Šta je novo?

Google Pixel 6

Vidim pada cijena P6 i opasno sam se naložio da kupim. Sad je kod mene 500 eura.

Kakav je otisak prsta, baterija i tako to, je l' se popravilo sta kroz update-e. Ne vidim bolji telefon za te pare za mene.

Malo me jedino koci ta WC garancija...nije ni malo 500€ za nesto prakticno bez garancije, ali moram se pomiriti sa tim.

Opet kontam mozda je bolje pljunuti malo vise i imati telefon godinama, nego se zezati sa 'kinezima'...
 
Od prošlog meseca otisak radi odlično.
Sta znam, sa ovakvim cenama u svetu 500e i nije neka lova za uređaj bez koga faktički se danas ne može.
 
Ok je to cena.

Ja se lomim 6 ili 6a. 6 ima vise rama, 50mpx kamera, a 6a je kompaktniji (honor 20lite koji koristim poslovno je te veličine). Xiaomi 12x je iste dimenzije, super lezi u ruci, dobra specifikacija. Koliko je bolji od 6a nisam pametan. Al xiaomi cu da zaobilazim neko vreme.

@fkloznica jel imas problem sa mrezom? Vidim da se dosta ljudi zali na to.
 
Ne sumnjam da su svi bugovi ispravljeni. Ali imam osjecaj da bih se smorio sa sporim punjenjem od dva sata. Jedino je to neka da kazemo 'mana'...

Navikao sam na brzo punjenje (max pola sata) i ne razmisljam kad punim tel, obicno ujutru dok se umijem, napuni se na 100%.
 
Ne sumnjam da su svi bugovi ispravljeni. Ali imam osjecaj da bih se smorio sa sporim punjenjem od dva sata. Jedino je to neka da kazemo 'mana'...

Navikao sam na brzo punjenje (max pola sata) i ne razmisljam kad punim tel, obicno ujutru dok se umijem, napuni se na 100%.
A koji pixel se puni za pola sata? Možda samo dopuna , od 0-100% nema šanse.
 
Baterija se najvise degradira:

1. Kada se telefon pregreva
 
Poslednja izmena od urednika:
Aha, jeste. Zato su izmisli fast charging da nam promene navike i produže životni vek telefona. Sa 80% ili manje mogao bih samo vikend kod kuće da započnem, sve ostalo je rizik i prilagođavanje uređaju.
 
Kako god je punio, ona ce izgubiti na kapacitetu, sve i da stoji samo.

Postoji opcija optimize charging. Kod mene na Oneplusu preko noci puni do 80% normalno, a onda preostalih 20% 100 minuta.

Necete koristiti iste telefone 100 godina, svakako ce dosaditi za 2-3 godine, na kraju krajeva zamjenis je. Ne bih se nesto zrtvovao telefonu zarad MNOGO korisnih opcija.

I da vise ce se s*ebati baterija przenjem sa igricama, koriscenjem na punjacu sto vecina i radi, umjesto brzo da se napuni i skine sa punjaca.

Dealbreaker mi je ogroman ovo za Pixel, ne bih se mogao navici. Tako da, ne pije mnogo vode ta prica...
 
Baterija se najvise degradira:

1. Kada se telefon pregreva

Svaki telefon od poslednjih 15 sam punio noću ostavljajući ga na punjaču, i sigurno si u pravu pošto sam problema sa baterijom imao na ravnu nula telefona.
 
Poslednja izmena od urednika:
Po mom misljenju je bitnije da baterija izdrzi ceo dan pa je telefon dok spavam na punjacu svakako i puni se lagano do alarma. top prica po mom misljenju, na taj nacin se baterija cuva i bice dugotrajnija od svakog telefona koji se puni ultra brzo.
Mislim da samo nisi probao ovo drugo i da bi tada promenio mišljenje :) .Od kako imam OnePlus Nord 2 ,ne razmišljam više uopšte o bateriji niti gledam SOT. Stavim ujutru na punjač 20 tak minuta ,ne mora ni da napuni do 100(i na taj način se čuva baterija ,kad ga punis od nekih 20% do 90%).I evo posle 7,8 meseci od kako je kod mene ,ne mogu da kažem da sam primetio neki ozbiljniji pad kapaciteta baterije .Svakako ne koristimo iste telefone duže od 2 godine ..
 
Pitanjce, jel pixel 6 podrzava dual sim, sobzirom da nema esim i fizickli slot ?
Jel ima neko da koristi 2 "kartice' ?::)
 
Okay, to sam skapirao ali jel rade kao dual sim ili mozes da koristis samo jednu od te dva varijante ?:)
 
^ tnx za info, jos jedna stvar me zanima jel ima opciju clon app (viber pre svega) ili mora da se budzi preko drugih aplikacija :)
 
Ljudi da li ste uspeli da nearby share uparite izmedju androida i pc-a (w11) na neki nacin ?
Ubi me transfer preko bt ... uzasno sporo.
Znam za ftp ali treba mi neko lako resenje kako je nearby share.
 
Da li biste preporučili 6 Pro nekome ko dolazi sa OnePlusa? Ono što mi je važno su baterija, dobar ekran, softver bez bloatwarea i dobra izrada.
 
Nazad
Vrh Dno