Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Kakvo je stanje sa prijemom signala na novom exy. popravilo li se sta ili je isti q.
 
@djape08, ne znam da li je moje iskustvo relavatno jer se većinski krećem NBG i Vračar a tu je signal kod svih operatera i modela dobar. Pre nekih 3 nedelje sam bio na produženom vikendu u Banji Koviljači i kretao sam se dosta u okolnim mestima, tu je sve bilo savršeno sa signalom, nikakav problem nisam uočio. Govorim o S22 Ultra modelu.
 
^ nema tu problema većina ga dobro prima mada poneko kuka da je slab - nekad je OK ali nekad ga slabije primaju, ali to je uglavnom u nekim izolovanim mestima (podrumi ili njive , negde u planini) ... Sa "Zmajem" si siguran - on zakucava .

🤔 😁😂 ... Izvinjavam se ali morao sam 😁 (malo šale) , tema je razvodnjena 'ko sok od jabuke.
 
Uf ,na trenutak pomislih da je Xiaomi deo forum
A onda shvatih da samo par ljudi kuka
Dobro je, tamo samo petoro ne kuka
Samsungov UI nikada nije bio lak ,nikada nisu bili najbrzi telefoni,doduse sa Nova lancerom leti(ko to voli)
Imali su svoje lose trenutke
Prve serije uglavnom kod svih proizvodjaca znaju da budu problem,ne znam zasto je to tako,pa ih nikada ni ne uzimam cim se pojave
Nikada ni ne kupujem telefon napamet ,pa i ne kukam onda ako ga kupim(desilo se 2 puta)
Note serija Samsunga je uvek za mene bila nesto posebno,nesto sto niko ne proizvodi niti ce skoro,bar tako dobro
Citah i tada po stranim forumima uglavnom(xda recimo)da ima problema ali uglavnom su to kao i sada bili sporadicni slucajevi
Naravno razumem i te ljude ,ali na zalost manjina, koja je veoma bucna
S obzirom na kolicinu prodatih modela u svetu zaista manjina, ni na nivou statisticke greske
Kome se ne dopada ovaj model ne vidim razlog da kuka ,lako ce ga prodati i kupiti sta misli da je bolje
Sto se tice lagova i bagova ,uvek ih je bilo na pocetku ,apsolutno nista novo
Svaki put ista prica
Optimizacija je cudo a za to treba vreme sem ako nije sd procesor,na zalost i nas najveci problem jer su definitivno monopolisti(Peca sve objasnio u svom videu) ,mada i tu nije sve idealno kao sto znamo
Zati uzivajte u Note seriji jer po meni u svetu androida nema bolje
Zanimljivo, kada se neko žali na Samsung onda je to manjina od 5 ljudi koji kukaju, a kada se neko žali na drugi brend onda je to većina gde samo 5 ljudi ne kuka. 🤔
 
iPhone i Samsung su apsolutni lideri na trzistu, ostali su kao boranija po broju prodatih jedinica worldwide.
Tako da ta izjava stoji.
 
Pa ja ne pričam o svetskom tržištu, ja pričam o našem tržištu, a tu je priča drugačija.
 
Pa i po broju prodatih primeraka Samsung je prvi, a zatim Apple. Ostali su svi ispod.
 
Prvi po prodaji a10 i slicnih telefona.
Prestigao ih je apple u q4 prosle godine
 
U Q4 da, Apple ih je prestigao, ali u predhodnim kvartalima Samsung je prvi. Svakako je tačna konstatacija da su Samsung i Apple vodeći po prodaji.
 
Полако господо, зна се која серија и који телефони су најпродаванији последњих пар година код нас, ако не знате погледајте мало бенчмарк канал на јутјубу, било би срамота да коментаришемо и препуцавамо се на форуму а да се слабо или никако не испрати јутјуб канал
Да не мучим људе, А серија наравно, а видећемо како ће се продавати ове године кад увале егзинос у А53 😉
 
Po tom principu odokativno svako može da tvrdi šta želi :)
Samo realnost je malo drugačija...

Overall, iPhones made up 14.2% of global smartphone sales in 2021, while the top three Android devices made up a total of just 5%. While this may make it seem like Android OEMs are having a hard time keeping up with Apple, that’s probably not the case. Since Android OEMs offer a significantly larger number of SKUs, their sales figures are diluted across a larger portfolio.
The report further adds that almost all regions and countries showed strong demand for the Galaxy A12 throughout the year. North America, Latin America, and Western Europe were its key markets. Xiaomi’s Redmi 9A and Redmi 9, on the other hand, dominated China, India, and the Asia-Pacific region.
 
Ma koga realno briga...
Poenta priče je da na androidu imaš izbor, ne moraš da čekaš jednom godišnje predstavljanje i da imaš izbor uzmi ili ostavi ;)
 
Da se kladim u sve objektive i tela koje imam. :ROFLMAO:
Kad bi lokalnim patkometrijskim expertima za cinjenice i faktografiju dali Exy S22(bilo koji), sa nemogucnoscu da se utvrdi da li je unutra Zmajchek ili Exerchic, 110% (nije typo) u stvarnom zivotu ne'b videla razliku niti bi znali da kazu koji Sokic je unutra...
Ajde iskuliurajte tu dramu dechaci, valjda ima u ovoj temi nesto da se kaze a da nije kmechitis acuta benchmakcorium mobilus...
 
Da se kladim u sve objektive i tela koje imam. :ROFLMAO:
Kad bi lokalnim patkometrijskim expertima za cinjenice i faktografiju dali Exy S22(bilo koji), sa nemogucnoscu da se utvrdi da li je unutra Zmajchek ili Exerchic, 110% (nije typo) u stvarnom zivotu ne'b videla razliku niti bi znali da kazu koji Sokic je unutra...
Ajde iskuliurajte tu dramu dechaci, valjda ima u ovoj temi nesto da se kaze a da nije kmechitis acuta benchmakcorium mobilus...
Sam si napisao poentu toga sta Samsung radi i sta vecina nas govori, svaka cast!

Samsungu je ciljna grupa ljudi koji pojma nemaju sta je exynos, a sta snapdragon, ali to znaju naplatiti cak i skuplje. Zato im i prolazi i dalje. Kako bi neko mogao to znati, zivota ti? Jedino po stand by, jer mi je sve i jedan samsung imao problema sa tim. Ako to isprave niko ziv ne moze znati koji je proc unutra.

Zato ovi sa yt uzmu 2 modela pa ti pokazu kako su fotografije i video snimci bolji na snapu i to ga jos jeftinije platis. A ostalima niko ne brani da pojma nemaju i da uzimaju exynos i dalje, a slike su svakako dobre.

A da tebi neko donese 2 modela Canona koja su jako priblizna po specifikacijama i po obliku tijela, kad toliko spominjes objektive i fotografiju pa mi ti reci koji je unutra senzor i ostale specifikacije? Daj zivota ti, odlutali ste od poente exynos vs snap.
 
Da se kladim u sve objektive i tela koje imam. :ROFLMAO:
Kad bi lokalnim patkometrijskim expertima za cinjenice i faktografiju dali Exy S22(bilo koji), sa nemogucnoscu da se utvrdi da li je unutra Zmajchek ili Exerchic, 110% (nije typo) u stvarnom zivotu ne'b videla razliku niti bi znali da kazu koji Sokic je unutra...
Ajde iskuliurajte tu dramu dechaci, valjda ima u ovoj temi nesto da se kaze a da nije kmechitis acuta benchmakcorium mobilus...

Uramiti ovog čoveka. 🤣🤘
 
Sam si napisao poentu toga sta Samsung radi i sta vecina nas govori, svaka cast!

A da tebi neko donese 2 modela Canona koja su jako priblizna po specifikacijama i po obliku tijela, kad toliko spominjes objektive i fotografiju pa mi ti reci koji je unutra senzor i ostale specifikacije? Daj zivota ti, odlutali ste od poente exynos vs snap.
Ja opet kazem nisi me razumeo sta sam ti bio napisao ali nema veze, necemo vise na tu temu, nekako se ne razumemo! ;)
Posto me ne poznajes, moram da te razocaram, za sva Canon tela u proteklih recimo 30 godina mogao bih i tezinu da ti kazem a kamoli druge spec! :)
 
Sam si napisao poentu toga sta Samsung radi i sta vecina nas govori, svaka cast!

Samsungu je ciljna grupa ljudi koji pojma nemaju sta je exynos, a sta snapdragon, ali to znaju naplatiti cak i skuplje. Zato im i prolazi i dalje. Kako bi neko mogao to znati, zivota ti? Jedino po stand by, jer mi je sve i jedan samsung imao problema sa tim. Ako to isprave niko ziv ne moze znati koji je proc unutra.

Zato ovi sa yt uzmu 2 modela pa ti pokazu kako su fotografije i video snimci bolji na snapu i to ga jos jeftinije platis. A ostalima niko ne brani da pojma nemaju i da uzimaju exynos i dalje, a slike su svakako dobre.

A da tebi neko donese 2 modela Canona koja su jako priblizna po specifikacijama i po obliku tijela, kad toliko spominjes objektive i fotografiju pa mi ti reci koji je unutra senzor i ostale specifikacije? Daj zivota ti, odlutali ste od poente exynos vs snap.
Baš tako, još sad kažu "da nema jutjubera, ne biste ni znali za razliku između exynosa i sd". Pa logično, sad pošto znamo, skroz drugačije gledamo na to.
 
da li ja procitah negde ovde da se coveku s22 2 puta restartovao u toku razgovora sam od sebe... bruka. sljajmsung znaci ide po starom a ja hteo da utopim moj mi 9t obicni i da uzmem s22 ultra... izgleda cu cekati neko bolje vreme kada telefon(pas) ne bude pun bagova(buva) nakon terapije(apdejta) od strane veterinara(samsunga)

hahaha. imao sam s10+ i s20+ i te probleme sa telefonima nisam imao, exy(nos) radi kao snap(chat) bez problema na instagramu, tviteru, gmail-u...
prosecan korisnik ne moze uociti razliku i tacka. napredni korisnici ne bi se toliko potpaljivali medjusobno da nije placenih YT revjua koji sipaju iz supljeg u prazno.
peca je skoro pricao o tome da ovogodisnji telefoni chajna brenda dolaze sa slabijim cipovima nego proslogodinji modeli i to je zivi dokaz da korisnici ne tragaju sta je u uredjaju vec da je noviji od proslogodisnjeg,

danas u radnji kod mene covek pita imamli punjac da napuni malo telefon. pitam ga je li to F3 model(vidim da je xiaomi f3) , lepo izgleda!
kaze mi on da ne zna, pojma nema, neki Huawei !!! o_O
a meni ostalo samo da se smejem, NE BRINU SVI STA IM JE U DZEPU i samo ih zanima da ostvare poziv itd.
 
Al se ide iz krajnosti u krajnost i bukvalise da je to neverovatno.

I dalje savrsen, i dalje fasciniran koliko su sredili kameru u odnosu na S20U. Sto se signala tice problema nema, na radnom stolu mi svi telefoni imaju jednu dve crte s tim sto od kad radi VoLte, nema vise problema ni sa seckanjem i gubljenjem u toku razgovora kako i sa S20U, tako i sa ovim.

Ako nekog interesuje kako se drzi:

Screenshot_20220402-204136_Device care.jpg
 
Preporuka za Spigen Neo hybrid.
Ispao mi je telefon dok sam silazio stepenicama, pravo na ćošak, i onda je uhvatio taj pravac i izudarao ćoškove i završio na leđima.
Bez oštećenja.
Samo ovo malo na ćošku case-a, vrvt od prvog udara.IMG-ac61beb66b87773f44c65755becedb17-V.jpgIMG-ac61beb66b87773f44c65755becedb17-V.jpg
 
Da se kladim u sve objektive i tela koje imam. :ROFLMAO:
Kad bi lokalnim patkometrijskim expertima za cinjenice i faktografiju dali Exy S22(bilo koji), sa nemogucnoscu da se utvrdi da li je unutra Zmajchek ili Exerchic, 110% (nije typo) u stvarnom zivotu ne'b videla razliku niti bi znali da kazu koji Sokic je unutra...
Ajde iskuliurajte tu dramu dechaci, valjda ima u ovoj temi nesto da se kaze a da nije kmechitis acuta benchmakcorium mobilus...
A ti ćeš da provališ da li sam fotku napravio sa 6d ili R6 (naravno da oba imaju isti objektiv na sebi i da ne gledaš exif)? I jos ti sve to stavim na ekran telefona da gledaš...ajde molim te ne kaki.

Činjenica da Samsung za Evropu koristi inferiorniji chipset u odnosu na ostatak sveta je dovoljna da ih svi pljujemo i nisu mi jasni ljudi koji kažu "pa to mi sve radi ja sam zadovoljan"
Kako neko može da bude zadovoljan znajući da postoji isti telefon sa 20-30% boljom autonomijom i isto tako boljim signalom i kamerom!

A pooosebno su mi ljigavi pametnjakovići koji pišu "dechaci" "Sokic" "Zmajchek" i sl.
 
A u cemu je tvoj problem i u cemu si se ti to prepoznao?
 
A ti ćeš da provališ da li sam fotku napravio sa 6d ili R6 (naravno da oba imaju isti objektiv na sebi i da ne gledaš exif)? I jos ti sve to stavim na ekran telefona da gledaš...ajde molim te ne kaki.

Činjenica da Samsung za Evropu koristi inferiorniji chipset u odnosu na ostatak sveta je dovoljna da ih svi pljujemo i nisu mi jasni ljudi koji kažu "pa to mi sve radi ja sam zadovoljan"
Kako neko može da bude zadovoljan znajući da postoji isti telefon sa 20-30% boljom autonomijom i isto tako boljim signalom i kamerom!

A pooosebno su mi ljigavi pametnjakovići koji pišu "dechaci" "Sokic" "Zmajchek" i sl.
Kolike su šanse da to što ih forumaši na Benchu pljuju natera menadžment Samsunga da promeni poslovnu strategiju? Ili to što će ovde neko demonstrativno da odluči da odustane od kupovine serije S22 i odluči se za Xiaomi?

Mislim, razumem ja u potpunosti o čemu ti govoriš kada je inferiornost jednog procesora u pitanju, ali razumi i ti one kojima treba telefon sad i odmah, alternative im ne odgovaraju a tih 0,00x sekundi pri nekoj operaciji ili 25' više SoT koje bi izvukli im ne znači toliko da čekaju toliko dok Samsung ne posluša apele da bude korektniji i da u Evropu šalje telefone sa SD odnosno izjednači performanse SD i Exy. Jer za prvo obojica (i svi ostali znamo da it ain't gonna happen' soon. A i drugo bome teško...

Ko može i želi da kupuje po oglasima Ultru 22 sa SD, meni će biti drago zbog toga, ja iz više razloga jednostavno to ne želim i ostaje mi samo da živim u saznanju da sam u ovom trenutku svesno odabrao da posedujem telefon sa inferiornijim procesorom. Ali to je moj krst koji vučem sa sobom i ne razumem samo pojedince (ne odnosi se na tebe) koji nas žale ili prozivaju zbog te, opet kažem, u mom slučaju svesne odluke...
 
Ne bih provalio po kameri, ali po signalu bih provalio za 5min koji je koji.
 
Opet se bune oni koji kritikuje korisnike koji su OK sa manam Exy i koji su zadovoljni uređajem. Exy jeste inferiorniji od Snapa i kome to smeta neće kupit Exy uređaj, kome ne smeta, kupiće ga, toliko je jednostavno. Da sam slušao te priče Exy vs Snap ne bih kupio nijedan Samsung, a sa svakim S modelom (a koristim S seriju od S2 modela) sam bio više nego zadovoljan. Stoga, svesno biram inferiorniji Exy jer meni završava posao i sasvim sam zadovoljan sa svojim uređajem.
 
Tebi da daju Ericsson a10 i napišu da je to Samsung bio bi zadovoljan realno.
 
Nazad
Vrh Dno