Šta je novo?

Veš mašine

Niko ti ne brani da zagreješ vodu na šporetu na drva i sipaš u bubanj specijalno napravljen za visoke temperature.😀😀😀😀
 
Gorenje WHL74ES 34000din

Da li je to dobar izbor ili može nešto bolje za sličan novac?
 
Ja nemam lično iskostvo sa sadašnjim Gorenje mašinama ali ljudi uglavnom pričaju da ih treba izbegavati.
 
Iznenada mi je otišla Gorenje mašina i neplanski moram uzeti novu tako da mi je i budzet ograničen na 30.000din

Koje od ove dve masine uzeti?

Gorenje WHP72ES cena 27.000din

Beko WUE 7511 XWW cena 28.000din

Obe imaju 15 programa, 7kg kapacitet, Gorenje ima 1200 a Beko 1000 centrifugu.
Na papiru Gorenje je jaci ali sam sumnjicava u kvalitet danasnjeg Gorenja.
Takodje mi neko rece da je ovaj Gorenje ustvari prepakovani Hisens 🙁
 
Možda grešim, ali ja bih u toj ceni možda pre uzeo Tesla ili Vox. Recimo model Tesla WF81490M, koji je dubine 56cm. Može da se nađe za okruglo 30k.
Ona gorenje je dubine svega 46cm, a Beko 49cm. To što pišu kapacitet za veš, nema neke veze sa stvarnošču, pa bih zato gledao neki što dublji model.
 
Možda grešim, ali ja bih u toj ceni možda pre uzeo Tesla ili Vox. Recimo model Tesla WF81490M, koji je dubine 56cm. Može da se nađe za okruglo 30k.
Ona gorenje je dubine svega 46cm, a Beko 49cm. To što pišu kapacitet za veš, nema neke veze sa stvarnošču, pa bih zato gledao neki što dublji model.
Neznam samo kako se stoji kasnije sa servisiranjem tih, vox, fox, tesla itd u manjim gradovima..pogotovu nakon isteka garancije.
Neki majstori kad cuju za te marke neci ni da prihvate da pogledaju 😔
Beko i Gorenje rade svugde, ima delova svugde..tako da moram i to uzeti u obzir.

Sto se dubine bubnja tice do sad sam imala ovaj klasicni dublji od 6,2kg..ovi su pak plici ali su siri u precniku pa mu dodje na isto? Ili gresim?
 
Iznenada mi je otišla Gorenje mašina i neplanski moram uzeti novu tako da mi je i budzet ograničen na 30.000din

Koje od ove dve masine uzeti?

Gorenje WHP72ES cena 27.000din

Beko WUE 7511 XWW cena 28.000din

Obe imaju 15 programa, 7kg kapacitet, Gorenje ima 1200 a Beko 1000 centrifugu.
Na papiru Gorenje je jaci ali sam sumnjicava u kvalitet danasnjeg Gorenja.
Takodje mi neko rece da je ovaj Gorenje ustvari prepakovani Hisens 🙁
Sta je otislo na staroj? Ova Gorenje je Hisense.Kvalitet Gorenja nije nista gori od ostalih.
 
Iznenada mi je otišla Gorenje mašina i neplanski moram uzeti novu tako da mi je i budzet ograničen na 30.000din

Koje od ove dve masine uzeti?

Gorenje WHP72ES cena 27.000din

Beko WUE 7511 XWW cena 28.000din

Obe imaju 15 programa, 7kg kapacitet, Gorenje ima 1200 a Beko 1000 centrifugu.
Na papiru Gorenje je jaci ali sam sumnjicava u kvalitet danasnjeg Gorenja.
Takodje mi neko rece da je ovaj Gorenje ustvari prepakovani Hisens 🙁
Ne može da se popravi?
 
Neznam samo kako se stoji kasnije sa servisiranjem tih, vox, fox, tesla itd u manjim gradovima..pogotovu nakon isteka garancije.
Neki majstori kad cuju za te marke neci ni da prihvate da pogledaju 😔
Beko i Gorenje rade svugde, ima delova svugde..tako da moram i to uzeti u obzir.

Sto se dubine bubnja tice do sad sam imala ovaj klasicni dublji od 6,2kg..ovi su pak plici ali su siri u precniku pa mu dodje na isto? Ili gresim?
Proveri na sajtovima servisnu mrežu. Sve se to radi u Turskoj, kao i Beko. Pretpostavljam da je sve to manje više isto. Zavisi kako ko naplaćuje ime brenda. I naravno, mnogo zavisi od sreće.
Zapremina bubnja kod pomenute gorenje mašine je 43lit. Kod Tesla 53lit. Beko to ne navodi, ali pošto su naveli da je navodni kapacitet 7kg, pretpostavljam da je bubanj zapremine oko 45-48lit.
 
Sta je otislo na staroj? Ova Gorenje je Hisense.Kvalitet Gorenja nije nista gori od ostalih.
Pri centrifugi bubanj je postao bucan, kada se zavrsilo pogledala bubanj i videla da se klima jako ko da na kaisu visi samo 😄
Majstor kaze lezajevi i mozda jos po nesto.. Ispod 70e necemo proci..to mi je neisplativo za 10g staru masinu Gorenje WA 60065 😄
 
Ta mašina ima bubanj zapremine 54lit. Kapacitet piše 6.2kg.
Ona koju su pomenuo/la (Gorenje WHP72ES ) samo 43lit, a piše kapacitet 7kg. To su te prevare, smanje bubanj za 20%, a onda napišu da staje 20% više unutra. Nebuloze. Prelazak sa konja na magarca :)
Današnje "velikog kapaciteta", na kojima piše da peru 8kg, imaju bubanj oko 54lit.
 
Poslednja izmena:
Istina, kada smo kupovali masinu trazili smo prevashodno zapreminu bubnja i rezultati su bili zapanjujuci.
Za iste tezine vesa razlikovala se zapremina i za vise od 10 litara, narocito primetno kod plitkih modela. Tvrdnje da one peru po 7-8 kilograma vesa nemaju nikakve veze sa realnoscu.
 
Imam Beko masinu, bubanj od 7kg, slim, prvi put kada sam hteo da perem Ambasador cebe za francuski nisam uspeo da ga uguram u bubanj, odnesem u perionicu, operu osuse, naplate 700 din.
Onda se setim da je moja keva to isto cebe gurala u EI masinu bubnja od 5kg, i onda uzmem cebe i polako krenem da ga pakujem i uspem da ga uguram.
Medjutim masina kada zavrsava sa zadnjom centrifugom mnogo trese, kada zavrsi pogledam lagano sam mogao da ubacim jos stvari unutra.

E da da se zahvalim za preporuku DM praska , probao oba i stvari su nekako mekse od njega, dobro pere i manje ga trosimo.
 
Prošle godine sam kupio Ikea ugradnu veš mašinu, pošto u kupatilu nemam mesta. Oni su mi je instalirali, povezali na sifon od sudopere i sve je odlično funkcionisalo neko vreme. Od pre dva meseca osetio sam da mi oprani veš smrdi iako sam redovno čistio i održavao mašinu. Pozvao sam Ikeu a oni me uputili na Elektrolux servis. Uz uobičajene priče, da očistim mašinu i sifon, pozovem vodoinstalatera, otkuvavam veš i slično, odbijen mi je prigovor. Mašina inače funkcioniše normalno, grejač radi i sve deluje ok. Na kraju primetim da ona uopšte ne ispere veš od praška, iako ga iscedi i da zato veš smrdi. Uključivao sam je na prazno, bez veša, na 90 stepeni, nekoliko puta zaredom i uvek zapenuša prašak iako ga nisam sipao. Veš inače ne može da se koristi od smrada. Ponovo sam zvao servis, došli su, posmatrali malo ali nisu mogli da utvrde kvar i kaže da ne znaju šta je u pitanju. Mašina mi je u garanciji pet godina. Ne znam šta više da radim, kome da se žalim.
 
Planiram kupovinu masine za pranje i susenje vesa kapaciteta ne ispod 8kg. Nesto vise novca bih dao za susenje. Okvirni budzeti su 50-70 000 pojedinacno. Ukupno da bude oko 1000e.

Za susenje da bude bez toplotne pumpe. Na primer sta mislite o ove dve:

Za pranje

Za sušenje

Ima li neko bolji predlog?
 
Pa ova ima toplotnu pumpu. Izgleda skoro isto kao moja Husqvarna, ja sam za sad vrlo zadovoljan kako radi, mada je imamo svega par meseci.
 
Planiram kupovinu masine za pranje i susenje vesa kapaciteta ne ispod 8kg. Nesto vise novca bih dao za susenje. Okvirni budzeti su 50-70 000 pojedinacno. Ukupno da bude oko 1000e.

Za susenje da bude bez toplotne pumpe. Na primer sta mislite o ove dve:

Za pranje

Za sušenje

Ima li neko bolji predlog?
Za susenje je dobra, za pranje Bosch WAN28262BY.
 
@zojape a da li si gledao kako ide mlaz vode na odvodnom crevu, ako se muči onda je nešto zapušeno, skoro sam iz jedne mašine tj. creva izvadio dinar koji je prošao kroz pumpu, kako i ja se pitam.
 
  • Like
Reagovanja: fix
@zojape a da li si gledao kako ide mlaz vode na odvodnom crevu, ako se muči onda je nešto zapušeno, skoro sam iz jedne mašine tj. creva izvadio dinar koji je prošao kroz pumpu, kako i ja se pitam.
kad je zimus masina usisala zicu od brusa, prvo sto sam uradio otvorio sam pumpu i izvukao dve kovanice od dinar. kako je ono proslo a nista slomilo nije meni nije jasno.
@zojape a jel ti smrdi bubanj unutra?
Servisu samo pisi mailove da imas trag ako te zezaju zbog garancije, napinji ih svakog dana, ako dodju serviseri spremi ves i nateraj ih d a budu tu sve vreme dok pere masina i kad izvadis ves da pomirisu ves.
 
Odvodno crevo je vezano za sifon sudopere pa ne mogu da vidim, ali bih rekao da voda normalno otiče. Filter dole sam čistio , nema apsolutno ništa. Bubanj ne smrdi mada imam osećaj da nije onako svež miris kao ranije. Ja sam očekivao da majstor nešto otvara i gleda, ali on je samo posmatrao i kaže da je po njemu sve u redu i da ne može da kaže šta je problem. Rekao mi je da će mi doneti neko profesionalno sredstvo za čišćenje mašine.
 
Meni veš dobije neprijatan miris kad se pere na 40 stepeni. Na 60 dobije normalan miris čistog veša.
 
Pa recimo oko pola litre ili malo vise... ja sam tako otprilike stavljao.
 
Ja perem sve "obicne" stvari na 40. Majice, dukseve, dzempere, u principu sve sto ne ide uz stopala i "osetljive" delove :D

Verovatno nesto nije u redu sa masinom ili je prasak los, koji su prasak i masina?
 
Smrdljiv veš...
Verovatno se prljava voda vraća. Proverite da li je odvodno crevo postavljeno kako treba i proverite da li voda otice u slivnik neometano, a ima smisla i ovo što je napisano za proveriti na neko zapušenje creva
 
Nazad
Vrh Dno