Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa kad si uspeo da dođeš do tog zaključka uprkos svim jasnim dokazima u suprotno.
Sve zavisi o kom vremenskom okviru pričamo. BTC i dalje ima sasvim dobre šanse da bude utočište od inflacije na duže staze.
Fiat valute mogu samo da idu u jednom pravcu, a to je naniže. Istorijski gledano, procenat fiat valuta koje su otišle na nulu je 100%. Samo neke izdrže malo duže od drugih.
 
Sve zavisi o kom vremenskom okviru pričamo. BTC i dalje ima sasvim dobre šanse da bude utočište od inflacije na duže staze.
Fiat valute mogu samo da idu u jednom pravcu, a to je naniže. Istorijski gledano, procenat fiat valuta koje su otišle na nulu je 100%. Samo neke izdrže malo duže od drugih.

I BTC je samo fiat, to što ga ima ograničena količina ni u kom pogledu ne menja tu činjenicu. Svega na svetu ima ograničena količina, sem gluposti. Nema u kriptu utočišta od inflacije, kripto je i sam simptom bolesti koju je fiat napravio u ekonomiji. Dok god nema brašna, ulja i goriva, kripto nikom ne treba. Tek kad opet bude blagostanje i ljudi krenu iznova da se kockaju, kripto će se vratiti da ga opet presipaju iz šupljeg u prazno.
 
Gde to nema brašna, ulja i goriva? U Zaporožju? Oni i nisu neki reprezentativni primerak. Vratitie se par stotina strana unazad, videćete iste priče kao i danas. BTC dugoročno može samo gore. Ko ne veruje, uvek može da šortuje i čeka trocifrenu vrednost.
 
Ovde kod mene hleb poskupeo 50%, suncokretovo ulje 40%, benzin 70%, struja 250%. Kod vas u Srbiji sve u redu? Stvarno vam znači dobro, a ja mislio Vučić laže.
 
Ovde kod mene hleb poskupeo 50%, suncokretovo ulje 40%, benzin 70%, struja 250%. Kod vas u Srbiji sve u redu? Stvarno vam znači dobro, a ja mislio Vučić laže.
Ovde u Srbiji help poskupeo 1666% bio 3 dinara za vreme Slobe sad je 50 .
Ajde ako pricas tako onda navedi vremenski period ...

Inace grcka ti je uvoznik svega sto si naveo...

Srbija nije uvoznik psenice i sunceokreta benzin i struja su otisli gore nedavno .
 
Eto, ima svega i u Grčkoj. Poskupelo jeste, ali ga ima.

Ti si neki prost čovek, vidim. :) To što cene rastu znači da ga nema, elementarna ekonomija. Uvoznici se takmiče u cenama da bi pribavili robu, zbog toga krajnja cena raste. Al pošto više cene ne mogu da čarobno stvore robu, to samo znači da onaj ko neće moći da se takmiči u cenama, neće dobiti robu. To u ovom slučaju konkretno znači Afrika. Pola kontinenta je uvozilo ukrajinsko žito, već sad počinje da im preti glad.
 
Ali to ne bi trebalo da predstavlja problem nekome ko se na vreme spremio za ovaj pad. Toliko se dobro spremio da je vec 2 godine upozoravao druge na pad. Tako da ne vidim nikakav problem. U stvari cek...

Ti to na mene nešto aludiraš? Ja sam se spremio maksimalno, fali još jedino prangija i krupna sačma. 😁
 
Ti to na mene nešto aludiraš? Ja sam se spremio maksimalno, fali još jedino prangija i krupna sačma. 😁
Koja ti je prosjecna izlazna cijena?
Meni oko 39.5k (iz hot wallet-a), i tada nisam bio zadovoljan uradjenim.
Dok sa ove tacke gledista, odradjen je dobar posao, samo je trebalo i dio iz cold-a rijesiti…
 
BTC:
Osam nedeljnih sveca smo zatvorili u crvenom, neka vrsta relief rally-a je ocekivana. Na chartu sam napravio moj plan i kako ocekujem da ce se stvari odvijati do kraja godine.
U naredna 2 meseca verujem da cemo imati nesto pozitivnih vesti u vezi inflacije da je "prividno" stavljena pod kontrolu, ne iskljucujem i neku vrstu primirja i "pirove" pobede Rusije u ovom besmislenom ratu.

ovdje neki ljudi prosto izazivaju (pa ja ispadam kao off topic ili offensive), ali mislim da su neke stvari jasne svakom ko se imalo razumije u ekonomiju i ko hoće da "otvori" oči:
1. nije Rusija niti Putin kriv za trenutno stanje svetske ekonomije (tzv putinflation kako vole da je zovu mainstream mediji), i
2. svaki rat jeste besmislen sa aspekta ljudskih žrtava, ali i u ovom kao i u svakom ratu obje strane imaju svoje ciljeve (Rusija da zaštiti svoj narod i državni inegritet, a NATO i USA da prikriju u kakvo su sranje doveli cijeli svijet svojim ekspanzionističkim višedecenijskim politikama ....da, nijesu mi jasni ciljevi ukro u EU ekipe ali to je zato što oni ni nemaju cilj nego slijepo slušaju ujka Sema - što će se i vidjeti kad na zimu budu cvokotali)
a koliko će sve navedeno uticati na kripto i BTC - po meni ne puno - i to vam je ko i sa ukro situacijom - dimna zavjesa tj opravdanje za nešto što neminovno slijedi usljed kraha ekonomije zasnovane na dolarskoj hegemoniji (e sad hoće li BTC proći ovaj ispit - će vidimo - iskreno navijam da hoće, ali mora prvo pasti da bi se digao i konačno zauzeo zasluženo mjesto).
i na kraju jedna sličica koja opisuje aktuelnu situaciju:
 
@morbius
OK, u pravu si. Nema žita i goriva u Africi i cela svetska ekonomija ode u propast. Uzgred, nije tačno da ga nema, već se koriste alternativne rute jer su blokirane luke u Crnom moru, pa je cena skočila.
 
Koja ti je prosjecna izlazna cijena?
Meni oko 39.5k (iz hot wallet-a), i tada nisam bio zadovoljan uradjenim.
Dok sa ove tacke gledista, odradjen je dobar posao, samo je trebalo i dio iz cold-a rijesiti…

Nemam pojma stvarno, ja sam skoro skroz bio u altovima. Izneo sam svoj ulog još prošle godine, pa pošto mi je sav kripto bio od tuđih para, rizikovao sam gde sam bio svestan da nije trebalo. Rizik se nije isplatio, ali sam bar na vreme ukapirao da je gotovo i zbrisao pred pad. Sve bi bilo u redu da mi se XLM wallet na blockchain.com nije zaglavio i ostavio mi XLM zarobljen. Kažu mi tamo da je navodno poznat problem i da rade da ga reše, ali imam osećaj da su mi to rekli čisto da me odjebu i nemam pojma hoću li ikad moći da prodam taj XLM i po kojoj ceni.
 
Evo interesantnog indikatora sentimenta. Nisu merili nas BF ali verujem da je duboko u minusu. I moj licni sentiment je na klimavim nogama sto mi govori samo jednu stvar.Ili smo dotaknuli dno (zivota & pakao & ponore) ili nam sledi jos max jedno trzanje.Zapamtite sta vam kaze Detox guy;) (bas sam odusevljen ovim novim nickom)
 

Prilozi

  • SENTIMENT.png
    SENTIMENT.png
    310 KB · Pregleda: 119
Izgleda da se ne mozemo odrzati iznad 29-30k.. Verovatno idemo jos dole.

200 WMA je oko 22k mada ne verujem da cemo odma dotle da padnemo trenutno sam izvuko ovaj trougao..

Screenshot from 2022-05-24 15-51-20.png

Gornja linija je 20 week moving average donja je 200 week moving average i samo sam "produzio linije" polu nasumicno ...Ako se nastave kretati ovim tempom presek te bi se desio sredinom oktobra

Kad se gledaju prethodni ciklusi do tog preseka nkad ni nedodje.

Sve u svemu predpostavljam da dno mozemo videti u toku leta .. 200 week moving average raste za oko 100+$ nedeljno . ili ti 450-500$ mesecno .. Sto znaci da bi dno moglo na kraju da bude ~25k .

Istorijski nismo nikad isli ispod 300 WMA koja je trenutno na 16k.
 
Poslednja izmena:
Ode Hex na 0.075... Zadnji put kad je bio jeftin je bilo cini mi se na 0.062, od tad je krenuo put 0.52 . Da li vredi kupiti?
 
Izgleda da se ne mozemo odrzati iznad 29-30k.. Verovatno idemo jos dole.

200 WMA je oko 22k mada ne verujem da cemo odma dotle da padnemo trenutno sam izvuko ovaj trougao..

Pogledajte prilog 345388

Gornja linija je 20 week moving average donja je 200 week moving average i samo sam "produzio linije" polu nasumicno ...Ako se nastave kretati ovim tempom presek te bi se desio sredinom oktobra

Kad se gledaju prethodni ciklusi do tog preseka nkad ni nedodje.

Sve u svemu predpostavljam da dno mozemo videti u toku leta .. 200 week moving average raste za oko 100+$ nedeljno . ili ti 450-500$ mesecno .. Sto znaci da bi dno moglo na kraju da bude ~25k .

Istorijski nismo nikad isli ispod 300 WMA koja je trenutno na 16k.
Ja dno ocekujem u toku zime. Sada se nekako i odrzava. Ovo sto je pali nije nista sto nismo gledali celog meseca. Lako se to vrati na preko 30K. Kilavi svakako.
 
Ajde jedno pitanje za sve. Da BTC padne na 8k, i ETH na 500$ , da li bi ste kupovali, ili bi vam to uteralo strah u kosti da je Game over? I ne salim se, ozbiljno pitam.
Kripto je najveca svetska kockarbica trenutno. Ko ce ga znati. Mozda cec na jesen budu onakve cene kao prosle god, a mozda budu i za 10 godina. 2009. godina je bila pre 13 godina narode…
 
Ja bih opet kupovao, naravno.
Kad sam kupovao proslog puta ETH cak i na ispod 100$, svi su se pitali sta mi je,
i zasto bacam pare na kriptovalute koje su ''propale i samo sto se ne vrate na nulu''.

Posle, kad je eth presao 2000, 3000, 4000$, ti isti su me pitali kako SAD da kupim. :oops:
 
Ja bih opet kupovao, naravno.
Kad sam kupovao proslog puta ETH cak i na ispod 100$, svi su se pitali sta mi je,
i zasto bacam pare na kriptovalute koje su ''propale i samo sto se ne vrate na nulu''.

Posle, kad je eth presao 2000, 3000, 4000$, ti isti su me pitali kako SAD da kupim. :oops:
Ja sam ga majnovao, kupovao i prodavao dok je cijena bila jednocifren broj i opet podvlacim - 99% ljudi ne kupuje tada, vec na sredini/pri kraju bull run-a. U sustini, to i jeste cilj velikih igraca.
 
Da, samo 99% posjetilaca ove teme tada ne bi kupilo jer bi smatrali da je game over, a kamoli neko sa strane.
Slazem se samo da 99% ne bi kupilo. 50% bi cekalo jos nizu cenu, jos 30% bi cekalo da se trend okrene, 10% bi mislo da je game over i ostali koji bi vec nasli neki razlog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno