Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Moj drug igra ceo zivot na gamepadu, radi 360 sniper headshot kao od sale. :D
 
Ma ne ja, drug koji igra FPS igre na Playstationu celi zivot.

Ja headshot mogu jedino kad naciljam veoma polako a da pritom ne izgubim pola zivota. :D
Mada i AIM dosta pomaze.
 
Šta je AIM?
Jel to "aim stickines"?

Ja stojim iza onog što sam rekao: zabavno je i sa džojstikom, ali i tog druga da stave sa ljudima koji igraju na mišu-tastaturi godinu-dve (ne mora ceo život), neće taj stići ni da pogleda kroz nišan. Zamišljam ljude u CS-u ili QL-u kako igraju sa džojstikom 😁
 
Hajde da i ja podelim svoje utiske, kao neko ko igra na pad-u celog zivota i obozava FPS......
Generalno, izbegavao sam da igram na multiplatformama, posto volim da svi imaju iste uslove...
Ali probao sam BF2042 i uopste nisam inferioran u odnosu na PC igrace...
Naravno , u bliskoj borbi skoro da nemate sanse (osim ako ne masterujete hip fire) ali uz malo drugaciju taktiku sve se moze....
 
Pogledajte neke strimere, npr. iniquity koji igra titanfall. Pa neka mi neko kaže da li primećujete da čovek igra na gamepadu.

Štaviše, čovek igra na PCu na gamepadu.
 
Pogledajte neke strimere, npr. iniquity koji igra titanfall. Pa neka mi neko kaže da li primećujete da čovek igra na gamepadu.

Štaviše, čovek igra na PCu na gamepadu.
Sve to ok, ali nemamo mi svi vremena da treniramo ceo zivot da bi dosli do tog stadijuma.
Poenta je da ako 2 prosecna gejmera koji igraju tu i tamo, kad "uhvate" vremena, krenu u FPS okrsaj, jedan sa dzojstikom drugi sa M+T, onaj prvi ga je ugasio.
 
Ne pratim strimere, ali ako je on od boljih (da kažem 0,001% džojstik igrača) onda ga treba porediti sa boljim miš-tastatura igračem (0,001% miš-tastatura igrača). Razlika mu dođe kao i za ove "ne profi" igrače ;)


Jel na PS-u ima cheat-ova/botova?
Naći ću klip za Days Gone, čovek očigledno igra na PS-u (pojavljuju se dugmići sa kontrolera umesto slova koja treba da pritisne), i igra ekstra! Samo mi nije jasno kako može da mu ne leluja nišan u borbi protiv hordi (dok radi sto stvari u isto vreme) i kako mu jedan metak ubija (bez obzira što nije u glavu) kada to ne može (prešao igru i imam sve nadogradnje i isto oružje kao on). Pominju u komentarima nešto po tom pitanju, ali kad nisam upućen...
 
zar nije logicno da se uparuju gamepad igraci sa gamepad igracima a MK sa MK? barem da postoji kao opcija a ako hoces da se ganjas biras da nema tog uoarivanja i gotovo... ne igram pa ne znam da li postoji kao opcija ali mi kao kroz maglu prolazi da sam to negde video
 
Sve to ok, ali nemamo mi svi vremena da treniramo ceo zivot da bi dosli do tog stadijuma.
Poenta je da ako 2 prosecna gejmera koji igraju tu i tamo, kad "uhvate" vremena, krenu u FPS okrsaj, jedan sa dzojstikom drugi sa M+T, onaj prvi ga je ugasio.
Poenta je da je sve to jedan subjektivni doživljaj i utisak i da nema objektivnog merila da se proveri šta kome više odgovara i leži.
Osoba koja ceo život igra na gamepadu će možda isto misliti i reći za miša i tastaturu, kao što se većina ovde zgražava na igranje FPSa na gamepadu.

To što je nama (većini ovde) navika da su m&k kombo bolji, ne znači da je svuda tako. Lepo je kolega rekao, konzole su primarni gaming drajver već dugo.
 
Ne pratim strimere, ali ako je on od boljih (da kažem 0,001% džojstik igrača) onda ga treba porediti sa boljim miš-tastatura igračem (0,001% miš-tastatura igrača). Razlika mu dođe kao i za ove "ne profi" igrače ;)


Jel na PS-u ima cheat-ova/botova?
Naći ću klip za Days Gone, čovek očigledno igra na PS-u (pojavljuju se dugmići sa kontrolera umesto slova koja treba da pritisne), i igra ekstra! Samo mi nije jasno kako može da mu ne leluja nišan u borbi protiv hordi (dok radi sto stvari u isto vreme) i kako mu jedan metak ubija (bez obzira što nije u glavu) kada to ne može (prešao igru i imam sve nadogradnje i isto oružje kao on). Pominju u komentarima nešto po tom pitanju, ali kad nisam upućen...

Uzmi u obzir da gomila streamera igra sa aimlock uredjajima, nekoliko bas poznatih se odalo tako sto nisu ugasili stream na vreme i tako neke glupave fore
 
@shomiNBGD
Jel "aimlock" zapravo "aim stickines" koji se podešava u samoj igri? Ili je vrsta aim bota- ili pak nešto treće?
Mislio sam da na PS-u nema tih vrsta varanja, ali opet, nisam upućen...
 
Imas "uredjaj" koji se ubode kao proxy izmedju dzojstika i konzole i na njemu se podesava sve sto pozelis :)

Imas ovde deo toga
 
Moram da pitam, da li sam ja jedini koji misli da FPS ne treba da se igra na konzoli?
Why?


Trenutno je JEDINI nacin da se na konzoli i igra multiplayer FPS zbog ogromne poplave čitera.
 
Poenta je da je sve to jedan subjektivni doživljaj i utisak i da nema objektivnog merila da se proveri šta kome više odgovara i leži.
Osoba koja ceo život igra na gamepadu će možda isto misliti i reći za miša i tastaturu, kao što se većina ovde zgražava na igranje FPSa na gamepadu.

To što je nama (većini ovde) navika da su m&k kombo bolji, ne znači da je svuda tako. Lepo je kolega rekao, konzole su primarni gaming drajver već dugo.
Ne slazem se sa ovim.
Strategije i FPS su lakse na misu, sa druge strane sportske igre, i trke su lakse na dzojstiku.
Postoji razlog zasto svi automobili imaju volan a ne ravnu palicu na gore,dole ili gde vec. Polozaj ruke,misica itd. ti daju odredjenu prednost, naravno ako je neko uporan i uz dugu vezbu moze da postigne sve, ali to nije to.
 
Ko ima ps5 ima 6 meseci besplatno apple tv kad skine aplikaciju
 
Ne slazem se sa ovim.
Strategije i FPS su lakse na misu, sa druge strane sportske igre, i trke su lakse na dzojstiku.
Postoji razlog zasto svi automobili imaju volan a ne ravnu palicu na gore,dole ili gde vec. Polozaj ruke,misica itd. ti daju odredjenu prednost, naravno ako je neko uporan i uz dugu vezbu moze da postigne sve, ali to nije to.
Jeste, sigurno ima veze to što su volani okrugli sa pričom o mišu i tastaturi i kome je gde lakše da se igra :D
 
Da se ukljucim u FPS pricu, definitivno bar ja licno se osetim inferiornim u odnosu na pc igrace u npr fortnajtu gde se sve brzo desava i jako je bitno da se skoci kad se napucava jer imam velike sake i ocigledno se aim gubi kad s desne palice skinem prst da pritisnem X za skok.
Snajpovanje mi nije problem vec samo ta bliska borba 1:1 kad osobe krenu da skacu pa treba brzo pomerati komade sto mi dok sam igrao na Pc nikad nije bio problem.
Probao sam da prepodesim komande ali ne ide. Na kraju sam narucio rise remap kit danas sam ga instalirao pa cu da vidim ima li neke olaksice za sad znam da mi se ne svidja sto s njim ne mogu da punim dzojstik na charging stationu.

S druge sstrane klinac odvaljuje u fortnajtu pc igrace bez problema u 1:1 duelu toliko brzo pomera prste da je to milina za gledati😊
 
Inace svi ti profi igraci, pre svega mislim na Warzone, imaju SCUF dzojstike koji pozadi imaju dodatne tipke pa tako mozes da prebacis skok tu a ne na X i samim tim ne moras da dizes prst sa pecurke.

Gledao sam masu klipove gde imate igrace koji kidaju na dzojsticima. Naravno oni igraju 8-12 sati dnevno, tako da nije ni cudo.

Sve u svemu, stvar navike i vezbe kao i za sve... plus u neku ruku komfornosti kada pricamo o ovoj temi.
 
Inace svi ti profi igraci, pre svega mislim na Warzone, imaju SCUF dzojstike koji pozadi imaju dodatne tipke pa tako mozes da prebacis skok tu a ne na X i samim tim ne moras da dizes prst sa pecurke.

Gledao sam masu klipove gde imate igrace koji kidaju na dzojsticima. Naravno oni igraju 8-12 sati dnevno, tako da nije ni cudo.

Sve u svemu, stvar navike i vezbe kao i za sve... plus u neku ruku komfornosti kada pricamo o ovoj temi.
Da ja sam to za male pare danas uradio sa eX Rise RMB kitom, jos nisam lud da placam 250+ evra za scuf 😂 a mom klincu kao sto rekoh ide odlicno i sa obicnom ne modifikovanim DS controlerom.

Jedina mana je sto vise ne moze da se puni na charging stationu da su samo 5mm pomerili kuciste elektronike gore moglo bi ali avaj. Kad dosadi vretim ga u oridjidji stanje za 10min
 
Kako?

Imam apple tv aplikaciju na TV-u, ali nemam nalog za apple TV. Šta treba da se unese u tom slučaju od podataka?
Moraš da napraviš i verifikuješ Apple ID za US regiju,ako ti je PSN nalog US. Imaš da nadješ uputstvo na netu kako da verifikuješ Apple ID bez US platne kartice Dalje,na nalogu moraš da imaš neko platno sredstvo da bi mogao da gledaš sadržaj.Ja sam uzeo iTunes dopunu za US od 25$. Kada ovo uradiš,moći ćeš da aktiviraš tih 6 meseci besplatno u Apple TV+ aplikaciji na PS5. Nakon ovoga ćeš moći da se uloguješ i gledaš i na aplikaciji na TVu. VPN nije potreban.
 
Mogu da igram i milion godina,ako nije ukljucen auto aim nista ne radim 😂
 
Moraš da napraviš i verifikuješ Apple ID za US regiju,ako ti je PSN nalog US. Imaš da nadješ uputstvo na netu kako da verifikuješ Apple ID bez US platne kartice Dalje,na nalogu moraš da imaš neko platno sredstvo da bi mogao da gledaš sadržaj.Ja sam uzeo iTunes dopunu za US od 25$. Kada ovo uradiš,moći ćeš da aktiviraš tih 6 meseci besplatno u Apple TV+ aplikaciji na PS5. Nakon ovoga ćeš moći da se uloguješ i gledaš i na aplikaciji na TVu. VPN nije potreban.
Pogledao sam par filmova vidim nema nasih titlova, jel tako za sav sadrzaj?
Dobra akcija ali steta ako nema titlova,nisam u mogucnosti da pojacam tv iznad 10 od kad sam postao cale, samo titlovi.
 
Pogledao sam par filmova vidim nema nasih titlova, jel tako za sav sadrzaj?
Dobra akcija ali steta ako nema titlova,nisam u mogucnosti da pojacam tv iznad 10 od kad sam postao cale, samo titlovi.
Naravno da nema naših titlova, govorimo o Apple TV+ US nalogu. Imaš engleske titlove, naravno, za sve.
 
Moraš da napraviš i verifikuješ Apple ID za US regiju,ako ti je PSN nalog US. Imaš da nadješ uputstvo na netu kako da verifikuješ Apple ID bez US platne kartice Dalje,na nalogu moraš da imaš neko platno sredstvo da bi mogao da gledaš sadržaj.Ja sam uzeo iTunes dopunu za US od 25$. Kada ovo uradiš,moći ćeš da aktiviraš tih 6 meseci besplatno u Apple TV+ aplikaciji na PS5. Nakon ovoga ćeš moći da se uloguješ i gledaš i na aplikaciji na TVu. VPN nije potreban.
Hvala na detaljnom objašnjenju, ali je previše cimanja (i plaćanja za iTunes koji mi ne treba) :(

Da li sledeće igre u okviru PS+ kolekcije dolaze sa automatskim apdejtom za PS5 (ako postoji), kao što je došao za Days Gone: GOW, Fallout 4, Uncharted 4, Batman: Arkham Knight i TLOU: Remastered?
- Kako uopšte to da se vidi kada svuda piše PS4, čak i na Days Gone koji ima apdejt za PS5 u okviru PS+ pretplate?

Drugi pitanje, dobio sam HyperX Cloud Flight slušalice, pa me interesuje jel treba na nešto obratiti pažnju pri povezivanju, neka posebna podešavanja koja bi trebalo uključiti/isključiti...?
 
Mogu da igram i milion godina,ako nije ukljucen auto aim nista ne radim 😂
Autoaim odmaze. Ugasis ga, igras par dana i aim ce se popraviti. Autoaim odmaze razvoju musclememory. Ja ga nikad ne koristim osim u BF5 radi "leading" systema na daljinu. Ali mislim da cu ga i u BFu ugasiti. Cesto smeta, prodje izmedju osoba i pomjeri ti nišan.
 
MS potvrdio da COD ostaje vecni multiplat, nece ga skidati sa PlayStationa i posle isteka trenutnih Acti/Sony ugovora. Unapred se pravdaju da ih US/druge vlade ne bi pritisli oko kupovine Activisiona.


Skoro sigurno dodace COD gamepass, Xbox ce dobijati ranije DLC pakete, ali ostaje i na PlayStation-u.
 
Hvala na detaljnom objašnjenju, ali je previše cimanja (i plaćanja za iTunes koji mi ne treba) :(

Da li sledeće igre u okviru PS+ kolekcije dolaze sa automatskim apdejtom za PS5 (ako postoji), kao što je došao za Days Gone: GOW, Fallout 4, Uncharted 4, Batman: Arkham Knight i TLOU: Remastered?
- Kako uopšte to da se vidi kada svuda piše PS4, čak i na Days Gone koji ima apdejt za PS5 u okviru PS+ pretplate?

Drugi pitanje, dobio sam HyperX Cloud Flight slušalice, pa me interesuje jel treba na nešto obratiti pažnju pri povezivanju, neka posebna podešavanja koja bi trebalo uključiti/isključiti...?
Jel ima neko neku informaciju?
 
Nazad
Vrh Dno