Šta je novo?

iPhone 13

druga godina iako nije kupljen u istyle? E to mi je novo.
 
Sigurno. Rece onaj covek iz Istyle-a ali ne mogu da nadjem taj njegov post. Cak kod njih ni ne treba vlasnik iako ide zamena.(od operatera je druga godina).
 
Ovde je pisano u temi :)

Pitanje za mikenziyu, ukoliko se kupi telefon sa oglasa od operatera sa garancijom od 2 godine, da li se i u drugoj godini moze doneti telefon u istyle ili mora kod operatera u poslovnicu pa oni vama prosledjuju? Pitam jer ne bih bio nosilac ugovora pa bih i mogao da predam telefon kod operatera ali ne bih mogao da ga podignem ako se daje zamena bez nosioca ugovora.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

To je vec jednom objasnio, cini mi se. U sustini, ako je telefon pod garancijom, oni ne traze ni na koga je ni sta je nego ga popravljaju sto je odlicna stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To takodje vazi i ako je kupljeno u Giga*ronu ili Tehnom*niji pretpostavljam?

Da, važi za sve Autorizovane prodavce.
 
Za drugu godinu ne treba vlasnik ugovora ali ti treba neki dokaz o kupovini telefona, ugovor od operatora, fiskalni ......
 
Samo da se na kratko vratim na temu caseova. Na kraju sam uzeo Latercase Cyber Edition za 13PM i odusevljen sam!
Shipping 10 dolara preko DHL-a, stigla za 4 dana (!)
Case je vrhunski odradjen, tekstura je sjajna, super osecaj u ruci.
 
Onda samo godina.
 
Meni danas i drugi mesec apple care plus skinuo sa kartice iako sam kupio gift card za us nalog posto karticu nisam mogao da povezem.
 
Ne mogu nikako da povezem messages sa airom, otvorim aplikaciju, unesem id i sifru i vrti u beskonacno dok ne uradim force stop.
Air updejtovan, epl servisi su onlajn, sync vreme i datum opet i nista.
 
Vidim poslednjih nekoliko dana pad cena na KP. Da li neko zna jel to trenutno ili će da se nastavi pad i kojim tempom, odnosno, da li sačekati još koju nedelju/mesec sa kupovinom, konkretno 13 mini?
 
Ukoliko ti je bitan svaki dinar, onda definitivno sacekaj jos mesec dana dok se ne stabilizuje narucivanje/isporuka kod operatera u smislu da ima svih modela na stanju za odmah preuzimanje, tada ce i cene sasvim sigurno pasti i na KP & co. sajtovima.
 
Pada jer je sada jedna tura stigla svim operaterima pa su ljudi dosli do telefona da prerpodaju kad nestane opet ce da skoce do sledece ture ~3meseca
 
Da li neko čeka max pro 256gb iz mts a? Evo 3mes....i ništa... katastrofa 😡
 
Presao sa samsunga s9+ na 13 pro, za sada su utisci onako, da je bolji jeste, da je nesto mnogo primetno i nije. Bolje slike, duza baterija i to je sve sto sam primetio za ovih par dana koriscenja.
Ocekivao sam vise ali verovatno je situacija slicna i sa drugim telefonima, posto su razlike u svakodnevnom koriscenju minimalne u odnosu na telefon star vec skoro 5 godina.
 
Presao sa samsunga s9+ na 13 pro, za sada su utisci onako, da je bolji jeste, da je nesto mnogo primetno i nije. Bolje slike, duza baterija i to je sve sto sam primetio za ovih par dana koriscenja.
Ocekivao sam vise ali verovatno je situacija slicna i sa drugim telefonima, posto su razlike u svakodnevnom koriscenju minimalne u odnosu na telefon star vec skoro 5 godina.
Sa isto sam i ja presao, svidela mi se velicina jer sad su volume keys lepo na dohvat ne mora da setas gore dole
 
Presao sa samsunga s9+ na 13 pro, za sada su utisci onako, da je bolji jeste, da je nesto mnogo primetno i nije. Bolje slike, duza baterija i to je sve sto sam primetio za ovih par dana koriscenja.
Ocekivao sam vise ali verovatno je situacija slicna i sa drugim telefonima, posto su razlike u svakodnevnom koriscenju minimalne u odnosu na telefon star vec skoro 5 godina.
Čitajući ovo, imam pitanje sada za sve:

Šta uopšte očekujete od novog telefona kada ga uzmete?

Današnji telefoni su toliko napredovali, da i onaj od 200 eura nije loš uopšte, da i onaj od 2 godine star nije uopšte star.
Te možda svi očekujemo nešto novo spektakularno, što uopšte nije lako u današnje vreme i dobiti, jer je sve toliko napredovalo da je teško nadmašiti prethodne serije.
Te sama napomena bolja baterija meni to nije mala stavka. Meni lično je to najbitnija stavka. Ne mora ništa sa novom serijom da mi menja, samo da mi daju bolju bateriju i dovoljno je.

Moj utisak za sada sa iphone 13 pro:

Koliko god da sam voleo Huawei p30, Iphone mi je vrh sada!
Počev od izrade, ekrana, fluidnosti, samog izgleda telefona, čak i sa maskom. Jedino mi je borba što se tiče baterije, nisam i dalje siguran da mi na p30 zaostaje. Ostalo sve vrh. No, ja ne tražim dlaku u jajetu, pa možda neko drugačije gleda na sve.
Ono što mi je fascinantno, ceo život sam bežao od IOS-a, žena mi je uzela iphone 6s kada je izašao i uvek sam je pitao kako se ti snalaziš na ovome.
Sada sam uvideo da je IOS ustvari jako jednostavan.
Face ID mi je predobra stvar, meni je smetalo otključavanje prstom.
Još kada uvedu da možeš da ga otključaš i sa maskom gde ćeš više.
Onaj notch mi ne smeta uopšte, svejedno mi je da li će da uvedu tačku ili će da ostave notch.
Slike, ja zaista ne razumem ljude koji traže bolje kamere, daj 50000 mp, pa se non stop poredi da li je bolje na samsungu, iphoneu, pixelu, ljudi slike su na svakim od ovih premiuma danas fantastične, ne vidim razlog, da imamo bilo koji od ovih telefona, da smemo da dajemo neke primedbe.
Te slike što sam slikao do sada su mi fenomenalne. Rekoh već, nisam ja profesionalni fotograf, za kućnu varijantu što meni treba slike su fenomenalne.
E sada što se tiče baterije, zadovoljan sam, ali što sam primetio kod sebe i vidim da mi smeta što to radim je da na iphoneu što gore u uglu nema procenat baterije, non stop gledam koliko imam % baterije da mi je ostalo.
Voleo bih da nisam opterećen time. :)
I to mi je i pokazatelj da mi je baterija najbitnija, svemu ostalom ne pridajem značaj, ne smeta mi više ni aplikacije što ne mogu da ređam, zvona što imam imam, a na p30 sam skidao hiljadu melodija pa menjaj svaki drugi dan. Sada što zvoni zvoni, šta je namešteno namešteno. Slike folderi sam razvrstao, navikao sam se i na to kako je sve na IOSu.
Uglavnom ip 13 pro, najbolji telefon što sam do sada imao.
A Android... kakav android.... :)
 
Mislim da su namerni sklonili procenat gore da bi se ljud psihicki manje opterecivali i gledali kako pada procenat po procenat
 
Posle par dana koriscenja 13pro ono sto su meni jedini - su ne vezani za telefon vec za softver

-ne postoji globalni back gesture za sve, vec je zavistan od appa do apa pa moras da pamtis koji app koje gesture koristi
-da bi stavio npr custom ringtone (pesmu) treba ti ili 3rd party app iz store i da tu zongliras ili itines na kompu pa tu da opet zongliras, ne moze kao na androidu samo da imas fajl na telefonu i da mozes da ga u 2 klika postavis
-kad otkljucas telefon (faceid/pin) moras i dodatno da uradis i swipe, ne vidim razlog za to al, malo iritira nista spec
-tastature su zivi ocaj u poredjenju sa android verzijama istih (swiftkey, gboard) tako da mora da se ponovo naucim da kucam jer npr long press za nasa slova je na potpuno drugim mestima nego sto je bilo na androidu (na istom slovu ali unutar long presa nije š npr u levo nego skroz deni karatker)
 
Mislim da su namerni sklonili procenat gore da bi se ljud psihicki manje opterecivali i gledali kako pada procenat po procenat
Nisu, jednostavno nije bilo mesta kada su ubacili notch. Pre toga je bio procenat. Kada bi bio unutar ikonice, bilo bi previše sitno što im se verovatno ne uklapa u smernice za UI.
 
Nisu, jednostavno nije bilo mesta kada su ubacili notch. Pre toga je bio procenat. Kada bi bio unutar ikonice, bilo bi previše sitno što im se verovatno ne uklapa u smernice za UI.
627E8015-A00E-494F-988A-8E79760F0C0E.png154FAC48-A976-4BA7-AF0A-D18245479437.png
Hoces da kazes da nisu mogli da stave opciju umesto ikonice baterije da bude broj? Ili levo gde ima dosta praznog mesta pored imena operatera(koje je inace svima nama jako bitnije od baterije)…
 
Moze li mi neko reci kako instalirati google classroom na iphone 13 mini? Hvala.
 
Ja držim vidget na stranici sa aplikacijama koje najviše koristim. Na taj način sam rešio % baterije.
 
Ne znam sto su vam toliko bitni procenti ono vidis okvirno, nebitno 20% ili 23%.
 
Meni iskreno nisu bitni (toliko) ali ne bi bilo lose da uvedu barem gradaciju na decimalu recimo, cisto da znas da li je ostalo 10-15% ili ti je ostalo 30-40% ako si u gradu ili ces duze vreme biti odsutan pa da znas da se uklapas.
 
Nazad
Vrh Dno