Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Arbitražni bot na Solani tj. kako od 172 SOL-a (4.800$) napraviti ~13000 SOL-a (400.000$) u jednoj sekundi (gain 75x).


Ovde možete da vidite kako arb bot spamuje mrežu u potrazi za dobrom arbitražom. Klik na 'time' za vreme ekzekucije transakcija. Ne čudite se broju fail transakcija, to sam bot otkazuje transakcije koje ne donose profit. Spam transakcija na maksimalnom nivou!


Dobro razmislite pre nego što stavite svoje novčiće/tokene po raznoraznim pool-ovima za ne znam kakav yield!!!
 
Zašto misliš da svako ko napiše nešto što nije afirmativno za neku kripto valutu automatski likuje?
Ja nisam neko ko to voli, šta god mislio.

Kako misliš da BTC može da ispliva na vrh kao super valuta na konto tradicionalnih, kada se sve obračunava preko tradicionalnih, pa i taj BTC? Jedini način je da se napravi otklon i da BTC funkcioniše nezavisno, na osnovu ponude i tražnje, nevezano za tradicionalne valute. Dogod postoje menjačnice koje taj isti BTC menjaju za dolar, taj isti dolar ima neminovno da utiče na BTC. A očekivati da će BTC da pobedi dolar u trenutnoj konstalaciji stvari je moram priznati krajnje optimistički, jer to bi bio jedan veliki reset za celokupnu svetsku ekonomiju sa nesagledivim posledicama po ogroman broj ljudi.
 
Koliko god da je rat u Ukrajini uz inflaciju i energetsku krizu uticao na ovu rasprodaju, toliko može i da pogura stvari u suprotnom pravcu jer na svetu ne postoji pouzdan i nezavistan sistem razmene kao što je to BTC. BTC je tu sa svojom sigurnošću, brzinom, likvidnošću i decentralizacijom neprevazidjen.

Jedino sa BTC-om razmena može da se vrši i u ovakvim okolnostima. Jednako pouzdano i za Ukrajinca, Amerikanca ili Rusa.
Jel ovo trolovanje ili ti stvarno verujes u ovo? :ROFLMAO:
 
Neka btc bude i milion eura i iskreno se nadam da ćete svi biti milijunaši, samo hoćemo da svi vi kripto mineri sjašete sa naše grbače, ne koristite grafičke za kopanje i amputirate se sa PC kao platforme u celosti. Imate ekonomske forume, vama je tamo mesto, možda na maxibet i ostalim sajtovima za kladjenje, imate asci minere... Jesus Marija biće i to jednog dana
 
Anticipation Popcorn GIF
 
Veterani se ne potresaju mnogo, oguglali su. Ali tu je jedna stvar koju ne kapiraju. Svaki dosadanji kripto bear market je bio u vreme kreditne ekspanzije. Ovo je prvi koji se dešava u vreme kreditnog sažimanja.
 
Ja nikome nisam ni sporio, da će ovo biti najveći potop koji smo videli.
Ali tvrdnje tipa, sada da je kraj kripto priče, " ja sam znao da od toga nema ništa, eto sad' ste videli " osnove imaju manje danas, nego pre 10 god.

Edit: I je l' treba i tebe da potsećam, šta si pisao i obrazlagao tamo negde kada smo bili na 12-13k za btc.. pa smo posle toga došli do skoro 70k?
 
Poslednja izmena:
Voajerišem ovu vašu temu za kripto već duže vreme, nikad ništa nisam napisao, jer nisam imao ništa pametno da kažem. Verovatno nemam ni sad, ali mnoge stvari u vezi kripta i ovde iskazanih stavova i mišljenja mi nije jasno.

Moj stav u vezi kripto valuta je oduvek bio da je to velika mutljavina i mačka u džaku. Iskreno ne razumem koju to vrednost stvara kopanje coina. Računar radi 24/7 godinama i overava nekakve transakcije. Čega kad u startu nije bilo ničega? Meni ovo vaše liči na jednu veliku kladionicu i ništa drugo i mislim da su u pravu svi koji tvrde da je jedna velika poncijeva šema. Ko je smislio i pokrenuo? Verovatno neki ljudi iz senke koji vladaju svetom? Zašto? Trebalo im je iz nekog razloga, ali sigurno ne da bi average Joe postao manje podložan kontroli ili milioner (ako je neko i uspeo da se enormno obogati verujem da im je to kolateralna šteta i izuzetak koji potvrđuje pravilo).

Nije mi jasno kako dobar deo vas koji ste obrazovani ljudi i stručnjaci u svojim oblastima ne vidite da igrate kladionicu? Ili vas je možda sramota da to sebi priznate? U stvari od svega mi je najmanje jasan vaš optimizam da je nebo granica za zaradu od kripta u momentu kad se sprema rat početkom ove godine i kad se jasno vidi da će uskoro ceo svet da ode dođavola. Kako to niste shvatili kao jasan signal da se na berzi tad izlazi iz svega što je šarena laža?
I zanimljivo mi je da niko od vas, kad ste već ovladali berzanskim veštinama i zaradili solidnu lovu, nije to preusmerio na trgovinu akcijama firmi ili robom, nečim što ima realnu vrednost?

Nisam zavidan i ne želim da vam crkne krava, kao što mislim da vam to ne želi ni morbius i ostali, mislim da tu puno grešite. Ja te postove vidim kao dobronamerne u želji da vam ukaže na izvesnost da je kripto jedan veliki, globalni scam koji se bliži svom kraju i da je kao kod svake kocke na kraju kuća na dobitku, a skoro svi drugi gube. E sad, što morbius nije baš pogodio dan kad će kripto da pukne, ipak smo ovde obični ljudi, poenta je da je sve vreme konačan ishod bio izvestan.
 
Neka btc bude i milion eura i iskreno se nadam da ćete svi biti milijunaši, samo hoćemo da svi vi kripto mineri sjašete sa naše grbače, ne koristite grafičke za kopanje i amputirate se sa PC kao platforme u celosti. Imate ekonomske forume, vama je tamo mesto, možda na maxibet i ostalim sajtovima za kladjenje, imate asci minere... Jesus Marija biće i to jednog dana
Ahhahaha nikad Asci mineri nece bit ko graficke. Grafu mozes da prodas kad ne bude aktuelna, sta ces s majnerom xD
 
@pushrbx
Ok, znači ti znaš ko je smislio i progurao kripto priču i sa kojim ciljem.
Prosvetli nas neuke onda, valjda tome služi forum.
Mada iz tona kojim se obraćaš vidim da sem dečijeg izrugivanja, nisi za neki ozbiljniji razgovor.
krastavac verujem da si ozlojeđen, ali nisam ti ja kriv što kripto puca. Hoće balon to da uradi😢
 
E sad, što morbius nije baš pogodio dan kad će kripto da pukne, ipak smo ovde obični ljudi, poenta je da je sve vreme konačan ishod bio izvestan.
Nije morbidus običan ljud.. On istese sav btc, na američki izveštaj o nezaposlenosti.. pitaj ga ako ne veruješ.
Inače, nije pogodio ni godinu...
 
@pushrbx
Ok, znači ti znaš ko je smislio i progurao kripto priču i sa kojim ciljem.
Prosvetli nas neuke onda, valjda tome služi forum.
Mada iz tona kojim se obraćaš vidim da sem dečijeg izrugivanja, nisi za neki ozbiljniji razgovor.
krastavac verujem da si ozlojeđen, ali nisam ti ja kriv što kripto puca. Hoće balon to da uradi😢
Kakav ozbiljan razgovor mogu da imam sa nekim koji veruje u teorije zavere, omnipotentna bica u senci, chemtrails, cipove u vakcinama i 5g haarp. Znam da ti verujes da je nama ovde krivo, i da smo propali i da si pametan sto ostatak od svojih 50k dinara mesecno nisi ulozio u kripto, ali cinjenice su sasvim suprotne. Npr meni licno je kripto toliko bio dobar do sada da i kada bi otisao na apsolutnu nulu, i dalje bih mu se zahvalio za sve sto sam napravio do sada.

Kao sto rekoh, vidimo se na sledecem padu.
 
Svetu nikada nije potrebniji nezavistan Medium Of Exchange, nema boljeg kandidata od BTC-a za to niti je ikada bilo. Moje je mišljenje da će se u ovoj deceniji nizati dobre stvari za BTC i na to ću nastaviti da se kladim. Od Bitcoin Spot ETF-a u USA, preko novih država koje ga priznaju kao sredstvo plaćanja do daljeg razvoja Lightning mreže.

Post sam napisao iz najbolje namere, da navedem možda još nekoga da istraži dodatno. Sada nije vreme za pljuvanje po BTC-u. Ovo je vreme kada se svaki raspoloživi dinar ulaže u BTC (mudro i postepeno, ne all in ali sada vec agresivno). Ko to shvati na vreme, ima ogromnu šansu da da bude finansijski nezavistan u skorijoj budućnosti.

Ako je tebi lepše da ismevaš tudje stavove, i da tako provodiš svoje vreme, to nije moj problem. U jedno sam siguran, za već 6-18 meseci ćeš shvatiti da si žestoko pogrešio.

Napomena, mnogi noob-obi mešaju kripto i BTC. BTC je kripo, ali 18k ili koliko već ostalih valuta nisu BTC, niti će ikada biti.

BTC nije nezavisan. Provjeri ko sve ima kontrolu nad BTC source kodom i ko radi approve pull requestova. Kao i svaki Proof of Work crypto ranjiv je na 51% napad, a najlakše je da odjednom BGP prestane da radi kako treba premda za to nije potrebno da neko namjerno pogriješi u konfiguraciji BGP ruta i da nastane globalni prekid.
BTC je svoju šansu da postane srtedstvo plaćanja izgubio čim je postao špekulativna imovina.

Kao srestvo plaćanja se daleko bolje pokazao LTC zbog stabilnije cijene, a BTC je umjesto sredstva plaćanja postao špekulativno srestvo za još veće bogaćenje bogatih. Ako ćeš iskreno, svijetliju budućnost ima ETH ako pređe na Proof of Stake i XMR jer se "kopa" sa CPU i samim tim ej dosta "efikasniji" od BTC. Kad smo već kod Monera, nije puno izgubio na vrijednosti, a to znači šta? (ne savjetujem da kupujete već ozbiljno pitam)
 
Vidi ovako. Poprilicno sam siguran da niko ovde nema dilemu da nece biti milioner, al ako bude sta fali. Tako i za tvog caleta. Al u pitanju je jako lep odusak psihicki. Kako rekoh, neko cigarete, neko kladionica, neko pije guaranu svaki dan, neko placa psihijatra 50€ po seansi.
Ovaj nas “hobi” je psihicki i najzdraviji. Briga bas tacno.

Uzivamo :)
Pa da, o tome se i radi, uživanje ali umesto toga svaki dan neko sere po tome :D
Ćale je znao vrlo dobro da su šanse za sedmicu jako male, ali plaćao je zapravo osećaj uzbudjenja dok se bubanj vrti i sexy voditeljka vadi kuglice :cool:
Imali smo par razgovora na tu temu i ja sam mislio uvek da je to namešteno, ali ni ja iskreno nisam bio baš 100% siguran.
Njemu taj uložen novac u te listiće nije ama baš ništa značio, ali nikad mu nisam dolazio i govorio "eto vidiš da od toga nema ništa", zašto da ga nerviram i serem mu se u život !?
Neko kao što kažeš voli ovo neko voli ono, nekoga zanimaju automobili itd.
Bio sam u mogućnosti da udjem sa par hiljada u kripto i ako se i desi da padne na nulu, u šta čisto sumnjam, pričam o btc-u gde mi je glavnica, imam nešto malo i u svega dva alta i nekih 20% stejbla, dakle i da ode sve to ništa se bitno u mom životu neće promeniti. Morbius polazi od stava da svi prodaju apsolutno svu imovinu i idu all in u shit coine, mislim tako se postavio i tako ispada, sekira se čovek krastavac, a sumnjam da ima jedan takav ovde na forumu, barem nisam primetio, šta znam, možda grešim.
Realno jeste kockanje, može sutra da padne na nulu ali može i na 60k, niko ne zna.
Suština je da se svaki dan priča o tom zlataru a vrlo malo o kriptu, o tome se radi, ne dolazim ovde na temu da bih o njemu čitao.
 
BTC nije nezavisan. Provjeri ko sve ima kontrolu nad BTC source kodom i ko radi approve pull requestova. Kao i svaki Proof of Work crypto ranjiv je na 51% napad, a najlakše je da odjednom BGP prestane da radi kako treba premda za to nije potrebno da neko namjerno pogriješi u konfiguraciji BGP ruta i da nastane globalni prekid.
BTC je svoju šansu da postane srtedstvo plaćanja izgubio čim je postao špekulativna imovina.

Kao srestvo plaćanja se daleko bolje pokazao LTC zbog stabilnije cijene, a BTC je umjesto sredstva plaćanja postao špekulativno srestvo za još veće bogaćenje bogatih. Ako ćeš iskreno, svijetliju budućnost ima ETH ako pređe na Proof of Stake i XMR jer se "kopa" sa CPU i samim tim ej dosta "efikasniji" od BTC. Kad smo već kod Monera, nije puno izgubio na vrijednosti, a to znači šta? (ne savjetujem da kupujete već ozbiljno pitam)
Iskreno ni jedna analiza koju si rekao meni nema nimalo smisla, jos su netacne:
1. POW ranjiv na 51% napad se zna od prvog dana i za mrezu velicine BTC niko ne ne pomislja kako bi se napad upste mogao tehnoloski izvesti
2. BGP sta??? mozda neka atomka pa nema vise neta i tad imas satelit sa stremom BTC blockchaina...
3. LTC koji kao cista glupa kopija BTC je bolji zato sto ga niko ne koristi i cena mu u odnosu na BTC pada od prvog dana do danas???
4. ETH na POS proce kao juce sto se desilo na SOL da jedan wallet odluci sam
5. CPU kopa efikasnije od ASIC? aj molim te bude ozbiljan, sutra od AWS i Googla mozes iznajmit 2x mrezu monera i forkovat ga, ne budi smesan
 
Dif je na moneru astronomski visok. S obzirom da je monero kripto koji je najvise i najzesce napadan od strane sistema cak i od fbi , znaci da je upravo on i najveca opasnost.
Po isplatljivosti on je na dnu dna a svaki slobodan threads ide za xmr mrezu. Kada nekom bude odgovaralo , mozda ce preko noci x100.

Molio bih sve clanove koji nisu gledali film bekstvo is los angelesa i one koji su zaboravili radnju ,da gradivo obnove. Dovoljno je da se pojavi klaus 6vabo , pardon Kurt Rasel i da otkuca 666 i onda se svi vracaju u kameno doba (tehnoloski). Niko nece imati nista i svi ce biti sretni.
 
@pushrbx
Ok, znači ti znaš ko je smislio i progurao kripto priču i sa kojim ciljem.
Prosvetli nas neuke onda, valjda tome služi forum.
Mada iz tona kojim se obraćaš vidim da sem dečijeg izrugivanja, nisi za neki ozbiljniji razgovor.
krastavac verujem da si ozlojeđen, ali nisam ti ja kriv što kripto puca. Hoće balon to da uradi😢
 
Iskreno ne razumem koju to vrednost stvara kopanje coina. Računar radi 24/7 godinama i overava nekakve transakcije. Čega kad u startu nije bilo ničega? Meni ovo vaše liči na jednu veliku kladionicu i ništa drugo i mislim da su u pravu svi koji tvrde da je jedna velika poncijeva šema.
Ovo što si rekao važi i za klasične banke i fiat novac. Samo što kod "normalnih" kriptovaluta barem imamo uvid u neke bitne stvari, kao što su izvorni kod i inflacija, dok kod fiat-a apsolutno nemamo nikakav uvid u to kako funkcioniše iza kulisa.
 
Nisam zavidan i ne želim da vam crkne krava, kao što mislim da vam to ne želi ni morbius i ostali, mislim da tu puno grešite. Ja te postove vidim kao dobronamerne u želji da vam ukaže na izvesnost da je kripto jedan veliki, globalni scam koji se bliži svom kraju i da je kao kod svake kocke na kraju kuća na dobitku, a skoro svi drugi gube. E sad, što morbius nije baš pogodio dan kad će kripto da pukne, ipak smo ovde obični ljudi, poenta je da je sve vreme konačan ishod bio izvestan.

Ja sam bio izašao iz te priče. Ovako, skoro nepristrasno mogu da dodam. Možda je na početku i počelo kao veoma ambiciozna Poncijeva šema, pokrenuta od određenih ljudi. To verovatno nikada nećemo saznati. Vremenom je krenula jako dobro, i otrgla se kontoli. Mislim da trenutno niko ne može da je iskontroliše. Kao živo biće, ona se bori za život. Tako da daleko od toga da je gotova ili na samrti. Ovo je još jedna kriza. Ni prva, a ni poslednja, ali jeste jaka. Svakako apsolutno nije kraj. U stvari, izlaskom iz svake krize postaje sve jača i jača. Ovo je prilika za kupovinu i dopunu zaliha. Sve ovo nisam napisao kao majner, jer svako može da vidi, da već godinama od majninga nema ništa. Kao bivši trgovac sve ovo mi je jako zanimljivo i planiram da se opet vratim. Razumem bes gejmera, ali ne razumem matematiku majnera. Gde je tu profit ?
 
@pushrbx
Ok, znači ti znaš ko je smislio i progurao kripto priču i sa kojim ciljem.
Prosvetli nas neuke onda, valjda tome služi forum.
Mada iz tona kojim se obraćaš vidim da sem dečijeg izrugivanja, nisi za neki ozbiljniji razgovor.
krastavac verujem da si ozlojeđen, ali nisam ti ja kriv što kripto puca. Hoće balon to da uradi😢

Ovako: Idi danas u banku i pokusaj da podignes 20.000e kesha pa mi reci sta ce da ti kazu
Posle otidji u drugu banku pa probaj da uplatis 20.000e na svoj racun (LOL)
Onda idi posalji drugaru u Rusiju 30.000e - chik
Zatim uzmi 50.000e i sedi na avion i idi u Iran - chik da te vidim.
Onda izvan radnog vremena banke veceras u 11 mi hitno posalji 20e.
Zatim uzmi i anonimno podrzi neku nevladinu organizaciju sa cijim se radom slazes.

E kad to sve uradis u aktuelnom bankarskom sistemu, javi se.

Pritom se seti da je u tom istom monetarnom sistemu nastampano (uglavno u USA) brdo para u prethodne dve godine, i tvoja ustedjevina je devalvirana za 20% - puf, nema!

Na kraju mi reci kako stoji tvoj portfolio deonica (koje zagovaras) od pocetka godine do sada?

Ako neko ima jos neka pitanja o kriptu, slobodno pitajte. Ako i dalje smatrate da je samo ponzi - slobodno postavljajte podpitanja.

Nisam ovde ni usao u druge prakticne primene poput defi, nft-a, neizmenjivog zapisa (blockchain ledgera), pametnih ugovora itd...

Sad vam je prilika da se ukljucite u pricu - nemojte ko svi moji drugari u sred sledeceg bull-a da me pitate kako da krenete da majnujete!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno