Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Nisi me razumeo. Deluje kao pokisla,a samo sto sam otvorio pakovanje. Nije se osusili kroz par sati, tako da definitivno nije voda
 
Jel ima neki dobar aparat za mlečnu penu, a da ne košta previše? Aeroccino skoro kao ceo Nespresso aparat.

Znam za onaj iz Lidla, ali pitanje je kad će biti ponovo, pa me interesuje jel ima neki sličan za te pare (3000-4000)?
Ja sam jurio i bilo je Lidlovih na oglasima po istoj ceni kao u Lidlu, video sam da ima jos nekih modela od 3000-4000 pa baci pogled na KP.Koliko sam ja gledao svi oni rade istu stvar.
 
Elem, ova "pokisla" Lavazza Brasil blend je do sada najbolja kafa koju sam popio iz mog aparata. Za koplje bolja od Super crema i Pellini :)
 
Što ne mora da znači da će njemu odgovarati.
 
Ako kupis jos skuplju, bice za koplje bolja od Lavazza Brasil blenda.

Pa razlika izmedju Super creme i ovoga je 300 din... 1900 din je kg. Vredi te novce

Edit. Kupovao sam i skuplju, npr Miscela doro koja je bila preko 3000 din kg...

Što ne mora da znači da će njemu odgovarati.

Bas tako. O ukusima ne vredi pricati. Recimo meni su sve arabike 100% bile kisele i ne volim takvu kafu, dok neko ne voli ove gorce, tamne :)
 
Ne umem ja sinda da ti kazem e ove note, e one note :)
Mogu da kazem da je jaca, gorca, ima nekako puniji ukus od Super creme ili Pelinija Vivace, koji su ovaj neki fazon.
 
Ma jasno,nego me zanima ima li slatkast ukus? :)
 
Momci, imate li preporuku za mlin za kafu koji bi isao lepo uz Gaggia Classic? Promakao mi je Mazzer iz KG, verujem da ste videli na KP. Budzet mi je nekih 150e.
 
Ovo sam video neki dan u lokalnoj prodavnici kafe, u ns, Liman 3. Tražim za drugaricu, vidim da su ok reviews, a cena je odlična...
 

Prilozi

  • 20211215_132834.jpg
    20211215_132834.jpg
    218.2 KB · Pregleda: 126
Vidim da se pojavile nekoliko kafa od Julius meinl. Video sam Espresso Classico, Jubilaum, Caffe Crema, ...
Pije li je neko i koju?
 
Poslednja izmena:
Može li neka preporuka za povoljan superautomatik koji bi se koristio u firmi sa par desetina zaposlenih? Ne piju svi kafu, ali sigurno bi se spremalo 10-15 dnevno. Bitnija je robusnost samog aparata i "idi*t proof" dizajn nego sam kvalitet kafe koju aparat može da izbaci. 🙂

Neka polovna Magnifica? Jura? Par stotina evra bi bio budžet.
 
Jesi li možda razmislio/proverio uslugu iznajmljivanja aparata od firmi koje se bave time? U tom slučaju oni brinu o aparatu, a uglavnom rade i dostavu kafe, pa je tvoje samo da sipaš kafu i vodu u aparat.
Kupovina aparata ima manu da ostaješ bez njega ako se nešto pokvari, a korišćenje od strane većeg broja ljudi je siguran način da se nešto pokvari...
Pozdrav
 
Ta varijanta nije moguća u ovom slučaju. Nije problem ako nekad ide na servis, nešto se pokvari, tu je Nespresso koji se koristi sada. Preživeće ljudi. 😁

Možda sam i ja bio grub, odgovorni su ljudi ali ono.. svakako bolje uzeti nešto malo robusnije. 🙂
 
Samo šta je tačno "par stotina" evra? 200,300, 2000€ ?
 
Baš tako, 200-300 idealno. Ako neko misli da ima smisla ići i na varijantu novog a povoljnijeg aparata od 400 eur i to je opcija pošto odbijem pdv pa bude tu negde. Hvala! 🙂
 
Koliko ja vidim, najveci problem ce ti biti ciscenje aparata na svakih par dana, a to ti nijedan zaposleni nece raditi. Kada ti izadje service upozorenje na aparatu, ima da stoji tako danima.

Tako da je najbolje resenje Jura jer se servisira samo u servisu, a ta redovna ciscenja radis ubacivanjem tableta u predvidjene otvore i tu se zavrsava korisnikov input.
 
Juce sam imao priliku malo da se poigram sa tim grinderom. Mislim da je to to za te pare. Niche/Mignon pa ko sta voli a ovo je dostupnije sad, i po mom misljenju kvalitetnije izrade. Sjajna kupovina, sjajna. Ko to prodaje u Srbiji? Interesantno da je stiglo u dan kad u Singapur :) Bas bih voleo da uporedim Niche i Eureku sa naprimer P100 ili tako nekim velikim flat-om da vidim razliku. Cestitam!
 
Nema Eureke u Srbiji što sam ja tražio.
Kao i što bih hteo Bezzera New Hobby, ali ni to ne mogu nigde ovde da nađem. Ne znam da li može preko ovih Mađara.
 
Juce sam imao priliku malo da se poigram sa tim grinderom. Mislim da je to to za te pare. Niche/Mignon pa ko sta voli a ovo je dostupnije sad, i po mom misljenju kvalitetnije izrade. Sjajna kupovina, sjajna. Ko to prodaje u Srbiji? Interesantno da je stiglo u dan kad u Singapur :) Bas bih voleo da uporedim Niche i Eureku sa naprimer P100 ili tako nekim velikim flat-om da vidim razliku. Cestitam!
Nema u Srbiji. Sredio sam preko, preorderovao jos pre dva tri meseca.
Kvalitet izrade je sjajan. Melje savrseno ujednačeno, koliko kafe ubacis toliko i izbaci 0.1g razlike imam max....
Pre sam imao konusne noževe na mlinu, ovo je drugi ukus, čini mi se da mnogo više '' prašta " nesavrsenosti u pripremi i samoj ekstrakciji. Ukus je ujednačen, izbalansiran.
 
Hm, to za prastanje bi trebalo da bude obrnuto...Ali ako si imao 83mm konus a sad presao na 64mm flat mozda i ima smisla. Znam da moj 98mm ne prasta nista. Ali svakako odlicna kupovina uzivaces. Koliko vidim sa slike imas i dobar wdt tool, tako da ne sumnjam mnogo u tvoju pripremu bez brige :) Salji neki video kad stignes.
 
^^^ ma WDT tool mu je odlican :)
 
^^^ ma WDT tool mu je odlican :)
Pa jeste. Ako ne znas sta je 5 sekundi gugl, najbolji i najjeftiniji "upgrade" koji mozete da priustite, onako bar 50% svih problema (channeling, nepjednaka ekstrakcija) potice od lose distribucije kafe u korpi pa onda sve drugo
 
Ma znam bre,ja mu pravio taj WDT tool,zato ga i zezam :)
 
Nazad
Vrh Dno