Šta je novo?

Mehanicke Tastature

nemam bw, imam huntsman minija dva komada, ako si mene pitao.
belog bih zadrzao a crnog bih prodao. oba su linearna...
 
A kada sam onomad rekao da je RD smece, rascerupali me na forumu kao gladno siroce kokosku.
Identican problem koji se javio nakon 2-3 meseca.

Smece moj Djuche, smece neopevano.. Nikad vise Redragon.

Nego, od vas sto pratite stanje sa mehanickim tastaturama, koje valjaju u budzet varijanti? Gateron (ili kvalitetniji) Brown ili Red, tenkeyless ili full-sized..
 
ja mogu da preporucim keychron. jako sam zadovoljan. gateron brown, ali imaju koje god oces. ja se razmisljam da metnem yellow
 
Deluju ok i cena im je korektna, ali je shipping skupi DHL + bi me odrali na carini, izaslo bi me ko dve tastature.. Ima li sta kod nas da se uzme a da valja..?
 
Deluju ok i cena im je korektna, ali je shipping skupi DHL + bi me odrali na carini, izaslo bi me ko dve tastature.. Ima li sta kod nas da se uzme a da valja..?
mozes da nadjes na kp-u ako imas srece,ja nasao keychron k6 za istu cenu kao sto kosta na sajtu bez shipping-a
 
Deluju ok i cena im je korektna, ali je shipping skupi DHL + bi me odrali na carini, izaslo bi me ko dve tastature.. Ima li sta kod nas da se uzme a da valja..?
sad sam pogledao kp,imas k8 TKL za 7000 din sto je skroz okej cena,plus lik nudi dodatne keycaps pa mozda bi ti to odgovaralo
 
https://www.keyboardco.com/

Ja sam odavde narucio Keychron K2 Hot Swappable. Ne placa se PDV tako da naknada za dostavu (regularna posta, ne placa se spedicija) izadje kao tastatura sa PDV-om. Mene je K2 izasao oko 15K dinara, ukljucujuci carinu.
 
Pozdrav, gde mogu da narucim one gumene prstenove da malo prigusim zvuk prekidaca? Samo da nije AE.. Hvala.
 
samo kucaj na kp o-ring.
 
Pozdrav, gde mogu da narucim one gumene prstenove da malo prigusim zvuk prekidaca? Samo da nije AE.. Hvala.

ja sam nabavio u prodavnici gumenih stvari. nabacio na Xtrfu k4. kod mene u Nisu ima Vulkan prodavnice,ali ne znam da li ih ima svuda. sad ti gledaj i vidi tamo gde ima gume za bicikle,gradjevinska kolica i slicno...
 
Uzeo k100 OPX pre nedelju dana, za sada prvi utisci jako dobri. Presao sa Ajazz ak33. Jedino dok se malo naviknem na raspored tastera, kad god mi tastatura u perifernom vidu, beze prsti na krajnji deo tastature gde su makro tasteri a meni podsvesno tu treba da bude shift xd. Ja sam licno pre kupovine gledao veliki broj recenzija, ali chyrosran22 je pogodio maltene sve sto je rekao u vezi tastature u njegovom.

Od mana jedino mogu da navedem par sitnica :
  • ne mogu da se koriste predefinisani (defaultni) modovi osvetljenja dok je upaljen Icue
  • kapice imaju manju povrsinu na vrhu nego ono na sta sam navikao (mada kontam da cu se kroz neko vreme navici na raspored, dugo sam koristio TKL sa vecom povrsinom keycapova)
  • kabl je katastrofa krut i debeo zbog passthrough-a

Videcu da li cu mozda da uzimam pudding keycapove, neko vreme cu da guram ove stock pa cu videti kako mi se svidjaju :D

P.S. Za sada nisam imao problema da slucajno pritiskam tastere dok mi prste stoje na njima, bez obzira na preterano niski actuation point, mozda mi se desilo jednom za evo nedelju-dve, a pikali se i kanter i dota :D
Kako se pokazala sada posle mesec dana? Jel nije mnogo bucna? Jel nema slucajnog pritiskanja kada samo spustis ruku na nju?

Ja je merkam vec neko vreme, najvise zbog dodatnih makro key-jeva, ali ne mogu da prelomim da li da uzmem red ili opx. Ili pak K95 sa MX silver.
 
Kako se pokazala sada posle mesec dana? Jel nije mnogo bucna? Jel nema slucajnog pritiskanja kada samo spustis ruku na nju?

Ja je merkam vec neko vreme, najvise zbog dodatnih makro key-jeva, ali ne mogu da prelomim da li da uzmem red ili opx. Ili pak K95 sa MX silver.
Ja sam iskreno jako zadovoljan i dalje, stvarno je uzivanje kucati na tastaturi (OPX prekidaci da naglasim). Mogu na ta zapazanja iz posta da dodam jos par stvari:

  • Do sada sam koristio wristrest sa glorious master race (onaj kao jastucic dugi) i meni je on mnogo bolji nego ovaj Corsairov koji dolazi uz tastaturu. Msm necu da gresim dusu, udoban je wristrest, jako fin i mekan materijal, jako lepo izgleda, ali mi je nekako skroz cudan ugao pod kojim bi taj wristrest trebao da drzi ruke. (na poslu sam, kasnije kad dodjem kuci cu uploadovati slike cisto da pokazem razliku)
  • skuplja se malo brze prasina i vidljivija je zbog same tastature, mada se trudim da prebrisem cesto da me ne nervira :D
  • pa ne znam sad sto se tice buke, meni ima nekako jako prijatan zvuk. Imas na recenzijama otprilike kako se cuje, ali ne bih rekao da je nesto preterano glasno, npr do sada mi niko nije rekao dok smo igrali nesto da se tastatura previse cuje (nije triggerovala sama mikrofon)
  • Sto se tice slucajnog pritiskanja, desava mi se jako retko. Jeste se desilo par puta, npr kad sam koristio kraci 3.5 kabl od slusalica i pomerim glavu malo brze, moze da se desi da sam kabl okine neki taster. Mislio sam da ce biti mnogo gori problem sudeci po internetu, tako da sta znam. Meni je malo teze za navikavanji raspored, s obzirom da sam presao sa Ajazz ak33 na fullsize sa makroima i onda mi se cesto desava da uhvatim G6 umesto Ctrl jer mi u perifernom vidu mozak kaze da poslednji taster dole levo mora bude Ctrl xD
  • Dosta sam bio okupiran na poslu pa nisam imao vremena da malo dublje zadjem u podesavanja tastature i kreiranje makroa, igranja sa osvetljenjem i tako to. Ono sto mogu da kazem da je osvetljenje stvarno fenomenalno uradjeno, defaultni modovi su jako dobri. Nekad mi je interesantno i da gledam u tastaturu dok kucam because flashing lights :D E sad, sto se tice onog ogromnog tocka gore levo, ja moram da priznam da je stvarno donekle besmisleno sto postoji. U teoriji jako funkcionalno, u praksi - koristim ga u modu koji podesava osvetljenje RGB-a i to jako jako jako retko. Jedino sto mi pada na pamet za sta bi bilo korisno jeste za horizontalno skrolovanje - ukoliko je to nekome potrebno.

Iskreno, ako mene pitas, pored OPX ja ne bih pipao Red/Speed/Silver. Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj ovde, a mogu i da slikam po potrebi.
 
Ja sam iskreno jako zadovoljan i dalje, stvarno je uzivanje kucati na tastaturi (OPX prekidaci da naglasim). Mogu na ta zapazanja iz posta da dodam jos par stvari:

  • Do sada sam koristio wristrest sa glorious master race (onaj kao jastucic dugi) i meni je on mnogo bolji nego ovaj Corsairov koji dolazi uz tastaturu. Msm necu da gresim dusu, udoban je wristrest, jako fin i mekan materijal, jako lepo izgleda, ali mi je nekako skroz cudan ugao pod kojim bi taj wristrest trebao da drzi ruke. (na poslu sam, kasnije kad dodjem kuci cu uploadovati slike cisto da pokazem razliku)
  • skuplja se malo brze prasina i vidljivija je zbog same tastature, mada se trudim da prebrisem cesto da me ne nervira :D
  • pa ne znam sad sto se tice buke, meni ima nekako jako prijatan zvuk. Imas na recenzijama otprilike kako se cuje, ali ne bih rekao da je nesto preterano glasno, npr do sada mi niko nije rekao dok smo igrali nesto da se tastatura previse cuje (nije triggerovala sama mikrofon)
  • Sto se tice slucajnog pritiskanja, desava mi se jako retko. Jeste se desilo par puta, npr kad sam koristio kraci 3.5 kabl od slusalica i pomerim glavu malo brze, moze da se desi da sam kabl okine neki taster. Mislio sam da ce biti mnogo gori problem sudeci po internetu, tako da sta znam. Meni je malo teze za navikavanji raspored, s obzirom da sam presao sa Ajazz ak33 na fullsize sa makroima i onda mi se cesto desava da uhvatim G6 umesto Ctrl jer mi u perifernom vidu mozak kaze da poslednji taster dole levo mora bude Ctrl xD
  • Dosta sam bio okupiran na poslu pa nisam imao vremena da malo dublje zadjem u podesavanja tastature i kreiranje makroa, igranja sa osvetljenjem i tako to. Ono sto mogu da kazem da je osvetljenje stvarno fenomenalno uradjeno, defaultni modovi su jako dobri. Nekad mi je interesantno i da gledam u tastaturu dok kucam because flashing lights :D E sad, sto se tice onog ogromnog tocka gore levo, ja moram da priznam da je stvarno donekle besmisleno sto postoji. U teoriji jako funkcionalno, u praksi - koristim ga u modu koji podesava osvetljenje RGB-a i to jako jako jako retko. Jedino sto mi pada na pamet za sta bi bilo korisno jeste za horizontalno skrolovanje - ukoliko je to nekome potrebno.

Iskreno, ako mene pitas, pored OPX ja ne bih pipao Red/Speed/Silver. Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj ovde, a mogu i da slikam po potrebi.
Hvala na detaljnom odgovoru :D
I ja više vučem ka OPX zato što su swapable za razliku od silver. Ali najviše me zbog toga i brine da ako neki switch prestane da radi onda ne mogu samo da ga zamenim jer je ceo sistem na ploči a ne na swtich-u.
Ja uopste nemam trenutno wristrest tako da je bilo koji dobrodošao. xD
Da li možda znaš da li i na nju mogu da idu o-rings čisto malo da utišaju zvuk.
A upravu si što se tiče točka. Ne znam da li ću ga uopšte koristiti.
 
o ringovi na mojoj xtrfy k4 zapravo prave da zvuk bude bolji nego inace. slabo to pomaze oko tisine,mozda nesto minimalno. na kraju krajeva,ja i ne zelim tisinu,crveni Kailh switchevi imaju prijatan zvuk na ovoj tastaturi,a u njoj takodje ima onaj fabricki sundjer koji pomaze oko zvuka. ja sam otvorio i dodao jos jedan tanki sundjer,zapravo PE FOAM se zove. i podmazivanje naravno. ova tastatura ima ABS keycaps i to oni vrlo kvalitetni. dobro zvuce,korektno. vrlo su glatki i nemaju teksturu,lepe se za prste takoreci. e sad,nabavio sam neke crne kapice na KP,za dve iljade dinara. crne PBT ANSI kapice sa nekom teksturom. izgleda da sam kupio ono najteze smece. kao prvo,zvuce losije,nikako. kao drugo,ta tekstura. kad stavim prst,osecam kao da su kapice prekrivene nekim peskom,nekom prasinom,brasnom. i prsti se ne lepe nikako,neprijatan osecaj. ma bre,uzas jedan. i sta sad? ABS bolji od PBT? ili sam samo kupio najgori PBT. trebao sam gledati neke dublje crne kapice,koje su takodje glatke. ima li neke duboke crne kapice i gde da nadjem? nema na KP,ima nesto jako malo,beda. postoje li crne ISO SA kapice,a da su glatke?
 
ti sve ides u kontra smeru. ta brasnjava tekstura se ceni kod tastatura kao i zvuk koji daju pbt kapice. i da, normalno da su bolje od abs. nego ti ne znas sta je dobro. sjajni tasteri na tastaturi, pa to je nesto najgore sto moze da te snadje. zasto bi hteo da ti se nesto lepi za prste?
 
ti sve ides u kontra smeru. ta brasnjava tekstura se ceni kod tastatura kao i zvuk koji daju pbt kapice. i da, normalno da su bolje od abs. nego ti ne znas sta je dobro. sjajni tasteri na tastaturi, pa to je nesto najgore sto moze da te snadje. zasto bi hteo da ti se nesto lepi za prste?

hahah,ne moze brate previse je ovo individualno,bolje da ne pricamo o ukusima. ove sa brasnom su mi odvratne,a losije i zvuce. kad bi mogao nekako da cujes,mozda bi se slozio. nego recite mi jel narucivao neko TAIHAO gumene kapice,kakve su? razmisljam da ih stavim na WASD.
 
Ja sam sinoć na mojoj k530 utišao stabilizatore na spacebar-u. Dosta prijatnije za uši posebno u večernjim satima.
 
nemam pojma,evo poslusajte zvuk moje. ima o rings i mazana je litijumskom mascu. ovi gornji su crni PBT koji mi se ne svide na dodir,sve ostalo je fabricki ABS.

 
pbt ima dublji thock, to je na ceni kod mehanickih tastatura:

 
Hvala na detaljnom odgovoru :D
I ja više vučem ka OPX zato što su swapable za razliku od silver. Ali najviše me zbog toga i brine da ako neki switch prestane da radi onda ne mogu samo da ga zamenim jer je ceo sistem na ploči a ne na swtich-u.
Ja uopste nemam trenutno wristrest tako da je bilo koji dobrodošao. xD
Da li možda znaš da li i na nju mogu da idu o-rings čisto malo da utišaju zvuk.
A upravu si što se tiče točka. Ne znam da li ću ga uopšte koristiti.
Pa sta znam, ja se iskreno ne opterecujem previse, garancija zato postoji xD

Ne vidim razlog sto ne bi mogli O-ringovi, oni idu na keycapove, ne na switch. Mada, da budem kompletno iskren, ja ne planiram da stavim kod sebe, svidja mi se zvuk kakav je ovako.
 
Jel koristio neko Ducky tastature do sad?
Ja porucio ovu

DUCKYCHANNEL ONE 2 RGB TKL MX Silent Red US English black
 
ja sam se dugo dvoumio izmedju ducky one 2 mini i razer huntsman mini, vise mi se svidjaju razer linear, ovi novi u mini :)
 
Stize sledece nedelje ako ne prodje onda keychrone,secam da sam prosle godine imao Logitech mx keys ,medjutim pod BT-om pc je nije registrovao za ulazak u bios uopste samo pod usb donglom,posto se moze birati konekcija,ne znam dal ove kechrone imaju taj dongle ili su ciste BT konekcije,a da svaki put kacim usb c kabl da bi ulazio u bios je deal brejker,jer svaki dan imam te akcije.
 
Stize sledece nedelje ako ne prodje onda keychrone,secam da sam prosle godine imao Logitech mx keys ,medjutim pod BT-om pc je nije registrovao za ulazak u bios uopste samo pod usb donglom,posto se moze birati konekcija,ne znam dal ove kechrone imaju taj dongle ili su ciste BT konekcije,a da svaki put kacim usb c kabl da bi ulazio u bios je deal brejker,jer svaki dan imam te akcije.
Cist BT na Keychron, tako da ulazak u BIOS mora preko kabla.
 
ja kad sam kupovao keychron insistirao sam da bude iskljucivo kabl. i misa sam prebacio na kabl. na amd-u wireless tastature i misevi jednostavno ne rade. to je sramota stvarno
 
Nazad
Vrh Dno