Šta je novo?
Eurobanka je sasvim sigurno najnepostenija od svih na trzistu, od pokusaja da ignorisu vracanje nezakonite kamate na kredite u CHF, pa sve do stotina primera ucestvovanja u prodaji nepokretnosti stecenim nezakonitim izvrsenjima. U 90% slucajeva ucestvuje Eurobanka.
 
oni su tipična grčka zelenaška banka, relikt nekadašnjeg svetog trojstva zelenašenja u Srbiji (Alpha bank, Pireaus bank i Eurobank)
 
"Najbolja" banka trenutno za potrebe primanje plate (dinarske)?
Da ima javljanje sms-om o promenama i mozda da ima mogucnost podizanja na svim bankomatima (a i ne mora).
Ne znam sada kakva je Mobi banka progresiv+ paket? Ili ima i nesto bolje za te novce?
 
@Alekzzz Ja sam na osnovnom primao platu bez ovlašćenja za prenos zarade i to funkcioniše besprekorno, a čak njihov obrazac ne predviđa overu od strane poslodavca, već samo tvoj potpis (pošto ćeš prelaziti na Progresiv+, onda bi bilo neophodno da im ga dostaviš). Verovatno je to sad i lakše otkad su uveli dodatni šalter za Mobi banku u Telenor radnjama da ako ti je problem da skeniraš, tamo priložiš taj papir. Od 1. počinju da naplaćuju 400 dinara mesečno+50 dinara devizni ako ima prometa ili pokrića, ali nema alternative za beskonačno podizanje sa drugih bankomata. Kod ostalih banaka, Raiffeisen iRačun bez troškova+sms servis doplatno 100 dinara i AIK Start paket od 250 dinara (uključuje MC Standard kreditnu), nemaju provizije na naloge za prenos.
 
Znaci da je Mobi i taj progresiv + najbolja opcija jer pokriva dosta toga
 
Pa da, ako je poslovanje samo u RSD to je 400din mesečno za skoro sve usluge koje banka pruža free of charge
 
Erste odrzavanje 12 meseci racuna besplatno za online prijavu nije besplatno ako ne prebacite zaradu kod njih sa nekom sifrom 240
Ovo sam saznao neposredno pre potpisivanja ugovora sa njima, klasicni obmanjivaci, naravno nista nisam potpisao, medjutim ono sto se desilo je da su mi otvorili dinarski i devizni racun bez potpisivanja ugovora a onda trazili da ga zatvorim iako ga nikad zvanicno nisam otvorio, naravno da sam odbio da zatvaram nesto sto nisam nikad ni otvorio
sifra 240 je standandra sifra za sve zaposlene na neodredjeno . tj da kazemo "regularne ili pravo zaposlene".... Ako po nekim drugim osnova primas zaradu a ne kao standarno zaposleni na neodredjeno u nekoj firmi onda imas druge sifre... Koliko znam za kredite i sl samo se i gledaju plate sa sifrom 240..ovo vec nisam 100% siguran

Isto i erste davala prosle godine 5000 din i 6 meseci free ko prenese platu ali samo sa sifrom 240..ja to dobih a drugar sa drugom sifrom privremeno-povremeni poslovi nije dobio 5000 din onda ali jeste free 6 meseci racun
 
@Alekzzz Ja sam na osnovnom primao platu bez ovlašćenja za prenos zarade i to funkcioniše besprekorno, a čak njihov obrazac ne predviđa overu od strane poslodavca, već samo tvoj potpis (pošto ćeš prelaziti na Progresiv+, onda bi bilo neophodno da im ga dostaviš). Verovatno je to sad i lakše otkad su uveli dodatni šalter za Mobi banku u Telenor radnjama da ako ti je problem da skeniraš, tamo priložiš taj papir. Od 1. počinju da naplaćuju 400 dinara mesečno+50 dinara devizni ako ima prometa ili pokrića, ali nema alternative za beskonačno podizanje sa drugih bankomata. Kod ostalih banaka, Raiffeisen iRačun bez troškova+sms servis doplatno 100 dinara i AIK Start paket od 250 dinara (uključuje MC Standard kreditnu), nemaju provizije na naloge za prenos.
ja ne bih otpisao ni EFG banku.. Da mozda su nekorekti zaista prema drugima ali kome znaci besplatni pregledi privatno opsta praksa, oftamolog i jos ponesto to zaista vredi. Posebno ko ima i malu decu


Jer za 340 din mogucnost da se ode besplatno kod opste prakse znaci. Umesto u dom zdravlja ili da se privatno plati 2-3 hiljade samo jedan pregled... Sto ovo ne iskoristiti kome znaci? Inace kako vidim vise nemaju godisnji sistematski besplatni pregled? Ja sam bas zbog toga mislio da predjem kod njih barem na kratko :D ali kako vidim to sad vise nemaju..verovatno su ljudi otvarali racun isli na to besplatno sistematsko pa zatvarali racun .. moze se nekad zeznuti i banka- i to legalno. A njih zeznuti je veliki plus bas jer su lopovi generalno :)
 
sifra 240 je standandra sifra za sve zaposlene na neodredjeno .
sifra 240 je za bezgotovinsku transakciju zarada; lična zarada preduzetnika; razlika zarade lica postavljenih na javnu funkciju za vreme obavljanja te funkcije; ugovorena naknada za privremene i povremene poslove, kao i oporeziva primanja zaposlenih po osnovu: naknade troškova prevoza u javnom saobraćaju, dnevnice i naknade troškova prevoza i smeštaja za službeno putovanje u zemlji ili inostranstvu, dnevne naknade pripadnika Vojske Srbije, solidarne pomoći za slučaj bolesti, rehabilitacije ili invalidnosti zaposlenog ili člana njegove porodice, novogodišnjih i božićnih poklona deci zaposlenog i jubilarne nagrade zaposlenog.
Ako nekom treba sifarnik ima ovde ili NBS.rs.https://porezionline.rs/obrasci.php?pID=30223
 
240 je isplata plate u radnom odnosu, nebitno da li je na određeno ili neodređeno vreme, dok 242 je bolovanje i 241 koriste preduzetnici kao isplatu neoporezivog dela lične zarade, direktna davanja paušalaca, itd.
Što se PP poslova tiče, trebalo bi i oni da idu na 240, ali nije isključivo da mu je isplaćeno pod 242.
 
240 je isplata plate u radnom odnosu, nebitno da li je na određeno ili neodređeno vreme, dok 242 je bolovanje i 241 koriste preduzetnici kao isplatu neoporezivog dela lične zarade, direktna davanja paušalaca, itd.
Što se PP poslova tiče, trebalo bi i oni da idu na 240, ali nije isključivo da mu je isplaćeno pod 242.
pp poslovi nisu 240..ili barem nisu svi. jer moj drugar nije imao tu sifru onda
 
  • Like
Reagovanja: uji
Inace kako vidim vise nemaju godisnji sistematski besplatni pregled? Ja sam bas zbog toga mislio da predjem kod njih barem na kratko :D ali kako vidim to sad vise nemaju..verovatno su ljudi otvarali racun isli na to besplatno sistematsko pa zatvarali racun ..
Imaju ali na paketu Exclusive koji košta 550 rsd mesečno. Tu je recimo za decu još bolji paket usluga.
Takođe dobijaš i Visa Gold, Mastercard gold kreditnu sa putnim osiguranjem...
Ja sam tim paketom zadovoljan.
 
Imaju ali na paketu Exclusive koji košta 550 rsd mesečno. Tu je recimo za decu još bolji paket usluga.
Takođe dobijaš i Visa Gold, Mastercard gold kreditnu sa putnim osiguranjem...
Ja sam tim paketom zadovoljan.

Meni je cerkica preko majke pokrivana pa mi ne znaci za dete. A to za Exlusive jer ima neko ogranicenje da si par meseci kod njih pa tek onda sistematski i sl ? ili nema? tj mozes vrlo brzo nakon otvaranja racuna ? :)
 
Mora da ti legne prva plata pa tek onda kreću u izradu MediFree kartice.
Ja ću sistematski odraditi krajem godine pošto sam neposredno pred otvaranje računa radio o trošku firme radi dobijanja nekih dozvola.
Po meni takođe dobra stvar su i 2 stomatološka pregleda godišnje sa uklanjanjem kamenca.
 
Je li neko imao iskustva sa unovčavanjem čeka inostrane banke kod nas? Konkretno, imam ček američke banke na moje ime, ono što znam je da se u Raiffeisen-u čeka 40 dana i provizija je 800 RSD, u Intezi provizija je 1,2% ili minimalna 300 RSD i čeka se od 2 do 6 nedelja. Trebao bih do kraja nedelje da ga predam na naplatu pošto je validan do 13.11.2021.
 
@Zoza Radio sam ranije inkaso Google AdSense čekova u Intezi i Komercijalnoj (jedine su tada htele da ih uzimaju) i procedura je identična: daš ček na šalteru i sredstva se rezervišu 40 dana. 41. dan dolaziš ponovo na šalter i tražiš od šalterskog radnika da zove centralu da se skine rezervacija i tek onda po raspoloživosti sredstava ćeš moći da ih podigneš.
 
Najgori deo je to što službenici obično ne znaju kako se sa čekovima radi pa se okupe svi da većaju. Kad prvi put unovčiš ček mislim da popunjavaš neku izjavu zašto si dobio taj novac, bar je tako bilo preko 6-7 godina.

Kad sam ja unovčavao čekove nije bilo potrebe da zovem bilo koga da se skine rezervacija.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Moguće je da su kasnije to prestali da rade sa zatraživanjem skidanja rezervacije, više ni ne pamtim, jer je AdSense posle uveo wire transfer i ta agonija je za mene rešena.
 
Komercijalna ne radi čekove iz USA, rekoše mi kad sam zvao kol centar. Verovatno ću do Inteze, samo mi je muka od same pomisli na gužvu tamo. Eventualno ću svratiti u još neku banku koja mi bude usput, ako ne bude gužve.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Off-topic je, ali evo malo detalja o Eurobanci, i to je samo ponesto pobrojano bez nekog reda. Mislim, svako ima slobodu da radi sta hoce, ali nemojte da se cudite zasto se drzava i drustvo nalazi ovde gde se nalazi ako za svoju "ustedu" od par stotina dinara mesecno birate da saradjujete sa ovakvom bankom.
 
sve stoji, bukvalno, da u ovoj zemlji ima vladavine zakona ovakve banke bi se same ugasile ili bi ih neko drugi primorao da se ugase
 
Off-topic je, ali evo malo detalja o Eurobanci, i to je samo ponesto pobrojano bez nekog reda. Mislim, svako ima slobodu da radi sta hoce, ali nemojte da se cudite zasto se drzava i drustvo nalazi ovde gde se nalazi ako za svoju "ustedu" od par stotina dinara mesecno birate da saradjujete sa ovakvom bankom.
pa ja sam recimo predlozio da se zezne EFG :) ko ima vremena otvori racun prebaci platu, ode na sistemastki pa ugasi racun.. DA banci 1000 din a dobije komplet sistematski :D malo izgubi vremena ali i EFG gubi vreme na njega :) Nije nelegalno nesto :) Jer to banka dozvoljava :)


Generlano se slazem sa tobom, i ok da se EFG izbegne. Iako pitanje i za druge banke. SVe banke su iste ako imaju priliku.... Ali evo @FM Balkan i njegov primer..On dakle placa oko 50e godisnje racun u EFG. Plus drzi pare na racunu banke i ajd to isto banci vredi. Ali za uzvrat koristi sve usluge koje mu treba regularne bankarske plus ima jedan godisnji sistematski, plus vodi decu o trosku EFG a i za sebe ima besplatno opstu praksu oftamologa.... AKko to koristi on banku kosta vise od tih 50e (i to da racunamo mininmalne neke cene koje su nerealne tipa 500-1000 din po jednoj poseti privatnom doktoru, i eto sistematski da kosta 4000din iako je to daleko vise).. Banka na njemu takvom nema profit. Tj cak i da ima ima i on ogromnu ustedu.

Mozes li reci da je i njemu bolje da ne koristi EFG? u ovom slucaju to nije tako. Posebno jer ne mozes reci da je tipa npr ERSTE banka postane koja nikada nikog ne bi prevalia i da moze , dok to radi samo tipa EFG (Erste uzeh za primer bezveze)...
 
Iskreno nisam znao za te podatke o EFG ali opet svaka banka nešto muti, neka manje, neka više.
I svakako trenutna ponuda odgovara najviše mojim potrebama.
 
Imaju ali na paketu Exclusive koji košta 550 rsd mesečno. Tu je recimo za decu još bolji paket usluga.
Takođe dobijaš i Visa Gold, Mastercard gold kreditnu sa putnim osiguranjem...
Ja sam tim paketom zadovoljan.
ovaj paket im nije u ponudi na sajtu inace? :) mozda su ukinuli ili je samo za "vip" klijente :D
 
Jeste, pogledaj pod personalno bankarstvo.
 
ne znam bas dal je za ovu temu ali verujem da neko zna, a nije bas ni da nema veze za ovim - gasis uskoro SbeBank paket koji imam i ostajem samo sa Moby bankom osnovni racun sa samo dina karticom. To je sve meni i dovoljno ali nije sto ponekad (retko ali ipak tipa jednom mesecno mozda) kupim nesto na aliju..
ima li negde besplatna kartica kojom bih mogao da placam to max 10-15 puta godisnje nesto online van zemlje? Sad je to jako tesko naci , a ranije su skoro sve banke imale?
 
Erste devizni račun, plaća se samo izrada Master kartice svake 3 godine 400din, sam račun je free
 
  • Like
Reagovanja: uji
Erste ima besplatni devizni, možda se plaća jednokratno izdavanje kartice.
Edit: preteče me kolega.
 
samo sto ce se promeniti 6 tarifnika tokom te "svake 3 godine" :rolleyes: ali treba ih kaznjavati preletanjem na jeftinije ponude, kao i mobilne operatere,
da makar malo usporimo to galopiranje cena.
 
Eh, pa promenu mobilnog operatera obaviš daljinski preko mejla i telefona a za promenu banke ti treba bar 2 radna dana ako ne i više.
 
Nazad
Vrh Dno