Šta je novo?

Android navigacija i mape

Kada su u pitanju novi nazivi ulica i geometrija, Here je u prednosti za područje Srbije u odnosu na TomTom.
 
Ja sam prezadovoljan Here Wego navigacijom, mada ne znam zašto je trenutno nema u Playstore-u.

Google maps u ruralnim sredinama zaboravite. Put 327 je bio upisan kao da je put 139 (regionalni), mnogo bude zanimljivo kad ostaneš bez asfalta i uletiš na makadam pokriven snegom/ledom na 800m nadmorske visine, a treba da siđeš na 550.

Toga kod Here WeGo nema, a zadnja verzija radi baš dobro.
 
Guglova navigacija za Srbiju je prepuna grešaka ali briga njih za to kad smo nebitna država. Milion puta mi se desilo da me odvede u jednosmernu ulicu, da pokuša da me provede tamo gde uopšte nema puta ili da mi da daleko lošiju rutu nego što postoji na terenu.
 
@obris Prvi preview aplikacije. Biće tu još dorada.
 
Guglova navigacija za Srbiju je prepuna grešaka ali briga njih za to kad smo nebitna država. Milion puta mi se desilo da me odvede u jednosmernu ulicu, da pokuša da me provede tamo gde uopšte nema puta ili da mi da daleko lošiju rutu nego što postoji na terenu.
Ovo potpisujem.
 
Guglova navigacija za Srbiju je prepuna grešaka ali briga njih za to kad smo nebitna država.
Ne samo za Srbiju, jedne noći me je Google tako vozao po Pragu i gradskim linijama... na kraju sam peške stigao do hotela.

HereWeGo imam instaliran i na telefonu i na satu (GW) sa sve offline mapama na oba.
Sarađuju međusobno npr. ako se zada ruta na telefonu daje smernice na satu, sat može i bez telefona... itd ali je nisam dovoljno koristio da procenim pouzdanost.
 
Trebace mi uskoro neka offline navigacija, kroz temu nekako stekao utisak da su here we go ili sygic ok pa razmisljam koja od ove dve. Instalirao bi u autu na multimediji (android media u pitanju) pa me zanima da li moram da skidam mapu svake zemlje posebno kroz aplikaciju ili postoji mogucnost da skinem mape preko racunara (npr cela Evropa) i ubacim ih na micro sd? Ako moze ovako da skinem na micro sd gde da nadjem mape, ima li neko link?
 
Jel moguće da još nisu rešili problem sa pristupom Here We Go mapama u Srbiji? Što je uopšte zabranjen pristup iz Srbije?
 
Aplikacija i može da se pronađe, ali ako preko weba pokušam da otvorim Here mape, izbacuje 403 grešku, da je Amazon blokirao pristup.
 
Ja sam im više puta pisao i ukazivao na problem, medjutim niko mi nikada ništa odgovorio nije. Online (website) mape su nestale posle onog globalnog problema sa Amazonom (tokom leta 2021) , dakle siguran sam da nije namerno blokirano, već očigledno u toku rešavanja problema sa Amzonom neko je nešto zajebo. Takođe tada je nestala i aplikacija sa google play-a.

Možda ako više vas piše i ukaže im na problem, neko to i reši.
Ovo vam je kontakt forma preko koje možete uputiti žalbu

 
Najzad su odgovorili ovi iz Here.

We're very sorry for our delay here to answer your message.

Both wego.here.com and mobile.here.com are not yet available in Serbia. Our developers are aware about this issue and already working for solutions for the near future, but unfortunately we cannot yet confirm when exactly this is going to be solved. We recommend you to stay tuned for upcoming updates in the next months and we kindly count on your comprehension and patience in this meantime.

Zanimljivo da je sve to radilo do onog problema sa Amazon Cloudfront-om ali dobro. Ainace sada se pojavljuje na google play-u, posto sam im i za to skrenuo paznju. Makar nesto ispravili.
 
Ali kao da je nuklearna fizika pa traze resenje...
 
I to ponosni ističu da će rešiti u narednim mesecima problem...
 
Danas ih videh u BG, snimaju street view. Holadnske table. Kamere i antena na krovnim nosacima.
Na Here mislim...
 
To mi je uvek bila misterija, snimaju street view, a nigde ne može u njihovim mapama da se pokrene njihov Street View. Znam da su Hrvatsku snimali pre nekoliko godina, ali nikad nisam pronašao kako pogledati te snimke. Pretpostavljam da to i ne snimaju za public upotrebu.
 
To mi je uvek bila misterija, snimaju street view, a nigde ne može u njihovim mapama da se pokrene njihov Street View. Znam da su Hrvatsku snimali pre nekoliko godina, ali nikad nisam pronašao kako pogledati te snimke. Pretpostavljam da to i ne snimaju za public upotrebu.
To snimaju za interne potrebe. Snimali su celu Srbiju pre jedno pet godina, pa su onda napravili velike promene u predstavništvu u Srbiji i ostalo je samo nekoliko ljudi da radi. Nakon toga su dolazili njihovi radnici iz Poljske ja mislim i snimali po potrebi ovde kod nas.
 
Šta je sa Here, neće da radi rutu kolima? Kaže, nisam na internetu!? Probao na dva uređaja, wifi i 4g.
 
Koja navigacija ima "Lane guidance" po Beogradu? Znam za Sygic, ali ne znam da li ima jos neka...
 
Nazad
Vrh Dno