Šta je novo?

iPhone 13

Uzimam 13 pro 256gb, posto prvi put koristim iphone sta treba da uradim sto je pod obavezno? Da pravim nalog na US ili nas srpski? Kako da prebacujem slike, video i muziku sa laptopa? Moze neki video gde je sve lepo objasnjeno, da nesto ne "zeznem". Malo smaram, ali prvi put koristim ios, pa mi treba pomoc, odavno sam u android svetu.
Edit: jbl live slusalice rade normalno sa ios?
3u tools program je besplatan i odlican za transfer fajlova za pc i na pc….promenu zvona….i sve sto ti treba
 
Ja sam pravio više naloga na više uređaja i sve je moglo sa srpskim brojem, nema potrebe za stranim
 
@idjole1989 vazi, hvala. Koristicu 13p dve- tri nedelje, pa ako naviknem na ios i bude dosta bolji od one ui prelazim definitivno na njega, ako ne, onda dovidjenja do 14.
 
StajAo bi.
 
stoji 3G. Da li bi stojao 4G cak i ako druga osoba nema volte aktiviran?
Stoji, pozovi operatera i traži da ti aktiviraju. Kad zoveš nekog ko nema volte prepoznaje se da treba nekoliko sekundi da spoji vezu dok ako imate oboje volte veza se bukvalno momentalno uspostavlja.
 
Posle skoro 4 meseca koriscenja videh da je zdravlje baterije opalo na 99%. Kakva su vasa iskustva?
 
13Pro uzet krajem septembra (par dana od početka prodaje) još uvek na 100%. Punim ga prastarim 5W punjačem, potrošnja baterije mi je takva da retko kada ide ispod 20% i mislim da je ovo ključ toga što mi se baterije na Apple telefonima dugo drže u super stanju.
 
13mini kupljen u januaru, klinac ga jase po ceo dan neretko se puni i preko dana od pre neki dan na 99 posto. Moje misljenje da je to i vise od ocekivanig. Inace se puni nekim Xiaomi punjacem od 20w.
 
13Pro uzet krajem septembra (par dana od početka prodaje) još uvek na 100%. Punim ga prastarim 5W punjačem, potrošnja baterije mi je takva da retko kada ide ispod 20% i mislim da je ovo ključ toga što mi se baterije na Apple telefonima dugo drže u super stanju.
To si u pravu, isto punim punjačem na 5% i ne ide mi ispod 20%. Ali uvek punim do 100% i za četiri meseca 100%
 
I meni za ~5 meseci 13pm bh na 100%. Retko kad mi ode ispod 20% i dopunjavam ili celu noć, zavisi od posla i obaveza. Xioami 20w punjač.
 
Na mom iphone 12 obicnom je stajalo 100 posto nekih 6 meseci, onda je kroz dve nedelje palo do 95. Kao sto vec svi pricaju, nema potrebe toliko paznje da se obraca na to.
Iskreno ne obraćam pažnju nego kad su spomenuli onda sam proverio.
 
Drago mi je da vidim da je vecina vas zadovoljna. Zaboravh da napisem u proslom postu, 13 pro, kupljen pocetkom marta. Sto se tice punjenja uglavnom je to od neki 10-15% pa nazad do 100%, a punim iskljucivo originalnim punjacem od 20w.
 
Original punjac, 7 meseci = 100%. Punim uglavnom od 20% do 80-90%. Nekad padne i na 10%, nekad ode do 100%.
 
13 pro uzet u decembru 98% punjen bezicno samsung punjacem ili xiaomi ili od ipada kako sam stigo….tako da opusteno
 

Prilozi

  • AD800712-3C31-4477-96AC-EFC38EF563AE.png
    AD800712-3C31-4477-96AC-EFC38EF563AE.png
    272.1 KB · Pregleda: 50
13 obican, 5 meseci okruglo, 100%, original brzi punjac, gledam da ne padne ispod 20% i da ne ide do 100%

Kakav sam baksuz, sutra cu pogledati, pasce ispod 100%
 
Ja imam mob od kad je izasao znaci nekih 8-9 meseci , punim ga kako stignem , jedino sto izbegavam je wireless punjenje i BH==100%
 
Ja imam 13pm 7 meseci, izbegavam punjenje na kabl. Samo bežično magsafe, i samo preko noći. Bh je i dalje na 100. Ista rutina na 11 pro samo kod supruge, i evo sad kad je napunio 2 godine bh mu je na 94%. Ne znam da li je za dve godine dva puta bio na kablu…
 
Ja imam 13pm 7 meseci, izbegavam punjenje na kabl. Samo bežično magsafe, i samo preko noći. Bh je i dalje na 100. Ista rutina na 11 pro samo kod supruge, i evo sad kad je napunio 2 godine bh mu je na 94%. Ne znam da li je za dve godine dva puta bio na kablu…
Kod mene 11 PM samo na kablu i uvijek do 100%. Nakon godinu i po 100% je bio BH. Nema to nikakve veze, ne treba obracati paznju na to nametnuto smece od strane Apple-a. Kolega ima 11 PM, dnevno razgovara mnogo zbog posla, 4G, itd i izgura mu na 40-50% navece.
 
i ode topic u pricu o bateriji....
 
Šta znam, bolje da pričamo o dobroj bateriji nego o exynosu i 5h sot i kako više od toga ne treba jer nije zdravo 😅
 
Poz ljudi, da li je neko od vas nedavno naručio iPhone 13 pm preko A1?
Zanima me koliko ste čekali, meni je posle 4 dana status narudžbine nepromenjen...
 
Malo mi dosadio IP12 mini, a malo loša baterija, pa se počastim sa IP13 pro, zelenim!

Boja je, makar meni, prelepa, verovatno najlepša koju sam imao!

Baterija naravno bolja mnogo, 120Hz i ne primetim nešto, a 6GB rama definitivno puno pomaže, ostaje više aplikacija u pozadini dosta.

Mane su što nije više lak za korišćenje jednom rukom i oseti se više u džepu.
 
Poz ljudi, da li je neko od vas nedavno naručio iPhone 13 pm preko A1?
Zanima me koliko ste čekali, meni je posle 4 dana status narudžbine nepromenjen...
ja sam ga cekao 15 dana i otkazao porudžbinu i potpisivanje ugovora koje sam vezao za kupovinu IP 13PM , nisu ga imali ni u najavi da ce se skoro pojaviti
 
CAos,

Kroz pricu sa ljudima cula sam da ima raznih stakala.
Moze li preporuka gde u Beogradu (da nije negde Bogu iza tregera ;) ) da odem da stavim staklo , i koje ? Nije problem da se plati, samo da je dobro.

Hvala

ps. ako ne mozete da pisete ovde mozete na pm.

Inace sam bas zadovoljna telefonom i bas mi se sviidja :love:
 
Nazad
Vrh Dno