Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Evo i jednog speed testa, mobilni telefon, wifi je u pitanju

Screenshot_20220122-203538-381.png
 
Prvo hoću da napišem da mi se Hipernet zaista sviđa i da nisam pogrešio što sam prešao
Sad, posle par dana korišćenja hipernet tv imam pitanja i sugestiju za @Telenor Srbija
Jutros oko 6am palim stb i nema usluge tv. Tu su aplikacije, ali nema tv. Resetovao sam uređaj i tv se pojavio. Da li se to stalno dešava? Ujutru mi je veoma bitno da tv radi, kao i tokom celog dana, ipak plaćam uslugu..tj plaćaću :)

Druga stvar koju sam primetio je da titovih na kanalu history nisu automatski uključeni. I moraju se stalno uključivati (posle gašenja i ponovnog uključivanja stb je slučaj, a kada uključim u sesiji, menjam kanale, uključeni titl ostaje). Naziv titla je "unrecognized_language', verujem da nije teško de se promeni.

Kada će da stigne epg? Ovako sad je veoma nezgodno praćenje programa kanala. Lično pratim emisije nekoliko kanala i veoma je komplikovano u trenutnoj postavci uređaja pronaći emisiju, iako su odlično razvrstane po žanrovima. Opcija search mi se trenutno ne sviđa, možda jer nisam naučio kako tačno radi, ali na daljincu nisam uspeo preko tipki da kućama slova, samo brojeve izbacivao. Verujem da ima neko dugme za pritisnuti, ali ne znam koje...

Da dodam da sam uspeo da povežem Sony daljinac. Sad mogu sa oba daljinca da upravljamo stb-om. A onda sam dodao hipernet tv u google home.. Od tad mogu i mobilni telefon da koristim kao daljinac. Odlična stvar!
 
Zdravo,


Hvala ti na povratnim informacijama i tome što deliš iskustvo sa ostalim članovima, drago mi je da su za sada utisci pozitivni a mi ćemo se truditi da tako i ostane :)

@iceAge Ovo svakako ne bi trebalo da se dešava. Pošto si već preduzeo neophodne korake i navodiš da je sve okej, molim te da u narednim danima ispratiš situaciju i javiš nam ukoliko ponovo primetiš navedene poteškoće.

Što se tiče ostalih navoda, proveravamo pa se javljamo. Molim za malo strpljenja.

~Sara
 
Kako se bliži 01.02. i početak ugovorne obaveze, nadamo se da ćete nas ispoštavati i sa ispravljenom verzijom aplikacije. Glavni nedostaci su:

1. EPG - lakša navigacija kroz sadržaj za vraćanje unazad.
2. Sinhronizacija zvuka i slike
3. "Lag" (primer kada na nekom kanalu ide kajron, tačno se vidi da video "laguje" pošto traka zapinje).
4. Brzina šaltanja kanala.
5. Fluidnost navigacije kroz meni.
6. Zamrzavanje slike prilikom završetka sadržaja uživo (gleda se sadržaj vraćen unazad na živom programu).

Naravno, ni ne pomišljam da vratim opremu i raskinem ugovor, sviđa mi se ceo koncept, i kako funkcioniše, a još kad se ispeglaju nedostaci, biće to vrh. :)
 
Kako se bliži 01.02. i početak ugovorne obaveze, nadamo se da ćete nas ispoštavati i sa ispravljenom verzijom aplikacije. Glavni nedostaci su:

1. EPG - lakša navigacija kroz sadržaj za vraćanje unazad.
2. Sinhronizacija zvuka i slike
3. "Lag" (primer kada na nekom kanalu ide kajron, tačno se vidi da video "laguje" pošto traka zapinje).
4. Brzina šaltanja kanala.
5. Fluidnost navigacije kroz meni.
6. Zamrzavanje slike prilikom završetka sadržaja uživo (gleda se sadržaj vraćen unazad na živom programu).

Naravno, ni ne pomišljam da vratim opremu i raskinem ugovor, sviđa mi se ceo koncept, i kako funkcioniše, a još kad se ispeglaju nedostaci, biće to vrh. :)

^^^ I second that motion! (y)

1. EPG!!!!!!!! Bez toga doslovce ne moze da se zivi... pola sadrzaja mi je "nevidljivo" bez EPG, (dugogodisnje navike ne mozes tek tako lako odbaciti)
2. + 3.. Meni se popravilo sa v1.0.1 ali uvek moze bolje...
4. Stvarno mi moglo biti brze listanje kanala gore-dole sa poboljsanim buffer-ovanjem thumbnaila i opisa emisija, jer to najvise usporava browsing
5. Fluidnost je uzasno losa, posebno kad odes na EXTRA menu i thumb-ovi YouTube sadrzaja u trecem redu kasne sa ucitavanjem, pa onda krenes kursorom nadole, a oni se ucitaju pa ti bounc-uju kursor, pa se tek onda na kraju ucitaju ikonice apps u cetvrtom redu, pa ti i to bouncuje kursor, pa na kraju ne znas gde si dosao niti gde si posao...
6. E ovo me je doslovce uzasavalo u decembru, dok mi vi niste dali savet da iskljucim DHCP u Network Settings i setujem STATIC IP po izboru i DNS-ove na 192.168.1.1 i 8..8.8.8. To sam uradio i za WIFI i za LAN STB i odonda NIJEDNOM, ali NIJEDNOM mi se nije zamrzlo!

I meni se sviđa Hipernet koncept i kako funkcioniše i zelim nam svima puno srece sa njim! 🤞
 
Poslednja izmena:
@mmikan moj je post bio za podešavanje mreže :) time se rešilo ispadanje mreže, ovo zamrzavanje verujem da ti se dešava. Probaj tako što ćeš vratiti program uživo minut unazad i tako odgledati do kraja. Onog momenta kada živi program dođe do svog kraja, ti ćeš imati još minut, jer si vratio za minut unazad. U tom momentu će program da zastane, i jedino rešenje za sad je cimanje programa unazad korak, pa onda nastavi sa emitovanem. Upoznati su sa time, trebalo bi biti ispravljeno...
 
@mmikan moj je post bio za podešavanje mreže :) time se rešilo ispadanje mreže, ovo zamrzavanje verujem da ti se dešava. Probaj tako što ćeš vratiti program uživo minut unazad i tako odgledati do kraja. Onog momenta kada živi program dođe do svog kraja, ti ćeš imati još minut, jer si vratio za minut unazad. U tom momentu će program da zastane, i jedino rešenje za sad je cimanje programa unazad korak, pa onda nastavi sa emitovanem. Upoznati su sa time, trebalo bi biti ispravljeno...
@Devix89 U PRAVU STE! Upravo sam testirao, i meni se isto dogadja! :-(
 
Zdravo,


@Devix89 @mmikan Hvala vam što delite svoje iskustvo i sugestije sa nama i ostalim članovima foruma, to nam jako znači kako bismo na najbolji način unapredili naše usluge 😊
Takođe, raduje me da pročitam da ste zadovoljni opcijama koje Hipernet nudi 😊

U ovom momentu opcija EPG-a nije dostupna, ali će biti vraćena u nekoj od budućih verzija TV aplikacije.

@iceAge Molim te dodatno za info, da li si testirao i glasovnu pretragu na TV-u putem opcija na daljinskom upravljaču?

~Sara
 
Jesam testirao glasovnu pretragu, radi skoro kao na telefonu. Nije loše.. (ne sviđa mi se inače kako radi Google assistant, ovde nemam zamerke, osim što ćaskam sa daljincem povremeno 🤗 pa izgledam ko loodak).
A nisam uspeo da podesim karaoke još uvek da mi radi..skinuo sam app, ali nikako da propevam kako treba...
I nisam provalio kako da kucam slova na daljincu još uvek, nisam imao vremena da ga ozbiljnije testiram/istražim. Samo mi brojeve izbacuje u search kad kucamo na daljincu.
 
Zdravo,

@iceAge Da li možeš da nam dodatno pošalješ fotografije šta se tačno dešava kada pristupiš Search opciji? Ovde ili u privatnoj poruci.

@milojkovstojko Ovakva opcija za sada nije dostupna, svakako smo tvoj komentar kao sugestiju prosledili na pravo mesto.

~Sara
 
Kod mene se pojavio update firmware-a za RCU (daljinski). Uradio sam update, ne primećujem neke razlike, a i kratko sam ga koristio nakon update-a.
Da bi se stiglo do update-a, treba otići na podešavanje profila korisnika, pa Sistemska podešavanja (levo, niže) pa onda dole u Android podešavanjima... Prilično zavučeno...
@Telenor Srbija: mogli bi da namestite da sistem obavesti korisnika da postoji update SW-a za daljinski. Ovako zavučeno - kako je sada, samo slučajno može da se nadje. Nek' iskoči neki popup prozor sa obaveštenjem, ili bar ubacite u onaj plavi oblačić u gornjem redu.
Pozdrav
 
Da li je neko instalirao eon paket na hipernet-u i da li radi? Znam da je bilo problema sa eon-om i telekomovim internetom. Da ne uzimam dzabe eon paket ako nece hteti da radi.
I da li neko zna da li bas u nedogled treba menjati kodove za uparivanje daljinskog i tv-a? Ja sam dobrih pola h pokusavao i odustao😀
 
Da. Radi ko zmaj.
Uparivanje Sony daljinca iz tipa četvrtog klika..
Sada mi i Sony daljinac upravlja sa Telenor stb. Odlična stvar.
 
Predlažem da omogućite korisniku da sam uredi glavne ekrane u aplikaciji. Napr: na ekranu "Extra" u drugom redu se nalazi "aktuelni" sadržaj sa Youtube. Ne ulazeći u to koji kriterijum odredjuje šta je aktuelno a šta nije, meni je ovo potpuno nepotrebno i ne želim to da gledam svaki put kad otvorim ekran "Extra". Da ne spominjem da prikaz tog reda dovodi do primetnog zastoja, kao i već ranije spomenutog prebacivanja fokusa. Bilo bi dobro kad bih mogao da uklonim taj red u potpunosti, kao i da izmenim redosled redova.
Pozdrav
 
Zdravo,


@Devix89 @mmikan Hvala vam što delite svoje iskustvo i sugestije sa nama i ostalim članovima foruma, to nam jako znači kako bismo na najbolji način unapredili naše usluge 😊
Takođe, raduje me da pročitam da ste zadovoljni opcijama koje Hipernet nudi 😊

U ovom momentu opcija EPG-a nije dostupna, ali će biti vraćena u nekoj od budućih verzija TV aplikacije.

@iceAge Molim te dodatno za info, da li si testirao i glasovnu pretragu na TV-u putem opcija na daljinskom upravljaču?

~Sar
Nije mi jasno premotavanje na MTS optici (iris)imali smo sve po dana i satu i bilo je jako pregledno ovde se ne mogu snaci(EPG? Dal se tako zove)kad će to biti dostupno? Sve je to lepo ali bez vraćanja džaba,može samo trenutno da se vrati...kod mene radi sad i SBB tj Eon dok kod MTS nije moglo,radi pomoću aplikacija mogućnost povezivanja mobilnog i TV!
 
Može i ovde da se vrati, iako trenutno nema epg, i potpuno se slažem da MORA epg pod hitno da se uvede (ili vrati).
Trenutno rešenje je sledeće (nisam kod kuće, pišem po sećanju, ako pogrešim izvinjavam se):
Pritisni krug na dole na daljincu kako bi dobio listu kanala na ekranu.
Sada možeš da skroluješ kanale gore-dole.
Kada naiđeš na željeni kanal, idi u levo i pusti koji program želiš..

Ovo jeste smaračina, ali funkcioniše trenutno
 
Može i ovde da se vrati, iako trenutno nema epg, i potpuno se slažem da MORA epg pod hitno da se uvede (ili vrati).
Trenutno rešenje je sledeće (nisam kod kuće, pišem po sećanju, ako pogrešim izvinjavam se):
Pritisni krug na dole na daljincu kako bi dobio listu kanala na ekranu.
Sada možeš da skroluješ kanale gore-dole.
Kada naiđeš na željeni kanal, idi u levo i pusti koji program želiš..

Ovo jeste smaračina, ali funkcioniše trenutno
Hvala jeste tako kako si opisao samo je malo dugačak proces,meni je Iris (EPG) mnogo bolje i jednostavniji...
 
Da li je neko instalirao eon paket na hipernet-u i da li radi? Znam da je bilo problema sa eon-om i telekomovim internetom. Da ne uzimam dzabe eon paket ako nece hteti da radi.
I da li neko zna da li bas u nedogled treba menjati kodove za uparivanje daljinskog i tv-a? Ja sam dobrih pola h pokusavao i odustao😀
Tri različita EON naloga isprobao - radi savršeno.
 
Može i ovde da se vrati, iako trenutno nema epg, i potpuno se slažem da MORA epg pod hitno da se uvede (ili vrati).
Trenutno rešenje je sledeće (nisam kod kuće, pišem po sećanju, ako pogrešim izvinjavam se):
Pritisni krug na dole na daljincu kako bi dobio listu kanala na ekranu.
Sada možeš da skroluješ kanale gore-dole.
Kada naiđeš na željeni kanal, idi u levo i pusti koji program želiš..

Ovo jeste smaračina, ali funkcioniše trenutno
Kod mene na jednom tv-u funkcionise to spustanje kanala i vracanje unazad a na drugom krene na dole jedan kanal i na sledecem vec nestaje traka kao da propada ispod i vise se ne moze vratiti. Listaju se kanali dalje ali bez mogucnosti pustanja ili premotavanja unazad. Da li je neko imao slicna iskustva?
 
@Telenor Srbija Imam problem sa hipernet tv-om. Kada listam kanale unapred ide od 01 do 07 TV K1 i tu stane nece dalje da lista kanale vec stalno prikazuje iznova K1. Kada skrolujem na dole navigatorom traka posle jednog ili dva klika propada i vise ne moze da se vidi na kojem programu sam a na komadu ok reaguje tako sto pusti uvek 01 RTS. Probao sam da auzuriram daljinski i da palim gasim stb kao i modem. Stb je povezan kablom. Ma drugom TV-u nemam takvih problema. Da li mozda znate o cemu se radi?
 
@pois0n Znam da svi nestrpljivo iščekujemo implementiranje aplikacija, ali nažalost u ovom trenutku još uvek nemamo preciznih informacija o tome kada će razvoj biti realizovan, pa zato nismo obaveštavali na tu temu jer čekamo kompletne informacije, nadam se da razumeš 😕

@Reflektor Mogu li da te zamolim da proveriš ispravnost baterija u daljinskom upravljaču? Svakako predlažem da ih pre svega zameniš, a onda možeš da priključiš miš preko USB porta na STB uređaj, kako bi proverio da li je daljinski uparen sa STB-om. Ako nije, potrebno je da ih upariš.
Kada proveriš ove dve stavke javi nam kakva je situacija 🙂

~Mila
 
Malo je bezveze što se od lansiranja ponude nismo pomerili sa iste tačke u pogledu funkcionalnosti, a to je sad već i skoro četiri meseca... Iz test faze se izašlo, nadamo se sad već nekom ažuriranju.
 
Pa i ne može da se očekuju novine dok se ne promeni ime u Yettel. Posle te promene možemo da očekujemo promene i u televiziji.
 
Evo i ja da se javim i da apelujem da budući Yettel što pre ubaci u ponudu samo digitalnu tv, postoji ogroman broj ljudi koji su na sbb, a trebaće im Arena kanali od leta (a bogami i sada). Iris tv go ili kako se već zove i Arena Cloud su živa sr..a.
 
Za neku verziju 2 boxa, ako je tehnički moguće, stavite POEin LAN port.
 
Pozdrav,

Gledam da predjem sa telekoma na telenor. Interesuje me samo kolko gubim na izboru kanala. Ono sto vidim na telenor sajtu je da ima manje TV kanala od MTS sto ima u ponudi (Iskreno ne gledam televiziju vrtim netflix / hbo / prime etc), al zena verovatno ima da mi prica kako ima manje kanala iako nema sta da gleda pametno :D
Ako sam dobru stranicu pogledao: https://www.telenor.rs/sr/privatni/paketi-i-dodaci/hipernet/spisak-kanala-trio-l 139 kanala.
 
Nazad
Vrh Dno