Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Planiram da kod SBB-a zamenim postojeci neki stari ne smart box sa ovim novim koji je u ponudi valjda Kaon Media pa imam dva onako osnovna pitanja koja su se verovatno provlacila kroz temu.

  • Da li je na bocni usb port moguce prikljuciti flash od 256gb kako bi se sa njega gledale neke snimljene serije.
  • Da li na ovom boxu postoji i radi netflix aplikacija (nije mi presudno) ali nije lose znati.
Radi Netflix ali ne standardna applikacija.
Ja sam ovo kod mene instalirao na EON box radi sve full. pusta fhd 4k sve kako treba.
 
То није нетфликс апликација, него коди адон.
Објављивао је овде већ неко преправљену апликацију за телефон која ради супер на ЕОН боксу и пушта HD квалитет.
 
Drugari moze pomoc.

EON box povezan sa tv-om preko HDMI kabla.
Problem je u tome da nema zvuka i kada pustim neki program imam tittle ali sliku i zvuk nemam.

EON povezem na drugi tv, sve radi ok bez dodatnik podesavanja.

Sumljam da je mozda otisao neki cip ili tako nesto.
Nemam kako da proverim drugacije da li zvuk radi, posto nemam sta da povezem na tv da bi utvrdio.
 
mislim da je do codeca. zvuk moze na vise nacina da ide kroz hdmi, nekompresovan 'PCM' ili nesto drugo.
taj jedan TV nema codec. vidi u podesavanjima EON boxa da prebacis na PCM
 
Probaj da promenis hdmi kabl, znaju oni cesto da prave problem. Mada mislim da je resenje koje ti je dao orange47 resiti problem.
 
Probao da promenim kabel, ali nista nisam dobio.
Gde se nalazi PCM?
U podesavanjima na EON-u, slika i zvuk, nisam to nasao.
 
Postoji život i van Eon aplikacije i njenih podešavanja ;)

(prevod: vidi šta ima u Android Settings [Settings ikonica gore desno kad izađeš iz Eon app na Home screen])
 
Znam da postoji zivot bez EON-a

Problem je sto smo kod roditelj presli na EON BOX, pa su nam instalirali BOX na tv koji je blizu rutera.

E tad nastaje problem, posto su roditelji ne tako obuceni za nove tehnologije, pa se ja cimam sa tim.

I kako sad da ja sve podesim da roditejima sve radi.

Kod mene u stanu sve savrseno funkcionise sa EON-om, ali ovo kao da je naucna fantastika.
 
Nisi me razumeo očigledno. Dobar deo ljudi ovde kad dobije sugestiju ili instrukciju "pogledaj u podešavanjima" to tumači kao da se mislilo na podešavanja unutar Eon aplikacije. A tamo uglavom nema to što treba.

Znači samo sam ti napomenuo ako nisi već upoznat sa tom činjenicom da možeš i moraš da izađeš iz Eon app (klikom na Home / kružić taster na daljincu) i ideš u podešavanja Android operativnog sistema, i tamo da probaš da čačkaš podešavanja vezana za zvuk tipa pali/gasi passthrough.
 
Probao sam, jednostavno ne mogu da nadjem problem.
Hvala u svakom slucaju.
 
Uglavnom podesavanje PCM dugme HOME podesavanja zvuk digitalni audio zvuk PCM ovo su podesavanja za tv.
 
Vrati tv na fabricka podesavanja.
 
Na TV-u mora da postoji podesavanje HDMI EDID stavi na 1.4 kod tebe mora da je na 2.0 ili automatski.
 
Dali postoji mogucnost sa EON smart boxa snimiti i na koji nacin neki film
 
Narode može pomoć?

Od pre 2 dana, otprilike, ne radi reprodukcija na YouTube aplikaciji na box-u dok na svim računarima u kući, telefonima... YT radi bez greške.

Pretraživanje video sadržaja radi savršeno, ali kad se izabere neki video i klikne da krene da se pogleda, reprodukcija krene 1sek., i onda se pojavi onaj kružić na sredini ekrana YT i vrti unedogled...

Brisao sam keš...pogledane snimke...pretragu i ništa.
Na TV kanalima vraćanje unazad radi savršeno, da pomenem, zbog LAN kabla.
Na Ubee EVW32C port iz koga ide ethernet kabl za EON Box, konstantno svetli crveno, na LAN portu za računare zelena boja.
U podešavanjima na EON-u, u delu mreža, deluje da je sve ok, ne znam tačno sad sve vrednosti koje je vratio onaj test brzine...

Isključio/uključio Ubee isto se dešava.

Jel ima neko ideju u čemu je problem?
Da li je kod mene ili do SBB-a?
 
Дешава се да јутјуб апликација за андроид ТВ једноставно "полуди" и неће нормално да ради. Ја сам то решавао деинсталирањем и инсталирањем нове верзије ако је има. А касније сам прешао на смарт тјуб некст и више нема тих проблема. А нема ни реклама ;)
 
Kod mene kad se desi da zabode YT app kao što je opisano, restartovanje boksa reši problem.
Inače, stvarno nema razloga koristiti YT app pored smart tube
 
Desavalo se i meni, sredilo se samo od sebe..
 
Ponovo sam na SBB i dobio sam SDOTT0202 Eon box. Za sada sam zadovoljan, polako pronalazim i instaliram razne alternativne aplikacije (hvala i svima ovde), ali ne uspevam da box povežem sa linijom preko AV izlaza. Našao sam netu savet i probao da zamenim činčove i sada imam zvuk, ali samo na jednom kanalu. Da li je neko uspeo da poveže liniju i box?
 
Ponovo sam na SBB i dobio sam SDOTT0202 Eon box. Za sada sam zadovoljan, polako pronalazim i instaliram razne alternativne aplikacije (hvala i svima ovde), ali ne uspevam da box povežem sa linijom preko AV izlaza. Našao sam netu savet i probao da zamenim činčove i sada imam zvuk, ali samo na jednom kanalu. Da li je neko uspeo da poveže liniju i box?
Koji kabl koristis? Jesi li ga dobio uz box?
 
Треба 4-полна бананица са три рца конектора на другом крају.
 
Imam problem sa HBO Max na EON Kaonu. Radilo je sve do danas super. Sada mi se koči na početku serije ili filma. Na dečijem sam profilu i pušta Lego Ninjago, a neće deset drugih. Neće npr. Pepa prase. Probao sam da deinstaliram pa instaliram ponovo, kao i da brišem profil, te da menjam jezik, nije pomoglo. Da li je neko imao sličan problem?
 
jel zna neko koji je model/proizvodjac EON daljinca?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno