Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Pozdrav,

Putujem u Srbiju iz Hrvatske uskoro pa me zanima isplati li se uzeti Globaltel eSim za period od tjedan dana pa da imam dostupan internet? Ako da, koja je najbolja opcija po vama, tj. šta je najsiplativije? Ima li kakvih problema sa signalom i mogu li u miru biti da ću na većini lokacija, ili barem na najbitnijim/najvećim lokacijama bit signala normalno (Beograd, autoceste, Niš, Novi Sad)?

Hvala unaprijed na pomoći svima :)
 
Imaćeš isti kvalitet interneta kao i A1 korisnici (za prvih 40GB u kalendarskom mesecu kolko je FUP za Globaltel korisnike).

Možeš odabrati neki od "uzbudljivi prepaid" paketa, zanimljivo mi deluje onaj sa 50 nacionalnih minuta ili SMS poruka i 10GB interneta na 30 dana za 600 dinara.

A1 na sve više mesta ima 4CA LTE CAT 16 konfiguraciju, pa možeš generalno očekivati u gradovima i na većem delu auto puteva brzine ~70-250Mbps download i do 60Mbps uploada.

Na nekim mestima je ipak sporije, i hoće da radi i ispod 10Mbps, ali to je sve ređe.

Generalno, možeš otići u neku zabit i imati bolji signal nego yettel ili mts, a može biti i obrnuto, al nije tolko čest slučaj. Evo i mape pokrivenosti za A1: https://a1.rs/o-a1/o_nama/a1_mreza

Ako ti nestane interneta imaju onaj dodatak od 5GB za 300 dinara važi 30 dana, pa je i to prilično povoljno.

Osim onih njihovih "padova" mreže koji su se desili u poslednje 2 godine, ako dobro pamtim 3 puta i trajali po par sati, razliku u odnosu na A1 mrežu što se interneta tiče nećeš primetiti (proveri da li si lepo setovao APN za globaltel). Njihovi problemi su skoro uvek vezani za 2FA i razne verifikacione SMS poruke. Ostali servisi rade sasvim normalno.
 
Imaćeš isti kvalitet interneta kao i A1 korisnici (za prvih 40GB u kalendarskom mesecu kolko je FUP za Globaltel korisnike).

Možeš odabrati neki od "uzbudljivi prepaid" paketa, zanimljivo mi deluje onaj sa 50 nacionalnih minuta ili SMS poruka i 10GB interneta na 30 dana za 600 dinara.

A1 na sve više mesta ima 4CA LTE CAT 16 konfiguraciju, pa možeš generalno očekivati u gradovima i na većem delu auto puteva brzine ~70-250Mbps download i do 60Mbps uploada.

Na nekim mestima je ipak sporije, i hoće da radi i ispod 10Mbps, ali to je sve ređe.

Generalno, možeš otići u neku zabit i imati bolji signal nego yettel ili mts, a može biti i obrnuto, al nije tolko čest slučaj. Evo i mape pokrivenosti za A1: https://a1.rs/o-a1/o_nama/a1_mreza

Ako ti nestane interneta imaju onaj dodatak od 5GB za 300 dinara važi 30 dana, pa je i to prilično povoljno.

Osim onih njihovih "padova" mreže koji su se desili u poslednje 2 godine, ako dobro pamtim 3 puta i trajali po par sati, razliku u odnosu na A1 mrežu što se interneta tiče nećeš primetiti (proveri da li si lepo setovao APN za globaltel). Njihovi problemi su skoro uvek vezani za 2FA i razne verifikacione SMS poruke. Ostali servisi rade sasvim normalno.
Hvala puno na odgovoru!

Ono u čemu vidim sada problem kada sam krenuo uzimati je da se može kupiti online, ali nije moguće da QR kod dostave na mail nego se to sve šalje na adresu, što znači da ne mogu online to riješiti.
Ima li netko od operatera ili postoji li neki način da se to sve online riješi i da na mail dođe QR kod za aktivaciju eSim kartice?
 
Prepaid internet:

15 GB Globaltel za 900 dinara (3 x 300 dinara)

32 GB A1 Hello stranger za 900 RSD (400 + 500 dinara)

Ista mreža.
 
za 7 dana, mts kartica od 300 din. na svakoj trafici i u postama i aktiviras bonus dobrodoslice koji ima 10Gb i 10000 minuta. Bilo bi dobro da sim mogu da se kupe na benzinskim pumpama, ali nisam primetio da je nekome to palo na pamet.
 
Кад је то било, у конкуренцији је она МТС картица од 600 дин. са бонусом.
 
Hvala puno na odgovoru!

Ono u čemu vidim sada problem kada sam krenuo uzimati je da se može kupiti online, ali nije moguće da QR kod dostave na mail nego se to sve šalje na adresu, što znači da ne mogu online to riješiti.
Ima li netko od operatera ili postoji li neki način da se to sve online riješi i da na mail dođe QR kod za aktivaciju eSim kartice?
Globaltel je slao esim na mail u roku od nekoliko minuta, ne verujem da su to menjali, nema logike.

Ako ipak bude problema sa dostavom, slobodno se javi pa ćemo nešto organizovati
 
Da li je ista procedura i za promenu iz esim u fizički sim?
Tako je, ista je procedura :) Samo što tada kupujete fizičku SIM karticu i virtuelni Srpski broj na nalogu gde je eSIM.
Hvala puno na odgovoru!

Ono u čemu vidim sada problem kada sam krenuo uzimati je da se može kupiti online, ali nije moguće da QR kod dostave na mail nego se to sve šalje na adresu, što znači da ne mogu online to riješiti.
Ima li netko od operatera ili postoji li neki način da se to sve online riješi i da na mail dođe QR kod za aktivaciju eSim kartice?
Prilikom kupovine eSIM opcije, QR kod dobijaš na mail u roku od nekoliko minuta. ;)
 
Globaltel je slao esim na mail u roku od nekoliko minuta, ne verujem da su to menjali, nema logike.

Ako ipak bude problema sa dostavom, slobodno se javi pa ćemo nešto organizovati
To mi je razumljivo i vidim da imaju opciju kupnje online.

Odaberem prepaid kupovinu i odaberem paket "Uzbudljivi prepaid" - 4GB + 30 minuta/SMS-ova
Nakon toga tražim novi broj i onda idu koraci:
1. korak - unos emaila - unesem e-mail
2. korak - odabir kartice - odaberem eSIM
3. korak - plaćanje - odaberem Plaćanje karticom
4. korak - Plaćanje karticom (i tu nastaje problem 😅)
Ime i prezime - sve okej. Nakon toga Ulica, Broj i Mjesto, Poštanski broj. Pošto nisam iz Srbije nemam adresu, mjesto mogu samo izabrati iz Srbije, kao i poštanski broj.

Postoji li način da unesem podatke za Hrvatsku ili da jednostavno unesem neke podatke za Srbiju? Ne vidim drugi način da riješim taj problem nažalost.

Prepaid internet:

15 GB Globaltel za 900 dinara (3 x 300 dinara)

32 GB A1 Hello stranger za 900 RSD (400 + 500 dinara)

Ista mreža.
Vidio sam Hello Stranger i izgladi mi super opcija za tu cijenu i sve što se nudi, no tu također dolazim do sličnog problema kao kod Globaltela. Postoji mogućnost kupnje online, ali samo ako si registriran korisnik na A1.rs. I tu ne bi bilo problema da se mogu registrirati na A1, ali kod slanja PIN-a za registraciju, potrebno je imati broj iz Srbije, koji ja naravno nemam. I onda dolazi problem da nisam u mogućnosti registrirati se i kupiti navedeni paket.

Probao sam do rješenja doći da kontaktiram službu za korisnike putem mail-a, ali naravno potrebno je upisati svoj broj, ali naravno opet mora biti broj iz Srbije da bi mogao doći do formsa za poslati mail. I uglavnom se već 2 dana tako vrtim u krug sa sličnim problemima. 😂

Ako netko ima neka rješenja za ove probleme pa da napokon uspio uzeti eSIM, bio bi mu vječno zahvalan 😄
 
Ma odaberi bilo šta, ko da je to bitno, ioanko šalju mailom.

Popuni ime prezime i stavi Knez Mihailovu ulicu broj 1, 11000 Beograd 😁

Vodi samo računa da odabereš esim, a ne klasičan.
 
Ma odaberi bilo šta, ko da je to bitno, ioanko šalju mailom.

Popuni ime prezime i stavi Knez Mihailovu ulicu broj 1, 11000 Beograd 😁

Vodi samo računa da odabereš esim, a ne klasičan.
Haha, super, onda ću tako!

Hvala puno na pomoći!

Btw, znam da nije tema, ali nisam uspio naći temu za to, a vidim da se ovdje već dovoljno razumijete u to. Postoji li takva nekakva usluga i za Makedoniju gdje je moguće kupiti eSIM online?
Vidim da i Globaltel ima nekakve usluge za Roming na tom području, ali ne znam koliko je isplativo, pa eto ako imate kakvih savjeta ili ideja, samo recite.

Još jednom, hvala na pomoći :D
 
Poslao sam ti u pm koji mk operater prolazi za esim.Za registraciju traze sve tacne podatke i broj pasosa.
 
Ако продужим пакет 5 дана прије истека, хоће ли ми се рачунати од момента продуживања 30 дана, или што ми је остало од овога фрипејда па на то још 30 дана?
 
Ако продужим пакет 5 дана прије истека, хоће ли ми се рачунати од момента продуживања 30 дана, или што ми је остало од овога фрипејда па на то још 30 дана?
Uključi automatsku obnovu paketa. Tako će ti produžiti čim stari istekne. Posle toga, ako ne želiš više automatsko produžavanje, možeš opet da isključiš.
 
Ако продужим пакет 5 дана прије истека, хоће ли ми се рачунати од момента продуживања 30 дана, или што ми је остало од овога фрипејда па на то још 30 дана?
Ukoliko aktiviraš novi Freepaid 5 dana pre isteka trenutno aktivnog, ceo saobraćaj će ti važiti 35 dana. ;)
 
Ja planiram da sa mts (kontrola troškova) predjem na globatel. Ovi iz mts postali toliki lopovi, da im želim sve najgore.
Koliko je potrebno vremena da se realizuje prelaz sada, čitao sam ovde da treba oko nedelju dana. Da ne uletim u drugi mesec kod mts.
 
Tako je, ista je procedura :) Samo što tada kupujete fizičku SIM karticu i virtuelni Srpski broj na nalogu gde je eSIM.

Prilikom kupovine eSIM opcije, QR kod dobijaš na mail u roku od nekoliko minuta. ;)


Pozdrav, da li se zna koja je zona u roamingu Kipar, pretpostavljam da je isto kao Grčka zona 1 ali nigde ne piše precizno.
 
Pozdrav, da li se zna koja je zona u roamingu Kipar, pretpostavljam da je isto kao Grčka zona 1 ali nigde ne piše precizno.
Било је приче око овога, није у зони 1, у суштини 5 или 6 зона.
 
Opet isti problem, kad god sam u romingu,samo najgori do sada !!! Zasto nisam advokat zasto??? Pa ja bih samo od globaltela zaradio za stan u bgd???
U s10 + jedna globaltel kartica, u s9 + dve globaltel kartice , u ženinom s9+ isto jedna globaltel kartica= 4 globaltel kartice , NIJEDNA JEDINA NIJE DOSTUPNA!!!! Apsolutno svaki put kada sam u romingu od ove 4 neki put dve, neki put tri nisu dostupne ,sad nisu sve 4 !!! Sad sam u Herceg novom, a desavalo se i u bosni i u Mađarskoj. Uticu mi na posao, na zivot, na komunikaciju sa detetom itd. Zašto Bože nisam advokat, zaštooo???
Sad ce naravno da pominju STK servise, restartovanje, 4g i ostale nebuloze ...kao da sve nismo doktorirali za ovih par godina koliko sam nedostupan cim izađem iz Srbije. I nikad mi ne rese problem, samo obecavaju. Niti se oduze i/ili izvine kreditom, netom, bilo cime na ovim brojevima...dođe mi majke mi da angazujem advokata i dam mu 90% dobiti...
 
Ti si baš ozbiljan hazard kad si globaltelu poverio 4 kartice, i pored toga što znaš sve o njima i šta pišemo ovde već godinama.

Njihova povoljnost pada u vodu prvog trenutka kad te ostave na cedilu.
I tog trenutka bi svako dao duplo, pa i triput više, samo da radi.

Uglavnom, globaltel je za neobavezno zezanje i ne očekuješ ništa od njih, a postoje drugi operateri koji rade.
 
imao sam nakupljenih 30tak GB koji su mi se prenosili i automatski obnavljali, bila je ukljucena automatska obnova preko platne kartice za 300 din mesecno 5 GB. 28.jula sam otisao na letovanje i iskljucio karticu jer sam kupio lokalnu. sinoc kada sam stigao u SRB vidim da nemam vise neta, sve izbrisano, i poruke od 2.avgusta u kojima pise da se paket nece automatski produziti.. bas super, predivno.. razumem da ste mali operater kojeg niko ne koristi kao glavni i jedini broj ali da se ovako sprdate sa korisnicima, nisam bas ocekivao 🤔
 
imao sam nakupljenih 30tak GB koji su mi se prenosili i automatski obnavljali, bila je ukljucena automatska obnova preko platne kartice za 300 din mesecno 5 GB. 28.jula sam otisao na letovanje i iskljucio karticu jer sam kupio lokalnu. sinoc kada sam stigao u SRB vidim da nemam vise neta, sve izbrisano, i poruke od 2.avgusta u kojima pise da se paket nece automatski produziti.. bas super, predivno.. razumem da ste mali operater kojeg niko ne koristi kao glavni i jedini broj ali da se ovako sprdate sa korisnicima, nisam bas ocekivao 🤔
Pozovi podrsku i objasni im sto si napisao ovde, trebalo bi da rese problem.
 
Da li je moguće prebaciti na drugi broj akumulirane GB? Sa jednog na drugi Globaltel broj. Ja tražio ali ne nađoh info.
 
Mali savet za one koji koriste preusmeravanje sa nekog broja na globaltel aplikaciju kad putuju (sto inace i ja radim kad sam u inostranstvu). Pored toga sto treba bezuslovno u Srbiji preusmeriti sve pozive nikako se ne sme paliti data podaci u romingu na tom broju. Ja sam napravio gresku jer sam imao besplatni roming data 1GB na biznis kartici. Onog trenutka kad sam upalio data, od tada su mi naplacivani dolazni pozivi na globaltel kao da sam zvao iz rominga iako su bezuslovno preusmereni svi pozivi jos u Srbiji. Prevideo sam da se tada kartica registrovala na stranoj baznoj stanici. Eto, da neko ne napravi glupost kao sto sam ja...
 
za 7 dana, mts kartica od 300 din. na svakoj trafici i u postama i aktiviras bonus dobrodoslice koji ima 10Gb i 10000 minuta. Bilo bi dobro da sim mogu da se kupe na benzinskim pumpama, ali nisam primetio da je nekome to palo na pamet.
Za mts ukoliko nisu nesto promenili u zadnjih godinu dana, samo postpaid im je podrzavao 4G+ signale, daju 10Gb na prepaid ali ograniceno maksimalno na 3G.
 
Nazad
Vrh Dno