Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Ja bih ga razbio 🔨
 
dali vredi ili cekati jos za Android 12, One UI 4.0 na A52s. dase ne zeznem
 
Ja sam proveravao, čini mi se, 183 puta dnevno dok nisam dobio A12. A sad se pitam, šta sam toliko čekao i čemu sam se opšte nadao? Ja sam generalno telefonom razočaran, tako da jedna verzija androida stigla dan pre ili dan kasnije, ne znači puno!
 
Supruga i cerka na A72 dobile A12 tako da znam da je manje vise nista nego ja sam update junkie :(
 
Danas skinut A12 (A52s) , nije glatko radio kao A11 tako da sam sam uradio hard reset i sad fercera odlicno - isto kao i A11.
Telefon koristim veoma malo, nezahtevan korisnik tako da razliku apsolutno ne primetim.
 
?Ja sam generalno telefonom razočaran, tako da jedna verzija androida stigla dan pre ili dan kasnije, ne znači puno!
Ne bih da ispadne da velicam Samsung ali me interesuje zasto si razocaran?Nisi valjda ocekivao flegsip za 350evra?Po meni ovo je isti kvalitet za 350 evra koji si dobijao od Samsunga i ranije u midrange segmentu...U moru kineskih poluproizvoda,tesko se moze nesto novo,a da valja naci...
 
Znaci da skidam A12, fon je nov sa A1 mreze samo upaljen i odmah ponudio azuriranje , na kraj uradio bih hard reset ,
 
Ne bih da ispadne da velicam Samsung ali me interesuje zasto si razocaran?Nisi valjda ocekivao flegsip za 350evra?Po meni ovo je isti kvalitet za 350 evra koji si dobijao od Samsunga i ranije u midrange segmentu...U moru kineskih poluproizvoda,tesko se moze nesto novo,a da valja naci...
Ma nisam očekivao flegšip. Znam šta se dobija za koje pare, redovno pratim telefone, volim to. Očekivao sam nešto po svakom pitanju neuporedivo bolje od Redmi Note 8 PRO, koji sam imao pre ovog. Dobio sam nešto uporedivo, negde malo bolje, negde malo lošije.
 
Ja iskreno pratim samo kad mijenjam telefon.Negdje sam pisao da se pojavom kineza na trzistu,kvalitet poprilicno srozao.Dok si u srednjem segmentu nekada imao htc,samsung,sony i kasnije honor/huawei koji su vukli jedni druge kada treba ponuditi kvalitetan softver i/ili hardver,ovakav nekvalitet i fušeraj u proizvodnji telefona je bio nezamisliv...
Pa samo u proteklih pola godine sam imao u rukama 3 Xiaomi midrange modela i sva tri su imala neki bitan problem,ili displej ili fingerprint ili bateriju.Plus nedorecen i ruznjikav softver.Realme,takodje softver.Ko pored takve konkurencije da izbaci dobar proizvod?
 
Ja iskreno pratim samo kad mijenjam telefon.Negdje sam pisao da se pojavom kineza na trzistu,kvalitet poprilicno srozao.Dok si u srednjem segmentu nekada imao htc,samsung,sony i kasnije honor/huawei koji su vukli jedni druge kada treba ponuditi kvalitetan softver i/ili hardver,ovakav nekvalitet i fušeraj u proizvodnji telefona je bio nezamisliv...
Pa samo u proteklih pola godine sam imao u rukama 3 Xiaomi midrange modela i sva tri su imala neki bitan problem,ili displej ili fingerprint ili bateriju.Plus nedorecen i ruznjikav softver.Realme,takodje softver.Ko pored takve konkurencije da izbaci dobar proizvod?
Jeste. Za Redmi Note 8 PRO su korisnici prijavljivali neke probleme koje ja nisam imao. MiUI jeste pun reklama, ali sam to lako rešio. Istina je da ima dosta kineskih proizvođača koji daju mnogo za malo para, znači da može. Xiaomi ima taj problem da izbaci bafovit softver, pa ga posle sređuje, ali ga sredi. Generalno, meni se više sviđa MiUI nego ovaj OneUI. To kada se ovako navede stavka po stavka, stvori se utisak da su jeftini kineski telefoni krševi, a ostali bezgrešni. I ja sam donekle vošen tome logikom prešao na Samsunga. Sada sam video iz prve ruke da nije baš tako, tako da mi je sledeći telefon Xiaomi, mirne savesti (ukoliko Huawei ne izbaci nešto meni zanimljivo).
 
Ja ne znam sta znaci mnogo za malo para kada je u pitanju Xiaomi.To mi je jedino imalo smisla kada sam kupio Redmi Note 5 Pro za 130evra pa me bas bilo briga sta mu radi,a sta ne.Ti telefoni uopste vise nisu jeftini,a sve u vezi njih(meni) djeluje jeftino.Brat mi koristi taj Redmi Note 8 Pro i u poslednjih pola godine,kada ga neko zove ekran mu se ne ukljucuje nekih 20 sekundi.Pa sta je to,kome to da preporucis...Prosle godine sam imao 2(mi 11 lite 4g i 5g),a prijateljica mi koristi Redmi Note 10 Pro.Na jednom je ekran ocajan,drugom je crkao fingerprint posle 2 mjeseca,a na trecem curi baterija nebitno da li ima 90,50 ili 20%...Nisam ja velicao Samsung ali ja mirne duse necu kupiti Xiaomi:) Steta bas sto nema normalnih proizvodjaca, kinezi kada prave proizvode misle da nije mnogo vazno ako im se potkrade greska jer ces svakako kad tad kupiti nesto drugo...
 
Ma nisam očekivao flegšip. Znam šta se dobija za koje pare, redovno pratim telefone, volim to. Očekivao sam nešto po svakom pitanju neuporedivo bolje od Redmi Note 8 PRO, koji sam imao pre ovog. Dobio sam nešto uporedivo, negde malo bolje, negde malo lošije.
A šta je to na A52s lošije nego na tom matorom Šomiju?
 
A šta je to na A52s lošije nego na tom matorom Šomiju?
Prvo, čini mi se da je fluidnije radio. Drugo, WiFi signal na istom mestu slabije hvata, a veoma često o puca, što se na Xiaomi-ju nije dešavalo. Treće, MiUI je bolje prilagođen i ima bolje opcije. Ne bih dužio o ovome i gušio temu, ovo je moj utisak posle preko tri godine korišćenja MiUI-je i nepun mesec OneUI. Možda se moje mišljenje i promeni.
 
Za WiFi si u pravu, to je posledica toga što je Samsung stavio samo dve antene za WiFi, i inače tu Samsung štedi kod svih modela koji nisu u S seriji. Ovo ostalo je samo subjektivni osećaj. I ja sam prešao sa Xiaomi telefona na Samsung i trebalo mi je vremena da se naviknem da su neke stvari drugačije rešene.
 
Za WiFi si u pravu, to je posledica toga što je Samsung stavio samo dve antene za WiFi, i inače tu Samsung štedi kod svih modela koji nisu u S seriji. Ovo ostalo je samo subjektivni osećaj. I ja sam prešao sa Xiaomi telefona na Samsung i trebalo mi je vremena da se naviknem da su neke stvari drugačije rešema
Ma i baterija, na Xiaomi-ju se i posle dve i po godine brže punila, a značajno sporije praznila. U nedavnim pozivima ne prikazuje sliku, a jedan kontakt prikazuje više puta, pa je totalno nepregledno. Umesto privlačenja sa tri prsta, za snimak ekrana moram da pređem celom šakom od ivice do ivice. Kada spustim traku sa obaveštenjima ima vreme i datum. Na Xiaomi-ju kad tapneš na vreme otvori aplikaciju sat, a na datum kalendar, a ovde ne. Ima toga mnoooogo, ali dosta toga je rešivo. Nadam se da će nešto rešiti nadogradnjama. Sad me malo pustilo, prvih dana sam hteo da ga bacim u kantu, ali sam odlučio da mu dam šansu. Koristiću ga do jeseni, ili bar do leta, pa ako bude i dalje ovako radio, ide u kantu!
 
Pa pošto si ti očigledno navikao i voliš MIUI i nema šanse da se prilagodiš drugom android skinu, onda je tvoja greška što si kupio Samsung, a ne Xiaomi.
Isto kao što bi to bacanje telefona u kantu bila posledica tvog pogrešnog izbora, a uopšte ne bi značilo da je A52s loš telefon.

Svaki kupac treba da zna šta želi od telefona i prema tome da kupuje.
 
Prije ovog sam koristio, znaci od ljeta 2021-e nekad Samsung S21 => Xiaomi Redmi Note 9 Pro => iPhone 11 Pro Max => Xiaomi Mi 11 => iPhone12 i onda do danas A52s. Jedina razlika meni je iOS je iOS, android je android, isto mi je jel Samsung ili Xiaomi.
Ovaj stvarno dobro radi, wifi mi hvata gdje mi treba, ne uzimam od komsije sa 4-tog sprata pa da puca. Sad opet kontam da kupim neki iPhone 13 Pro ili 12 Pro Max, onda ovaj ide ispod cijene da se brze rijesim ali i zakljucujem da mi je bolje za te pare na ljetovanje negdje otici.

P.S. OneUi je jedan od najboljih softwera/skinova, mnogi ga hvale, nisam cuo da kudi iko ali ako se neko navikne na MUIU ili Oxigen ili sta dalje to je subjektivno.
 
Pa pošto si ti očigledno navikao i voliš MIUI i nema šanse da se prilagodiš drugom android skinu, onda je tvoja greška što si kupio Samsung, a ne Xiaomi.
Isto kao što bi to bacanje telefona u kantu bila posledica tvog pogrešnog izbora, a uopšte ne bi značilo da je A52s loš telefon.

Svaki kupac treba da zna šta želi od telefona i prema tome da kupuje.
Najviše me nervira sto secka i trza, nekad pri običnom skrolovanju, ostalo je stvar navike. Prešao sam na Samsung jer sam verovao da oni detaljno sve ispitaju pre nego što puste i da propusta nema. Sada sam mišljenja da je Samsungova filozofija - ako hoćeš da ti telefon radi kako treba, daj 1500 evra.
 
To za seckanje i trzanje prvi put sad čujem od tebe. A kad vidim da tvrdiš da MIUI koji je teži i zahtevniji skin ne trza na nesrećnom Mediatek G90T čipu u Redmi note 8 Pro, a secka ti OneUI na SD 778, vidim da si potpuno neobjektivan. Očigledno si zaljubljenik u MIUI i Xiaomi i u startu si napravio grešku što si kupio Samsung telefon.
 
To za seckanje i trzanje prvi put sad čujem od tebe. A kad vidim da tvrdiš da MIUI koji je teži i zahtevniji skin ne trza na nesrećnom Mediatek G90T čipu u Redmi note 8 Pro, a secka ti OneUI na SD 778, vidim da si potpuno neobjektivan. Očigledno si zaljubljenik u MIUI i Xiaomi i u startu si napravio grešku što si kupio Samsung telefon.
Na papiru jeste tako, zato sam i izabrao Samsung, ali u praksi je ovako. Taj nesrećni G90T radi perfektno! Bio sam skeptic, ali sam pogledao mnoge recenzijeod naših do onih najobjektivniji (indijskih) i svi su bili oduševljeni kako radi. Poslušao sam ih i stvarno nisam pogrešio. Sada nisam tako daleko išao jer mi se činilo da dvoumljenja nema, A52s je taj. Možda samo treba da se naviknem, ali ako izađe neki cenovno prihvatljiv Huawei (jer nema Google servise) ili neki telefon sa Mediatek Dimensity 2000, ne razmišljam ni sekund!
 
Meni niti sjecka sta niti trza, apsolutno nista. Imam bruku aplikacija i stalno nesto otvaram, cackam itd.
 
Telefon je bolji od Mi 10T Pro, kamo li od nesrecnog Redmi Note 8 Pro, nema poredjenja.
 
Na papiru jeste tako, zato sam i izabrao Samsung, ali u praksi je ovako. Taj nesrećni G90T radi perfektno! Bio sam skeptic, ali sam pogledao mnoge recenzijeod naših do onih najobjektivniji (indijskih) i svi su bili oduševljeni kako radi. Poslušao sam ih i stvarno nisam pogrešio. Sada nisam tako daleko išao jer mi se činilo da dvoumljenja nema, A52s je taj. Možda samo treba da se naviknem, ali ako izađe neki cenovno prihvatljiv Huawei (jer nema Google servise) ili neki telefon sa Mediatek Dimensity 2000, ne razmišljam ni sekund!
Mislim da samo treba se navići na drugačije okruženje, moje iskustvo je bilo takvo da nakon prelaska sa Mi 9 lite na Samsung A52 sam svakim danom sve više gotivio Samsungov OneUI. Situacija je takva da je Samsung apsolutno opravdao moje poverenje. Što se tiče seckanja i trzanja ništa nisam primetio sve je zdravo pravo :)
 
Poslednja izmena:
Za WiFi si u pravu, to je posledica toga što je Samsung stavio samo dve antene za WiFi, i inače tu Samsung štedi kod svih modela koji nisu u S seriji.
Malo morgen da ne stede na S seriji. Tj., ne znam kako je sada ali S7e je ima mnogo slabiji wifi signal od A7 (ili to bese A6 vec se ne secam) i telefona sta su deca imala (sve samsung, neki J i slicno). Najvise sam to skontao na moru u Hrvatskoj. Sedimo u parku i oni surfuju internetom preko wifija iz obliznjeg kafica a moj S7e ni ne vidi mrezu. Ili na drugom mestima, sedimo na obodu baste kafica njima sve normalno a meni nema protoka iako sam (jedva) uspeo da se zakacim na mrezu. Zesci fail.
Tako da, S ili ne S, mislim da nema nikakve garancije.
 
Mislim da teba da se navikneš na drugačije okruženje, moje iskustvo je bilotakvo da nakon prelaska sa Mi 9 lite na Samsung sam svakim danom sve više gotivio Samsung. Situacija je takva da je Samsung apsolutno opravdao moje poverenje. Što se tiče seckanja i trzanja ništa nisam primetio sve je zdravo pravo :)
Volim ja promene, na bolje. Što se tiče trzanja i seckanja, nije to toliko izraženo, ali osetim nekad. Upotrebio sam prejake reči, pa se stiče utisak da je katastrofalno. Nije, čak mislim da će reset to rešiti.
 
Proces proizvodnje nema veze sa brzinom rada telefona. Softver, hardver i optimizacija chipseta imaju. Svakako je SD 778G po svemu daleko ispred G90T.

@todoss

Mislim da je vise stvar navike, velika je promena sa Xiaomi softvera na Samsung softver. Ne bih savetovao koriscenje tih aplikacija za prenos podataka, pogotovo ne pri promeni brendova telefona. 15-20 minuta vremena treba da se skinu sve aplikacije i podese.
 
Proces proizvodnje nema veze sa brzinom rada telefona. Softver, hardver i optimizacija chipseta imaju. Svakako je SD 778G po svemu daleko ispred G90T.

@todoss

Mislim da je vise stvar navike, velika je promena sa Xiaomi softvera na Samsung softver. Ne bih savetovao koriscenje tih aplikacija za prenos podataka, pogotovo ne pri promeni brendova telefona. 15-20 minuta vremena treba da se skinu sve aplikacije i podese.
To je izgleda glavni problem. Prebacio mi je svakakve gluposti (Mi Mover, FM Radio....)
 
Nazad
Vrh Dno