Šta je novo?

iPhone 13

Da li neko ko koristi obican 13 moze da podeli kakav mu je sot? Svuda vidim da ljudi pisu za 13 pm i bateriju ali me najvise zanima obican 13.
 
Samo da javim. Presao sa galaxy s20 FE (exynos) na 13 pro. Malo je reci da sam odusevljen. Telefon odlicno lezi u ruci, kamere su fenomenalne a o bateriji nema potrebe pricati. Sa s20 FE sam imao oko 2.5 do 3h sot, dok sa 13 pro to ide i do 7h (90% 4g, 10% wifi, bluetooth uvek ukljucen i povezan sa galaxy watch 3).
 
Da li neko ko koristi obican 13 moze da podeli kakav mu je sot? Svuda vidim da ljudi pisu za 13 pm i bateriju ali me najvise zanima obican 13.
Trajao mi je skoro dva dana pri nekom slabijem korišćenju prošle nedelje. I to posle fazon 36h kad sam ga stavila da se puni imao je preko 25% baterije. Kada sam na Dizeru pola dana i možda provedem ukupno 60min u nekoj srednje zahtevnoj igrici, na TikToku i Instagramu, od 6am do 23h uglavnom ne padne ispod 20%. Samo imaju u vidu da sam ga uzela 22.2.2022. uveče tako da je još uvek nov nov. Sve u svemu, prezadovoljna baterijom!
 
Da li neko ko koristi obican 13 moze da podeli kakav mu je sot? Svuda vidim da ljudi pisu za 13 pm i bateriju ali me najvise zanima obican 13.
Fantastična baterija, zavisi naravno za šta ga koristiš, ali ako je manje više uobičajena upotreba, pozivi, poruke, navigacija, internet, malo neka igrica, jutjub, sve ono regularno, uvek završim dan sa recimo 30%, a ovih 70 procenata mi je oko 6 sati SoT-a. Kupljen krajem novembra.
 
Pa sigurno ce cijenom biti pristupacni, ne bi oni to bezveze radili. Procesor iz starog modela koji ce i dalje biti bolji od 99% konkurencije u 2022. kamera unaprijedjena i novi dizajn. Daleko od tog da je opravdano, ali se nadje za svakog po nesto. Ali po meni je to glupost, dajte nam 2 modela, 1 veci i 1 manji i tjt. Svi pocinju sa tim glupostima, te lite verzije, FE, ovo ono.
 
Koristim 13 mini 20ak dana, za sada sam prezadovoljan u svakom smislu. Za njega sam se najvise odlucio zbog velicine i nisam se pokajao. Ako bih bas trazio dlaku u jajetu, bilo bi lepo da kamera ima makro mod. Inace topla preporuka za Spigen Liquid Air masku. Uz nju sam uzeo i Spigenove zastite za ekran i kameru. Pitanje za iskusnije, da li se po vama isplati uplacivati Apple Care+?
 

Prilozi

  • 97F6DE18-5F52-4946-A35E-F3B06470CD1A.jpeg
    97F6DE18-5F52-4946-A35E-F3B06470CD1A.jpeg
    171.7 KB · Pregleda: 176
Evo neki rezultati posle 7 dana, 80% wifi i 20% 4g. Većina surfovanje, manje poziva zbog vikenda. Iskreno baterija je ludačka. Na ovom sot-u je ostalo još 71% baterije. U pitanju je 13pm.
 

Prilozi

  • FD5E61E7-0E05-4512-8BA4-54FE3FEBF65A.png
    FD5E61E7-0E05-4512-8BA4-54FE3FEBF65A.png
    330 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Koristim 13 mini 20ak dana, za sada sam prezadovoljan u svakom smislu. Za njega sam se najvise odlucio zbog velicine i nisam se pokajao. Ako bih bas trazio dlaku u jajetu, bilo bi lepo da kamera ima makro mod. Inace topla preporuka za Spigen Liquid Air masku. Uz nju sam uzeo i Spigenove zastite za ekran i kameru. Pitanje za iskusnije, da li se po vama isplati uplacivati Apple Care+?
Ako mu se nešto desi isplati se. Ali opet 1000din mesečno nije mnogo (bar u ovoj temi) a možeš da ga nosiš tako lepog bez maske i da ne brineš.. Ja na mom stavljam samo 3d staklo sa alija (400din/3kom) zbog grebanja
 
@djordjer90

Slazem se da se isplati, ali ces cuti od drugih da je to njima bez potrebe :)

Opusteniji si, ne placas dodatno ako ga izlupas, a morao bi da doplatis u zemlji preko koje si kupio, zamena displeja ili ledja telefona je skupa toliko da ti mesecno 1000 dinara dodje smesno (iako sve to ukupno nije mala cifra), miran si ako ti udje voda u telefon, kao sto moze da se desi. Ovde jedino ne mozes da uplacujes i onaj deo koji pokriva gubitak ili kradju telefona.
Odluka je uvek na tebi i mogucnostima da placas.
 
Jel definitivno nece izacivati 14 mini?
 
Niko to jos uvek ne moze da tvrdi, ali se u glasinama ne provlaci kao opcija.

Navodno zato sto su primetili da manja dimenzija nije toliko popularna, citaj be orodaje se u kolicini koja bi njih zadovoljila.

 
Kada bi 13 mini imao bar 90hz, bilo bi top.
 
Ne gine mi onda upgrade sa 12 na 13 mini, najvise zbog baterije i osvetljenja ekrana. Ne prelazi mi se na veci ekran, a i taman mi staje perfektno u poklopac za cup holder, bukvalno u milimetar po sirini telefona :D
Isto. Plus me mami ova zelena, jedva čekam da ga vidim uživo.
 
Bas cudne cene na KP za 13 i 13 mini, skoro ista cifra, ne kapiram u cemu je fora. Ja gledam mini, ali po ovim cenama, onda se isplati vise obican 13...
 
Pogtovo kad vidis da se iphone 12 mini prodaje za tipa 500-550eur na kp, a 13 mini je 590 cak ima i za manje od toga da se uzme, ne znam ni ja u cemu je fora, ja upecao 13 obican za 670e dok su se regularno prodavali za 720e, sad ih ima dosta komada za 650-670, po mom nekom misljenju mislim da cena vise nece ici dole, cak zbog svih ovih desavanja u svetu i poskupljenja osnovnih stvari, cena telefona moze samo da poskupi.
 
Nema minija mnogo uzetih preko operatera pa mozda zbog toga.
 
Pozdrav, razmisljam da uzmem ip13 pro, tj da zamenim za s21u, na sta treba da obratim paznju ako bude npr star nekoliko dana?
 
Ako je star nekoliko dana tesko da mu ista fali.Proveris IMEI, vidis da li Ima true ton, radi li face id, baterija je verovatno 100%, ostalo standardno kao i kod svakog telefona/
 
Mhm okej, hvala.
Razlika izmedju pro i pro max je samo u vecem ekranu i bateriji i to je to? Uzeo bi obican pro, posto je savrsenih dimenzija.
 
Pogtovo kad vidis da se iphone 12 mini prodaje za tipa 500-550eur na kp, a 13 mini je 590 cak ima i za manje od toga da se uzme, ne znam ni ja u cemu je fora, ja upecao 13 obican za 670e dok su se regularno prodavali za 720e, sad ih ima dosta komada za 650-670, po mom nekom misljenju mislim da cena vise nece ici dole, cak zbog svih ovih desavanja u svetu i poskupljenja osnovnih stvari, cena telefona moze samo da poskupi.
Gledam sad bas, mala je razlika u ceni izmedju 12 i 13 mini. Mozda se isplati preci u ovom trenutku.
 
13 mini se itekako isplati u odnosu na 12 mini ako gledamo cenu na Kp, samo zbog baterije, ali opet mislim, kolika je mala razlika izmedju 13 mini i 13, mislim da vredi dodati nekoliko desetina evra i uzeti 13 obican, jedini argument uzimanja minija naspram regularnog je ko voli manje telefone, sve drugo, 13 odnosi pobedu
 
Jedna mala opservacija o osvježavanju 120 Hz na 13 PM. kad sam ga počeo koristiti nisam tad nešto toliko promjećivao taj benefit. Međutim, kad sam uzmem 11 PM koji sam proslijedio malcu, ljudi ipak je razlika ogromna, to se mora priznati
 
Do pre nedelju dana PiP je radio savrseno za yt i samo je odjednom prestalo? Je l zna neko u cemu je problem ili kako manuelno da ga aktiviram na yt aplikaciji?. Probao sam da ukljucim/iskljucim u podesavanjima, takodje ne radi ni sa ovim novim azuriranjem
 
Meni i dalje radi, znam da je bilo da mozes samo jedan novi feature da imas aktiviran na youtube, i da su produzavali vreme za isprobavanje funkcije PiP. E sada ne znam da li bese to samo za Premium korisnike ili za sve..
 

Prilozi

  • 236C2031-016C-4663-BAE4-2F95A8B1454F.png
    236C2031-016C-4663-BAE4-2F95A8B1454F.png
    408.5 KB · Pregleda: 81
Tu mi je ugašena ta opcija (ne znam kako, nikad nisam ušo tu), sad sam uključio ali opet ne radi, imam premium. Vidim da piše da možda neće da radi prvih sat vremena pa ću da probam kasnije. Zašto je ograničeno do Aprila?
 
Ja kada sam aktivirao tu opciju nije htela da radi dokle god nisam ugasio youtube iz memorije, onako da se zadrzi od dole ka gore kao kad se izlazi iz aplikacija
 
Nazad
Vrh Dno