Šta je novo?

Limundo - Opomena pred utuženje???

I meni leglo, cak su i fiskalni racun poslali na mail

Screenshot_20220609-152203_Chrome.jpg
 
Dogovarate li se šta ćete uraditi? Hoćete plaćati dugove ili se kolektivno usprotiviti tome?
Ili postupate po običaju - svaki Srbin za sebe?
Posto su vecina poplacali ono sitno, ja cu da udarim kontru i ostajem duzan oko 1000 dinara.

Kao sto sam rekao zezno sam se davne 2013 kad sam prvi put (i jedini) koristio sajt i prodao nesto a da nisam ni imao predstavu da je provozija ~10%.
A razlog zasto nisam to izmirio je taj (proverio sam stare mejlove) da lepo pise da mi je nalog blokiran dok ne izmirim obavezu i ja sam to tako i prihvatio i odustao od tog sajta.

Ako sam nasao dobre kalkulatore, zatezna kamata na moj iznos je jos nekih 1000 dinara.
Spreman sam da sacekam tuzbu ako treba. Pokretanje tuzbe i sve te takse su (po taksi) oko 2000 dinara recimo. Ako im se isplati to i ja izgubim, spreman sam da platim 100-200e da pokrijem dug i troskove suda. Oni nek gube vreme i placaju advokate, a ja cu da prihvatim poraz ako do toga dodje.

Ne znam kakve podatke imaju iz 2013 i kako sam se registrovao ali kada sam se ulogovao adresa nije bila tamo. Email sam postavio na onaj mailinator.com servis gde je public inbox pa tamo nek idu buduce poruke od njihovih advokata, ne treba mi da gledam to.
 
ulogujes se na sajt idi gore pomoc zatim otvori tiket i podesavanje naloga i napisi zatvori te mi nalog.

meni su odma ugasili
e hvala puno, i meni su odmah ugasili, za nekih sat vremena
https://www.limundo.com/Kontakt ja sam im ovde napisao da zelim da ugasim nalog. Na limundo poruke su mi odgovorili da nema problema i da im je zao i da ce ugasiti nalog. Do sada to nisu uradili. Nisam izdrzao pa sam im poslao limundo poruku da je meni drago sto

https://www.limundo.com/Kontakt ja sam im ovde napisao da zelim da ugasim nalog. Na limundo poruke su mi odgovorili da nema problema i da im je zao i da ce ugasiti nalog. Do sada to nisu uradili. Nisam izdrzao pa sam im poslao limundo poruku da je meni drago sto gasim nalog i da se ne vidimo vise nikada.
Meni su ga ugasili za nekih sat vremena, poslali su mi poruku na mail, i evo sad bas pokusavam da se ulogujem na njihov sajt da proverim, pise da mi je nalog suspendovan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220609-231148_Gmail.jpg
    Screenshot_20220609-231148_Gmail.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20220609-231801_Chrome.jpg
    Screenshot_20220609-231801_Chrome.jpg
    59 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Kao sto sam rekao zezno sam se davne 2013 kad sam prvi put (i jedini) koristio sajt i prodao nesto a da nisam ni imao predstavu da je provozija ~10%.
Ti si web dizajner koji ima svoj cenovnik koji kaze izrada naslovne 100€. Ja dodjem i kazem hocu to i to, ti odradis, ja uzmem, kazes to je 100€, ja kazem nisam znao da si tako skup, necu nista da ti platim.
Verovatno bi me izlomio na licu mesta, onako nezno da potraje...
Ne branim Limundo vec ne razumem uopsteno ovakav pristup.
Jos bolje je da rizikujes 200€ jer neces da im das ono sto im sleduje tj na sta si pristao koriscenjem njihovih usluga (ili bilo cijih).
Ako ti je vec zasmetala cifra, sto nisi ponistio trgovinu i nikom nista?
Da se razumemo, Limundo je ovde debelo zakasnio i glupo nastupio, tu nema dileme.
Ali ovakvi stavovi stvarno nemaju smisla...
 
Ti si web dizajner koji ima svoj cenovnik koji kaze izrada naslovne 100€. Ja dodjem i kazem hocu to i to, ti odradis, ja uzmem, kazes to je 100€, ja kazem nisam znao da si tako skup, necu nista da ti platim.
Verovatno bi me izlomio na licu mesta, onako nezno da potraje...
Ne branim Limundo vec ne razumem uopsteno ovakav pristup.
Jos bolje je da rizikujes 200€ jer neces da im das ono sto im sleduje tj na sta si pristao koriscenjem njihovih usluga (ili bilo cijih).
Ako ti je vec zasmetala cifra, sto nisi ponistio trgovinu i nikom nista?
Da se razumemo, Limundo je ovde debelo zakasnio i glupo nastupio, tu nema dileme.
Ali ovakvi stavovi stvarno nemaju smisla...
Ova scena, bolju lektiru nemamo a ni nju nismo savladali, kao ni mnoge druge koje su deo školskog kurikuluma.

 
51 dinar. Poslednja transakcija Mart 2011-te godine 🤣

Problem sa ovakvim stvarima je to što teniko ni ne obavesti da je pokrenuta tužba. Moj dobar drug je imao situaciju sa SBBom, nešto su se posvadjali i on odbio da ima plaća, posle 2 meseca ga isključili (nije bio pod ugovorom). Nakon par godina njemu leže plata oko 18000 manja, ako se dobro sećam dug je bio 3-4000. Poslali mu iz službe računovodstva dopis iz suda, naredba o obustavi sa plate, kamate, trošak suda, trošak izvršitelja itd.

Znači sudjenje i započeto i završeno bez da ga je iko obavestio o tome, a lovumu skinuli sa računa i ćao.

Tako da, bez namere da vredjam, ali slušati pravne savete od vox populija na forumu, je malo neozbiljno. Ja ću im sutra uplatiti 52 dinara, jer mi se jako svidja ideja da ih zajebavam da mi vrate dinar, ali ću uplatiti jer mnoge nelogičnije stvari smo videli u ovoj našoj lepoj Srbiji, tako da me više ništa ne iznenađuje.

A da, što se tiče kamate, lepo piše u dopisu da je Limundo spreman da odustane od kamate ako se plati u roku od 7 dana, ali čisto iz radoznalosti me zanimalo koliko bi bila zatezna kamata na 51 dinar, period od 11 godina...i ukupna cifra glavnica + kamata je 126 dinara 🤣
 
Ti si web dizajner koji ima svoj cenovnik koji kaze izrada naslovne 100€. Ja dodjem i kazem hocu to i to, ti odradis, ja uzmem, kazes to je 100€, ja kazem nisam znao da si tako skup, necu nista da ti platim.
Verovatno bi me izlomio na licu mesta, onako nezno da potraje...
Ne branim Limundo vec ne razumem uopsteno ovakav pristup.
Jos bolje je da rizikujes 200€ jer neces da im das ono sto im sleduje tj na sta si pristao koriscenjem njihovih usluga (ili bilo cijih).
Ako ti je vec zasmetala cifra, sto nisi ponistio trgovinu i nikom nista?
Da se razumemo, Limundo je ovde debelo zakasnio i glupo nastupio, tu nema dileme.
Ali ovakvi stavovi stvarno nemaju smisla...
Pa dobro ajde onda da damo takav primer a da ide uz to kako je Limundo postupio ovde.

Ja sam web dizajner i izrada naslovne je 100e.
Ja odradim svoj deo posla, ti kazes skupo.
Ja kazem ok nema problema ja sam ti hostovao sajt pa cu da ti ga i blokiram i ti ne moras da platis izradu naslovne stranice. (analogija na Limundov nalog koji sam recimo ja koristio za prodaju)

E vidis, u tom slucaju ja bih znao da sam se zajebao sto sam poslovao sa tobom ali te ne bih kontaktirao nakon 9 godina da ti trazim 100e i da te tuzim.

Kao sto rekoh nije mi problem da platim ali mi se ne svidja ovaj jajarski potez i metod APP koji je urodio plodom izgleda.

A izgleda cu i ja da platim da me ne bi neko kuno ovde :/
 
ali mi se ne svidja ovaj jajarski potez i metod APP koji je urodio plodom izgleda.
Isto sam i ja rekao, samo lepse.
Analogija ne stima jer si ti/vi ostvario korist preko njih, ti si dobio pare od prodaje artikla, oni nisu, bez obzira na cifru.
Sto bi te iko kun'o, ti izneo svoje vidjenje, ja moje i idemo dalje. To sto se ne slazemo u istim ne mora da znaci da moramo izaci van normalne diskusije :)
 
„Nedeljnik“ je danas saopštio da je dobio dopis jedne advokatske kancelarije u kojem se tom listu u ime firme „GIM“ preti tužbom ako nastavi da piše o aferi trgovine oružjem.

„Nedeljnik“ je najavio da će zato pitati nadležne organe i ministarstva o tome da li su i kojom su odlukom advokatska kancelarija Ninković i firma GIM „ovlašćeni i zaduženi za pitanja nacionalne bezbednosti i zaštitu interesa Republike Srbije“.


Evo otprilike kakav im je poslovni profil.tj jedna od referenci..mislim na adv kancelariju
 
Problem sa ovakvim stvarima je to što teniko ni ne obavesti da je pokrenuta tužba. Moj dobar drug je imao situaciju sa SBBom, nešto su se posvadjali i on odbio da ima plaća, posle 2 meseca ga isključili (nije bio pod ugovorom). Nakon par godina njemu leže plata oko 18000 manja, ako se dobro sećam dug je bio 3-4000. Poslali mu iz službe računovodstva dopis iz suda, naredba o obustavi sa plate, kamate, trošak suda, trošak izvršitelja itd.

Znači sudjenje i započeto i završeno bez da ga je iko obavestio o tome, a lovumu skinuli sa računa i ćao.
Kako da ne. A sta se stvarno desilo - drug ili nije preuzeo postu (cuo od vox populija ispred zadruge da ti ne mogu nista ako odbijes plavu kovertu) ili je ziveo na jednoj a bio prijavljen na drugoj adresi (gde nema nikog svog ili mu zive neprijatelji koji nisu hteli da ga obaveste o posti) ili mu izvrsitelj nije ni poslao nista (u kom slucaju je mogao da ga odere bar za 10x vecu sumu od te naplacene).
U Srbiji ima mnogo nelogicnih i nelegalnih stvari ali i normalnih i logicnih ako se ima bar malo znanja i radi kako treba a ne linijom manjeg otpora
 
Kako da ne. A sta se stvarno desilo - drug ili nije preuzeo postu (cuo od vox populija ispred zadruge da ti ne mogu nista ako odbijes plavu kovertu) ili je ziveo na jednoj a bio prijavljen na drugoj adresi (gde nema nikog svog ili mu zive neprijatelji koji nisu hteli da ga obaveste o posti) ili mu izvrsitelj nije ni poslao nista (u kom slucaju je mogao da ga odere bar za 10x vecu sumu od te naplacene).

Kako da da. Skoro identičan moj slučaj. Srbija gas je prodala moj nepostojeći dug od 300,00 dinara privatnom izvršitelju. Naravno ništa nisam znao dok nije došlo od suda mi odbojaju od plate. Ja čuvam sve račune i želeo sam da znam koji to nisam platio. Rekli su da nije ni važno jer je rok za žalbu prošao. U svakom slučaju morao sam da platiom oko 7-8 hiljada dinara nepostojeć duga.


Sada mislim da ako si registrovan na eUpravu mogu da te obaveste. Ako može neko da objasni da li su dužni da te obaveste preko eUprave ?
 
1654865740468.png

E'o da budem mirne glave. Ako nisam do sada nikome ostao duzan sto bih se cimao sa ovima.

Nek' ih potrose u zdravlju i veselju. 🎉

@DukeLander hvala za diskusiju, okrenuo si me na drugu (bezbrizniju) stranu :D


Edit:
I naravno:
1654866013900.png
 
e hvala puno, i meni su odmah ugasili, za nekih sat vremena



Meni su ga ugasili za nekih sat vremena, poslali su mi poruku na mail, i evo sad bas pokusavam da se ulogujem na njihov sajt da proverim, pise da mi je nalog suspendovan.
Meni ugasili za dan. Daleko im lepa kuca.
 
Uz duzno postovanje svima meni je samo jedna stvar porazavajuca.Ok jeste limundo malo pe**ski postupio al ok to im je pravo.Porazavajuce je sto su ljudi npr duzni neke novce i u fazonu su haha tuze me za sicu.Jeste to sve tako ali budimo realni i dugujemo je(ko je duguje naravno).Poenta je koristio si neku uslugu,nisi je platio a i ne zelis da je platis.I jos se dize fama i buka oko toga sto zamisli neko trazi novac za uslugu koju ti je pruzio koju ne zelis da platis.
 
51 dinar. Poslednja transakcija Mart 2011-te godine 🤣

Problem sa ovakvim stvarima je to što teniko ni ne obavesti da je pokrenuta tužba. Moj dobar drug je imao situaciju sa SBBom, nešto su se posvadjali i on odbio da ima plaća, posle 2 meseca ga isključili (nije bio pod ugovorom). Nakon par godina njemu leže plata oko 18000 manja, ako se dobro sećam dug je bio 3-4000. Poslali mu iz službe računovodstva dopis iz suda, naredba o obustavi sa plate, kamate, trošak suda, trošak izvršitelja itd.

Znači sudjenje i započeto i završeno bez da ga je iko obavestio o tome, a lovumu skinuli sa računa i ćao.

Tako da, bez namere da vredjam, ali slušati pravne savete od vox populija na forumu, je malo neozbiljno. Ja ću im sutra uplatiti 52 dinara, jer mi se jako svidja ideja da ih zajebavam da mi vrate dinar, ali ću uplatiti jer mnoge nelogičnije stvari smo videli u ovoj našoj lepoj Srbiji, tako da me više ništa ne iznenađuje.

A da, što se tiče kamate, lepo piše u dopisu da je Limundo spreman da odustane od kamate ako se plati u roku od 7 dana, ali čisto iz radoznalosti me zanimalo koliko bi bila zatezna kamata na 51 dinar, period od 11 godina...i ukupna cifra glavnica + kamata je 126 dinara 🤣
Pre svega, taj dug iz 2011. je zastareo i nisi u obavezi da ga plaćaš. Naravno, pod uslovom da taj dug i dođe do izvršitelja/suda, norao bi da "istakneš prigovor zastarelosti". U suprotnom ćeš morati da platiš sve što si dužan, zajedno sa kamatom, troškovima, pa i kamatom na troškove.
Za druga ti je @antena odgovorio, a ja samo da dodam da tu nije ni bilo nikakvog suđenja, nego je samo pokrenut izvršni postupak na osnovu verodostojne isprave.
 
Pre svega, taj dug iz 2011. je zastareo i nisi u obavezi da ga plaćaš. Naravno, pod uslovom da taj dug i dođe do izvršitelja/suda, norao bi da "istakneš prigovor zastarelosti". U suprotnom ćeš morati da platiš sve što si dužan, zajedno sa kamatom, troškovima, pa i kamatom na troškove.
Za druga ti je @antena odgovorio, a ja samo da dodam da tu nije ni bilo nikakvog suđenja, nego je samo pokrenut izvršni postupak na osnovu verodostojne isprave.

Platio sam im 52 dinara, sad ću da iz zajebavam da mi vrate 1 dinar 🤣

Što se tiče slučaja ovog drugara, kune se da ga nikad niko nije obavestio, gde je došlo do zastoja ne znam. Uglavnom vidiš i po iskustvu kolege @vladat1 da nije jedini tako prošao.

A da šta kažeš na ovaj slučaj...kolega dobije platu umanjenu za nekih 30k, zove računovodstvo kažu, sudska zabrana zbog duga za struju i to tek prva rata. Kaže čovek kakav dug, kakva struja kad nikada nisam imao sat na svoje ime. Traži tu presudu, pogleda svi podaci njegovi ime, prezime i JMBG, ali adresa neka bezveze. Ode on na sajt katastra, stvarno na toj parceli neki čovek istog imena i prezimena. Muke žive oko dokazivanja da to nije on. Prvo do suda da pošalju ispravku firmi da mu više ne obustavljaju, a posle 3-4 meseca jurnjave sa EPSom da mu vrate lovu...sad moje pitanje za pravno upućenije, kako je došlo do ove greške, kako su samo na osnovu imena i prezimena izvukli porešan JMBG i napravili problem čoveku? Tako da ne funkcioniše baš sve kao u knjigama, postoji faktor ljudske greške
 
@Bishop
Ne tvrdim da apsolutno ne može da se desi, ali verovatnoća za to je višestruko manja. Recimo da na jednu brljotinu dolazi bar 50 slučajeva gde se prave blesavi i kažu "Mi nismo ništa dobili". Čak ima i situacija kad prime poziv, ali ne odu na suđenje. Rezultat je - presuda zbog izostanka. Onda se ide u izvršenje, pa izvršitelj zakuca na vrata. Onda dužnik zakuka po medijima "Pa mi ni na jednom suđenju nismo bili a uzimaju nam kuću". Naravno, moguć je i faktor zvani "Pošta i poštar", što je svima ovde vrlo dobro poznato.
Na slučaj ne kažem ništa, poznat mi je jako sličan slučaj, jedino što je čovek sve brzo završio, trajalo možda dve nedelje.
Naravno da sistem ne funkcioniše kao u knjigama, to je nemoguće, ni jedan ne funkcioniše tako.
Ali sva ova priča nije krenula ni od kakve ljudske greške. Mada, donekle i jeste, samo ne baš takve greške nego su ljudi pogrešili što nisu platili ono što su dužni. Sa pravne strane Limundo nije uradio ništa pogrešno i nezakonito. Je l' ima dug? Ima. Je l' treba dug da se plati? Treba. I to je sve. Možda i nije sasvim etički i fer juriti ljude za dug od 20-30 dinara posle 5+ godina (i nije...) ali je zakonito. Kao što je sasvim zakonito da ih ti zajebavaš i tražiš da ti vraćaju 1 dinar. A da li je fer, verovatno nije, ali tu ste kvit...
A mogao si da ih zajebeš još i više - pustiš da stigne kod izvršitelja, onda mu napišeš prigovor zastarelosti, postupak se obustavlja i onda izvršitelja mora platiti Limundo. Što je mnogo više nego što moraju banci da plate zbog transfera jednog dinara.
 
A mogao si da ih zajebeš još i više - pustiš da stigne kod izvršitelja, onda mu napišeš prigovor zastarelosti, postupak se obustavlja i onda izvršitelja mora platiti Limundo. Što je mnogo više nego što moraju banci da plate zbog transfera jednog dinara.
Tu je onda moguć onaj slučaj poštar, a baš mi se ne izbija 100+ evrića iz džepa zbog gluposti. Moj je slučaj specifičan, jer sam ja svestan da sam dug napravio, ali sam u 1 situaciji gde sam bio oštećen tražio od Limunda da presude, oni su se pravili blesavi, a ja sam im rekao da se je*u i da neću da im platim taj dug. Ali ajde, nije vredno cimanja, mnogo su više oni oštećeni ovim potezom nego ja. Meni je to bukvalno oduzelo 1 minut, a njima će ako bar svaki 10ti bude uradio ovako kao ja oduzeti mnogo više 😉
 
Ako moze malo kulturniji recnik i da se drzimo teme, molicu lepo.
 
Da li je uopste bitno sto su obavestenje poslali mejlom, odnosno da li moze da bude zvanicno obavestenje poreko mejla, koje je obavezujuce? Salju mejl nekim clanovima koji 5-6 ili vise godina nisu ulazili na Limundo. Kako uopste potvrditi da te osobe i dalje koriste taj mejl? Zar ne bi trebalo da se obavestenje dostavi licno?
 
Uz duzno postovanje svima meni je samo jedna stvar porazavajuca.Ok jeste limundo malo pe**ski postupio al ok to im je pravo.Porazavajuce je sto su ljudi npr duzni neke novce i u fazonu su haha tuze me za sicu.Jeste to sve tako ali budimo realni i dugujemo je(ko je duguje naravno).Poenta je koristio si neku uslugu,nisi je platio a i ne zelis da je platis.I jos se dize fama i buka oko toga sto zamisli neko trazi novac za uslugu koju ti je pruzio koju ne zelis da platis.
Vidi ja sve račune plaćam čim ih dobijem. Tako da nemam ništa protiv da i Limundu platim šta mu dugujem i platio sam....Mene ovde zanima jedna druga stvar... Tada te 2011 za koju je vezan moj slučaj;) sam oglasio taj Linksys ruter na prodaju preko Kupinda . Prilikom registracije sam ostavio svoje prave podatke, da sam hteo da ne platim, sigurno bih stavio lažne. Ali meni je očigledno promaklo nešto drugo....a mzi me da sada istražujem, pa ako neko može da mi razjasni... Taj ruter, na kraju, nisam prodao preko kupinda, poklonio sam ga sestri i još uvek je "živ"....verovatno sam i oglas povukao, izbrisao ili šta već....i zaboavio na to... Da li to znači da je samo objavljivanje oglasa značilo obavezu plaćanja provizije....ili. Hoću da kažem i ako nisam prodao preko njih, opet sam bio u obavezi da platim...
 
Da li je neko razmisljao, gde pise da moras odmah da platis dug? Na sajtu i kada smo se registrovali nije pisalo ako si u dugovanju da moras to da izmiris tad i tad. Tako da, nema ugovora gde pise rok za placanje duga... Ako se varam, neka me neko ispravi.
 
Na kraju sam dobio moju istoriju ali neke se odnose na Kupindo a kada uđem u Kupindo nalog nema ničega.
1654937444824.png
 
Uplatih i ja dug iz 2011, ali se zeznuh i preplatih 1 dinar, pa zatrazih da vrate. Valjda ce ispostovati, da ne moramo da se tuzimo. :)
 
Malo sam pricao sa nekim pravnicima i jedan kd njih se setio da je Limundo 2012. obrisao baze LK sada da li zbog ove cele situacije se moze od piverenika za zastitu informacija moze traziti kontrola da li je Limundo to stvarno ispostovao.
 
 
Nazad
Vrh Dno