Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrv to je to, dosao je do isplativosti za rudare i odbio. Ako nastave da labave sa koronom kao Irci krece polako gore.
 
Izgleda ovo ide BCH 150 , ada 0.6 …. krastavac SAJ da si prodao LTC za 250 sad bi pevao 🥁
LTC moze cak da bude 60 ili 40
 
Treba imati i malo optimizma, a ne ko ovaj morbius, covjek kao da se bas trudi da predstavi naj goru opciju.
Morbius, voli li tebe iko osim tvojih roditelja? (joke naravno)

Ja sam javno podjelio sta sam uradio.

Saj za utjehu, kitovi gomilaju LTC, vidi se na on chain, valjda nesto znaju/spremaju 🤷‍♂️
 
Po jos ovo nije dno, dot cu da dokupim na 12 i nize
 
Mračne prognoze, nezavisno od kripta.
Najbolje da se odmah obesimo, why wait !?

Ne kapiraš. Pucanje super-balona je ogromna prilika, postojala su samo tri takva, 1929., 2000. i 2008., sad će četvrti. Velika depresija je stvorila više milionera nego bilo koji drugi period u modernoj istoriji, to je šansa za pametne ljude da se probiju. Ali to nećeš moći ako si svu imovinu sprcao kockajući se u špekulativnom balonu.
 
Da ti nisi onaj ekonomista koji svake godine predviđa kraj čovečanstva i naravno ništa od toga,
zovu ga Dr propast?
Svet preživeo Ww1 i Ww2 a neće lažno naduvanu američku berzu i kocku kripto,
uostalom svi znaju koliko ameri lažu oko berze i koliko Elon laže oko akcija, pa šta, i neka propadne sve.

Nuriel Rubini je izvrstan analitičar koji tačno zna šta priča. I propast sadašnjeg sistema nije propast čovečanstva, to je ono što ljudi ne kapiraju. Reč recesija je postala nepristojnost, iako je to potpuno normalna pojava u ekonomiji, potrebna da bi se pročistio vazduh od neprofitabilnih preduzeća. Al onda je neko rekao hajde da nikad nemamo recesiju, da zadržimo sadašnje stanje stvari zauvek i ljudi su počeli da poistovećuju sadašnju ekonomiju sa celokupnim društvom.

Panika, propašće nam avio kompanije, moramo da ih spašavamo. Zašto bi? Ako propadnu, ljudi neće leteti? 🤣 Prosto će se otvoriti nove avio kompanije, a propašće samo kreditori koji su starima davali kredite da ostanu da posluju, kao što i treba da propadnu kad rade tako glupe stvari. Ili propašće nam Stormbringer rudar, moramo da održavamo sadašnje stanje da bi on mogao da nastavi da proizvodi tamo neke brojeve. Pa nek propadne njegov besmisleni biznis, neće on umreti od gladi, otići će prosto da radi nešto za čim postoji realna potreba. To je kapitalizam, to je tržišna ekonomija, tako stvari treba da funkcionišu, umesto ove bljuvotine koju imamo sada. Kraj ovog socijalizam za bogate sistema će biti bolan, ali potreban ako ćemo mi opet ikad da vidimo zdravu ekonomiju.
 
Pod 1) kome treba "zdrava ekonomija"
Pod 2) ko to kroji puteve ekonomije ako ne bas ti koji su miljarderi
Pod 3) kraj socializma za bogate odredjuje ko? Mi?
Pod 4) zasto bi pobogu i jedna od multikompanija ulazila u btc ako postoji i promil sanse da izgube sve ulozeno? Ili mislis da nemaju pojma i da ce mali ljudi njima da "pokazu"...
 
Kolko se secam morbius je jos prosle godine reko kad je btc sa 30k otiso na 40k da uzivate , takodje vam je reko da su velike sanse i ako btc ode na 70k da moze i te kako da ode na 30k ili jos dublje.
edit - Pocetkom januara gledalo se kako ce sve ici u plus coti sa 0.3 ode na 0.4 pa se pricalo da ce ubrzo na 0.5 , cex je poceo da drzi coti na 0.41 dok je na drugim menjacnicama bio 0.38
 
Poslednja izmena:
Ne kapiraš. Pucanje super-balona je ogromna prilika, postojala su samo tri takva, 1929., 2000. i 2008., sad će četvrti. Velika depresija je stvorila više milionera nego bilo koji drugi period u modernoj istoriji, to je šansa za pametne ljude da se probiju. Ali to nećeš moći ako si svu imovinu sprcao kockajući se u špekulativnom balonu.

Rekao si da je ovo sada što se dešava "početak najveće ekonomske depresije u ljudskoj istoriji", na to sam se osvrnuo sa svojim komentarom.
Mislim da je prilično preterano, ali ok.
 
A nije bio problem kad je za 2 godine sa 3500 dogurao do 69k. Kad raste nema problema al zato kad pada odmah je propast svijeta :D
 

"A source close to the Ukrainian government told CNN that the US has informed Ukraine that it is "likely to start evacuations as early as next week" of the families of diplomats from the embassy in Kyiv."

Ovo ako krene onda smo ga ugasili.
 
Na kraju je veoma dobro ispalo sto sam prodao nesta sad oko nove godine ..

Prodavao sam bas DOT kad je bio 28$ evo ga na 17$ :) ->Doduse mogao da prodam ADA-u na 3$ ( sad je 1$ ) i DOT na 50$.

Vecinom sam ostao u tih par coina ali boze moj. Ipak sam neki profit izvukao.

E sad sto nije otislo na cuvenih 90-100k kako sam se nadao pa da rasprodam sve -> krastavac .. neki drugi put mozda ..

Za 7 dana ce plata pa cu vidim tad sta i kako da kupujem ( Coine uvek kupujem samo od trenutnih primanja, a nikako od steka )

Sto se tice novih ATH-ova mislim da mozemo to lagano da zaboravimo u prvoj polovini ove godine, ali nazalost neverujem da cemo imati visegodisnji bear market i da necu imati dovoljno vremena da nakupujem kako treba i kako bi voleo..

Bacite pogled na https://info.quickswap.exchange/#/pairs -> jeste da je fee dosta veliki dok se ne posalju pare tamo ali je trenutni ROI zaista dobar na nekim parovima ja svkako planiram da ubacim tamo u nekom momentu jos 4-5k$ kad i ako budem bio u mogucnosti ..

@Ljulje Mislim da je to vec krenulo i da postoji mogucnost da je to delimicno povezano sa ovim padom ..
 
Ne kapiraš. Pucanje super-balona je ogromna prilika, postojala su samo tri takva, 1929., 2000. i 2008., sad će četvrti. Velika depresija je stvorila više milionera nego bilo koji drugi period u modernoj istoriji, to je šansa za pametne ljude da se probiju. Ali to nećeš moći ako si svu imovinu sprcao kockajući se u špekulativnom balonu.
Pa 2008-e nije pukao balon, pošto su upumpali bilion dolara u sistem i pokrili većinu gubitaka.
Ne verujem da će ni sada dozvoliti potpuni raspad sistema, jer Amerika ne sme sebi da dozvoli da bankrotira, pošto bi to automatski ubilo dolar kao svetsku rezervnu valutu, dovelo do kolapsa banaka, socijalnih i penzijskih programa i verovatno do građanskog rata.
FED će možda smanjiti kupovinu obveznica i podići će kamatne stope za 1-1.5%, pre nego što odustanu od te ideje.
Odavno nema političara koji su spremni da proguraju istinski kapitalizam tamo...
 
Izgleda da nam ne gine cedjenje drenovine do kraja meseca. U medjuvremenu ocekujem jedan mali bounce oko 44K. Ali onda ponovo jos jedan deep na 35-36K. (tu je 50% fibbo celog ovog ciklusa)Mnoge ce taj deep da prestravi zbog postojeceg patrona Glave i Ramena. Verujem da ce mnogi tad da krenu u masovno shortovanje i to ce onda biti izvrsna prilika da kitovi odigraju kontru.Ujedno bi price struktura bila slicna proslom dnu .
Ovo je naravno jedan hipoteticki scenario.U stvarnosti niko ne zna kako ce se odvijati kretanje kursa
Upravo smo dosli do nivoa od oko 35k.Tu se kao sto sam u gornjem postu napomenuo nalazi 50 FIBB i 200 PI.Vidim da je mnoge ovo istresanje na forumu prestravilo, bas kao sto sam i napisao da ce se desiti :). Ali ne brinite. (trudim se i ja da ne brinem o_O). Ono sto nas ceka je nastavak dizuceg trenda. Po meni postoje 2 scenaria.
1. da odavde krenamo na gore
2. da dodje do jos zesceg istresanja.To istresanje ce korespondirati sa FIBB 61.8 i sa Godisnjim pivotom (debela crvena linija). To bi bilo Mega-Giga-Turbo istresanje iz gaca.Zasto? Kao sto su se mnogi nadali da 40K nece da popusti, tako je sada mnogima poslednja slamka spasa 30K. Tako da je moguce da target za 2. scenario bude 26-28K , a onda raketa. Na tom nivou se moze ocrtati i dno novoformiranom Giga-Mega-Turbo dizuceg kanala (zelena linija)
 

Prilozi

  • BIG PIC.png
    BIG PIC.png
    214 KB · Pregleda: 103
Pa 2008-e nije pukao balon, pošto su upumpali bilion dolara u sistem i pokrili većinu gubitaka.

2008. je pukao balon da ne može gore. Gomila banaka je morala da bude spašavana državnim parama, kao i gomila too big to fail džinova. To je bio momenat kad je kapitalizam otišao dođavola. Prošle godine su duplirali novčanu masu da spreče super-balon da pukne, aj to da im oprostim, nije nam trebalo to da se desi usred pandemije. Šta će sad da urade, da upetostruče količinu novca, nakon što je duplianje napravilo ogromnu inflaciju? Mada ko zna, ja od tih ludaka svašta mogu da očekujem, tako da znam šta ću da radim samo do sloma, a za posle čekam da vidim kako će ludaci da reaguju.
 
Isti taj se drzi uz btc.. A vidi matic, sol, dot i ostale 😉

Uvek gledas samo kroz odnos alt/btc... Dolari sada nisu bitni osim kada je btc u pitanju.

Savet 😉
Za vas koji ste tu zbog tehnologije nema zime, vi samo gledajte odnos kroz btc, za nas koji smo tu da zaradimo euro/dolar i da od toga zivimo, cijena u dolarima je najvaznija. Mada i kad pogledamo odnos kroz BTC trenutno je na istorijskom minimumu.:)
 
Za vas koji ste tu zbog tehnologije nema zime, vi samo gledajte odnos kroz btc, za nas koji smo tu da zaradimo euro/dolar i da od toga zivimo, cijena u dolarima je najvaznija. Mada i kad pogledamo odnos kroz BTC trenutno je na istorijskom minimumu.:)
I kako mi zivite, kaj se dogaja 8)
 
@morbius
Bitcoin je i napravljen kao odgovor/rijesenje na krizu iz 2008.
Tako da mi koji smo "in it for the tech" znamo zasto smo u BTC tj.digitalnom zlatu.

Napisi ti nama sta ces ti da radis? Kako ti planiras da se zastitis od printanja?
Ne spominji mi zlato, bolje je uloziti u Parmesan sir, pokazao se kao odlican store of value, nije zajebancija.
 
@morbius
Bitcoin je i napravljen kao odgovor/rijesenje na krizu iz 2008.
Tako da mi koji smo "in it for the tech" znamo zasto smo u BTC tj.digitalnom zlatu.

Napisi ti nama sta ces ti da radis? Kako ti planiras da se zastitis od printanja?
Ne spominji mi zlato, bolje je uloziti u Parmesan sir, pokazao se kao odlican store of value, nije zajebancija.

Bitcoin ne rešava ništa. Kao što sam mnogo puta rekao, ja mogu da ubacim novi seed i iskompajliram svoj Bitcoin. Ti kad kupiš BTC, ti zapravo samo kupuješ zapis u Satašijevom ledger-u, što je ništa drugo nego digitalni tefter. Zašto zapis u Satošijevom tefteru vredi, a zapis u morbiusovom tefteru ne vredi? Iz istog razloga zašto parče papira na kome je država napisala broj vredi, a parče papira na kome sam ja napisao broj ne vredi. I jedno i drugo je novac koji ima vrednost po dogovoru, fiat.

Metalni novčić vredi kolika je upotrebna vrednost metala prisutnog u tom novčiću, to svako može da razume. Da bi iskovao novčić ili izlio polugu, taj metal si morao da "otmeš" od primene u industiji da bi ga primenio u svrhu novca. Zbog toga metali imaju stabilnu vrednost, jer njihova industrijska primena uglavnom ne varira drastično. Bitcoin pravi drastične skokove i padove jer on nema nikakvu primenu. Efektivno, Bitcoin je decentralizovana, ciklična Ponzi šema. Dok god su kamatne stope takve da novac/dug može da se bez problema stvara u ogromnim količinama, kriptovalute i sve ostale vrste špekulacija će da divljaju. Ali ljudi greše kada misle da takvo stanje može da traje večno. I još više greše kada misle da će Ponzi moći da ih spasi kad se takvo stanje prekine.

Inače, i ja sam imao tu ideju, kada bi neko mogao da napravi hranu koja je kompaktna, može da se čuva u bilo kakvim uslovima i nikad se ne kvari, to bi verovatno bio najbolji novac.
 
@morbius
Bitcoin je i napravljen kao odgovor/rijesenje na krizu iz 2008.
Tako da mi koji smo "in it for the tech" znamo zasto smo u BTC tj.digitalnom zlatu.

Napisi ti nama sta ces ti da radis? Kako ti planiras da se zastitis od printanja?
Ne spominji mi zlato, bolje je uloziti u Parmesan sir, pokazao se kao odlican store of value, nije zajebancija.
Keš, bato, keš, zamotaš gumicom , pa u plastičnu kesu , pa pod jastuk. Kad dodje kriza, ti samo vadiš, malo po malo, prvo najsitnije valute, pa onda krupnije.
Ništa zlato, dukati, ništa btc, kad nema struje nema ni btc. A parmezan je zeznut, pojedeš ga kad ponestane zaliha iz podruma. Ništa rende pa malo na pastu, vec po ceo komad.
 
@morbius
Bitcoin je i napravljen kao odgovor/rijesenje na krizu iz 2008.
Tako da mi koji smo "in it for the tech" znamo zasto smo u BTC tj.digitalnom zlatu.

Napisi ti nama sta ces ti da radis? Kako ti planiras da se zastitis od printanja?
Ne spominji mi zlato, bolje je uloziti u Parmesan sir, pokazao se kao odlican store of value, nije zajebancija.

I kako je odgovorio crypto na dve krize? S&P je dropovao 10% u prethodnih par dana, BTC se prepolovio? COVID crash je bio u isto vreme i na stock marketu i u crypto svetu? Institucije su ulozile novac u crypto, retail se ne pita nista, samo je razlika u tome sto je stock market donekle regulisan, dok je u crypto svetu divlji zapad, sto je u long run-u za retail investitora vrlo vrlo lose.

Kripto naravno da ima svoje prednosti ali i svoje mane, kao "risky asset" bice deo svacijeg portfolia, ali uvek u nekom manjem procentu 10%-20% maksimum. Ko hoce da se zastiti od printanja ulozice ili u neki ETF ili u neku Blue Chip kompaniju (FAANG) jer su one imale vrlo lep run od pocetka pandemije i vrlo su stabilna investicija. Nemas ROI x100, ali ako neko ulaze novac od kojeg ce tvoja penzija sutra zavisiti od toga, stabilna investicija je uvek pametniji izbor.

Ukoliko nemas reseno stambeno pitanje, druga alternativa su ti nekretnine, iako je na papiru najgora investicija jer je ROI smesno mali ukoliko planiras da iznajmljujes + moras da placas porez na sve to + da odrzavas stan. U USA konkretno veliki biznisi znacajno ulazu u housing od pocetka pandemije, iako je ovo nebitna vest za Srbiju cinjenica je da je nekretnina mozda cak i najbolji store of value.


Morbius je osoba koja se ovde suprostavlja prici vecine (99%), donekle smanjuje echo chamber u ovoj temi koji nas u ovakvoj situaciji moze lepo kostati, a neke verovatno vec i lepo kosta. Da li su mu prognoze nekad nerealne i mnogo bearish, jesu, ali na vama je da procitate njegov post, da vodite civilizovanu diskusiju i zamislite se sta dalje raditi.

A sto se tice Crypto/S&P, FED je za sada samo najavio da ce podici interest rates tri puta u 2022, pri cemu je jasno iskomunicirano da ce se to stvarno desiti. Prvi hike se ocekuje u martu, trenutno market price in-uje ove vesti, pa vidimo sell-off. Kombinacija svega ovoga sa jos nekoliko losih vesti je znacajno uticala na neke tickere koji su vec bili precenjeni, npr. Netflix je u danu pao 25%, Peloton je izgubio 80% vrednosti za mesec dana. Sta ce se dalje desiti, verovatno niko ne zna, mozda je sektor elektricnih automobila onaj koji je sledeci na udaru, a mozda i ne.

Ono sto se objektivno moze reci sa nekim ok stepenom sigurnosti jeste da sta god da se desi na S&P 500, crypto to prati. DCA down (kupujte na vise levela) pa za nekoliko godina unovcite profit...
 
Druze se sa onima jos vecim gurima koji su pricali da btc nikad nece preci 4000 pa kasnije 13000 i pljuvvali ove koji su pricali da btc ide na 40-50-100k 🤣
Pljuvanje bilo cijeg misljenja kakvo god da je ako je normlano napisano je glupo i vecina ljudi ovde to i ne radi. Par njih koji su radili vise i nisu na forumu.
 
Neka izadju i izvine se, pogrešili smi, ljudski je gresiti 😂😂😂
 
Cekaju vec skoro godinu dana prvo ove sto su se smejali 50 000 da se izvine pa ce onda izaci 🤣🤣🤣
No, kao sto rekoh oni koji su pljuvali samo zato sto je misljenje drugacije, odavno nisu na forumu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno