastu nijansu. Cim vratim na 60hz, sve je normalno. Prosli put je pomogao restart telefona, sad vise ni to. Odradicu update, stigao je ovaj julski, ali ne verujem da ce to biti reseno. S22+ je u pitanju.
Da odgovorim samom sebi, mozda bude i drugima interesantno 😀
Ustanovio sam kada se definitivno javlja ovaj problem, a to je samo na poslu gde je osvetljenje u vidu neonki (4000K) i podesenom adaptivnom osvezavanju od 120 Hz na telefonu. U svim drugim uslovima spoljnog osvetljenja problema nema. Osvetljenje na samom telefonu nije automatsko, vec podeseno rucno na oko 50%.
 
Jel zeza nekog proximity u toku poziva na s22+, stavio sam staklo na ekran od kad sam ga kupio ono sto lepe uv lampom, i desava mi se kad hocu da prekinem poziv ekran idalje crn...
 
Znalo je ranije da zeza mene kada imam staklo dok je sa folijom radilo normalno. Ne na S22 seriji, ali S20 serija me je zezala.
 
Moram da ponovim pitanje, posto treba da prelomim i narucim telefon a ovo mi je najbitniji deo posto zbog slikanja malecke. Kakva su vasa isustva sa ovim ?:)
Ja sam ovo mnogo istrazivao iz istih razloga. I na S22 seriji postoji shutter lag, jednostavno Samsung nije za fotkanje dece koja cesto ne umeju da miruju. Trenutno sam na IP13Pro i sa njim mozes kako hoces, nece slika biti mutna (ako mozes da podneses iOS). U android svetu tako slika Pixel.
 
Vaistinu za jabuku. Paralelno fotkano, i mnogo bolju fotku daje jabuka.
 
Ja sam ovo mnogo istrazivao iz istih razloga. I na S22 seriji postoji shutter lag, jednostavno Samsung nije za fotkanje dece koja cesto ne umeju da miruju. Trenutno sam na IP13Pro i sa njim mozes kako hoces, nece slika biti mutna (ako mozes da podneses iOS). U android svetu tako slika Pixel.
Pixel i iPhone kamere jesu bolje u tom smislu (ne i idealne). Ali, mogu i sa Samsungom da se snime bolje fotografije (od automatskog moda) ali uz malo učenja i vežbe. Samo ne treba očekivati čuda sa kamera telefona, posebno u indoor i low-light uslovima.

Inače, za to se koriste AF/AE tracking rafali ali su retkost u smarfon svetu:
Xperia 1 IV: 20fps AF/AE burst shooting is supported in all cameras in Photography pro. With continuous calculations of autofocus and exposures up to 60 times per second, you'll get clear, in-focus shots of even fast-moving scenes. And it also realizes the Real-time Eye AF on humans and animals.
Xperia 1 II, 5 II, PRO, 1 III, 5 III, and PRO-I: 20fps AF/AE burst shooting with calculations of up to 60 times per second is supported only in the 24mm(wide) camera. Other lenses support 10fps AF/AE burst with calculations of up to 30 times per second AF/AE.







E sad, ko očekuje kvalitet burst fotografija kao sa preskupih Alpha kamera, biće razočaran, jer to nikada neće biti moguće postići sa kamerom smarfona.
Isto tako ne treba očekivati google hdr+ efekat, nebo plavo kao Jonsko more itd. Dodatnom obradom (čak i običnim filterima) je moguće postići atraktivniji efekat tih fotografija.
 
Poslednja izmena:
Posle par dana korišćenja S22+, selfi kamera u uslovima slabijeg osvjetljenja katastrofa. Po danu je odlična, detalji su primjetni ali po noći, razočarenje. Doduše bez onog "blica" ali u identičnim uslovima Poco F1 matori napravio identičnu sliku ako ne i bolju (sa manje šuma) drug sa F1 se slatko smijao dok sam ja bio u šoku. :)

Nisam pretjerano oduševljen ni sa glavnom kamerom, čak ću se usuditi da kažem da ne vidim ni neku veliku razliku u odnosu na S9+ koji sam koristio prije 4-5 godina. Ali ipak sa rezervom ova konstatacija iz razloga što sam vrlo malo testirao glavnu kameru, vidjećemo.
 
Evo od kako je proslo kada sam uzeo telefon, sve je sleglo i jeeedva ga srubim za dan koriscena na 50% bateriju. Nikakvih problema nije bilo sto se tice poziva. Ostaje po meni da ga ispeglaju oko kamere u nocnim uslovima i ima sancu da bude bomba uredjaj. Defintivno prvi telefon koji bih hteo da koristim narednih 2 godine tj da ne menjam svake godine. Jedino da sa S23 serijom izbace nesto wow ali ne verujem.
Eto cisto malo da podelim utiske sa ostalima nakon 2 nedelje od prelaska na S22U :)
 
Ja sam ovo mnogo istrazivao iz istih razloga. I na S22 seriji postoji shutter lag, jednostavno Samsung nije za fotkanje dece koja cesto ne umeju da miruju. Trenutno sam na IP13Pro i sa njim mozes kako hoces, nece slika biti mutna (ako mozes da podneses iOS). U android svetu tako slika Pixel.
Hvala puno na odgovoru, na kraju danas uzeh iphone pa nek mi bog na pomoći dok se naviknem :)
 
Par meseci kasnije od kako sam presao, sveo sam se da jednom nedeljno hocu da ga udarim od zid, ali mi 100 kila dinara odmah prodje pred ocima. U startu je bilo svakodnevno :D Ali, baterija i kamera, svaka cast. Imam slike rodjendana od klinke, u igraonici koja je u podrumu sa nekim nikakvim osvetljenjem, kako ono cudo hvata decu u pokretu, meni nije jasno. Samsung bi tu napravio samo sajam duhova. Obrati paznju na opciju "Prioritize faster shooting" u camera settings (do koga se naravno ne moze da dodje kroz aplikaciju kamere vec okolo :D )
 
Okolo, developer mode ? Da se u istom slučajno ne može ugasiti zvuk dok se fotka? Prilično sam siguran da je i taj zvuk bar malo odgovoran za shutter lag, jedini način da se isključi je da se system sound stavi na mute što je totalni nonsense. Ne mogu da vjerujem da se jednostavno ne može ugasiti zvuk u opcijama kamere, kao kod svih drugih proizvođača.

edit: Sad skapirah da pričaš o iphoneu
 
Poslednja izmena:
Od juče imam problem da mi se telefon restartuje prilikom gledanja yt. Samo crn ekran i kreće boot sekvenca.
Neko imao nešto slično?
 
Od juče imam problem da mi se telefon restartuje prilikom gledanja yt. Samo crn ekran i kreće boot sekvenca.
Neko imao nešto slično?
Vise puta mi se to desilo (najmanje 3), telefon imam od marta. Ali verovatno smo mi u manjini, posto je med i mleko kod ostalih 😅
 
Vise puta mi se to desilo (najmanje 3), telefon imam od marta. Ali verovatno smo mi u manjini, posto je med i mleko kod ostalih 😅
Random ili baš na yt?
Juče mi se desilo par puta za redom, nije totalno random, jer sam gledao, tj pokušavao, da gledam isti prenos uživo.
Sad sam odgledao neki snimak i sve je okej.

Al nešto ne verujem da će samo da se popravi. Obrisao sam neku aplikaciju koju sam instalirao prekjuče, da vratim u stanje pre nego što je počelo da se dešava.
 
Meni se dešava na S22+ da nakon što prebacim u 4K@60 snimak u YT, počne da trokira par sekundi, kao da se procesor muči... :oops:
Na par sekundi i nema veze sa internetom, vjerovatno neoptimizacija.
 
Žena i ja koristimo Vanced i nismo imali problema.

Ali se ženi desilo da je niko ne čuje kada ona zove ili nju zovu. Restart je rešio problem, pa ćemo videti da li će se ponoviti.

Inače telefoni kupljeni zajedno preko zvanične Samsung online radnje u Nemačkoj.
 
Vise puta mi se to desilo (najmanje 3), telefon imam od marta. Ali verovatno smo mi u manjini, posto je med i mleko kod ostalih 😅
Koristim Ultru od kad je izasla tj mesec dana nakon izlaska i bukvalno sve ove probleme koje ljudi imaju ja nisam imao ni jednom. Prosto mi neprijatno kad citam poruke sa problemima :ROFLMAO:. Da l' ja imam isti telefon , da l' sam na pravom threadu? :ROFLMAO: Mada kontam da threadovi i sluze da se dele misljenja i prica o manama uredjaja.
 
Ja koristim s22+, i desavalo se i u vanced aplikaciji i u zvanicnoj youtube app, kao i jednom u arenacloud aplikaciji.
 
Ja znam. Moj kolega je među prvima iz A1 dobio S22 Ultru i za sada nema nikakvih problema s njim.
 
Можда ти људи који немају проблеме нису хеви јузерс.
Da, inače pričanje i gledanje YouTube -a spada pod heavy usage 😁 moje telefonče je isto bez bagova, osim onog pregrevanja s početka nije bilo problema, čak se i to pregrevanje sredilo vremenom.
 
Koja je realna cena za S22 ultra 4 meseca star sa a1 garancijom?
 
Nazad
Vrh Dno