Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne vidim čemu panika i priče o tome da li ćemo se potencijalno ikada vratiti gore. Pa BTC sada nije otišao ni na 50% od ath-a, a 2017 je pao na 15% ath cene, sa 20k na 3,xy. Jeste tada izgledalo da je sve puklo i dosta ljudi diglo ruke, a iapostavilo se kao prilika koja se više neće ponoviti, tako da polako..pitanje je samo koliko ćemo dugo čekati.
2025/2026
 
Ne vidim čemu panika i priče o tome da li ćemo se potencijalno ikada vratiti gore. Pa BTC sada nije otišao ni na 50% od ath-a, a 2017 je pao na 15% ath cene, sa 20k na 3,xy. Jeste tada izgledalo da je sve puklo i dosta ljudi diglo ruke, a iapostavilo se kao prilika koja se više neće ponoviti, tako da polako..pitanje je samo koliko ćemo dugo čekati.
I sada izgleda kao da je sve pukčo, pa ce za par meseci biti e a odakle vam m*da da kupujete a sve u 50% cene. Prilika uvek ima, evo i ovo sad je prilika za nekoga a za nekoga potpuna kataklizma.
S'obzirom da smo u pomalo nezavidnoj poziciji dok se BTC malo ne smiri imajte na umu da altovi mogu da se iscede samo tako pogotovo altovi koji su imali strasnu pumpu moje kupovine su bazirane najvise na ETH. Ako ikada predje na POS sigurno ce se to odraziti i na cenu a ja cu ga cekati.
 
Kako je lepo kada tone. Taman juce pisah kako je smorilo vise da je cena oko 47.000$, i da je red nesto da se desi, i evo je pade na skoro 44.000$. Ja idalje necu ništa kupovati jer očekujem 30.000$. A to će se desiti, nebitno da li za 2 dana, 20 dana ili 2 meseca. Ja znam svoj cilj i čekam svoj cilj, i kada budem kupovao na 30.000$ svo moje čekanje će se debelo isplatiti. A ljudi koji smatraju da smo u bullu, mogli bi sada kupovati jer cene su bas dosta pale. Secam se na poletanju sa 30.000$, kada smo bili na ovim cenama, neke ljude je uhvatio FOMO da im BTC ne pobegne na preko 50.000$ pa na dalje. Savetovao sam ih da ne brinu, neće BTC pobeci. Nikad u FOMOu ne kupujte. U ovakvim situacijama se kupuje. Ako mislite da nećemo vise padati, onda kupite sada coine, ali deo novca ostavite i za niže cene, za svaki slučaj. Nikad ne potrošite sav novac, jer uvek može niže da padnu cene. Ipak, do 30.000$ nas deli 14.000$, a do ATHa 20.000$. I ako uzmemo u obzir da je uvek lakše pasti nego se popeti, onda tih 14.000$ deluju još manje, a 20.000$ još dalje. Dobro napravite strategiju. Nemojte sebi dozvoliti da budete praznih džepova kada bude bila najveća rasprodaja, jer tada se prave najveće pare. Pogledajte prilog 318190
Covek bio u pravu, a vi mu se smejali i oteraste ga sa foruma.🤣
 
Smiritese. :)

Problem 1: nemam vise para da ulozim pri padu, a i da imam ne bih smeo, jer mogu da mi zatrebaju
Problem 2: iako sam odavno vratio ulozeno i kao igrao se sa profitom, napravio sam planove sa novcem koji tek treba da dodje, i treba mi lova pre nego sto ce realno da bude neke zarade. Klasicno pravis racun bez krcmara.

I eto otud smor. Generalno manjak pameti, visak lozenja i bezrazloznog nadanja i tu smo gde smo. Ili cekanje ili izlazak i mirenje sa gubitkom.

p.s. ovo ratovi, kataklizma, otomanska flota, pusti pricu... merenje penista i to je to
 
Bitno da se igras sa profitom. Ima nas koji smo usli pre mesec-dva i nije lep osecaj kada vidis kako 5-6k sa kojima si usao svakog jutra sve manje vrede. Ali sta da radis, nema kukanja, to je rizik na koji sam bio spreman. Nigde ne zurim pa samim tim se ne nerviram toliko koliko bi se nervirao da sam ocekivao instant dobitak.

Pri tome nemam centa u BTC, vec u altovima poput DOT i LINK a nesto manje u AVAX, IMX i FLUX.
Oni krvare vise od tog BTCa i pitanje sta ce biti sa svima njima dok BTC ne pocne da se oporavlja.

Koje su opcije?
1. Ostaviti sve kako jeste i vise ne dokupljivati nista
2. Prodati AVAX, IMX i FLUX i te pare preusmeriti na DOT i LINK
3. Lagano dokupljivanje LINKa i DOTa sa manjim ulozima
 
Poslednja izmena:
Jednog dana će se sve srušiti. Bitan je vremenski okvir svakog predvidjanja. Nakon njegovog pisanja da nas čeka slom smo imali vrlo ubedljiv dugotrajan rast BTC-a. Njegovo pisanje tada je bilo najobičnije lupetanje.
 
Sta reci, koju poruku poslati 😁

Nece crypto nestati, bez brige "genie is out of the bottle" i nema vise vracanja nazad u bocu.
Da su mogli unistili bi ga jos davno.

Idemo mozda nazad gore jos ove godine, daj boze 😁
Ako ETH predje na pos i to ponovo probudi crypto, mada sumnjam da ce ove god uraditi upgrade, nikad ETH nije ispostovao na vrijeme neki upgrade termin. Ide tu jos par odgadjanja.

Realno idemo gore tek poslije kapitulacije.
Kad se otresu sitne ribe i kad na ovoj temi bude 10 postova ili manje dnevno, zalosno ali tako je.

Iskoritite bear za edukaciju i ucenje, da nebi opet potrcali u neki alt koji na papiru ima finu pricu.
 
da nebi opet potrcali u neki alt koji na papiru ima finu pricu.
Cries in harmony

Сад је време за оно да крипто уради супротно од очекиваног, нека викенд пумпа, а онда буђење берзе следеће недеље
Мора мало позитиве убише нас
 
Realno nije nemoguće da se to desi. Doviljno bi bilo da ga do zatvaranja nedeljne sveće vrate do 40k i to bi povuklo dosta optimizma i buy ordera sledeće nedelje.

Ali videćemo, svi očekuju sada kapitulacioni wick pa se verovatno neće dogoditi.

Ne verujem da je kraj ciklusa. Samo još jedna od ozbiljnih manipulacija.
 
Ja sam ušao prošle godine u decembru jednim delom, zatim jedan mali ulaz u januaru i najvećim delom u aprilu. Mislio sam da čekam zamišljene targete, kako god se razvijala situacija.

U ovih godinu dana bilo je nekoliko prilika za izlaz, ali nisam izlazio. Sinoć sam izašao 100% u Usd/Usdt. Čini mi se da može još dole, a i ako ne padne još nije problem, ubaciću se kad mi bude malo jasnije šta se dešava.

Za sada sam u plusu, tako da sve je ok, kako god da nastavi.

Srećno svima!
Više sreće, nego pameti. Pre dve nedelje izašao 100% u usd/usdt. Vratio sam se sa 1/3 po 20% nižim cenama. Da li će stati ovde, nastaviti pad ili početi da raste - nemam pojma, čekam spreman.
 
Nema jake Zvezde bez jakog Partizana. Nema jakog bulla, bez jakog beara. Videli smo to više puta do sada, videćemo ponovo. Samo HODL i bez panike. Ja sam na većini novčića još uvek u dobrom plusu. Sada sam lagano stepenasto počeo da kupujem ADA i AVAX.
 
Bitno da se igras sa profitom. Ima nas koji smo usli pre mesec-dva i nije lep osecaj kada vidis kako 5-6k sa kojima si usao svakog jutra sve manje vrede. Ali sta da radis, nema kukanja, to je rizik na koji sam bio spreman. Nigde ne zurim pa samim tim se ne nerviram toliko koliko bi se nervirao da sam ocekivao instant dobitak.

Pri tome nemam centa u BTC, vec u altovima poput DOT i LINK a nesto manje u AVAX, IMX i FLUX.
Oni krvare vise od tog BTCa i pitanje sta ce biti sa svima njima dok BTC ne pocne da se oporavlja.

Koje su opcije?
1. Ostaviti sve kako jeste i vise ne dokupljivati nista
2. Prodati AVAX, IMX i FLUX i te pare preusmeriti na DOT i LINK
3. Lagano dokupljivanje LINKa i DOTa sa manjim ulozima
Sad nije vreme da gledas koliko tvoji coini vrede u kešu, gledaj na to tako da ti uvek imas tu kolicinu novcica samo u ovom vremenu vrede nesto manje nego pre mesec/dva.
Jos su tvoji altovi dobri, zamisli da si ostao zarobljen u Shibi, Floki, Elonsperm i slicnima.
Odgovor sta uraditi pokusaj da pronadjes sam, postavi sebi jedno pitanje zasto si od 17.000 coina izabrao bas te i ulozio u njih? Sta te je privuklo, da li vidis vrednost u tim projektima na duze staze? Ako si kupio DOT na 35$ a i dalje vidis da se projekat razvija, da se tim nije raspao zasto ne bi dokupljivao na 17$ ili 10$ isto važi i za LINK jer market ce u jednom momentu prepoznati razvoj i to pokazati kroz rast cene.
 
Pokušavam da nađem neki opis kako cene altova prate BTC. Možda je opis mahanja zastavom dobar. BTC je sama motka zastave, a altovi su rese na kraju platna. Kad motka napravi pokret od pola metra, rese se pomere nekoliko metara. Gledano u procentima, BTC je mnogo manje pao nego većina altova. Pokazatelj mi je to što mi je portfolio gledano u BTC od nekog trenutka juče pao za 20-ak posto. To bi trebalo da se lepo vidi na dominance BTC-a, ali tamo i nije tako drastična razlika. Izgleda da nisam dobro napravio mix u svom portfoliu.
 
Ljudi, sta mislite?
Da li je ovo krenuo bear ili je nesto drugo?
 
Ne investirajte pare koje ne mozete da izgubite :)

Ako se ne zaustavi na 35k, ici ce do 29k i onda ce verovatno krenuti gore. Uglavnom, ja cekam da padne jos malo pa da grunem jedno 2, 3 soma i zaboravim na njih dokle god se ne vrati kako treba. Bukvalno ne racunam da imam te pare i nema stresa :)
 
Ako laički pokušam uporediti ovaj pad sa onim na leto 2021, može se povući određena paralela: od maja do jula su cene posle ath pale na 40% od ath pa je onda krenuo visemesecni uspon.
Za sada su cene posle ath pale na otprilike 50% od ath. Tako da je moguće da bude još neki pad do recimo 30.000 i onda polako krene na gore.
 
Pa da li ce biti vise takvih, za to vreme ovim tempom moze samo do nule. :D
 
Držao se LTC lepo do jutros a sad se već lepo otkačio i odosmo u rupu bez dna...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno