Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

cini se da jos nema ili nece biti aplikacije o kojoj se pricalo, Box je kao sto postoji Eon Box ili Iris Box.
Ma ljudi ako ćemo iskreno i ovo za sad je top. Mislim, pa već je puštena OTT usluga a Hipernet TV platforma je maltene juče krenula.

Ovim tempom sigurno čim pre stiže i Prepaid opcija pretplate a sigurno i onaj koncept 'Plati Box jednom koji zadržiš zauvek a TV pretplatu Prepaid plati po želji'.
 
Kakav je kvalitet slike Hipernet Tv kanala u odnosu na Eon?
 
Da li je još rano da pitam sledeće? Podrazumeva OTT uslugu nedavno pokrenutu.
  • U OTT usluzi kako ste zadovoljni Box-om? Koje aplikacije koristite pored Hipernet TV? Detaljne specifikacije?
  • Koliko ##fps su kanali prvenstveno Sportski? 25fps ili 50fps? Ovo je bukvalno najbitnija tačka i nadam se da neću čuti da su svi kanali 25fps.
  • Da li svi kanali imaju premotavanje?
  • Da li postoje opcije kvaliteta videa poput Automatski, Nizak, Srednji, Visoki itd.?
 
Mozda je vec neko pitao za listu kanala, pa se izvinjavam ako nije problem da neko postavi. Posto sam gledao na sajtu, neki kanali nemaju kao na eon-u, npr. history 2... Jos vise me zanimaju lokalni kanali posto matorci gledaju.
Jos jedno pitanje. Posto u paketu za telefon imam hbo max koji nije aktiviran, posto na eon-u imam sve hbo pakete, a na telefonu ne gledam nista, zanima me moze li taj kod da se iskoristi za digitalnu televiziju?
 
Poslednja izmena:
Mozda je vec neko pitao za listu kanala, pa se izvinjavam ako nije problem da neko postavi. Posto sam gledao na sajtu, neki kanali nemaju kao na eon-u, npr. history 2... Jos vise me zanimaju lokalni kanali posto matorci gledaju.
Jos jedno pitanje. Posto u paketu za telefon imam hbo max koji nije aktiviran, posto na eon-u imam sve hbo pakete, a na telefonu ne gledam nista, zanima me moze li taj kod da se iskoristi za digitalnu televiziju?
Kod je samo za HBO max. Hipernet ima u ponudi dodatke medju kojima je HBO paket.
 
Ja I dalje cekam podršku da mi odgovori, evo nekoliko dana, da vidim zašto ne može kod mene hyper ako mi je instalirana optika na objekat... 🤔
 
Ja I dalje cekam podršku da mi odgovori, evo nekoliko dana, da vidim zašto ne može kod mene hyper ako mi je instalirana optika na objekat... 🤔
I meni ne može Hipernet a zgrada ima optiku neka 3 meseca. Verovatno se nije apdejtovala baza adresa koju verovatno periodično dobijaju od mts-a.
 
Ja i dalje ne znam kako se listaju kanali sem ono emisije u glavnom meniju ili 1 po 1 xD
 
Još jedno m0r0n-friendly pitanje: kako obrisati aplikaciju sa STB-a?
 
I meni ne može Hipernet a zgrada ima optiku neka 3 meseca. Verovatno se nije apdejtovala baza adresa koju verovatno periodično dobijaju od mts-a.
Evo nesto zanimljivo....
Ja sam uveo optiku do kuće mts, nisam napravio ugovor, hteo sam hyper.. Medjutim, eto monopola, yettel ne može da mi izvede instalaciju jer je do moje kuće optika podzemnom instalacijom a to izgleda nije dogovoreno.. Zašto kako niko ne zna, ja mogu da se slikam, tako je bilo i sa Sbb... U mojoj ulici nema nadzemnih kablova, i telekom drži monopol tu... Ne pada mi na pamet da uvodnim optiku telekoma jer deru... Strahota.... Inace da se zahvalim podršci Yettela na strpljenju i pokušaju da mi odgovore na problem u pp... Eto sta reci.. Pozz

Evo to je što sam zvanično dobio...
 
Ali zato Yettel moze da ponudi mobilni net sa 200 do 500gb i/ili sa neogranicenim koriscenjem Hipernet aplikacije koju svi ocekujemo i resi problem koji imas
 
Hipernet TV Only: Digitalna TV za svakoga

Dragi svi,

Neki od vas su već primetili jednu novost iz Hipernet ponude, a reč je o tome da je digitalna TV sada dostupna kao samostalna usluga i može se koristiti uz bilo koji internet, čak i ako nemaš optiku na svojoj adresi 🙌

Korisnicima su na raspolaganju 2 paketa, a listu kanala možete pogledati klikom na link ispod. Posebno bismo izdvojili dostupnost svih Arena sport kanala 😊
  1. Hipernet TV M
  2. Hipernet TV Sport +
Uz izabrani TV paket dobijaš i prvi Hipernet TV Box za 1 dinar mesečno. Hipernet TV Box svaki televizor pretvara u Smart TV i omogućava ti da 👇
  • Pauziraš program i nastaviš kasnije ili premotaš do 7 dana unazad.
  • Koristiš sve aplikacije dostupne za veliki ekran sa Google Play prodavnice. YouTube, HBO Max i Deezer te već čekaju preinstalirane na TV Box.
  • Koristiš Hipernet TV Box kao konzolu za video igre
  • Povežeš dodatne uređaje - tastatura, miš, eksterni hard disk, usb, memorijska kartica, zvučnik ili džojstik.
  • Prilagodiš sadržaj za najmlađe članove porodice uz roditeljsku kontrolu
  • Pretražuješ sadržaj po žanrovima. Sportski sadržaj podeljen po ligama i takmičenjima.
Yettel korisnicima smo obezbedili i dodatni benefit ukoliko se opredele za uslugu digitalne TV u vidu:
  • Umjanjene pretplate, ukoliko imaš broj u našoj mreži sa paketom čija je cena veća od 1.500 din ✔
  • Ukoliko koristiš Yettel kućni internet 100 ili 150, tvoj saobraćaj iz paketa se ne troši kada pristupaš, gledaš ili premotavaš sadržaj ispočetka ✔
Kao i uvek, na raspolaganju smo za sva dodatna pitanja, a ukoliko si već sada zainteresovan za Hipernet TV, potrebno je samo da nam u privatnoj poruci pošalješ svoje ime i prezime, adresu i kontakt telefon, pa će te naše kolege u najkraćem roku pozvati za sve informacije 📞

U nastavku, za par minuta, sledi malo duži post sa novostima u vezi sa ažuriranom TV platformom 😊
 
Hipernet TV Upgrade (1.3.9)

Prilikom lansiranja Hipernet TV usluge, Benchmark publici smo stavili do znanja da ćemo TV platformu unapređivati na osnovu dobijenih komentara. Sada smo i u prilici da vas obavestimo da smo Hipernet TV platformu nadogradili a ovo su novosti: Neke od njih ste već primetili 😉

1. Sports Card ⚽

1651843649901.png

Na ikonicama sportskog sadržaja (thumbnails) je postavljen i logo kluba, lige, stadiona ili učesnika meča kako bi pretraga sportskog sadržaja bila jednostavnija i brža.

1651843735884.png



2. EPG – Elektronska programska šema 🎬

Novom nadogradnjom platforme je dostupan još jedan način pretrage sadržaja. Pored dosadašnjeg kategorisanja Emisija, Serija, Filmova, Sporta i Dečijeg sadržaja, sada je dostupna i jednostavnija pretraga sadržaja po kanalu i datumu, bilo da se radi o prethodno emitovanom sadržaju ili onome koji je zakazan u budućnosti.

Programskoj šemi se može pristupiti pritiskom tastera EPG na daljinskom ili navigacijom kroz meni do taba „Kanali“. Napominjemo da je na Hipernet TV platformi moguće pratiti sadržaj koji je emitovan 7 dana unazad, dok su određene epizode serija, filmovi i emisije dostupne u biblioteci 30 dana od njihovog emitovanja.

1651843789674.png

Ovako izgleda programski vodič na Hipernet TV Box-u, kako smo optimizovali sadržaj da bude dostupan za lakše pretraživanje na daljinskom upravljaču.
Programski vodič na Web platformi izgleda nešto drugačije, što nas dovodi i do sledeće velike stvari, a to je…

3. Hipernet Web TV platforma 💻


Od sada je Hipernet TV moguće pratiti i putem pretraživača na računarima i laptop uređajima. Svi korisnici koji imaju Digitalnu TV u sklopu svog Hipernet ugovora mogu bez dodatne naknade svom sadržaju pristupiti i putem računara. Hipernet Web TV je moguće otvoriti na bilo kom uređaju, ali u ovom momentu možemo garantovati ispravan prikaz sadržaja na računarima. Napominjem da je u toku razvoj Android, iOS, Android TV, tvOS aplikacija, kao i aplikacija za Smart TV uređaje, koje će doneti savremenu Hipernet TV platformu i na ove uređaje.

U zavisnosti od broja Hipernet TV Box uređaja koji se koristi na ugovoru, zavisi i broj uređaja na kojima je moguće istovremeno pratiti televizijski sadržaj.

Hipernet Web TV platformi se pristupa putem stranice hntv.rs. Kako bi TV sadržaj bio dostupan na ovom linku neophodno je da je aktiviran Yettel ID nalog, kao i da je na nalog dodata postojeća TV pretplata.

Prilikom prvog pristupa je potrebno uneti email adresu koja je navedena prilikom kreiranja Hipernet ugovora. Ukoliko nije kreiran Yettel ID nalog, potrebno ga je i u ovom koraku napraviti definisanjem lozinke za Yettel ID. Sa ovim mejlom i lozinkom je moguće prisutpiti i Moj Yettel platformi za proveru svih detalja vezanih za sve ugovore koji su u vašem vlasništvu, a takođe će se ovi kredencijali koristiti za prijavu na aplikacije kada postanu dostupne. U ovom koraku je potrebno i uneti broj telefona ukoliko imate broj u Yettel mreži, ili klikom na „prebaci se na Ugovor“ upisati broj Hipernet ugovora koji je u formatu 6.XXXXXX.

Ako Hipernet TV pretplata nije uvezana na nalog, to je moguće učiniti na stranici yettel.rs/tv-portal. Tu je takođe potrebno upisati broj Hipernet ugovora na kojem postoji aktivna pretplata za digitalnu TV.
1651843843486.png
1651843861980.png

Nadamo se da će Hipernet TV platforma ispuniti vaša očekivanja, a kao i do sada, na raspolaganju smo za sva pitanja, komentare i sugestije 👍
 
@Yettel Srbija šanse nema da se uloguje na TV platformu, samo mi izbacuje ovu grešku:
1651853585703.png
 
Meni se često dešava, otkad je nova verzija app, da mi izbaci krug za loading, a neretko posle i da nema konekcije... Definitivno ću sprovesti LAN, nema druge. Do sad je radilo na 5Ghz bez problema.
 
Ne može edit, pa zato dupli post. Češće se dešava prilikom gledanja sadržaja unazad. Takođe ista greška na TV platformi kao kod kolega gore.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220507-111654.png
    Screenshot_20220507-111654.png
    9.6 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20220507-111738.png
    Screenshot_20220507-111738.png
    50.4 KB · Pregleda: 15
  • FireShot Capture 012 - Hipernet TV - www.hntv.rs.png
    FireShot Capture 012 - Hipernet TV - www.hntv.rs.png
    39.1 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Ne mogu da nađem informaciju koliko košta mesečno, ili kako se već tarifira dodatni stb/box. Razumeo sam da ide jedan ali trebaju mi tri.
 
Nazad
Vrh Dno