Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Vrednosti pre i posle winupdate/driver update. Malo je reci da je razlika drasticna
 

Prilozi

  • cachemem_ryzen_w11.png
    cachemem_ryzen_w11.png
    93.3 KB · Pregleda: 189
  • cachemem_ryzen_w11_after.png
    cachemem_ryzen_w11_after.png
    93.2 KB · Pregleda: 109
U Programu Aida 64 v6.50.5800 svaki put kada pokrenem benchmark test svaki put dobijam drasticno razlicite rezultate kod mene na Ryzenu

cachemem1.pngcachemembasposlednji.pngcachememposlednja verzija programa.png
 
Da li jos neko ima problem sa csgo i win11? Igra se prakticno raspada, na net graph sve gori u crvenom i sv i var i sve sto ima ostalo. Sigurno je do sistema jer je do malopre na 10 radio savrseno. Ryzen 3700X i B550, update sam ovaj drajver sto je izasao za chipset i dalje isto?
 
Jesi li updejtovao i Windows. ?
1635006014465.png
Tu je ispravka za Ryzen Core Scheduling.
 
Update sam sve sto je bilo do danas i sto ima ponudjeno. GTA5 recimo radi isto kao na 10ci.
 
Jedino sto me malo zbunjuje je kako ti ovih quality updates imas 29 a kod mene je samo 4.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-10-23 195452.png
    Screenshot 2021-10-23 195452.png
    482.2 KB · Pregleda: 98
Pa ja sam počeo od prrvog izdanja preko W10.
 
Da li jos neko ima problem sa csgo i win11? Igra se prakticno raspada, na net graph sve gori u crvenom i sv i var i sve sto ima ostalo. Sigurno je do sistema jer je do malopre na 10 radio savrseno. Ryzen 3700X i B550, update sam ovaj drajver sto je izasao za chipset i dalje isto?
Upravo sam malopre odigrao dva competitive meča i nije bilo nikakvih problema. Konfiguracija ista kao tvoja 3700X, B550 čipset. Proveri da li ti je power plan podešen na AMD Ryzen balanced.
Do sada sve igre koje sam probao rade identično isto kao i na Win 10.
 
Upravo sam probao i sa AMD Ryzen Balanced i sa AMD Ryzen High Performance, i dalje je totalna katastrofa, probao sam doduse na obicnom deathmatch serveru, competitive se nisam ni usudjivao.

Da li ti igras obican competitive ili faceit? Mada sansa da je do samog servera je bukvalno 0.01% obzirom da sam godinama na win10 igrao savrseno.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    2.9 MB · Pregleda: 91
Upravo sam probao i sa AMD Ryzen Balanced i sa AMD Ryzen High Performance, i dalje je totalna katastrofa, probao sam doduse na obicnom deathmatch serveru, competitive se nisam ni usudjivao.

Da li ti igras obican competitive ili faceit? Mada sansa da je do samog servera je bukvalno 0.01% obzirom da sam godinama na win10 igrao savrseno.

Ako si igrao sinoć i danas CS:GO deathmatch na Valve serverima, nisi jedini kome je bilo katastrofa. Nije do W11 već do Valve servera. Ptrobaj bilo koji community server ili casual pa ćeš vidjeti.
 
Da li je moguće instalirati apk fajl koji skinemo sa net-a ili se mogu instalirati samo legalne android aplikacije sa amazon prodavnice ili neke druge prodavnice?

Da li je moguće igrati tako instalirane android igrice pomoću xbox360 džojstika koji je povezan na PC pomoću xbox360 PC wireless gaming receivers?
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće instalirati apk fajl koji skinemo sa net-a ili se mogu instalirati samo legalne android aplikacije sa amazon prodavnice ili neke druge prodavnice?

Da li je moguće igrati tako instalirane android igrice pomoću xbox360 džojstika koji je povezan na PC pomoću xbox360 PC wireless gaming receivers?
Ja skidam apk sa neta i instaliram ono sto me zanima. Sad teska muka sa google servisima mada je moguce, vec citam kako se rootuje i stavlja google play. Sto se dzojstika tice ne znam dal moze da se nameri.
 
Da li je moguće i kako u Windows 11 instalirati drugi operativni sistem?
I ključno pitanje za mene: da li je moguće instalirati aplikacije kao što to inače radimo na tim operativnim sistemima (WindowsXP ili W7)?
 
Najpouzdanija varijanta ti je VMware Player
 
Da li je moguće i kako u Windows 11 instalirati drugi operativni sistem?
I ključno pitanje za mene: da li je moguće instalirati aplikacije kao što to inače radimo na tim operativnim sistemima (WindowsXP ili W7)?

Imaš dvije mogućnosti:
1) uključiš Hyper-V
2) Kao što danilo989 reče, VMware Player

Aplikacije instaliraš na isti način kao i dosad.
 
Pa nijedan OS ne može da instalira koš jedan OS. To može samo preko Virtual Machine kao recimo VM Player, Hyper V iz indows-a ili takvi programi. Nešto Linux-a može preko WSL https://docs.microsoft.com/en-us/windows/wsl/install.
Što se aplikacija/programa/igara iz starijih Windows-a tiče, praktično sve što radi na W10 ili W7 radi i na W11 a tu je i Compatibility Mode koji ide sve do W95.
Tek ako ništa od toga ne radi, onda mora VM.
 
Imam problem sa bt, normalno saljem dokumenta sa laptopa na tel, a sa tel na laptop ne, gde gresim?
 
Ako si igrao sinoć i danas CS:GO deathmatch na Valve serverima, nisi jedini kome je bilo katastrofa. Nije do W11 već do Valve servera. Ptrobaj bilo koji community server ili casual pa ćeš vidjeti.

Delovalo mi je neverovatno i nemoguce ali je ipak bilo do servera, sad radi normalno. Medjutim, sad se javio novi problem :D Zvuk nikako ne mogu podesiti kao sto je bio, u igri se samo utisalo a u windowsu sve pokazuje da je kao normalno, medjutim definitivno ingame zvuk je mnogo tisi i moram pojacati znacajno na slusalicama da bi radilo kao pre, a resenja na internetu nigde za sad nema niti iko ima taj problem.. Ne znam ni sam sto se cackam sa ovim a znam da ce tek za par meseci ispeglati sve, ako i tad..
 
Ove nedelje sam free (nadam se cele), pa sam odlučio da se ipak poigram sa Windows 11 jer imam vremena za zezanje oko kompa. :)
Upravo se skida apdejt, pa da vidimo kako će raditi. :)
 
Delovalo mi je neverovatno i nemoguce ali je ipak bilo do servera, sad radi normalno. Medjutim, sad se javio novi problem :D Zvuk nikako ne mogu podesiti kao sto je bio, u igri se samo utisalo a u windowsu sve pokazuje da je kao normalno, medjutim definitivno ingame zvuk je mnogo tisi i moram pojacati znacajno na slusalicama da bi radilo kao pre, a resenja na internetu nigde za sad nema niti iko ima taj problem.. Ne znam ni sam sto se cackam sa ovim a znam da ce tek za par meseci ispeglati sve, ako i tad..
Jesi li probao desni/levi klik na zvucnik ikonicu pa volume mixer? Ako nisi prvo pokreni igricu pa alt tab i u volume mixer nadji igru pa pojacaj, desavalo mi se i u win 10.
 
Nazad
Vrh Dno