Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok druže reci ti to sve lepo Alibabi pa neka on prosudi da li si u pravu. Ne interesuje njega da li si ti podigao ili nisi njegova odgovornost je od kine do sletanja u Srbiju a posle je već na lokalnom poštanskom operateru
Odgovornost pošilaoca za isporuku robe je od njegovih do mojih vrata, vazda bilo, kao i izbor načina transporta i operatera kojem je taj zadatak poverio, to što kinezi traže rupu na saksiji je druga stvar...
To je na Ebay lepo rešeno, prodao si i poslao nešto, nemaš dokaz da je kupcu uručeno u roku, ćao-zdravo, a ti se ganjaj sa operaterom preko koga si poslao šta je uzrok tome i od njega traži refund za neblagovremenu isporuku pošiljke...
 
Dva paketa UA… HU sa poslednjim statusom Arrive at local delivery office 05.05 stigli juce.
 
Stigao mi konačno paket UA..HU, sa poslednjim statusom 21.4.
 
Onda bi bilo fer od strane aliexpresa navesti da Buyer Protection ne podrazumeva garanciju da će roba biti isporučena kupcu već samo dostavljena do državne granice nakon čega njihova zaštita prestaje. Ovako se ljudi drže u zabludi da će dobiti ili robu ili povraćaj novca što nije tačno.
 
Odgovornost pošilaoca za isporuku robe je od njegovih do mojih vrata, vazda bilo, kao i izbor načina transporta i operatera kojem je taj zadatak poverio, to što kinezi traže rupu na saksiji je druga stvar...
Da, ali samo u slučaju da je registrovana pošiljka. A onda je naravno i skuplja (za pošiljaoca pa sam tim i za kupca jer se na njega prenosi taj trošak. Čak i kada je free shipping to samo znači da je cena shippinga preneta u osnovnu cenu). Tačno se zna po međunarodnim poštanskim ugovorima i pravilnicima ko koga i koliko refundira u slučajevima da se pošiljka izgubi ili ošteti. I gleda se deklarisana vrednost jer se po njoj i plaća poštarina. Npr. ako ubediš Kineza da ti stavi vrednost $10 za nešto što košta $100, ako se izgubi on će morati da se oprosti od $100 koji se vraćaju tebi, a od poštanskog operatera će dobiti osiguranu naknadu od $10. AliExpress neće dobiti proviziju i to je to.
Ali ako je neregistrovana onda postaje čupavo, jer koliko sam uspeo da shvatim tu neke odgovornosti i nema, nego se sve svodi na dobru volju i procenu prodavca koliki ukupan gubitak može da prihvati u tim slučajevima. A sa naše strane na "čast" Pošte Srbije da korisnici ne pričaju ružno o njima, pošto ih u zakonskom smislu ništa ne obavezuje.
 
Čitaju ovu temu iz naše pošte i cainao super economy,ili kako li se već zovu,garant :)
15 paketa stiglo danas na gomili,pišem statuse kad se dokopam kompa.
 

Prilozi

  • IMG_20220512_161216.jpg
    IMG_20220512_161216.jpg
    225.5 KB · Pregleda: 29

Ima efekta kada se od svih u lancu zahteva da provere "gde zapinje"





Poruceno 22.04 - danas isporuceno

1205.jpg
 
^apsolutni rekord u HU brzini

nocas kucao poruku pa promasio temu. napisao u temi za carinu, pa ako neki mod hoce neka je obrise:

stigle HU u poslednjih 5, 6 dana sa statusom at local delivery office sledecih datuma:
5.5
4.29
4.18
4.15
4.21
4.9

nije stigao LV 4.19 depart transit, i HU sa local office 4.21, 4.13, 4.21, 4.18, 4.21 itd itd... stiglo 5,6 nije stiglo 30+

najbrzi LP preko MY za 20ak dana, ostali 25+

centar bgd u pitanju. sporo bolno sve. nista od tehnike nije stiglo samo neki accessories i ostale gluposti...
 
@idgf

Da li precizno navodis postu koja isporucuje posiljke ?
Da li si pokusavao da uz naziv ulice navedes i PAK ?
( npr. Prote Mateje 34 PAK 125805 11111 Beograd 17 )

Da li si se obracao lokalnoj posti ?
Ako kazu da do njih nisu stigle posiljke koje trazis , da li si zahtevao
da posalju pisani zahtev posti viseg ranga tj. postanskom centru preko
kog ide dostava ?
 
@sasa022

realno nisam nikada imao problem sa isporukama na ovu adresu. mozda, za 10-15 god narucivanja, sam izgubio 1 paketic. postar sve donosi sto stigne i ostavi mi u sanducetu jer ima onaj univerzalni kljuc.

mislim da je problem do kontejnera i razvrstavanja na rejonskom nivou. mislim na brzinu.garantovano imaju ko zna koliko kontejnera koji cekaju da se razvrstaju. pa sta zahvate. malo novo, malo staro i tu sam gde jesam. zatrpani su. ne vidim drugi logican razlog da stigne jedan a ne jos 5 istog datuma osim da su u par razlicitih kontejnera. jedan sortiran drugi nisu.

mada ideja nije losa, u vezi pune adrese. probacu bas da narucim nesto na taj nacin.
 
@idgf

Ako dobro razumem , kod tebe je onda samo problem brzina isporuke
tj. posiljke veoma sporo stizu iz GPC-a do lokalne poste ?
 
pa u sustini i brzina i nedoslednost. stiglo je zbrda zdola svasta. a nema nikakve logike u datumima. pri tome stiglo mi je sve najjeftinije a skuplje nista. tako da neka sumnja postoji.
 
sitlge dve posiljke danas, UA..HU narucene 30, marta,

poslednji status At local delivery center 27. april.
 
UA..HU
26.4.2022. 16:39:00. Arrive at local delivery office
Jedna stigla druga ne, sa istim podacima
 
Ima li nade za ovo? Kakva su vam iskustva?
Poručeno 2.4. nije da se nije daleko duže čekalo ali me zbunjuje ovaj 21.4. što je od tada na "delivery".. samo ne znam kome...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220513-184507_AliExpress.jpg
    Screenshot_20220513-184507_AliExpress.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 17
Druže pola foruma ima poslednji status 21.04, nekima je dostavljeno, nekima još ne...
 
Zato i pitam, druže.
Časna pionirska nemam vremena da prevrnem pola foruma vidim da je gore neko pisao sa istim datumom. Inače za budućnost - drugarica, nekadašnja pionirka... pa ne zameram posebno iritantno forumaško družekanje 🤓
 
status.JPGJel bez onog papirica sto donosi postar ne moze da se preuzme posiljka u posti (npr. sa imenom i prezimenom i onim brojem sto sluzi za pracenje) ?
 
Jedno pitanjce:
Narucio sam nesto sa jednog nemackog sajta, i poslato je deutche post-om, tj. ide preko nemackog DHL-a. Nemci su to 'kao' poslali 3. maja, i status na trackingu se nije menjao do 10. maja. Medjutim jos uvek paket nije stigao (iako veoma lagan). Sada proverih tracking na DHL sajtu, i tamo pise:

The item was handed over to the International Logistics Center on 10.05.2022 to be forwarded to the country of destination. Further information is also provided by the website of the country of destination.

Proverih tracking # na sajtu poste i tu imam ovo:

2PiMwlz.png


Sta znaci to sto pod 'Status' kolonom pise 'Prijem' ? Jel' jos uvek nije stiglo u Srbiju ili ?
 

Prilozi

  • status-prijem.png
    status-prijem.png
    6.4 KB · Pregleda: 17
I dalje ostaje nejasno zasto Posta Srbije u nekim reonima UA...HU posiljke isporucuje u
roku od par radnih dana od dobijanja statusa Arrive at local delivery office , a negde se
ceka i po mesec dana :(


rxxx.jpg



Kada Rx...xx posiljka stigne u Srbiju dobije status 11003 Izmenicna posta - Prispela
 
stigle 5, 6 HU u poslednjih 5, 6 dana sa statusom at local delivery office sledecih datuma: 21.4 /+-5
nije stiglo 30+
nista od tehnike nije stiglo samo neki accessories i ostale gluposti...
Sad je meni jasno sta se ovde desava...
Covek porucuje konstantno tokom meseca od 1. do 30. 30+ stvari (svakodnevno po jedan predmet od accessories do tehnike) i ocekuje da mu nakon npr. 20 dana od svake pojedinacne kupovine postar donosi svakodnevno po jedan predmet :ROFLMAO:
To bi moglo samo u slucaju da za svakog takvog kupca radi po jedan postar koji ce svakodnevno da mu donosi po jedan predmet i tako celog meseca.
Medjutim, to je neizvodljivo da jedan postar opsluzuje jednog coveka samo, cak i da mu samo ubacuje u postansko sanduce ona obavestenja o prispecu posiljke.
 
04.19 poruceni paketi stigli danas.
0.4.11 porucen stigao danas.
Relativno brzo.
 
Je l otprema iz gpc 11200 bese da znaci da je posiljka prosla carinu i na putu je ka lokalnoj posti ili?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno