Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Videh da ima i u Lidlu, ne znam kakvog su kvaliteta.
 
Iz mog trenerskog iskustva, samo mi elitefts bands koje sam poručio po drugu iz Amerike traju, sve ostale puknu tako da ja bih uzeo najjeftinije, ionako će da ti dosadi vežbanje kući 😄
Bog me, nisam bio dve nedelje u teretani, a istu bih hteo da promenim, pa sam sada u nedoumici. Trenutna je više kao mali fitnes klub, nema nešto preterano opreme, ali nema ni gužve. Sa druge strane, poznata AG mi je na pljuc, ali kada vidim koliko ljudi je unutra i to u radno vreme, onda mi neki đavo baci hint menjati ili ne, pogotovo što ovo sa koronom nikako da prestane više.
Idi u bilo koju od te dve, pa promeni na mesec dana i probaj. U većem gradu imaš fitpass da probaš više teretana. Osim ako ne živiš izolovan, koronu ćeš teško da izbegneš a najgore prolaze ljudi slabijeg zdravlja, gojazni tako da biti fit je prilično robusna komponenta zdravlja
 
Verujem da ima i takvih slučajeva ali ne znam nikoga iz moje teretane ko se zarazio u proteklih 6-7 meseci.
 
Preležao, dva puta se vakcinisao, nisam o tome razmišljao dok se oko mene ljudi nisu ponovo zarazili, a u odličnoj su formi. Moj slučaj je da sam u junu 2019. dogurao sa svojim 175cm na 100 kg, i rekao, menjaj! Za 5 meseci sam svukao 30kg. Došao do okruglo 70kg, a posle korone u martu 2021. sam otišao na 80kg. Ne kažem da nisam nabacio masu, dosta polažem na kardio treningu, radim ga svaki trening pre vežbi pola sata, ili nekih 5-6 km trčanja. Poklopim trening da bude jedan samo kardio u trajanju od 2h gde se baš ubijem od trake, bajsa, i insanity workout-a. Probaću pa ću videti jer imam FitPass svakako, hvala :).
 
Poslednja izmena:
U bogte kako 30kg za 5 meseci? Ja sam 15 kg skidao vise od godinu dana :) iste smo visine i isto smo dogurali navise :))
 
Slatko, pekara, gazirano, kaput. Kardio treninzi svaki put pre treninga. 35-40 minuta trčanja, hodanja uzbrdo, bicikle :).


 
Poslednja izmena:
Kupio bih elastične trake za vežbanje, koje su ok kvalitet, Intersport, Decathlon ili neke treće?
Mislim da sve više manje izlaze sa iste proizvodne trake negde u Kini, samo se menja natpis brenda. Ja imam neke Live Monster 😂 kupljene na KP i ok su.

Ovako izgleda set:
71XAsBLZASL._SL1200_.jpg
 
Vidim da su u Planetbikeu na akciji, pa ću vrv tu uzeti, kažu najtanju obavezno i jednu srednju videću.
 
Ako hoćeš kvalitetne, uzmi Amila. Imaš ih u radnji u Beogradu, nekad se čeka na isporuku. Ako su dobre za powerlifting dobre su i za tebe ;)
 
Treba mi preporuka za flašicu/bocu za vodu. Da li kupiti od aluminijuma ili plastike, kada se prvi put koristi da li je potrebno oprati iznutra i čime i sl?
 
Gde ima stainless boca ?
Nisam uspevao da ih pronadjem
 
U Lidlu je bilo.
 
Treba mi preporuka za flašicu/bocu za vodu. Da li kupiti od aluminijuma ili plastike, kada se prvi put koristi da li je potrebno oprati iznutra i čime i sl?
Kupujem vodu za gym i dodam neki bcaa sa ukusom. Sve ispod litre mi je malo, tako da više ne gledam te male čelik/alu bočice..
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Zbog ukusa.

Jabuka je vrh.
 
Jel ima neko fitpass na firmu gde bi mogao da se dodam, jeftinija je nego ovako.
 
Jel ima neko iskustva sa elasticnim gumama za vezbanje? Konkretno ovo. I kakva mislite da je razlika u odnosu na ovo osim ocigledne razlike u ceni.
 
Ja sam kupio ove u Lidlu, ali nisam ih nešto isprobao
Do skoro ih je bilo, moguće da u nekom ima još uvek, npr na Adi.
 
Imam ja nekih par traka ako nekome treba, shvatio sam da nisam od ljudi koji imaju mod da vežbaju kod kuće.
 
A ja se totalno presaltao na kucnu varijantu, skontao koliko vremena gubim ako idem negde da treniram. Istina vezbam samo sa rucnim tegovima, znaci specijalne masine za moje potrebe nisu nuzne.
 
Nisam dugo (nekih godinu dana) trenirao i poceo sam pre dva meseca. U kalorijskom suficitu sam 500kcal, ali nikako ne mogu da se pomerim sa 80kg. Malo mi je spala kilaza na nekih 78-79kg.
Radim progresive trening.
E sad da li moze biti da je do stitnjace. Kazem to jer mi kosa opada vise nego sto bi trebalo i bas je suva i miris ispod pasuha mi je drugaciji. Nekako je kiseo, a nikad nisam imao problem sa tim. I znojenje mi je izrazenije.

Ne znam da li da nekako proverim zlezdu (krv ili ultrazvuk) ili moze biti nesto drugo?
 
Postoji i body recomposition pa kilaza kao takva nije jedino merilo progresa.

A suficit ti je svakako mali i bilo kakva dodatna fizička aktivnost o kojoj i ne razmišljas (neplanirana setnja, cimanje po gradu i sl.) može da ti anulira rezultat.

Ostatak opisa zvuči kao da unosis više proteina nego pre a manje hidrata.
 
Nisam dugo (nekih godinu dana) trenirao i poceo sam pre dva meseca. U kalorijskom suficitu sam 500kcal, ali nikako ne mogu da se pomerim sa 80kg. Malo mi je spala kilaza na nekih 78-79kg.
Radim progresive trening.
E sad da li moze biti da je do stitnjace. Kazem to jer mi kosa opada vise nego sto bi trebalo i bas je suva i miris ispod pasuha mi je drugaciji. Nekako je kiseo, a nikad nisam imao problem sa tim. I znojenje mi je izrazenije.

Ne znam da li da nekako proverim zlezdu (krv ili ultrazvuk) ili moze biti nesto drugo?
TSH, t3 i t4 nikada nije na odmet proveriti.
 
Nisam dugo (nekih godinu dana) trenirao i poceo sam pre dva meseca. U kalorijskom suficitu sam 500kcal, ali nikako ne mogu da se pomerim sa 80kg. Malo mi je spala kilaza na nekih 78-79kg.
Radim progresive trening.
E sad da li moze biti da je do stitnjace. Kazem to jer mi kosa opada vise nego sto bi trebalo i bas je suva i miris ispod pasuha mi je drugaciji. Nekako je kiseo, a nikad nisam imao problem sa tim. I znojenje mi je izrazenije.

Ne znam da li da nekako proverim zlezdu (krv ili ultrazvuk) ili moze biti nesto drugo?
Nalaz je uvek dobro uraditi i @njikolaj ti je dobro rekao, proveri i gvožđe i uobičajene stvari (šećer, holesterol, enzime jetre, kreatinin, urea), a možeš i da napišeš ishranu pa da vidimo, ovo što si opisao može biti i od nutritivne deficijencije

Svakako trebaš da budeš strpljiv, ko je ceo život mršav pre će biti da mu je sve tako i baždareno da ostane (apetit, hormoni i najvažnije - navike)
Iz ličnog iskustva znam da je jako dosadno jesti kontinuirano u suficitu, i nači hranu koja ne dosadi i može da se svari. Tako da, napišì to što radiš i jedeš da vidimo
 
Imam vise od 15god staza u teretani tako da nije problem ishrana. To je klasika...piletina, junetina, riba pirinac, krompir, batat, testenine, ovsene, jaja, brokoli, paprika, sargarepa, grasak, svo voce itd..poneki junk.
Sa istim programom treninga i istom ishranom sam lako nabacivao kilograme iliti misicnu masu. Rekompoziciju nikan nisam radio u suficitu vec na odrzavanju. To je uvek funkcionisalo super.
Brine me ovo sa kosom i znojenjem. Nikad nisam imao problem ni sa jednim. Znoj mi je sad drasticno drugaciji i ispod desnog pazuha se znojim 3-4x vise. Jos se miris promenio i sad je dosta neprijatan i pravi mi problem u drustvu. To mi govori da nesto nije kako treba.
Ako TSH, T3 i T4 budu ok da li i dalje postoji sansa da zlezda ne funkcionise kako treba? Ili da mozda (lupam) ima neki polip ili slicno?
 
Nazad
Vrh Dno