Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Ako moze pomoc. Instalirao sam Android 11 OTA, odradio je update sve normalno, međutim non stop imam ova slova sa slike. Zna li neko kako da sredim to, da iskljucim?
IMG_20220323_221631.jpg
 
Нови Гугл ТВ фирмвер за P725 и C725
 
Јутрос пробах ову верзију и вратио сам се на v427.
Не ради долби вижн са њом када се повеже фајерстик.
 
Да, с тим што ТЦЛ још увек у понуди нема OLED екране. Наводно купују неку јапанску фабрику па ће имати и овде своју производњу. Што се QLED екрана тиче, ту су ( према западним специјализованим порталима ) у доброј предности, јер су натерали и самсунг у LG да праве своје верзије истих панела. Очекује се да неће пре 2023. избацити свој OLED.
Иначе, ситуација са DV садржајем и ТЦЛ C725 је следећа:
  • профил 4 - не подржава и репродукује као SDR
  • профил 5 - подржава
  • профил 7 FEL - не подржава и репродукује као HDR
  • profile 7 MEL - подржава
  • профил 8 - подржава
 
Да, с тим што ТЦЛ још увек у понуди нема OLED екране. Наводно купују неку јапанску фабрику па ће имати и овде своју производњу. Што се QLED екрана тиче, ту су ( према западним специјализованим порталима ) у доброј предности, јер су натерали и самсунг у LG да праве своје верзије истих панела. Очекује се да неће пре 2023. избацити свој OLED.
Иначе, ситуација са DV садржајем и ТЦЛ C725 је следећа:
  • профил 4 - не подржава и репродукује као SDR
  • профил 5 - подржава
  • профил 7 FEL - не подржава и репродукује као HDR
  • profile 7 MEL - подржава
  • профил 8 - подржава
TCL C825 sa svojom mini led tehnologijom je skoro identican OLED displejima. Stvarno, treba imati jako dobro oko da se vidi razlika. Verujte, crna je bas crna kod C825. Lokalno zatamljivanje, 160 zona, VA tip panela, Quantum Dot, maks. do 1000 niti osvetljenje, i onda HBO Max, sa novijim izdanjima filmova i serija izgleda nestvarno dobro. Bioskop u sobi.
 
  • Like
Reagovanja: s5p
Skoro identican ≠ OLED
 
Moja vidi razliku, jedino ne vidi razliku 1080p i 4K.

Za oleda kaže stvarno bolje.
 
Moja devojka koja pojma nema sa kvalitetnim filmovima, kada je pogledala film na mom novom OLED-u, oduševila se slikom.
 
825 je solidan tv, ali ga kod nas nema. Posebno ne po toj ceni. :)
 
55C825 има у техномедији и др техно ( поздрав за Шефа ) по цени од "само" 150.000 🙄
 
Po tim cenama na vredi ništa. LG C1 može da se nadje za te pare i to 65 skoro.
 
Да, с тим што ТЦЛ још увек у понуди нема OLED екране. Наводно купују неку јапанску фабрику па ће имати и овде своју производњу. Што се QLED екрана тиче, ту су ( према западним специјализованим порталима ) у доброј предности, јер су натерали и самсунг у LG да праве своје верзије истих панела. Очекује се да неће пре 2023. избацити свој OLED.
Иначе, ситуација са DV садржајем и ТЦЛ C725 је следећа:
  • профил 4 - не подржава и репродукује као SDR
  • профил 5 - подржава
  • профил 7 FEL - не подржава и репродукује као HDR
  • profile 7 MEL - подржава
  • профил 8 - подржава
Апропо мог коментара на будући ТЦЛ ОЛЕД
 
Колико са упознат, задњих пар година ( мислим од модела из 2020 па на овамо ) дотични ефекат је "искорењен" што се LG панела тиче. Код самсунг панела се дешава, али је и то прилично ретко.
 
Колико са упознат, задњих пар година ( мислим од модела из 2020 па на овамо ) дотични ефекат је "искорењен" што се LG панела тиче. Код самсунг панела се дешава, али је и то прилично ретко.
Well, not really... LG Q4 2021.

Ali nije tema za ovaj thread, samo sam hteo da skrenem pažnju ako neko planira da uzme OLED i zadrži ga duže vreme (duže nego što traje garancija).
 
Дотични ТВ је за 2020 годину, барем према rtings, јер су га тестирали те године.
 
Nazad
Vrh Dno