Šta je novo?

Mobilna telefonija: korisnička pitanja i podrška

Prilozi

  • SmartSelect_20220709-215051_Samsung Internet.jpg
    SmartSelect_20220709-215051_Samsung Internet.jpg
    359 KB · Pregleda: 39
pa tako reci brate, ovde pomislismo svasta.
al bas da dopunis 333 din... :)
 
400 je bilo i to sam pogrijesio, jos sam pijan ocigledno xD no pise u onaj zakljucani pdf odgovor od yettela a muka mi bilo sifru trazit i kucat da vidim, nesto drugo je taj iznos bilo na 333 ili 666, roaming dodatak, nemam pojma
 
Ćao svima!

Sećate se prošle kampanje za reciklažu uređaja? 🌲

Sada smo odlučili da sve naše korisnike iznenadimo novim starim popustom koji donosi reciklaža i umesto 1500RSD, sada vas očekuje popust od čak 10.000RSD prilikom kupovine novog uređaja ili dela dodatne opreme.

Ono što je novina jeste to da postoji mogućnost recikliranja i uređaja kao što su: Pametni satovi, Tableti, LapTop računari, MiFi uređaji, Ruteri, Modemi, kao i telefoni.

Pozivamo vas da učestvujete u ovoj kampanji zaštite životne sredine!

Sve informacije su dostupne ovde.


~Yettel
 
Dobih ovu poruku, šta znači?
Postovani, Vas pretplatnicki broj je zasticen od predstojecih iskljucenja.
 
1. Ako nisam korisnik Yettel usluga a zelim kupiti onaj satić smartić za decu, OBAVEZNO ROZE boje, da li mogu dobiti popust za kupovinu smartića uz priložen bilo koji i bilo kakav smart telefon ili tablet?
2. Da li ti uređaji za reciklažu MORAJU biti ispravni ili barem u kako takvom radnom stanju?
3. Da li su ti smartici kodirani, mogu li na bilo kojoj mrezi (sim kartici) iz Srbije ili van Srbije (BiH, CG), sem Yettel-ovoj da rade?
4. Ima li na stanju ROZE smartica "Alcatel MOVETIME Family Watch MT40 Pink", koja je cena za kupovinu bez tarife i ugovora, gotovina za smartić, ne postajem(o) Y korisnici?
 
Za 2: ne mora da bude u radnom stanju, samo mora da mu piše IMEI ili SN broj. Provereno, nosio pre neki dan matori neispravan telefon, sve uredno prihvaćeno.
 
Moram da pitam jer nisam siguran za neke stvari...Hocu da instaliram ESIM iz razloga kada nisam u Srbiji da mogu da koristim telefon. Ako imam internet u inostranstvu, da li mogu da dobijam SMS poruke i da primam poruke. Sto se tice zvanja, kapiram da ako iskljucim 'Roaming' i podesim VOLTE da mogu i da koristim minute iz paketa. Ako moze neko to da pojasni ...

Bio sam na Telenor dugo a onda sam se prebacio na Globaltel iz razloga sto nisam skapirao celu tehnologiju pa mozda sve ovo moze i nema potrebe da nosim 2 telefona sa sobom (Gloabltel je samo za pozive van Srbije u Srbiju).

S
 
1. Ako nisam korisnik Yettel usluga a zelim kupiti onaj satić smartić za decu, OBAVEZNO ROZE boje, da li mogu dobiti popust za kupovinu smartića uz priložen bilo koji i bilo kakav smart telefon ili tablet?
Nije bas direktan odgovor na temu, ali, mi smo detetu kupili taj smart sat roze boje, i posle 6 meseci je software poceo da baguje, malo malo pa nije dostupan sat, ne moze da nas zove, iskacu pop-upi kako neka od funkcija sata ne radi, i kada smo ga odneli na reklamaciju, poslali su ga u servis. Sat nije ni upaljen, videli bi u aplikaciji da je online. Vratili su nam ga, neotvorenog sa konstatacijom da je bio u vodi, i sa predracunom koji je obuhvatao cak i zamenu baterije (koja je ispravna) i narukvice, i cifrom od 13.600 din. U tom momentu je novi sat bez ugovora kostao 13.200 din...
 
Poštovani Yettel,
Mala sugestija. Bilo bi lepo da uvedete mogućnost izbora još nekih dodatnih muzičkih servisa u okviru paketa. Deezer ne zadovoljava kriterijume za kvalitet zvuka nas audiofila.
Da li imate mogućnosti da proširite ponudu, u jačim paketima, sa izborom servisa kao što su Tidal ili Qobuz?
 
1. Ako nisam korisnik Yettel usluga a zelim kupiti onaj satić smartić za decu, OBAVEZNO ROZE boje, da li mogu dobiti popust za kupovinu smartića uz priložen bilo koji i bilo kakav smart telefon ili tablet?
2. Da li ti uređaji za reciklažu MORAJU biti ispravni ili barem u kako takvom radnom stanju?
3. Da li su ti smartici kodirani, mogu li na bilo kojoj mrezi (sim kartici) iz Srbije ili van Srbije (BiH, CG), sem Yettel-ovoj da rade?
4. Ima li na stanju ROZE smartica "Alcatel MOVETIME Family Watch MT40 Pink", koja je cena za kupovinu bez tarife i ugovora, gotovina za smartić, ne postajem(o) Y korisnici?
Zdravo!

1. Kupovina dodatne opreme na rate je dostupna isključivo korisnicima Yettel mreže.
2. Uređaju za reciklažu ne moraju biti ispravni niti u radnom stanju, već je potrebno da je IMEI broj na uređaju vidljiv.
3. Smartići nisu kodirani i mogu se koristiti u bilo kojoj mreži.
4. Što se tiče dostupnosti, to je neophodno proveriti u nekoj od poslovnica, kako ekipa online podrške nema uvid u tako nešto. Kupovina bez ugovorne obaveze je moguća samo ukoliko se iznos plati u celosti.

Moram da pitam jer nisam siguran za neke stvari...Hocu da instaliram ESIM iz razloga kada nisam u Srbiji da mogu da koristim telefon. Ako imam internet u inostranstvu, da li mogu da dobijam SMS poruke i da primam poruke. Sto se tice zvanja, kapiram da ako iskljucim 'Roaming' i podesim VOLTE da mogu i da koristim minute iz paketa. Ako moze neko to da pojasni ...

Bio sam na Telenor dugo a onda sam se prebacio na Globaltel iz razloga sto nisam skapirao celu tehnologiju pa mozda sve ovo moze i nema potrebe da nosim 2 telefona sa sobom (Gloabltel je samo za pozive van Srbije u Srbiju).

S
Zdravo!

ESIM ima iste mogućnosti kao i fizički opipljiva SIM katrica, tako da sve navedeno ćeš moći da koristiš neometano.

Poštovani Yettel,
Mala sugestija. Bilo bi lepo da uvedete mogućnost izbora još nekih dodatnih muzičkih servisa u okviru paketa. Deezer ne zadovoljava kriterijume za kvalitet zvuka nas audiofila.
Da li imate mogućnosti da proširite ponudu, u jačim paketima, sa izborom servisa kao što su Tidal ili Qobuz?
Zdravo!

Hvala ti na ukazanoj sugestiji, kao što smo i prethodno navodili svakodnevno radimo na unapređenju i usavršavanju naše ponude, verujem da ćeš u budućnosti pronaći sve što te zanima.


~Lazar
 
Pozdrav!

Imam pitanje, pošto mi je u različitim poslovnicama dato više oprečnih odgovora na moja pitanja.

Dakle, uzeo bih Motorolu Edge 30, preko Yettel-a na rate, dakle NIKAKO uz otvaranje računa u Mobi banci. Takođe, deo novca bih uplatio kao učešće, a onda ostatak duga plaćao kroz Yettel račun.

U jednoj poslovnici u NS rečeno mi je da to ne mogu da uradim kod njih (ako uzimaš u poslovnici uređaj, mora da se otvori Mobi račun - ovo je smešno samo sebi, ali to je druga tema), ali ako poručim preko Webshop-a, mogu da odaberem opciju Yettel na rate. Uradim tako, i pošto sam odabrao plaćanje učešća, za isporuku mi sistem ostavi jedino opciju preuzimanja u radnji (dakle, ne mogu učešće da platim online, karticom za el. plaćanje, pa da mi kurir donese telefon - što je isto pomalo besmisleno za nešto što zovete Webshop). Odaberem radnju za preuzimanje i odem tamo.

U radnji mi kažu da ipak moraju da mi otvore Mobi račun, i odustanem od kupovine.

Dakle, moje pitanje je:

Da li mogu da kupim telefon preko Yettel-a na rate, sa uplatom učešća (u poslovnici, pretpostavljam, kad dođem da ga podignem), i BEZ OTVARANjA računa u Mobi banci?

Unapred hvala na odgovoru!
 
@mironiko
Apsolutno moze, jer sam ja tako porucio preko webshopa dok je s22 serija bila u preorderu, u martu ove godine. (I to bez ucesca uopste)
Doduse, bila je mala zackoljica dok sam preuzimao u radnji, sluzbenik je rekao da mu izbacuje da sam odabrao preko mobi banke (a nisam) i hteo da me ubedi da uzmem tako, medjutim kada je isao da finisira placanje, ipak mu se pojavilo da moze na yettel rate, i tako sam na kraju i uzeo. Cak je i zvao menadzera telefonom, koji mu je rekao da mora preko mobi banke ili da otkazem porudzbinu pa da odradim opet (ali bih onda izgubio preorder pogodnosti) sto sam odbio, ali se ipak, kako sam naveo gore, zavrsilo dobro po mene.
 
Ja sam preko preordera uzeo S22U preko Yettela na rate (Webshop je u pitanju), uz učešće i opciju isporuke na adresu.
Prethodni telefon koji sam uzeo supruzi, uz produžetak ugovora na 24 meseci, sam uzeo u TC Ušće i plaćao sam ga preko računa u tadašnjem Telenoru.

Znači sve se može - potrebno je samo malo dobre volje i naći onog ko zna šta može i treba da radi.
 
Ništa, sutra ću to onda proveriti u nekoj poslovnici. Ako me budu OPET drndali netačnim informacijama i odbijali da mi daju telefon na rate preko Yettel-a, uz učešće, možda čak i raskinem ugovor.

Na sve to, nadam se da mi danas nije propao vaučer kad sam kreirao prvu porudžbinu (dobih vaučer na 10k od reciklaže). Ona je poništena, nadam se da vaučer i dalje važi...
 
Juce zena otisla da uzme Iphone i morala je preko banke, nisu dali drugacije. Kao , premium uredjaj je u pitanju. Ne znam da li su je preveslali ali tako je prosla.
 
Juce zena otisla da uzme Iphone i morala je preko banke, nisu dali drugacije. Kao , premium uredjaj je u pitanju. Ne znam da li su je preveslali ali tako je prosla.
Svakako rade proveru preko kreditnog biroa (i meni su), i kao dali su bez ikakvog ucesca jer je uredan kreditni biro + 17 godina sam na postpejdu kod njih na istom broju...sad da li to ima veze, ne znam, ali nit sam placao ucesce, nit je moralo preko banke, a S22+ je u pitanju (premijum uredjaj).
 
Pozdrav!

Imam pitanje, pošto mi je u različitim poslovnicama dato više oprečnih odgovora na moja pitanja.

Dakle, uzeo bih Motorolu Edge 30, preko Yettel-a na rate, dakle NIKAKO uz otvaranje računa u Mobi banci. Takođe, deo novca bih uplatio kao učešće, a onda ostatak duga plaćao kroz Yettel račun.

U jednoj poslovnici u NS rečeno mi je da to ne mogu da uradim kod njih (ako uzimaš u poslovnici uređaj, mora da se otvori Mobi račun - ovo je smešno samo sebi, ali to je druga tema), ali ako poručim preko Webshop-a, mogu da odaberem opciju Yettel na rate. Uradim tako, i pošto sam odabrao plaćanje učešća, za isporuku mi sistem ostavi jedino opciju preuzimanja u radnji (dakle, ne mogu učešće da platim online, karticom za el. plaćanje, pa da mi kurir donese telefon - što je isto pomalo besmisleno za nešto što zovete Webshop). Odaberem radnju za preuzimanje i odem tamo.

U radnji mi kažu da ipak moraju da mi otvore Mobi račun, i odustanem od kupovine.

Dakle, moje pitanje je:

Da li mogu da kupim telefon preko Yettel-a na rate, sa uplatom učešća (u poslovnici, pretpostavljam, kad dođem da ga podignem), i BEZ OTVARANjA računa u Mobi banci?

Unapred hvala na odgovoru!
Apsolutno netačno, evo ja pre dva dana uzeo na Yettel rate telefon u poslovnici. Lupaju gluposti.
 
Svakako rade proveru preko kreditnog biroa (i meni su), i kao dali su bez ikakvog ucesca jer je uredan kreditni biro + 17 godina sam na postpejdu kod njih na istom broju...sad da li to ima veze, ne znam, ali nit sam placao ucesce, nit je moralo preko banke, a S22+ je u pitanju (premijum uredjaj).
Vidiš, ja imam potpuno čist kreditni biro, bez bilo kakvih kašnjenja u otplatama kredita etc. plus sam na sadašnjem broju kod njih već 23 godine i nisu mi dali S22U bez učešća upravo uz obrazloženje - premium uređaj...

Izgleda da kod njih nema konkretne poslovne politike već na koga naletiš.
 
Vidiš, ja imam potpuno čist kreditni biro, bez bilo kakvih kašnjenja u otplatama kredita etc. plus sam na sadašnjem broju kod njih već 23 godine i nisu mi dali S22U bez učešća upravo uz obrazloženje - premium uređaj...

Izgleda da kod njih nema konkretne poslovne politike već na koga naletiš.
Pazi, meni je odmah na webshopu dao, kad sam uneo svoj broj da ne moram uopste da dajem ucesce, tako da nije bilo nekog ljudskog faktora koji je odlucivao.
 
Na webshopu nisam imao opciju bez učešća i zato sam im pisao na prodaja i tamo sam nakon 10+ dana dobio generičan odgovor koji nema blage veze sa konkretnom situacijom a koji izgleda dostavljaju svima.
 
na total 5 tarifi, pored neta iz paketa koji mi je dostupan u SRB, imam i odvojenu kvotu za zapadni balkan

Screenshot_20220725-073012_Yettel.jpg


na drugom broju koji je na total 2 tarifi, imam net iz paketa koji se trosi i u SRB i u zoni Zapadni Balkan





Screenshot_20220725-073043_Yettel.jpg
zbog cega postoji takva razlika u nacinu tarifiranja? i sta se desava kada u romingu (CG) potrosim sav net? da li se blokira dalje koriscenje interneta i eventualna naplata ili se megabajti obracunavaju po nekoj posebnoj roming tarifi..?
 
E da, hajde da i to jednom razjasnimo: koje se sve zemlje racunaju u Zapadni Balkan, i u njima moze da se trosi tih 4.5 GB (koji su i kod mene izdvojeno navedeni)..?

Na nekom spisku nasao sam i Hrvatsku, a zapravo mi nije skidalo sa tih 4.5 GB u Hrvatskoj u februaru kad sam bio, nego sam morao da uzmem paket za roaming internet. Isto - ni za Makedoniju ne znam da li se taj racuna?

@Martin Mystere
Sto je najveca fora, ja HOCU da dam i deo kroz ucesce (necu da posle imam ogromne racune). I, prvo me tera da idem u poslovnicu (umesto da platim ucesce elektronski, a kurir mi donese telefon), a onda kad dodjem tamo ovi me teraju da otvorim racun. Totalni idyotizam.
 
evo nasao sam neke odgovore, hrvatska svakako nije na listi

Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Severna Makedonija, Albanija i AP Kosovo i Metohija


  • Nakon što se potroši sav raspoloživ internet saobraćaj u regionu Zapadnog Balkana, radi zaštite od prekomernog zaduženja, dalje korišćenje interneta će biti onemogućeno.
 
Hvala lepo - ovo je bas nedvosmisleno i otprl se uklapa u moje iskustvo do sad, otkako je uvedena ova promena.
 
Pozdrav!

Imam pitanje, pošto mi je u različitim poslovnicama dato više oprečnih odgovora na moja pitanja.

Dakle, uzeo bih Motorolu Edge 30, preko Yettel-a na rate, dakle NIKAKO uz otvaranje računa u Mobi banci. Takođe, deo novca bih uplatio kao učešće, a onda ostatak duga plaćao kroz Yettel račun.

U jednoj poslovnici u NS rečeno mi je da to ne mogu da uradim kod njih (ako uzimaš u poslovnici uređaj, mora da se otvori Mobi račun - ovo je smešno samo sebi, ali to je druga tema), ali ako poručim preko Webshop-a, mogu da odaberem opciju Yettel na rate. Uradim tako, i pošto sam odabrao plaćanje učešća, za isporuku mi sistem ostavi jedino opciju preuzimanja u radnji (dakle, ne mogu učešće da platim online, karticom za el. plaćanje, pa da mi kurir donese telefon - što je isto pomalo besmisleno za nešto što zovete Webshop). Odaberem radnju za preuzimanje i odem tamo.

U radnji mi kažu da ipak moraju da mi otvore Mobi račun, i odustanem od kupovine.

Dakle, moje pitanje je:

Da li mogu da kupim telefon preko Yettel-a na rate, sa uplatom učešća (u poslovnici, pretpostavljam, kad dođem da ga podignem), i BEZ OTVARANjA računa u Mobi banci?

Unapred hvala na odgovoru!
Da odgovorim sam sebi, posto je situacija danas nesto jasnija, i drugacija (nadam se).

Zvao sam korisnicku sluzbu, i ljubazni Nikola na vezi mi je rekao da opcija bez otvaranja Mobi racuna, sa placanjem ucesca i ratama preko Yettel-a postoji, i da sam u drugoj prodavnici (u kojoj sam bio) dobio dezinformaciju. To je prvi bitan detalj.

Zatim, krenem opet da kreiram porudzbinu, sa namerom da stavim isporuku u onu radnju gde je delovalo da radnici znaju da ovo opisano moze, i posto sam sad sve to radio preko racunara (neki dan sam preko telefona) - ponudio mi je opcije da mi telefon bude isporucen od strane kurira, kao i preuzimanje u prodavnici. To je druga bitna razlika i nije mi jasno kako to nisam imao prethodni put: sve ostalo je bilo isto - ucesce, rate, kod za vaucer... Kako danas svakako idem u deo grada gde je prodavnica, izabrao sam da preuzmem telefon tamo, pa se nadam da ce to uspeti.

Ako ne bude, i ako ne popi*dim previse, mozda pokusam i sa kurirom, tj. isporukom na kucnu adresu. Samo, onda bi bilo zaista sjajno da mi kurir donese i papire za otvoren racun u Mobi banci... :D
 
Vidiš, ja imam potpuno čist kreditni biro, bez bilo kakvih kašnjenja u otplatama kredita etc. plus sam na sadašnjem broju kod njih već 23 godine i nisu mi dali S22U bez učešća upravo uz obrazloženje - premium uređaj...

Izgleda da kod njih nema konkretne poslovne politike već na koga naletiš.
Zdravo, prilikom kupovine uređaja vrši se provera solventnosti ka kreditnom birou, od koje zavisi da li bilo potrebno učešće ili ne, svakako ne zavisi od ljudskog faktora.

na total 5 tarifi, pored neta iz paketa koji mi je dostupan u SRB, imam i odvojenu kvotu za zapadni balkan

Pogledajte prilog 350654


na drugom broju koji je na total 2 tarifi, imam net iz paketa koji se trosi i u SRB i u zoni Zapadni Balkan





Pogledajte prilog 350655
zbog cega postoji takva razlika u nacinu tarifiranja? i sta se desava kada u romingu (CG) potrosim sav net? da li se blokira dalje koriscenje interneta i eventualna naplata ili se megabajti obracunavaju po nekoj posebnoj roming tarifi..?
Svaki tarifni paket sadrži u sebi određenu kvotu internet saobraćaja za zemlje Zapadnog Balkana. Total 2 je manji tarifni paket, i samim tim u sebi sadrži manju količinu neta, iz tog razloga ne postoji odvojena kvota za korišćenje podataka u zemljama Zapadnog Balkana. Nakon potrošenog iz paketa, primenjuje se roming tarifa 10MB do kraja dana, koja je automatski aktivirana na svim brojevima, i ona omogućava potrošnju od 10MB dnevno, kako ne bi došlo do dodatne naplate.
Svakako nakon toga možeš aktivirati i neki od roming dodataka. Više informacija o tome, možeš videti ovde. ~Nemanja A.
 
Nazad
Vrh Dno