Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
UA...HU - At local delivery center - znaci da je posiljka stigla u Srbiju ,
ali ne znaci da je dopremljena u lokalnu postu koja vrsi isporuku !!!


Dok se situacija sa isporukom u BG ne popravi ( ako se popravi ) , morate ovo
stalno ponavljati trgovcima i traziti maksimalno produzenje roka zastite.


Posto AE sistem ima evidenciju da je posiljka u Srbiji , ako odmah po
isteku osnovnog roka zastite trazite refund , necete ga dobiti.

U lokalnoj posti i preko posta.rs/lat/korisnicki-servis/reklamacije.aspx
u pisanom obliku ponavljajte da znate da oni ne evidentiraju neregistrovane
posiljke , ali da znate da postoji evidencija da su stigle u Srbiju i zahtevajte
pisani odgovor sta se desava u lokalnom postanskom centru zaduzenom za isporuku
u vasem reonu , zasto i koliki zastoj postoji...
Код мене већ недељу дана пише да је у локалној пошти, не у Мађарској нити у Београду, а ништа не стиже.
Значи, морам у акцију, ићи ћу прво у пошту, надам се да неће да ме замлаћују, шефица тамо је коректна госпођа, мада то није главна пошта у граду. Ваљда ће се пронаћи пошиљке, ако кинези имају евиденцију, морали би и наши у пошти.
 
@zokce

Pise i na tarabi svasta.....

Da li shvatas da ni u jednom postanskom centru i ni u jednoj lokalnoj
posti niko ne evidentira neregistrovane posiljke ???
 
Знам ја то врло добро, али нећу одмах ђоном.
Питање је на основу чега онда кинези пишу по тараби а ми немамо право на повраћај новца за неиспоручене пошиљке.
Ако то достигне висок ниво, онда ће да се смањи број поруџбина. Ако се купује само скупља роба или већа количина и плаћа скупљи шипинг због праћења и царине, онда ће то моћи да поднесу углавном трговци, што обесмишљава куповину код кинеза.
 
@zokce

Posto u Posti Srbije ne evidentiraju neregistrovane posiljke ,
AE za UA..HU radi evidenciju prema kretanju transportne dokumentacije.
Madjari evidentiraju koje se posiljke nalaze u odredjenom transportnom pakovanju.
Kada prevoznik razduzi transportno pakovanje ( kontejner , paletu , dzak.... )
kod Poste Srbije , AE izbacuje status At local delivery center.

Sto se tice statusa za UA...HU ista je situacija i u Hrvatskoj.
 
Ок, јасно је сада, код нас се ништа није променило. Крка и даље нешто мрљави, исто као и нови директор, који и није више нови, битно да они мрсе дебелу лову, поштанске раднике и поштаре и даље мизерно плаћају, то је више него очигледно. Једна од крава музара у напредној штали.
 
Od 23. juna mi paket stoji na carini i ne mrda, a unutra su tri diska poslata od fizičkog lica. Šta li rade tamo, da mi je znati.
 
AE za UA..HU radi evidenciju prema kretanju transportne dokumentacije.
Madjari evidentiraju koje se posiljke nalaze u odredjenom transportnom pakovanju.
Kada prevoznik razduzi transportno pakovanje ( kontejner , paletu , dzak.... )
kod Poste Srbije , AE izbacuje status At local delivery center
Bilo bi logično da je tako, razduži se kad je pošiljka prešla u tuđu nadležnost.
Meni ovi statusi ne izgledaju tako, ili ih razdužuju odmah kad su naši preuzeli ili nije tako, što znači da je neka druga priča (koja god bila).
IMG_20220707_110757.jpg
 
Prvi put nakon godina kupovine prodavac mi otkazao posilku.



Prvo me zavla;io 10 dana da 'ce poslati i navodno ima previse paketa da salje,. A POSle vidim da ima samo 5 ocena u zadnja meseca. Da kako da ne. Onda posleednji dan navodno kao poslato a sad pise status CANCELLED BY THE SELLER . Naravno kontaktiram ga u cemu je problem i dobijem nasumicno trabunjanje da ce srediti problem.


Pokusam refund kaze Aliexpress ne moze refund mora da prodje 10 dana od slanja
posiljke. Kojih bre 10 dana jel ne vidi njihpv sistem da je posiljkja otkazana? dA Li ste imali ovakvav slucaj. Da cekam 10 dana pa onda refund?
 
Kakvo je zadrzavanje ovih dana u izmenicnoj posti, u Novom Sadu sam. Proslih par paketa su mi pustili za par dana, a pre toga sam cekao po 30 da dodje u NS, pa me zato interesuje ako je i dalje u redu proces?
 
Kakvo je zadrzavanje ovih dana u izmenicnoj posti, u Novom Sadu sam. Proslih par paketa su mi pustili za par dana, a pre toga sam cekao po 30 da dodje u NS, pa me zato interesuje ako je i dalje u redu proces?
evo moj prethodni iz NS, verovatno se nije promenilo mnogo

izmenicna 07.06
otprema 15.06.
 
Da li neko zna šta se dešava, ovako vozaju od 14.06.? Poručio sam iz Švabije neku retro opremu za Atari i Amigu, regularna radnja, daju normalan račun i papire za carinu...

 
Koliko ja vidim to je danas proslo carinu. Kod tebe je sutra ili u ponedeljak.
 
@Poolmaker

Problem je sto ne prikazuju po kojoj vremenskoj zoni postavljaju statuse ,
pa dobijas statuse iz buducnosti

Evo primeri od juce i danas

uahu071.jpg

Ova posiljka je danas isporucena na kucnu adresu


Ove ocekujemo sutra ili u ponedeljak

( u aplikaciji na telefonu prikazuje 7.7 , na kompu 8.7 )

izb8.jpg
 
Prvi put nakon godina kupovine prodavac mi otkazao posilku.



Prvo me zavla;io 10 dana da 'ce poslati i navodno ima previse paketa da salje,. A POSle vidim da ima samo 5 ocena u zadnja meseca. Da kako da ne. Onda posleednji dan navodno kao poslato a sad pise status CANCELLED BY THE SELLER . Naravno kontaktiram ga u cemu je problem i dobijem nasumicno trabunjanje da ce srediti problem.


Pokusam refund kaze Aliexpress ne moze refund mora da prodje 10 dana od slanja
posiljke. Kojih bre 10 dana jel ne vidi njihpv sistem da je posiljkja otkazana? dA Li ste imali ovakvav slucaj. Da cekam 10 dana pa onda refund?
Ја сам тако прошао пре 3 недеље, чекао сам 7 дана да пошаље, није послао, добио сам рефунд за 3 дана, значи 10 дана завлачења.
После сам то исто тражио од неколико других продаваца да ми потврде да имају на лагеру, добио сам све неке неодређене одговоре, нисам хтео да ме завлаче и нисам још наручио. Не знам шта се дешава, код свих пише да имају по више хиљада тога на лагеру.
 
Taj UA...HU je po meni lazni,generisani traking

Jednom sam ih navatao,2 posiljke,2 prodavca iz razlicitih gradova,trakinzi bili identicni u sekundu-generisao softver
Sve stiglo kad mu doslo,lazni traking,ko veruje neka prati te kung fu statuse

Kupovao neko iz USA sa esusxxx traking,za koliko stize ?

Found inEasyShip DHL eCommerce
Tracked with couriersEasyShip DHL eCommerce Asendia United States
PartnereBay Send
ServiceDHL eCommerce Parcel Priority
 
posiljka mi se promenila iz LP u LB i na ae app pise da je @destination country ali to stoji vec 5 dana a kad pokusam da je trackujem nema nikakav info osim da je u srb. I sta mu sad to znaci 😶 inace one posiljke sto su mi blejale na proberi kod carine naplaceni samo pregledi nije nista carinjeno i odrano kao sto neko napisa valjda redovni checking pa kome zapadne
 
@adachi

Pisano je ko zna koliko puta i imas ko zna koliko primera
za posiljke koje idu preko Litvanije ( LT )....
SunYou oduvek pravi zabunu sa tim statusom , umesto
Litvanija - Viljnus oni napisu Srbija.

Isto je bilo i sa neregistrovanim LV i sada sa UA..HU kada
stignu u Madjarsku - At destination country umesto
Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest


sylt.jpg
 
Malo dobrih vesti za Novosadjane, izgleda da brzo prolaze paketi, meni prosao za jedan dan do nase carine
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    16.5 KB · Pregleda: 17
Ako posiljke krenu tom linijom , mozda bude srece sto se tice Rx...CN posiljki...
Sto se neregistrovanih tice bolje neka ostanu UA...HU.
 
Meni ovi sto idu preko madjarske sad već masovno ne stižu, otvaram dispute, Ali team me otkaci, jer na fake madjarskom trackingu piše da je “at local delivery center”

U minusu sam ~30€, jer Ali team više ne prihvata ništa… samo šalju da proverim u posti… tako da prelazim na Joom, Banggood i Gearbest… oni me još nisu zeznuli…
 
@ricky011

Da li citas sta se ovde pise ?
Neces se usreciti ni sa ostalima , ako je blokada u lokalnom
postanskom centru.
 
Moj paket sa dva CD-a konačno prošao BG carinu, od 23. juna je sedeo tamo.
 
Иду полако пошиљке, мени је пре пар дана стигла друга. Колико сам видео, највећи застој је на царини. Иако су се убрзали, ситне (вредносно) пошиљке и не отварају, или уопште не гледају или провуку кроз рентген.
 
Da li će ovo moći da se prati preko poštinog trakinga?
Screenshot_20220709-080454620.jpg
 
@Zarkusi

Mnogo vaznije je da pratis ovu temu , pa ti pracenje na bilo
kom sajtu nece predstavljati problem...

Ovde postoje zbunjujuci statusi , ali ko ima iskustva
zna kako se tumace.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno