Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Stigao i na nezavisne uređaje
 
Mi iz Telenora cemo dobiti tamo pred kraj januara, poslednji nam je novembar.
 
Nema A12 ni za g9980 (s21 ultra) teško ćeš da dočekaš pre pomenutog ;)
 
Ja zadovoljan, i kao da su popravili ekranski prikaz, sve je dosta oštrije i kvalitetnije.
I kameru su još doterali, Ja zadovoljan
 
Da li je neko imao problem a note 20 ultra sa fokusiranjem kamere pri zumiranju narocito na 4x zoom ? I kako da rijesim taj problem??
Imam note 20 ultra, android 12 verzija.. brisao sam cache kesh na apk kamera , testirao u safe mode al nista nije pomoglo...
 
Pozdrav samo da se javim novi sam clan foruma .. dosao sam ovde trazeci rjesenje za problem sa autofokusom na note 20 ultra.. pokusao sam sa brisanjem cache memorije safe mode test.. autofocus ON/OFF medjutim nista nije pomoglp sutra najvjerovatnije saljem ga na servis.. zao mi je sto ovako mocan mobitel ima problem sa fokusom u toku zumiranja..
 
Nosi na servis, ne sme to da se dešava! Najbolje ako možeš lično u ProMobi
 
20220104_205113.jpg
20220104_204940.jpg
Pozdrav samo da se javim novi sam clan foruma .. dosao sam ovde trazeci rjesenje za problem sa autofokusom na note 20 ultra.. pokusao sam sa brisanjem cache memorije safe mode test.. autofocus ON/OFF medjutim nista nije pomoglp sutra najvjerovatnije saljem ga na servis.. zao mi je sto ovako mocan mobitel ima problem sa fokusom u toku zumiranja..
Pogledaj evo test razlike u ostrini.. uporedjivao sam ga sa s20 fe uzivo i vidio sam da moze bolje i cisce od ovog 😏
20220104_130640.jpg
4.8 zoom
 

Prilozi

  • 20220104_130652.jpg
    20220104_130652.jpg
    175.2 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Gađjaj ravne vrednosti tipa 3x i 10x time aktiviraš kamere sa tom žižnom daljinom, sve između vrlo moguće da preuzima glavni senzor pa kropuje i upropaštava kvalitet
 
Mene mrzi vise da cekam da stigne za Telenorov MSR 12tica, malopre sam skinuo 12ticu SEE preko Frije pa cu posle da ubacim i to cu da odradim cistu instalaciju bez ikakvog backupa samo kontakte cu iz backup, pa cu videti kako ce se ponasati.
 
Опа
 

Prilozi

  • Screenshot_20220105-190132_Software update.jpg
    Screenshot_20220105-190132_Software update.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 91
Mene mrzi vise da cekam da stigne za Telenorov MSR 12tica, malopre sam skinuo 12ticu SEE preko Frije pa cu posle da ubacim i to cu da odradim cistu instalaciju bez ikakvog backupa samo kontakte cu iz backup, pa cu videti kako ce se ponasati.

Molim te, u kraćim crtama mi približi android 12 za ovaj uređaj. Čitao sam strane forume i članke, ali hajde da čujem i od nekog našeg. Kakve su performanse telefona, baterija, kamere, zvuk...?
 
Iskreno i nema neke drsticne razlike da se bas primeti, bukvalno dodali od svega po malo, malo nasminkali neke stvari, tel radi mozda malo fluidnije, kamera cini mi se cistija malo, nekako su mi slike ostrije.
Za bateriju moram par dana da ispratim jer kad sam kuci tel je na wifi a na poslu je non stop 4G.
 
Dve stavi koje ne mogu da namestim na A12 ili ja ne vidim gde je to, podesavanje nivoa osvetljenja displeya, na A11 je bilo da se cekira da stoji na vrhu kad povlacis na displeyu odozgo na dole, sad moram skroz do dole da spustim da bi se pojavila traka za podesavanje osvetljenja displeya.
Drugo, "edge light" se pali i kad je ukljucen i kad je iskljucen displey na A11 je bilo moguce da se podesi da se pali samo kad je displey iskljucen, sad ne vidim tu opciju
 
Stigao danas januarski update..
A i nestala mi ona opcija delivered i read na sms porukama..😭
 
Meni je posle update na januarski Security patch na S20 Plus ostala opcija read i delivery. Proveri da li ti je u podešavanjima u SMS pod Chat čekirana opcija Read Receipts.
 
Još uvek ništa od A12 na N9860. Iz nekog razloga ove Hong Kong varijante uvek poslednje dobiju nadogradnju.
 
Kad udjem podesevanja, i izaberem Chat, izbaci mi Registration failed..

I meni je istu poruku izbacivao kada kliknem na Chat Settings, a kako bi to u nasim novinama rekli, jedna stvar je resila problem :D

In the play store I installed Carrier Services (from Google) and Google Messages.
Open Google Messages, set it as default messaging app.
Went to settings > Chat Features to enable the new RCS chat. You will get a pop-up asking you to to enable RCS (you will have to give them your number, but its google, they already have it)

You may have to wait a bit for it to verify.
Once verified you jump back over into Samsung Messages, set it as the default messaging app (should prompt you), then go to settings > chat settings. It should let you in right away, then you can either keep the RCS chat on or turn it off.

You can now uninstall both Carrier services and Google Messaging.
 
Upravo mi stigao A12 sa ONE UI 4.0. Samo 276 MB... Ne vidim ja tu neke razlike...4 :)
 
Stigao i na MSR. 😍
 

Prilozi

  • Screenshot_20220120-151903_Software update.jpg
    Screenshot_20220120-151903_Software update.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 48
Dobio jutros februarski update od 800mb tel iz Telenora MSR.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220129-125308_Software update.jpg
    Screenshot_20220129-125308_Software update.jpg
    102.1 KB · Pregleda: 9
Nazad
Vrh Dno