Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Pa dobro, nije baš tako davno, ali više od 2 godine ima kako ja koristim 4G na mts pripejdu
 
Много ме почело да иритира чекање да се веза успостави, некада је то 5-6 секунди док је некада и читавих 20. Када можемо да очекујемо увођење VoLTE услуге. @Globaltel Support

Другу ствар коју сам примјетио, када се зове преко апликације, ту зове преко IP протокола и изгледа да се понаша идентично као VoLTE, јер је успостава везе далеко бржа, да не кажем тренутна.
 
Много ме почело да иритира чекање да се веза успостави, некада је то 5-6 секунди док је некада и читавих 20. Дајте уведите VoLTE. @Globaltel Support
Ahahah me nasmeja, pa ne mogu osnovne stvari da srede, a pišeš im da uvedu VoLTE. Ahahaha car si prijatno si me nasmejao svaka čast drug...
 
Ahahah me nasmeja, pa ne mogu osnovne stvari da srede, a pišeš im da uvedu VoLTE. Ahahaha car si prijatno si me nasmejao svaka čast drug...
Хахахаххаххахаххаа, брате не знам да л’ да плачем или да се смијем 😂😂😂
 
Да ли са преласком узбудљива конекција 50 минута + 1 гигабајт на пакет узбудљиви разговори 100 минута / СМС остају гигабајти које сам накупио у прошлости?
 
Да ли са преласком узбудљива конекција 50 минута + 1 гигабајт на пакет узбудљиви разговори 100 минута / СМС остају гигабајти које сам накупио у прошлости?
Ne bi trebalo da moze. Moras da uzimas paket koji u sebi sadrzi ono sto hoces da preneses. Ako bi aktivirao taj paket(uzbudljivi razgovori) onda bi preneo samo minute/sms, ali ne i gigabajte koje si nakupio. Cisto da se ogradim, nisam siguran jer nikada nisam probao isto, ali je poprilican broj puta na temi receno da funkcionise ovako kao sto sam napisao(ja uplacujem uzbudljivu kombinaciju upravo zbog toga), tj. paket mora da sadrzi internet dodatak ako hoces i to da prenosis
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo da moze. Moras da uzimas paket koji u sebi sadrzi ono sto hoces da preneses. Ako bi aktivirao taj paket(uzbudljivi razgovori) onda bi preneo samo minute/sms, ali ne i gigabajte koje si nakupio. Cisto da se ogradim, nisam siguran jer nikada nisam probao isto, ali je poprilican broj puta na temi receno da funkcionise ovako kao sto sam napisao(ja uplacujem uzbudljivu kombinaciju upravo zbog toga), tj. paket mora da sadrzi internet dodatak ako hoces i to da prenosis
Upravo tako, novi paket mora imati ono što hoće da prenese
 
Pozdrav svima,

procitah malo temu i vidim da globaltel ima neke probleme, ali mi i dalje deluje da je najbolje resenje za sledeci problem:

Zbog puta u inostranstvo, prebacio bih broj na Globaltel prepaid.

Ako sam dobro razumeo, ja mogu primati pozive i tamo preko aplikacije (uz internet preko druge lokalne SIM)?
Roaming internet mogu da koristim i preko Globaltel SIM (vidim da imaju zanimljive pakete)?
Koliko je trajanje kredita na Globaltel prepaid, tj koliko cesto je potrebno dopunjavati, a da mi ne ugase broj?
Koliko dobro radi (internet) ako bih ga koristio na putu kroz EU?

Da li je Globaltel najbolje resenje za ovo sto meni treba (cuvanje broja i prijem ponekog poziva)?

Hvala unapred na odgovorima,
 
Poslednja izmena:
preko aplikacije mozes primati pozive, bitno da imas bilo kakav net (laokalna kartica, roming paket, wifi).
koliko ce dobar net biti na putu, zavisi od mreze roming partnera
 
Pozdrav svima,

procitah malo temu i vidim da globaltel ima neke probleme, ali mi i dalje deluje da je najbolje resenje za sledeci problem:

Zbog puta u inostranstvo, prebacio bih broj na Globaltel prepaid.

Ako sam dobro razumeo, ja mogu primati pozive i tamo preko aplikacije (uz internet preko druge lokalne SIM)?
Roaming internet mogu da koristim i preko Globaltel SIM (vidim da imaju zanimljive pakete)?
Koliko je trajanje kredita na Globaltel prepaid, tj koliko cesto je potrebno dopunjavati, a da mi ne ugase broj?
Koliko dobro radi (internet) ako bih ga koristio na putu kroz EU?

Da li je Globaltel najbolje resenje za ovo sto meni treba (cuvanje broja i prijem ponekog poziva)?

Hvala unapred na odgovorima,
Za to što tebi treba Globaltel je najbolje rešenje, pod uslovom da ti nije potreban pouzdan sms servis
 
Pozdrav svima,

Da li je Globaltel najbolje resenje za ovo sto meni treba (cuvanje broja i prijem ponekog poziva)?

Hvala unapred na odgovorima,
Za mene licno Globaltel je jedino resenje za preko, Ako te nije zao za 300 din mesecno ukljucis auitomatsku dopunu i nakupise puno minuta, te minute ako treba iskoristis da pozoves nekoga na fikcni ili mobilni broj
 
Hvala na odgovorima.
Pa, SMS mi je onako, bilo bi bolje da radi, jer je taj broj cesto na nekim 2FA. Niko mi ovako ne pise, retko ljudi i inace koriste sms.
Sad cu da pokusam da steknem sliku koliko je SMS nepouzdan.
A nije mi zao 300 din, mesecno, da odrzavam broj, godinu-dve. Jer racunam da nece svi odmah znati za promenu.

Hvala!
 
Sms je apsolutno nepouzdan, u to nemoj imati dilemu. Više nas je to otkrilo na teži način.
Što se tiče održavanja broja, mislim da kredit važi 3 meseca nakon čega se briše, a broj je potrebno dopuniti jednom u 6 meseci (neka me neko ispravi ako sam promašio).
 
Broj je aktivan 6 meseci od poslednjeg ostvarenog saobraćaja a to može biti i dolazni poziv.
 
Hmmmm,pokušavao sinoć TV na aplikaciji, ali mi iskače poruka da izvršim dopunu.
P.S. Aktivni paket mi traje do 28.08.22 i nalazim se u BiH. Da li zapadni Balkan (lokacija) eventualno pravi problem?

U napred zahvalan (kao i uvek) 🤠

Saša (Foča)
 

Prilozi

  • 6F477259-CFE3-4CBB-A1D8-C0835D112D0F.png
    6F477259-CFE3-4CBB-A1D8-C0835D112D0F.png
    378.5 KB · Pregleda: 29
Hmmmm,pokušavao sinoć TV na aplikaciji, ali mi iskače poruka da izvršim dopunu.
P.S. Aktivni paket mi traje do 28.08.22 i nalazim se u BiH. Da li zapadni Balkan (lokacija) eventualno pravi problem?

U napred zahvalan (kao i uvek) 🤠

Saša (Foča)
A ti jel imaš fizičku karticu ili si samo instalirao aplikaciju i tako koristiš. To obično izlazi ko nema fizičku karticu. Sad iskreno neznam jer si u romingu.
 
Upravo to, cene njihovih pripejd usluga su apsolutno konkurentne, pa i znatno povoljnije od konkurencije i to bez ikakvih ugovora i obaveza (nastranu to što pouzdanost usluga nije baš na zavidnom nivou).
 
Hmmmm,pokušavao sinoć TV na aplikaciji, ali mi iskače poruka da izvršim dopunu.
P.S. Aktivni paket mi traje do 28.08.22 i nalazim se u BiH. Da li zapadni Balkan (lokacija) eventualno pravi problem?

U napred zahvalan (kao i uvek) 🤠

Saša (Foča)
ja nemam aktivni paket a radi mi tv na aplikaciji vec vise od mesec dana u italiji, znaci nema veze sa romingom. Koliko imas dana za tv, pise ti u aplikaciji tamo gde pise stanje. Kod mene jos 332 dana, sve zavisi koliko si prethodno uplacivao. Inace radi mi i orionova aplikacija osim po nekad b92, ostale sve rade.
 
ja nemam aktivni paket a radi mi tv na aplikaciji vec vise od mesec dana u italiji, znaci nema veze sa romingom. Koliko imas dana za tv, pise ti u aplikaciji tamo gde pise stanje. Kod mene jos 332 dana, sve zavisi koliko si prethodno uplacivao. Inace radi mi i orionova aplikacija osim po nekad b92, ostale sve rade.
Baš tako. Meni radi u nemačkoj bez kartice.
Neka proveri u aplikaciji šta piše da li ima TV aktivan i još koliko. Zavisi I ja mislim od uplate.
 
Nazad
Vrh Dno