Šta je novo?

Instalacije Hipernet usluga i prenos optike u Yettel

IDP broj traje mesec, dana, ako se za to vreme ne iskoristi, sve ostaje po starom
 
Koji ONT se dobija uz Hipernet? Trenutno sam kod MTS-a jos nekih mesec dana i od njih imam Huawei HG8245Q2 sa kojim sam prezadovoljan.

Sta daju u Yettelu i kako ste zadovoljni sa wifi signalom, jel ti ONT sto daju jel imaju 5ghz na sebi?
 
Koji ONT se dobija uz Hipernet? Trenutno sam kod MTS-a jos nekih mesec dana i od njih imam Huawei HG8245Q2 sa kojim sam prezadovoljan.

Sta daju u Yettelu i kako ste zadovoljni sa wifi signalom, jel ti ONT sto daju jel imaju 5ghz na sebi?
Zdravo,

Što se tiče ONT uređaja, na raspolaganju su Huawei HG8010H, Nokia G-010G-Q i ZTE ZXHN F601 i na svima je omogućeno povezivanje na 5GHz. Model rutera je ZTE H298Q 🙂 Predložila bih i da pogledaš ovu temu koja sadrži sjajna video uputstva, koja će ti ukratko predstaviti više detalja o samoj opremi i instalaciji.

~Mila
 
Zdravo,

Što se tiče ONT uređaja, na raspolaganju su Huawei HG8010H, Nokia G-010G-Q i ZTE ZXHN F601 i na svima je omogućeno povezivanje na 5GHz. Model rutera je ZTE H298Q 🙂 Predložila bih i da pogledaš ovu temu koja sadrži sjajna video uputstva, koja će ti ukratko predstaviti više detalja o samoj opremi i instalaciji.

~Mila
Cek zar to nije sve u jednom uredjaju? ONT je ustvari ruter Huawei HG8245Q2 i samo njega povezujem na struju i posle iz njega sve ide dalje. Ima jedan mala kutijica u kojoj je zavrsen opticki kabel i u koju ide onaj zuti kabel sa zelenim prikljucicima ali kutijica nema nikakav dodatni adapter da bi morala da radi. Sto sada kod vas mora prvo ONT pa tek posle ide ruter, znaci sada mi trebaju dva adaptera za struju za jednu istu stvar?
 
Cek zar to nije sve u jednom uredjaju? ONT je ustvari ruter Huawei HG8245Q2 i samo njega povezujem na struju i posle iz njega sve ide dalje. Ima jedan mala kutijica u kojoj je zavrsen opticki kabel i u koju ide onaj zuti kabel sa zelenim prikljucicima ali kutijica nema nikakav dodatni adapter da bi morala da radi. Sto sada kod vas mora prvo ONT pa tek posle ide ruter, znaci sada mi trebaju dva adaptera za struju za jednu istu stvar?
Optički signal iz ZOK-a se sprovodi do ONT uređaja koji se onda povezuje sa ruterom, tako da je relacija ZOK-ONT-RUTER. Uloga ONT-a je da kovertuje optički signal u Ethernet signal, a ruter je tu da emituje internet mrežu.

~Mila
 
Optički signal iz ZOK-a se sprovodi do ONT uređaja koji se onda povezuje sa ruterom, tako da je relacija ZOK-ONT-RUTER. Uloga ONT-a je da kovertuje optički signal u Ethernet signal, a ruter je tu da emituje internet mrežu.

~Mila
Sve je meni jasno sta vi pricate ali zar nije bila jednostavnija kupovina rutera koji ima funkciju ONT-a nego ovako sto se radi?
 
Zato što bi u tom slučaju morali da kupuju samo Huawei ONT rutere, a ovako mogu da kupuju bilo koje
 
Kod mene juce instaliran hipernet, instalacija je odradjena vrlo profesionalno. Sto se tice rutera ZTE H298Q, veoma sam iznenadjen jacinom wifi signala, pogotovo sto je u pitanju model sa internim antenama i to bez ikakvih dodatnih podesavanja. Kuca mi ide u "duzinu" tako da sam u jednom delu imao problem i koristio sam ap, koji sad možda necu ni imati potrebu da vraćam. U svakom slucaju u odnosu na sbb ubee ogromna razlika.
 
Ja jos citav mesec moram da cekam do isteka ugovora i da predjem kod Yettela.
 
@Nevend dzabe mene citiras ja niti radim tamo niti sam jos postao korisnik kod njih ali jos malo pa cu budem korisnik.

🤪

Ja ti ne mogu pomoci, ali pokusacu da saznam pa ako nesto bude javim ovde.
 
Optički signal iz ZOK-a se sprovodi do ONT uređaja koji se onda povezuje sa ruterom, tako da je relacija ZOK-ONT-RUTER. Uloga ONT-a je da kovertuje optički signal u Ethernet signal, a ruter je tu da emituje internet mrežu.

~Mila

Da li je moguce dobiti admin lozinku od rutera? ZTE ruter

username: yettel
lozinka: yettel
kredencijali za logovanje na 192.168.1.1 ne sluze nicemu osim da se namesti wifi i vidi status.
Sve ostalo nalazi se na admin nalogu rutera - tipa bridge mode i slicno.

Mnogo meni korisnih opcija nalazi se na admin nalogu rutera -
username admin
lozinka - nez

Iz call centra ne znaju , majstori sto uvode takodje ne znaju , niko ne zna a meni je lozinka preko potrebna.... stvarno ni ja vise nz sta da radim
Mozda sam trebao ostati na mts kad je ovakva situacija.. gledam na internetu i saznajem da kad operateri kupe rutere za upotrebu proizvodjaci im nude da sami izaberu lozinku za admin nalog rutera. Yettel je to uradio ali izgleda niko ko ima kontakt sa korisnicima nez koja je to lozinka ? Svi govore kucaj yettel yettel , ali dzaba kad nije to admin nalog
@Nevend dzabe mene citiras ja niti radim tamo niti sam jos postao korisnik kod njih ali jos malo pa cu budem korisnik.

🤪

Ja ti ne mogu pomoci, ali pokusacu da saznam pa ako nesto bude javim ovde.
sry brate pogresio xd
 
Pozdrav svima, zanima me da li je yettel opticki internet, treba mi internet za sto manji MS tj ping (odziv) u igricama. U mom gradu trenutno samo MTS i YETTEL pruzaju opticki internet. Pa me zanimaju vasa iskustva koji je bolji internet. Yettel ima dosta povoljnije pakete i vece brzine interneta ako ste njihov korisnik, ali sam cuo da oni koriste MTS infrastrukturu ili sta vec pa zar ne bi trebalo mts da onda ima bolji net za igre?
 
Net je isti kod oba provajdera
 
Ali moze da se kupi javna staticna adresa kod Yettela a kod Mts dobijas javnu po defaultu bez doplate.
 
Znam da moze da se kupi ali kosta 450 dinara svakog meseca pa puta meseci koliko planiras da je imas. A ko hoce za vreme dvogodisnjeg ugovora racunaj da je to dodatnih 10.800 dinara.
 
Ja nisam uopste o materijalnoj strani pricao vec o prakticnoj strani da je javna kod Mts a da istu kod Yettela mozes da dokupis.
🤣
 
Pa kada se vec pise o svemu neka se zna koliko i kosta to zadovoljstvo za dve godine.
 
Realno svi znamo da racunamo koji smo na ovom forumu, ali ajd mozda nekog i mrzi pa si mu olaksao....
 
Inace jedna jako glupa stvar oko prenosa optike uz IDP broj je za one koji to rade kao sto sam ja pred kraj meseca zapao je problem sto vam se ne racuna pun mesec nego samo onoliko dana koliko ima do kraja tog meseca, u mom slucaju u Julu imam ne racunajuci danasnji dan jos 9 dana do kraja i sutra kada bih otisao da potpisem ugovor za prenos optike bi mi racunali tih 9 dana kao pun gratis mesec.

Sto cemo se sloziti da je jako glupo. Mesto da se racuna od tog datuma do sledece godine istog datuma (ovo pisem u slucaju svi koji uspeju da uzmu ovu promociju od 12 meseci za 1 dinar) a onda se tih 9 dana obracuna sto je presotalo do kraja meseca po ceni sa sajta za paket koji sam koristio.
 
Jel moze neko od ljudi iz podrske da prokomentarise da li je ovo tacno ili je covek dobio pogresnu informaciju?
Da li se dobija gratis 11 meseci i jedan dan ako se usluga uvede npr. 31.12.2022.? U tom slucaju pretpostavljam da onda ugovorna obaveza traje 30.11.2024. godine, jer ako se 12 meseci gleda kroz jedan obracunski period koji krece od 1. u mesecu, onda to znaci da isto mora da vazi i za ugovornu obavezu?!
 
Meni je tako tada u poslovnici receno da tako obracunavaju.

I meni nije bilo logicno da jednostavno se ne obracunava od datuma do datuma nego da zaokruzuju mesece.

Inace momak koji je radio ugovor rece da moze da se sredi da ugovor ide od dana do dana kada je potpisano ali mora nekome iz vise sluzbe da se prosledi da to srede.

Uostalom prosetas do neke poslovnice pa cujes sta ce da kazu samo da ne bude jedna firma a od poslovnice do poslovnice razliciti odgovori na isto pitanje.
 
Jel moze neko od ljudi iz podrske da prokomentarise da li je ovo tacno ili je covek dobio pogresnu informaciju?
Da li se dobija gratis 11 meseci i jedan dan ako se usluga uvede npr. 31.12.2022.? U tom slucaju pretpostavljam da onda ugovorna obaveza traje 30.11.2024. godine, jer ako se 12 meseci gleda kroz jedan obracunski period koji krece od 1. u mesecu, onda to znaci da isto mora da vazi i za ugovornu obavezu?!
Baš tako je
 
Sjajno.
To znači da ja koji sam podneo zahtev za izdavanje idp broja pre gotovo 2 nedelje (i dalje ga čekam) ostajem kratak za ceo mesec ni kriv ni dužan.
Inače da li je neko imao iskustva kao ja?
Meni je rečeno da se na izdavanje idp broja čeka 3-4 dana. Ja evo već 2 nedelje. 🤬🤬🤬
 
Po pitanju IDP broja moras malo da budes grublji i da zoves korisnicku sluzbu i da zahtevas da se proces ubrza. Meni su bukvalno na dan isteka ugovora poslali IDP broj na email ali zato sam ih ja zivkao i smarao da mi hitno treba IDP broj i da necu da budem kod njih ni dana duze ako ne moram.
 
Mi smo dobili idp u roku od 24 sata
 
Sjajno.
To znači da ja koji sam podneo zahtev za izdavanje idp broja pre gotovo 2 nedelje (i dalje ga čekam) ostajem kratak za ceo mesec ni kriv ni dužan.
Inače da li je neko imao iskustva kao ja?
Meni je rečeno da se na izdavanje idp broja čeka 3-4 dana. Ja evo već 2 nedelje. 🤬🤬🤬
Znaci dve nedelje si na dobitku...
 
Sjajno.
To znači da ja koji sam podneo zahtev za izdavanje idp broja pre gotovo 2 nedelje (i dalje ga čekam) ostajem kratak za ceo mesec ni kriv ni dužan.
Inače da li je neko imao iskustva kao ja?
Meni je rečeno da se na izdavanje idp broja čeka 3-4 dana. Ja evo već 2 nedelje. 🤬🤬🤬
Rado ćemo proveriti za tebe, kucni nam putem privatne poruke detalje o situaciji.
~Lazar
 
Rado ćemo proveriti za tebe, kucni nam putem privatne poruke detalje o situaciji.
~Lazar
Rešeno.

Dobio sam IDP broj posle 12 dana čekanja. Sada čekam Yettel servisere koji bi trebalo da dođu tokom nedelje.

I sada moje pitanje za vas je da li će mi avgust računati kao ceo mesec od onih 12 meseci promocije? Odnosno da li ću račun za avgust 2023. platiti ceo ili srazmerno broju dana u odnosu na to kada budem potpisao ugovor sledeće nedelje?
Po pitanju IDP broja moras malo da budes grublji i da zoves korisnicku sluzbu i da zahtevas da se proces ubrza. Meni su bukvalno na dan isteka ugovora poslali IDP broj na email ali zato sam ih ja zivkao i smarao da mi hitno treba IDP broj i da necu da budem kod njih ni dana duze ako ne moram.
Nisam mogao biti grublji. Mislim da sam bio grublji da bi zvali policiju :)

Nakon 6 urgencija su se umilostili i dali mi IDP broj. o_O
 
Nazad
Vrh Dno