Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Yettel Srbija

Poštovan
Urednik
Učlanjen(a)
17.11.2021
Poruke
515
Poena
85
Televiziju smo redizajnirali tako da bude slična striming dobu današnjice. Fokus više nije na televizijskim kanalima, već na samom sadržaju. Tako su emisije, serije i filmovi kategorisani i dostupni za lakše pronalaženje, bez obzira na kanal i vreme kada su emitovani - isto kao što je to slučaj na striming platformama. Za gledanje televizije nije neophodno dodatno razvlačenje kablova, koje podrazumeva dodatna bušenja zidova na putu od rutera to TV uređaja, već je sve moguće odraditi bežično.

Lista kanala koja je dostupna za pregled na našem sajtu. Napomenuo bih da je reč o početnoj listi kanala koja će se vremenom ažurirati. Takođe, u ovom momentu na sajtu nisu označeni svi HD kanali kao takvi. Na primer, svi Arena sportski kanali su dostupni u HD rezoluciji na M i L paketima.

Jako mi je važno da istaknem da je televizija u ovom momentu još uvek u testnoj fazi, zbog čega su tokom Beta faze naše usluge dostupne bez naplate i ugovorne obaveze. Otvoren je i thread za Beta fazu gde sam naveo šta tačno ona podrazumeva.

Tokom ovog perioda će nam od velikog značaja biti povratne informacije u vezi sa TV platformom, na osnovu kojeg ćemo unapređivati krajnje korisničko iskustvo. Sugestije za unapređenje TV platforme ćemo prikupljati i putem Benchmark foruma, pa vas pozivam da ih ostavite na ovom thread-u.
 
Koliko sam ja video na sajtu nema nista od sbb-ovih kanala. Ja sam se nadao bice i Arena i SportKlub-ova, to bi bila idealna ponuda
 
Koliko sam ja video na sajtu nema nista od sbb-ovih kanala. Ja sam se nadao bice i Arena i SportKlub-ova, to bi bila idealna ponuda
United Grupa nam nije dala prava na distribuciju njihovog sadržaja, tačnije 22 TV kanala, uključujući N1, Nova S, Sport klub. To je razlog zbog kog ove kanale trenutno nemamo u ponudi. Nadamo se da će nam ovo biti omogućeno u narednom periodu, jer nam je cilj da u ponudi imamo što veći broj kanala i što bolji izbor za sve korisnike. ~Dejan
 
Par pitanja:
  1. Naveden je "Hipernet TV box sa preinstaliranim You Tube, Deezer i HBO GO aplikacijama". Da li pretplata na Hipernet uključuje i pretplatu na neki od ovih servisa obzirom da Deezer i HBO GO već postoje kao opcije u mobilnim paketima?
  2. Koliko risivera sleduje po jednom ugovoru?
  3. Karakteristike Hipernet TV box uređaja? Bežična konektivnost dovoljna za gledanje?
  4. Da li ima 4K kanala?
  5. Da li je moguće premotavanje sadržaja unazad i ako jeste, da li to važi za sve kanale i koliko dugo unazad?
  6. Da li je javna IP adresa za internet?
  7. Koji je ruter na strani korisnika i da li je moguće da radi u bridge modu?
 
Da li će biti omogućena instalacija vaše televizije i interneta na Supernovinoj optici? Bilo bi lepo znati i kada otprilike?
 
Par pitanja:
  1. Naveden je "Hipernet TV box sa preinstaliranim You Tube, Deezer i HBO GO aplikacijama". Da li pretplata na Hipernet uključuje i pretplatu na neki od ovih servisa obzirom da Deezer i HBO GO već postoje kao opcije u mobilnim paketima?
  2. Koliko risivera sleduje po jednom ugovoru?
  3. Karakteristike Hipernet TV box uređaja? Bežična konektivnost dovoljna za gledanje?
  4. Da li ima 4K kanala?
  5. Da li je moguće premotavanje sadržaja unazad i ako jeste, da li to važi za sve kanale i koliko dugo unazad?
  6. Da li je javna IP adresa za internet?
  7. Koji je ruter na strani korisnika i da li je moguće da radi u bridge modu?
Zdravo, krenuću redom 😄

1. Hipernet TV Box dolazi sa navedenim preinstaliranim aplikacijama. Baziran je na Android TV platformi i moguća je instalacija i drugih dostupnih aplikacija sa Google Play Store-a. Hipernet pretplata u ovom momentu ne uključuje i pretplate za ove servise, ali je postojeću pretplatu moguće koristiti na uređaju. To u suštini znači da korisnici mobilne telefonije, koji imaju aktivne pretplate za Deezer i HBO GO, mogu da ih koriste i na uređaju.

2. Uz jedan ugovor za Duo i Trio pakete se dobija jedan STB uređaj, ali je moguće iznajmljivanje do šest uređaja. Iznajmljivanje dodatnog uređaja je 350 dinara mesečno, stim što postoji dodatna naknada u slučaju da se uzima 4 i više uređaja.

3. Tehnički naziv Hipernet TV Box uređaja je ZTE ZXV10 B866V2. Ima jedan HDMI izlaz, S/PDIF i 3,5mm TRRS audio izlaz i dva USB porta. 8GB interne memorije, 2GB RAM memorije, četvorojezgarni ARM Cortex A53 procesor. Zajedno sa Hipernet optičkim internetom je moguće neometano gledati stream kanala i bežično, a tu je i ethernet kabl ukoliko neko želi da se na taj način poveže. Uređaj ima i ugrađenu Chromecast opciju. Dolazi sa Khamsin M2 Tech4home daljinskim upravljačem.

4. U ovom momentu nemamo u ponudi 4K kanale, ali je platforma osposobljena za njihovo emitovanje u budućnosti.

5. Da, dostupno je premotavanje sadržaja unazad do 7 dana, dok će određeni sadržaj biti dostupan i za gledanje 30 dana nakon emitovanja. Naša TV platforma više podseća na striming servis, nego na klasičnu linearnu televiziju, jer je fokus na sadržaj, ne kanal. Primera radi, u odeljku Serije > Domaće serije su "izvučene" epizode serija koje se emituju na kanalima. Odabirom željene serije se otvara lista epizoda sa datumom i vremenom emitovanja, pa tako nije potrebno da se bira određeni kanal i lista unazad dok se ne dođe do određenog vremena kada je epizoda emitovana, već se jednostavnim klikom pokreće baš određena epizoda željene serije. Informaciju o tome koji se kanali mogu premotavati ću naknadno postaviti.

6. i 7. Hipernet internet paketi imaju dinamičnu IP adresu, uz mogućnost dokupljivanja statične IP adrese. Reč je o ZTE ruteru i može se postaviti u bridge mode. Model rutera je ZTE H298Q, a više detalja o samom internetu se nalazi na temi Optički internet. ~Dejan
 
Da li ćete ponuditi TV aplikaciju za mobilne uređaje?
 
Je l dostupna/hoce li biti u ponudi Smart TV aplikacija, ili aplikacija za mobilne uredjaje ?
 
Da li će biti TV aplikacija za Android? I da li će moći TV aplikacija da bude kao slot uz Total pakete, znači samo Total+TV aplikacija?
 
Da li ćete ponuditi TV aplikaciju za mobilne uređaje?

Je l dostupna/hoce li biti u ponudi Smart TV aplikacija, ili aplikacija za mobilne uredjaje ?

Da li će biti TV aplikacija za Android? I da li će moći TV aplikacija da bude kao slot uz Total pakete, znači samo Total+TV aplikacija?
U toku je razvoj Web platforme, mobilnih aplikacija (Android, iOS), aplikacija za Smart TV (LG, Samsung) kao i aplikacije za Apple TV. ~Dejan
 
Bice, radi se...

Uzgred, ponavljaju se ista pitanja na razlicitim temama, napravite jednu FAQ temu zakljucanu gde cete odgovoriti na vecinu ovih pocetnih pitanja...
 
Mene zanima kakvo je stanje sa podrškom za Netflix aplikaciju, zabrinjava što se nigde ne pominje podrška za istu, a pominje se podrška za Deezer, YT, HBO Go...

Budući da EON box, nije sertifikovan za Netflix, zanima me kakva je situacija sa Hiperboxom?
 
Morate omoguciti android aplikaciju za smart STB-ove koji nisu vasi. Sada postoje jako dobri android smart boxovi (i tek ce da budu), sa 4K upscalingom i raznoraznim mogucnostima. Neko ko bi se odlucio za vase usluge, pogotovu jer je upitanju opticki internet, mozda nece hteti da koristi vas uredjaj vec neki kupljen.

Optika cesto ide iznad shvatanja vas tromih operatera, tako da sto vise mogucnosti ostavite korisnicima, veca je sansa da ce se neko odluciti za vas. Ponudite bar mogucnosti, ako vec cenom ne zelite da budete konkurentni.
Budući da EON box, nije sertifikovan za Netflix, zanima me kakva je situacija sa Hiperboxom?
Zbog ovakvih stvari pisem, nije tu samo Netflix, jednostavno koliko god da telenor unapredi svoj STB, na trzistu ce uvek da postoji bolji i "sertifikovaniji", cak i za neke najosnovnije stvari. Telenor mora da omoguci instalaciju svoje TV aplikacije na bilo koji STB, mnogi ce ih uzeti u ozbiljno razmatranje posle toga.
 
Poslednja izmena:
Morate omoguciti android aplikaciju za smart STB-ove koji nisu vasi. Sada postoje jako dobri android smart boxovi (i tek ce da budu), sa 4K upscalingom i raznoraznim mogucnostima. Neko ko bi se odlucio za vase usluge, pogotovu jer je upitanju opticki internet, mozda nece hteti da koristi vas uredjaj vec neki kupljen.

U toku je razvoj aplikacija za druge platforme, koja uključuje i Android TV aplikaciju između ostalih. ~Dejan
 
Mene zanima kakvo je stanje sa podrškom za Netflix aplikaciju, zabrinjava što se nigde ne pominje podrška za istu, a pominje se podrška za Deezer, YT, HBO Go...

Budući da EON box, nije sertifikovan za Netflix, zanima me kakva je situacija sa Hiperboxom?
Gotovo sigurno nece biti sertifikovan :)
 
Moram da primetim da nema ni jednog kanala u listi na madjarskom ili hrvatskom jeziku, a mislim da je to u Vojvodini ipak nesto sto je must, pa me interesuje koje kanale planirate da ubacite i kada?
 
@Telenor Srbija

1.Da li su u planu TV paketi za korisnike koji nemaju dostupnu Telenor Hipernet infrastrukturu? Paketi koji bi se plaćali u Prepaid ili Postpaid varijanti preko Moj Telenor aplikacije putem platne kartice. A ko je klijent Mobi banke dobije mali popust na pretplatu prilikom plaćanja. ;)

2.Da li je u planu distribucija Telenor STB uređaja korisnicima van Hipernet infrastrukture? Vaša konkurencija u Prepaid varijanti nudi opciju kupovine Box-a jednokratno (uz TV pretplatu koju mogu po želji aktivirati/deaktivirati gde ako je TV pretplata otkazana STB uređaj i dalje radi neometano), odnosno u Postpaid varijanti uz Box besplatno na korišćenje do isteka UO. Na taj način ne nudite samo TV uslugu već i uređaj koji svaki TV pretvara u Smart TV i pored ostalih aplikacija (YouTube, Twitch itd.) to je uređaj koji je pre svega 100% podržan za Hipernet TV aplikaciju ili kako joj je već ime. A prostom uplatom TV pretplate aplikacija se automatski aktivira narednih 30 dana.

3.Da li su u planu tematski Prepaid TV paketi poput Hipernet TV Sport/Porodični/Zabavni itd.? Znamo da je glavni adut Telekoma i Supernove Arena Sport, ni jedan od navedenih ne nudi posebne tematske TV pakete. Arena Cloud je tako prvobitno zamišljena pa je naravno otišla u drugom pravcu i takođe postala usluga sa 200+ kanala a zamišljena je kao usluga sa 14 Arena kanala i od toga nije bilo ništa. Tako da bi kombinacija Telenor TV aplikacija + Arena Sport paket kanala koja se u par koraka plaća putem Moj Telenor aplikacije bio pun pogodak. Imate slobodu i mogućnost da napravite pregršt opcija za TV uslugu kako ni jedan drugi provajder nije iskoristio.

I s' obzirom da je ovo prvi put da jedan Net/TV provajder se ovako obrati korisnicima što podržavam i čestitam na tome, sada barem postoji neko ko će imati toliko vida i sluha da razmotri i reši jednu greškicu koju Telekom ne primećuje pola godine. Pomešali ste boje Arene 7 i 8. :) Niste Vi krivi tako Vam je poslato, ili ste sada tu i prosledićete to i rešiti. :)

AS7_AS8.png

Ne znam jel prisutna ova greškica i u Vašoj aplikaciji na STB, kad omogućite TV aplikacije i korisnicima van Telenor mreže uz Online plaćanje vrlo rado ću probati. :)
 
@Telenor Srbija
Sugestija: Nemojte tarifirati data saobracaj preko telenor 4G mreze za Hipernet TV aplikaciju. U kombinaciji sa Telenor Kucnim Netom, svako selo, varosica i manji grad ce dobiti sve sto im je potrebno i pre nego sto optika stigne do njih. Na optiku ce mozda cekati i 5 godina, ako ne i svih 10. Da se konacno pojavi ponuda koja ce smanjiti jaz izmedju velikih gradova i varosica kada je digitalizacija u pitanju. Imate 4G, iskoristite to - bez obzira sta neki pisu, 4G je vrhunac tehnologije - šije ADSL u svakom smislu. Preskacu sela ADSL i pravo u 21. vek. :)

Telekom odavno ima TV aplikaciju ciji protok ne tarifira - ako se njihova mreza do sada nije zagusila, nece ni vasa. Medjutim, oni su toliko tromi da evo ni dan danas im niko nije javio za 4G kucni net (koji A1 i Telenor imaju u ponudi pa vec jedno 3-4 godine sigurno). Sam kucni net ne mora da bude neogranicen, daleko od toga! Neka bude kao i do sada. A1 vec ima paket od 400 GB za 2000 din - vi i pola da date, ali samo neko konacno da zaokruzi ponudu, da se mrdnemo sa mrtve tacke vec jednom!

Vi ste bre veliki operator, demonstrirajte silu, sta ste se stisli.
 
Mene zanima kakvo je stanje sa podrškom za Netflix aplikaciju, zabrinjava što se nigde ne pominje podrška za istu, a pominje se podrška za Deezer, YT, HBO Go...

Budući da EON box, nije sertifikovan za Netflix, zanima me kakva je situacija sa Hiperboxom?

Na STB uređaju u ovom momentu nije moguće preuzeti Netflix aplikaciju, ali radimo na pribavljanju sertifikacija neophodnih za ovaj striming servis.

Moram da primetim da nema ni jednog kanala u listi na madjarskom ili hrvatskom jeziku, a mislim da je to u Vojvodini ipak nesto sto je must, pa me interesuje koje kanale planirate da ubacite i kada?

Kako je televizija još uvek u testnoj fazi, još uvek nemamo finalnu listu kanala, koja će se vremenom dopunjavati. Hvala na ovom feedback-u, ~Dejan
 
@Telenor Srbija

1.Da li su u planu TV paketi za korisnike koji nemaju dostupnu Telenor Hipernet infrastrukturu? Paketi koji bi se plaćali u Prepaid ili Postpaid varijanti preko Moj Telenor aplikacije putem platne kartice. A ko je klijent Mobi banke dobije mali popust na pretplatu prilikom plaćanja. ;)

2.Da li je u planu distribucija Telenor STB uređaja korisnicima van Hipernet infrastrukture? Vaša konkurencija u Prepaid varijanti nudi opciju kupovine Box-a jednokratno (uz TV pretplatu koju mogu po želji aktivirati/deaktivirati gde ako je TV pretplata otkazana STB uređaj i dalje radi neometano), odnosno u Postpaid varijanti uz Box besplatno na korišćenje do isteka UO. Na taj način ne nudite samo TV uslugu već i uređaj koji svaki TV pretvara u Smart TV i pored ostalih aplikacija (YouTube, Twitch itd.) to je uređaj koji je pre svega 100% podržan za Hipernet TV aplikaciju ili kako joj je već ime. A prostom uplatom TV pretplate aplikacija se automatski aktivira narednih 30 dana.

3.Da li su u planu tematski Prepaid TV paketi poput Hipernet TV Sport/Porodični/Zabavni itd.? Znamo da je glavni adut Telekoma i Supernove Arena Sport, ni jedan od navedenih ne nudi posebne tematske TV pakete. Arena Cloud je tako prvobitno zamišljena pa je naravno otišla u drugom pravcu i takođe postala usluga sa 200+ kanala a zamišljena je kao usluga sa 14 Arena kanala i od toga nije bilo ništa. Tako da bi kombinacija Telenor TV aplikacija + Arena Sport paket kanala koja se u par koraka plaća putem Moj Telenor aplikacije bio pun pogodak. Imate slobodu i mogućnost da napravite pregršt opcija za TV uslugu kako ni jedan drugi provajder nije iskoristio.

I s' obzirom da je ovo prvi put da jedan Net/TV provajder se ovako obrati korisnicima što podržavam i čestitam na tome, sada barem postoji neko ko će imati toliko vida i sluha da razmotri i reši jednu greškicu koju Telekom ne primećuje pola godine. Pomešali ste boje Arene 7 i 8. :) Niste Vi krivi tako Vam je poslato, ili ste sada tu i prosledićete to i rešiti. :)

Pogledajte prilog 324677

Ne znam jel prisutna ova greškica i u Vašoj aplikaciji na STB, kad omogućite TV aplikacije i korisnicima van Telenor mreže uz Online plaćanje vrlo rado ću probati. :)

Ćao,

Odmah na početku da kažem da sam proverio ovo za Arena Sport kanale i imaš pravo, drugačije su boje. Proveravamo ovo dodatno sa telekomom koji nam je dostavio logo sa ovakvim bojama.

Hipernet TV platforma je i u osnovi zamišljena da se može koristiti na bilo kojoj internet konekciji, bez obzira na provajdera. Još uvek smo u testnoj fazi ali će u ponudi biti postpejd paketi gde će moći da se kupi Hipernet TV Box uređaj na rate, a biće dostupna i postpejd varijanta bez uređaja, uz pristup putem aplikacija koje su u razvoju. Ovo će, u zavisnosti od pretplate, podrazumevati i više istovremenih stream-ova sa jednom pretplatom.

Takođe, biće dostupna i pripejd varijanta za plaćanje platnim karticama, kao i mogućnost aktivacije TV dodatka na Telenor broju, kao što se sada može aktivirati HBO GO ili Deezer.

Što se tiče različitih TV paketa, koji podrazumevaju različite grupe kanala, rekao bih da je još uvek rano da razgovaramo o ovome, zbog toga što još uvek radimo na tome da obogatimo našu trenutnu ponudu. Hvala svakako na sugestiji, imaćemo je u vidu i pozivam ostale članove foruma da svoje predloge napišu, koji će nam pomoći da napravimo najbolje TV iskustvo :) ~Dejan
 
Moram da primetim da nema ni jednog kanala u listi na madjarskom ili hrvatskom jeziku, a mislim da je to u Vojvodini ipak nesto sto je must, pa me interesuje koje kanale planirate da ubacite i kada?

Zamolio bih te i za informaciju, koje tačno TV kanale na mađarskom ili hrvatskom jeziku bi želeo da budu deo naše ponude? Odnosno, koje TV kanale ti smatraš najrelevantnijim? Naravno, pozivam i druge članove foruma da odgovore na ovo pitanje. ~Dejan
 
Tv2 HD, Rtl Klub HD, M1, M2, M4 (Sport) HD, Duna HD i Duna World, Viasat 3, Comedy Central - madjari

HRT1-4, Rtl, Nova
 
Od Nove nema ništa, to je UM kanal, možda umesto nje RTL2
 
Od danas koristim Hipernet tv i net, u kuci jos imam Eon premium, a u stanu Mts box neki, isto optika. Ako Vas nesto interesuje, pitajte. Ono sto sam prvo primetio, doduse znao sam i ranije, net leti u obziru na sbb i ako je niza brzina, dok je identicno kao na mts optici, ofc. Ping u igrama varira 5~10ms na domacim serverima. Tu sbb nema sta da trazi.
 
Od danas koristim Hipernet tv i net, u kuci jos imam Eon premium, a u stanu Mts box neki, isto optika. Ako Vas nesto interesuje, pitajte. Ono sto sam prvo primetio, doduse znao sam i ranije, net leti u obziru na sbb i ako je niza brzina, dok je identicno kao na mts optici, ofc. Ping u igrama varira 5~10ms na domacim serverima. Tu sbb nema sta da trazi.

Voleli bismo da vidimo speedtest rezultate Hiperneta
 
Nazad
Vrh Dno