Šta je novo?

[A1] Vikend Net

planiram da uzmem ovaj vikend ruter za vikendicu i nasao sam na onoj mapi antenu koja je udaljena 2km (kolima) od moje vikendice...na njoj pise Bands 3, 20.....hocu da je koristim za netflix i lap top kada odem malo van grada pa sam hteo da pitam da li neko ima neka sveza iskustva? vidim da je bilo komentara oko nekih prekida na svakih 2h pa me zanima o cemu se radi?
 
mislis da uzmem pripejd karticu i stavim u fon kad budem bio u vikendici? jel ima ona net?
 
Upravo sam to uradio, ima signal..gore pise A1 LTE….nakon par sati gledanja preko eon apk gore mi je izbacio A1 E i prijavio gresku i ako sve pokazuje da je konektovano i da ima signal…nakon 2 minuta vratilo se…mozda je i do Fire Sticka
 
Nije do stick-a, to ti je taj čuveni disconnect na svakih X (2?) sati koji fura A1.
 
Upravo sam to uradio, ima signal..gore pise A1 LTE….nakon par sati gledanja preko eon apk gore mi je izbacio A1 E i prijavio gresku i ako sve pokazuje da je konektovano i da ima signal…nakon 2 minuta vratilo se…mozda je i do Fire Sticka
Skini program Force LTE i stavi na only LTE i uvek ćeđ imati LTE.

Disconnect je na svakih 12h.
 
Taj program force LTE treba da mi bude instaliran na stiku? Ovo sa sim karticom mi je samo test da bih uzeo njihov ruter….ako uzmem ruter na njemu nema instaliranja.
 
Svaki modem i ruter bi trebalo da ima 4G only opciju.
 
Taj program force LTE treba da mi bude instaliran na stiku? Ovo sa sim karticom mi je samo test da bih uzeo njihov ruter….ako uzmem ruter na njemu nema instaliranja.
Taj program instaliraj u telefon dok testiraš, a ako uzmeš ruter namesti ga na 4g only.
I još jedna stvar, primetna je razlika u brzini između 4g i 4g plus rutera.
 
I da ti daju da biraš nemaju u ponudi 4g plus rutere (ovo ti kažem da se ne iznenadiš manjom brzinom).
 
Da iskreno bar CAT 6 da je uređaj. Sa 2CA makar. Na yettelu CAT4 ne prelazi 15 mbps, čisto primera radi. Dok na A1 Cat6 telefon sa 2CA 300mbps deklarisan
izvlači i 70+ mbps.
 
uzeo sam u ponedeljak ruter kod njih i dobio 7 dana besplatno vikend neta.....ulogovao se preko broja na aplikaciju i testirao ga u ovih par dana i mogu vam reci da je sasvim korektan.....jeste da ima to seckanje od 2 min da nesto dodje sebi na svakih par sati ali ovako mi preko Fire Sticka gura eon, kodi, netflix.......probao sam sinoc da odigram CoD mobile i radi sasvim dobro....zahvaljujuci @jason13 koji mi je dao mnogo infa podesio sam i ruter da radi samo na LTE.....
 
Pozic drugari, evo mene freš™ korisnik na ovom prelepom sajtu posto imam par pitanja u vezi ovog cuda. Uzeo malopre ovaj net, doso kuci i podesio ga kako god i ovo su trenutni rezultati:

1.jpg

Zanima me da li je ovo nekakva standardna brzina i, ako je moguce, da li moze brze od ovoga da gura?
Hvala <3
 
Verovatno može brže. Ali definitivno treba ubaciti u uredjaj sa vise CA. Tipa ako bi u telefonu koristio sa CAT6 sa dve agregacije 300Mbps teoretski ili CAT9 450Mbps teoretski sa tri agregacije.
Iz mog iskustva upload manje vise 15 do 35 Mbps.
Ali download
CAT 4 bez agregacije 15ak do 30 Mbps
CAT 6 2CA 35 do 70ak 80 možda Mbps.
CAT9 3CA 50 do 130 Mbps. Može i malo jače ali najrealnije je očekivati oko 100tinjak Mbps.
Ovo sve se podrazumeva ako nije neko van serijsko opterećenje baznih stanica...
Čisto da znaš u kom opsegu da ocekujes brzine.
 
Verovatno može brže. Ali definitivno treba ubaciti u uredjaj sa vise CA. Tipa ako bi u telefonu koristio sa CAT6 sa dve agregacije 300Mbps teoretski ili CAT9 450Mbps teoretski sa tri agregacije.
Iz mog iskustva upload manje vise 15 do 35 Mbps.
Ali download
CAT 4 bez agregacije 15ak do 30 Mbps
CAT 6 2CA 35 do 70ak 80 možda Mbps.
CAT9 3CA 50 do 130 Mbps. Može i malo jače ali najrealnije je očekivati oko 100tinjak Mbps.
Ovo sve se podrazumeva ako nije neko van serijsko opterećenje baznih stanica...
Čisto da znaš u kom opsegu da ocekujes brzine.
Za sad ga koristim samo ovako standardno kako sam ga dobio i povezan je samo sa laptopom. Ali ovo je super da znam za ubuduce. Hvala!
 
Za sad ga koristim samo ovako standardno kako sam ga dobio i povezan je samo sa laptopom. Ali ovo je super da znam za ubuduce. Hvala!
Netgear AC810s na kp oko 80e 3 frekvencije moze da agregise.Kad skines bateriju radi na 20w adapteru.
Pozdrav
 
Jel' ima mozda neka jeftinija varijanta trenutno na kp? Ne ono kao za 500 dinara ali oko 40e tako nesto? Ja sam skroz pglu kad su u pitanju ruteri pa ne znam sta da trazim. Vazno mi je da mogu da ga roknem u struju i da se ne brinem o baterijama i da je brzina, ako je moguce, dupla od ove moje trenutne sto je oko 30mbps (inace primetio sam da se ovaj moj dosta ugrejao pa sam ga stavio ispred ventilatora i brzina mu skocila na 40mbps evoneznammajkemi)
 
Jel' ima mozda neka jeftinija varijanta trenutno na kp? Ne ono kao za 500 dinara ali oko 40e tako nesto? Ja sam skroz pglu kad su u pitanju ruteri pa ne znam sta da trazim. Vazno mi je da mogu da ga roknem u struju i da se ne brinem o baterijama i da je brzina, ako je moguce, dupla od ove moje trenutne sto je oko 30mbps (inace primetio sam da se ovaj moj dosta ugrejao pa sam ga stavio ispred ventilatora i brzina mu skocila na 40mbps evoneznammajkemi)
Nekad kad sam imao njihov mifi-huawei preko wifi nisam uspeo preko 50mbps da izvucem, kad ga prikacim na usb druga prica , da ne kazem 3xveca ali duplo sigurno…kasnije sam uzeo huawei 525(zapravo sa paketom ali on izvlaci bas dobre brzine ovde po Leskovac)
 
Opet nisam mogao da produzim dodatak, ne mogu da verujem da im se ovo i dalje desava...
 
testirao sam restart sesije za vikend net paket na sledećim modemima:
Huawei B315s-22 / ZTE MF927U4 / ZTE MF971R

Na sva tri modema se restartuje sesija na tačno svaka 4 sata.

Ostao mi je još Huawei B528s-23a za test, mada će verovatno i na njemu da bude isto.
 
Nema to veze sa modemom, sistemski je tako podeseno, na pocetku je bilo na svakih sat vremena.
 
@jason13
Kod obicnoh A1 kucnog neta vise uopste ne rade restart sesija. Evo kod mene vec 10 dana konektovan i nijednom nisu prekidali.
 
@jason13
Kod obicnoh A1 kucnog neta vise uopste ne rade restart sesija. Evo kod mene vec 10 dana konektovan i nijednom nisu prekidali.
Ponesi net mislim da sece na 12h po netgear ac810s logovima.A na 5 ili 6h sece hello stranger prepaid testirano. A za kucni je tacno posto sam ga imao i u zadnjih mesec dva mi nisu sekli posle sam raskinuo jer mi nije trebalo.
 
Postoji li na Vikend Net bilo kakva brzina (npr 64kbps) kada istekne dodatak?
Meni se nekad učini da uspe nešto da skine i posle isteka (istekne u ponoć, a telefon ostane zakačen),
Međutim, ujutru definitinvo ne prolazi surf.
 
Radi samo ICMP i UDP za DNS kad istekne net.
 
Nazad
Vrh Dno