Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ta lutrija sa carinom je užas. Meni stiglo nešto od $40 u pošiljci na kojoj piše $10 i ocarine 200 dinara, a nemam nikakvu kontrolu da li će tako ili obrnuto.
 
A da li te posiljke Royal mail-a donosi postar koji donosi obicnu postu ili vozac Post ekspresa?
 
Nije kabasto, sitnica je, ali da li postoji neki broj telefona gde mogu da se raspitam o posiljci? Nemam broj posiljke.
 
Gledajte gospode iz carine, paket sedi kod njih maltene koliko je trebalo da dođe do Srbije posle dispatch-a. Jedva čekam da odvale neku carinu na paket po svojoj volji, iako firma od koje kupujem šalje račune unutar paketa :ROFLMAO:
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    23.3 KB · Pregleda: 62
Da li je ikome carina zadržavala paket po mesec dana? Meni nije uopšte jasno šta rade. Stigao mi paket sa albumima pre 23 dana u Srbiju i od tada ništa. Svakako očekujem da odvale neku komičnu carinu pa da se svađam sa njima, ovako iščekivanje samo još više diže pritisak...
 
Meni, tačno mesec dana. Čim sam video da je paket ušao u srbistan ja im poslao email sa svim dokazima ali džaba, držali ga mesec dana dok me konačno carinik nije pozvao da mu objasnim...
 
Meni, tačno mesec dana. Čim sam video da je paket ušao u srbistan ja im poslao email sa svim dokazima ali džaba, držali ga mesec dana dok me konačno carinik nije pozvao da mu objasnim...
Je li se mora ići direktno do te kancelarije carine (u Novom Sadu sam) ukoliko mi odvale neku glupost, da podnesem žalbu, ili da im donesem dokaz. Ima u paketu mislim račun (oko 97€ sve zajedno za dostavom) tako da ako odvale neku cenu iznad 3400 dinara, ne pada mi na pamet da platim, a ne bi bio prvi put da mi zanemare račun i lupe cenu po svojoj proceni. Već sam par puta vraćao paket, pa mi drugi put dođe bez carine, a ovo ne mogu vraćati sad tako da moram izaći nekako na kraj oko carine ukoliko bude problem, a nisam upućen mnogo oko procesa za žalbe.
 
Neko je pre par stranica pomenuo da je žalbu moguće podneti i online ali nije provereno. Klasična, do sad poznata procedura je da odeš na poštu kad ti stigne paket ili ako ti donese poštar, pitaš koliko treba da se plati i ako je previše kažeš da vrati na poštu paket jer hoćeš da podneseš žalbu. Na pošti ti sve objasne, odštampaš sve moguće dokaze gde se vidi koliko si platio predmet i to priložiš uz žalbu (tipa skrinšot sa sajta prodavca, skrinšot sa paypala, sa ebankinga isl.). Žalba se plaća, ne znam koliko je sad tačno, bilo je 400 din pa 500 pa sad su pominjali da je 800 din i to ti se ne vraća bez obzira da li je žalba prihvaćena ili ne.
Btw. carina ima mesec dana (ili 60 dana, ne sećam se tačno) da ti dostave rešenje po žalbi tako da ne računaš da će to ići brzo.

Obično oni, kao što je pomenuto ranije, povećaju procenu taman toliko da ti se ne isplati žalba, tipa treba da platiš 1200 din više nego što bi trebalo ali kad odbiješ ono što platiš za žalbu eventualno ješ neka taksa ispadne da će ti vratiti 300-400 din i pritom čekaš mesec dana.
 
Provalio sam ja da to oni podignu što kažeš taman da se ne isplati, radije ću to platiti nego da se bakćem sa njima, ali sam viđao da ljudima odvale nekad i po 3-4k više nego što treba, više pitam zbog tih slučajeva. Sramota da nam to sve spada do raspoloženja carinika. Drug je jednom platio 2k carinu na paket od 3k, a paket od 90€ nije ni dobio carinu. Komedija, hvala svakako na odgovoru.
 
Čitao sam neke ranije postove, i vidim da dosta ljudi kaže da je Beogradska carina mnogo bolja od ove Novosadske. Sad da se nadovežem na svoj post gore, stavio sam i sliku, piše da je na Beogradskoj carini trenutno paket pa da pitam ukoliko je neko imao iskustva, da li će se tu cariniti ili će genijalci slati prvo u Novosadsku da oni procene šta im volja pa tek onda do mog stana? Mislim da mi je poslednji put sa istog sajta dolazilo direkt do stana iz BG-a, bilo bi stvarno bezobrazno da ne dođe direktno do mene jer već stoji skoro mesec dana tamo paket.
 
@uroborosfault
Ns ili Bg carina isto ti dođe. Sad i Bg carina lupa na sve pdv, čak i na neke bzvz sitnice koje ranije nisu obraćali pažnju sada otvaraju i naplacuju ako ništa drugo barem 100 din. za otvaranje
 
Da li je neko narucivao sa Bookdepository? Poslat mi je box set 30. marta i jos nije stigao...
 
Paketic od otprilike 300 grama (sapun i mleko za telo) naplacen PDV i otvaranje paketa. Lepo ja kazem da sve ono sto "dele" ima na nos da izadje.

Hocemo li nekada biti kao neke normalne drzave pa da ima neki prag na koji se ne placa ni PDV, a onda i da dignu prag za PDV/carinu jer ovo je sve zastarelo. 50 evra je nista
 
@uroborosfault
Ns ili Bg carina isto ti dođe. Sad i Bg carina lupa na sve pdv, čak i na neke bzvz sitnice koje ranije nisu obraćali pažnju sada otvaraju i naplacuju ako ništa drugo barem 100 din. za otvaranje
e onda se nadam samo da to završe što pre i pošalju i da bar budu korektni sa carinom, jer imaju račune. čekam još 4-5 paketa, mislim ako budem svaki morao čekati po mesec dana stvarno nemam reči, nije mi uopšte jasno šta radi tamo paket toliko, na telefon se ne javljaju, na mejl ne odgovaraju...
Da li je neko narucivao sa Bookdepository? Poslat mi je box set 30. marta i jos nije stigao...
99% da je problem u našoj carini a ne u Book Depository-ju. Nikad nisam imao problem sa njima, a i moji roditelji isto uzimaju uglavnom odatle.
Jedan moj paket stoji na carini od 2. Aprila, a stigao je iz Japana u Srbiju za 7 dana, šta ovi naši rade, stvarno ne znam.
 
Poslednja izmena:
e onda se nadam samo da to završe što pre i pošalju i da bar budu korektni sa carinom, jer imaju račune. čekam još 4-5 paketa, mislim ako budem svaki morao čekati po mesec dana stvarno nemam reči, nije mi uopšte jasno šta radi tamo paket toliko, na telefon se ne javljaju, na mejl ne odgovaraju...

99% da je problem u našoj carini a ne u Book Depository-ju. Nikad nisam imao problem sa njima, a i moji roditelji isto uzimaju uglavnom odatle.
Jedan moj paket stoji na carini od 2. Aprila, a stigao je iz Japana u Srbiju za 7 dana, šta ovi naši rade, stvarno ne znam.
Presli su svaku meru. Na budjave stripove naplacuju carinu, pdv i otvaranje. Mislim na postu u NS-u. Dok na primer kolega iz Hrvatske redovno narucuje stripove preko 100 eura i nista mu ne naplacuju...
 
Presli su svaku meru. Na budjave stripove naplacuju carinu, pdv i otvaranje. Mislim na postu u NS-u. Dok na primer kolega iz Hrvatske redovno narucuje stripove preko 100 eura i nista mu ne naplacuju...
Evo pazi ovo, ja pre 2 dana pošaljem mejl da pitam zašto se zadržavam toliko paket sa CD-ovima koji sadrži svakako račun direktno izdat od firme. Dobijem odgovor sutradan ujutru da se paket neće sigurno zadržati ako je sadržaj samo album i kažu da nije na carini paket. Posle 5-6 sati pogledam status, i stiglo u Novi Sad. Da li su poslali zbog mejla ili ne, stvarno ne znam, ali eto kako ispada :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Evo pazi ovo, ja pre 2 dana pošaljem mejl da pitam zašto se zadržavam toliko paket sa CD-ovima koji sadrži svakako račun direktno izdat od firme. Dobijem odgovor sutradan ujutru da se paket neće sigurno zadržati ako je sadržaj samo album i kažu da nije na carini paket. Posle 5-6 sati pogledam status, i stiglo u Novi Sad. Da li su poslali zbog mejla ili ne, stvarno ne znam, ali eto kako ispada :ROFLMAO:
Hahaha. Na koji mejl si slao? Da okusam i ja srecu za ovaj set :D
 
Da li je neko narucivao sa Bookdepository? Poslat mi je box set 30. marta i jos nije stigao...
Ja redovno kupujem knjige od njih. Računaj da su bili praznici sad(i još dolaze) ali od njih stiže sve redovno. Otprilike 2-3 nedelje
 
Žalbe i primedbe idu direktno u Spam folder 🤣
Brate ja sam 90% ubeđen da imaju automatizovan reply na primedbe. Znači tako su mi robotski odgovorili, izignorisali 4/5 pitanja...
25 dana na carini, 2 dana u Novom Sadu - 2 paketa. Nešto imam osećaj da mi neće ni sutra doneti, a danas se baš nadao da mi bar na rođendan ubodu :ROFLMAO:
 
Beogradsku carinu sam našao na Google. Samo kucaj "carina kontakt", i nađi koja ti treba. Ima i za žalbe i primedbe mejl i svašta nešto.
Danas kad sam krenuo na posao, reko da proverim sanduce. Kada ono jutros stavili papiric o dospecu posiljke da se podigne sutra, a najkasnije za 5 dana. Tacno posle mesec dana stiglo. Na box set od 93e, vidim da pise da se plati oko 3000. Videcemo u kakvom je stanju :D
 
Brate ja sam 90% ubeđen da imaju automatizovan reply na primedbe. Znači tako su mi robotski odgovorili, izignorisali 4/5 pitanja...
25 dana na carini, 2 dana u Novom Sadu - 2 paketa. Nešto imam osećaj da mi neće ni sutra doneti, a danas se baš nadao da mi bar na rođendan ubodu :ROFLMAO:
Pa idu praznici, nema se vremena za pregled paketa. Imam 3 komada od 13,14 i 16-og, meni stoji 11003 IZMENIČNA POŠTA i tako kao i ti, čekam....i čekam
 
Danas kad sam krenuo na posao, reko da proverim sanduce. Kada ono jutros stavili papiric o dospecu posiljke da se podigne sutra, a najkasnije za 5 dana. Tacno posle mesec dana stiglo. Na box set od 93e, vidim da pise da se plati oko 3000. Videcemo u kakvom je stanju :D
Zamisli, dadoše ti manju carinu i pdv nego što si trebao dobiti hahaha
Pa idu praznici, nema se vremena za pregled paketa. Imam 3 komada od 13,14 i 16-og, meni stoji 11003 IZMENIČNA POŠTA i tako kao i ti, čekam....i čekam
Jutros stigao jedan paket, drugi valjda prevelik pa im teško poneti zajedno. Oba su bila u istoj pošti, ovaj što nisam dobio je čak ranije stigao. Nije mi jasna organizacija ni princip rada uopšte
:cautious::cautious:
 
Zdravo svima, imam jedno pitanje u vezi carine na posiljku, ako neko zna. Stigao mi je paket vrednosti 80e, ali je posiljalac (firma) koristio adresu sa Pejpala umesto adrese koju sam ostavila. U toj adresi sa PP prvo stoji moje ime pa ime preduzetnicke radnje. Da li neko zna sta me ceka u ovom slucaju? Stigao mi je telegram sa carine da moram licno da dodjem tamo sa pecatom da podignem paket nakon ispunjavanja carinskih formalnosti. Telegram su poslali na ime preduzetnicke radnje, a moje su stavili u zagradu. Ovo pisem jer mi je jednom u posti receno da taj redosled ima neke veze kod prijema posiljki, ne znam da li je to tacno. Inace se radi o jednom paru patika. Ne mogu da ndajem nikakv info o tome na internetu, a u jednoj FB grupi mi je receno da carina brlja nesto po tom pitanju i da zavisi na koga cu da naletim tamo. HVala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno