Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Meni se na prethodnim telefonima (huawei) to nije dešavalo, zato sam neprijatno iznenađen. Što se tiče ostalih stvari, telefonu ne nalazim mane, ali ako ovo ne uspijem riješiti, moraću naći neki drugi telefon tj brend prije svega.
 
Digoše cenu A52s. Ponuda Samsung telefona je katastrofa, dal će se stabilizovati tržište do nove godine? Sad plaćati u regularnoj prodavnici po ovim cenama je stvarno bacanje para.
Kako misliš digoše cenu? Zar nije ista od kada se pojavio? Koju optimalnu cenu priželjkuješ da bi bila dobra kupovina? Gledam i na oglasima je ista cena kao i u prodavnici...
 
Molim za pomoć. Već sam pisao, čini mi se da nije bilo odgovora. Imam dvije kartice na telefonu, druga je službeni broj. Često se desi da kad me drugi pozivaju da dobiju signal da sam nedostupan tj isključio telefon, iako nisam i iako u tom trenutku nisam imao poziv na kartici broj 1. Takođe, vrlo često ne mogu da pošaljem sms s te kartice, kao da nisam "povezan". Ranije mi je bilo uključeno automatsko preusmjeravanje s kartice 2 na 1 ali sam primijetio da na taj način raste mjesečni račun, te sam to preusmjeravanje isključio. Sva ostala podešavanja su default. Koliko vidim s operaterom, s karticom je sve u redu. Mogu li šta da uradim da se ovo ne dešava?
Покушај да у подешавањима активираш опцију позив на чекању или тако се нешто зове ако има. Нисам имао такав проблем али сличан јесам на П30 имам једну картицу али кад рецимо разговарам и неко ме у том тренутку позове недоступан сам а ја не видим никакво обавештење. То сам решио тако што сам активирао нотификације током позива или позив на чекању. Заборавио сам која је већ опција и где се налази па покушај са тим. Изгуглај и нађи где је за Самсунг.
 
Ta opcija za sim 2 nije bila aktivna, tako da sam sad to podesio pa ćemo da vidimo. U okviru tih podešavanja postoji i opcija preusmjeravanje i zabrana poziva ali ako želim da ih aktiviram, izađe napomena da u tom slučaju mobilni podaci se moraju prenijetu putem te sim 2 kartice?!
Najviše me čudi to što, kako rekoh, određeni pozivi su bili preusmjeravani na sim 1 a istovremeno su mi naplaćivani. Ne znam da li je to normalna praksa.
 
Telefon nije aktivan dual sim i rešenje je preusmeravanje poziva, il kupovina aktivnog dual sim (retkost). Rešenje jeste preusmeravanje poziva, a meni se ne naplaćuju jer imam neograničene pozivive, moguće da si na dopunu ili nemaš neograničene pozive pa ti se naravno naplaćuje poziv.
 
Kako misliš digoše cenu? Zar nije ista od kada se pojavio? Koju optimalnu cenu priželjkuješ da bi bila dobra kupovina? Gledam i na oglasima je ista cena kao i u prodavnici...
Oko 40000 za 128 verziju, jer toliko je bio A52 i još bi padao da nisu smislili foru da prestanu da proizvode 4G čipove.
Sada je A52s oko 46000 sa 128, a A52 sa 256 jače od 55000.
Mnogo bre za taj telefon!
Imaju još po koji komad A72 i drže ga na 55000, a da je sve bilo normalno sa čipovima sada bi bio oko 45000!
 
^ E, tako sam se ja spremio da kupim A52, kad ono...
Na slicne cijene sam, kao sto si naveo, i ja nailazio (A52 dok je padao bila je prihvatljiva cijena za mene, a onda pojava A52s i nestanak A52 puno vec).
 
Cena mu na oglasima ide od 330 do 370 evra, Ista cena je bila i za A52, a a52 5g je bio značajno skuplji. A ovo je telefon koji je dosta brži od A52 5g, tako da nemam pojma o čemu pričate.
Pričam o 128 GB verziji.
Inače, u Nemačkoj je preporučena cena za 128 GB model 450 evra, a za 256 GB je 500 evra. E to je skupo, a ovo kod nas je još i dobra cena.
 
U Banjaluci je mogao A52 da se kupi za oko 315e. Medjutim dolaskom A52s cijena je otisla na oko 350e pa i vise. Sa racunom.
 
Pa nije to neka prevelika razlika u cijeni s obzirom da se radi(makar na papiru) 50% brzem cipsetu.U Cg je ovaj telefon svuda 380e,osim u Telenoru gdje je oko 450e.Inace je odlican ali mislim da je 400+ stvarno previse za midrange telefon.
 
Na mnogim stranim recenzijama se priča o tome da je A52s preskup i skuplji od konkurencije, ali to su tržišta gde je ta cena od 450 evra. U Srbiji je cena niža, a svi konkurentski modeli su skuplji, tako da je ovde situacija obrnuta.
 
Budimo realni, ipak je on dosta lošiji od S20FE sa Snapdragon procesorom, pa kad dam toliki novac za njega, dodaću i za S20FE.
Realno, cena bi trebalo da je u regularnoj radnji 40000 za 128, a 45000 za 256. Dok spadne na tu cenu kod nas eto i nove serije A73 i A53 ili kako će ga već krstiti.
 
Ja razumem da bi ti voleo da A52s košta 20000 dinara, ni meni se ne sviđa što sam dao duplo više za telefon, ali od toga nema ništa. Njemu su konkurencija Oneplus Nord2, Motorola Edge 20 i Xiaomi Mi 11 lite 5g i svi ti telefoni su u Srbiji ili skuplji, ili koštaju isto kao i A52s.
Inače je regularna cena S20FE 63000 dinara pa čak do 80000, ne možeš za jedan telefon gledati cene na oglasima, a za drugi u regularnim prodavnicama.
 
Ja razumem da bi ti voleo da A52s košta 20000 dinara, ni meni se ne sviđa što sam dao duplo više za telefon, ali od toga nema ništa. Njemu su konkurencija Oneplus Nord2, Motorola Edge 20 i Xiaomi Mi 11 lite 5g i svi ti telefoni su u Srbiji ili skuplji, ili koštaju isto kao i A52s.
Inače je regularna cena S20FE 63000 dinara pa čak do 80000, ne možeš za jedan telefon gledati cene na oglasima, a za drugi u regularnim prodavnicama.
Izvini, ko je napisao da želi da košta 20000?
A opet i da se ne lažemo, pa svi bi voleli da toliko košta, realno toliko i vredi, ali cenu su takve kakve jesu i ako pažljivo pročitaš šta piše, vidiš da je napisano da po meni cena treba da bude 40000.
Ako dam 55000 za A52s sa 256, dodaću još 8000 i kupiti S20FE, to se iz posta jasno može zaključiti.
 
Budimo realni, ipak je on dosta lošiji od S20FE sa Snapdragon procesorom, pa kad dam toliki novac za njega, dodaću i za S20FE.
Realno, cena bi trebalo da je u regularnoj radnji 40000 za 128, a 45000 za 256. Dok spadne na tu cenu kod nas eto i nove serije A73 i A53 ili kako će ga već krstiti.
Ja kad bih tako čekao pad cene, pa usput da čekam i novi model, pa pad cene tog novog modela, nikada ne bih kupio telefon. Eto i ovo pa od leta se nešto kanim. Čekam do decembra ako uleti neki novogodišnji popust i uzimam.
 
ja sam hteo da dam 350 evra za 256gb verziju medjutim kad sam video sta se radi sa cenama uzeo sam realme 7 pro za 200 evra, a telefon slicnih karakteristika, cak i njega sam cekao 2 nedelje, opsta je nestasica telefona zadnjih nekoliko meseci
 
Telefon nije aktivan dual sim i rešenje je preusmeravanje poziva, il kupovina aktivnog dual sim (retkost). Rešenje jeste preusmeravanje poziva, a meni se ne naplaćuju jer imam neograničene pozivive, moguće da si na dopunu ili nemaš neograničene pozive pa ti se naravno naplaćuje poziv.

Hvala na odgovoru. Prošli telefon je bio nova 5t i kako vidim po specifikacijama, oba telefona su dual sim stand-by. Možda nisam fino objasnio: moj telefon preusmjerava pozive sa sim 2 na sim 1 iako u tom trenutku nijedna kartica nije zauzeta a on se ponaša kao da jeste tj kao da je sim 2 nedostupan/isključen ( a na displeju oba signala za mrežu normalno funkcionišu). A kad u toj situaciji dođe do preusmjeravanja poziva sa sim2 na sim 1, onda se taj poziv naplati sim 2 kartici, ali hajde, možda je to za naplaćivanje poziva normalno, ali ovaj gore dio čini mi se da nije.
 
Svasta, pa iskljuci preusmeravanje pa nece ni da preusmerava ni da naplati.
 
Uradio sam i to, naravno, ali kad je tako podešen odnosno kad je preusmjeravanje isključeno, desi se da primim sms s obavještenjem o propuštenom pozivu iako u periodu koji je prethodio toj poruci telefon zasigurno nije bio niti isključen niti zauzet a SIM 2 se ponaša kao da jeste to slučaj . Možda ne objašnjavam dobro. :) (s karticom i brojem je sve u redu, to sam već provjerio)
 
Pa ako si razgovarao na SIM1 onda si naravno bio nedostupan na SIM2. Ako nisi onda ti ne valja signal/mreza. Ako su ti uopste obe ukljucene
 
Poslednja izmena:
Može li mala pomoć. Uzeo sam Samsung A52s 5G i hteo bi da instaliram Goole cam na njemu. Nalazio sam na netu raznorazne apk. fajlove za koje kažu da radi na ovom telefonu (verzija 8.1), medjutim svaki nakon instalacije kada startujemm aplikaciju, nakon tri sekunde zamrzne sliku kamere. Da li su to nekompatibilne verzije pa se to zbog toga dešava ili ješto ne umem da podesim? Ako nisu prave verzije, može li pomoć da mi preporučite pravu? Hvala unapred.
 
Možda ne skidaš dobru apk. Mora imati samsung u nazivu apk.
IMG_20211015_162819.jpg
 
Ova dva fajla treba da instaliram ili samo jedan?
Upravo probao i ovo. Ne radi sa nijednim. 2 sekunde radi i ukoči se slika
 

Prilozi

  • 245456974_710047283723363_3151575656531117445_n.jpg
    245456974_710047283723363_3151575656531117445_n.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Pozdrav,uzeo sam a52s pre tri dana i zanima me da li jos neko ima problem sa gornjim zvucnikom?Ima distorzije na niskim frekvencijama kad se slusa muzika i kad se prica na speakeru.
 
Ima li za nas, izbeglice iz Xiaomia, načina da se ovaj A52 natjera da printscreen radi na swipe 3 prsta?
 
Pozdrav svima. Ja sam nov ovde ali eto želim da podelim iskustvo. Koristim a52s već dve nedelje i bas sam zadovoljan. Lepo radi i brzo. Sve što treba uradi kako je očekivano. Ovo je midle telefon pa je za svoj rang i cenu super. Koristio sam do sada blackberry keyone black edition i bio veoma zadovoljan. Problem je bila podrška koja je nestala pa sam bio zaglavljen na 8.1 Android. Zato sam i uzeo nov telefon. Birao kao i svi između njega i F3 i to što je otporan na sve zivo i što ima podršku naredne 3 god je odnelo prevagu. Telefon kao telefon. :)
Radi što mu se kaže. Ima po meni previše Samsung aplikacija ali verujem da će neka nekome da koristi. Interfejs je bas lep ali su mi ikone malo dečije (što se da promeniti).
Ko razmišlja da li da uzeme, moja preporuka.
 
Moze se vecina samsung aplikacija izbrisati.Slazem se da bas fino radi,odlican midrange telefon.Jedino sto mu je vibracija losa,po meni najveca falinka jer je koristim stalno.
 
Pozdrav,uzeo sam a52s pre tri dana i zanima me da li jos neko ima problem sa gornjim zvucnikom?Ima distorzije na niskim frekvencijama kad se slusa muzika i kad se prica na speakeru.
I meni se cini da se pojavilo od skoro na gornjem zvucniku ,ne bi znao razlog zbog čega?
 
Nazad
Vrh Dno