Šta je novo?

Prečistač vazduha

Vracam se sinoc oko 2 uvece, na NBG neka "magla" koja neprijatno mirise, ko zna sta ponovo pale. Uzeo bih preciscivac, al ortak mi bacio pricu da nije ni dobro toliko biti u tom "zdravom" vazduhu, postanes manje otporan na ovaj "normalan" kada izadjes napolje. Moje neko razmisljanje je da bih ga palio samo uvece, znaci provertirm sobu, upalim, neka radi u toku noci i onda ujutru ugasim. Ionako 90% vremena provodim van kuce.

Sudeci po komentarima u temi, Xioami 3C je sasvim dovoljan za sobu od 14m2?
 
Treba mi prečistač vazduha prvenstveno zbog duvanskog dima(smrada). Klima mi je non-stop uključena pa luftiram/otvaram prozore uglavnom samo ujutru.
Da li prečistač vazduha može da apsorbuje duvanski dim(smrad)? Soba gde radim 12m². Da li je za to što mi treba dovoljno dobar model Tesla AIR6?

Duvanski smrad uklanja filter sa aktivnim ugljem. Filteri za Tesline prečišćivače imaju aktivni ugalj. Za tu kvadraturu bi i Air3 bio dovoljan (po specifikaciji do 22m²), ali ako ti je bitno da brže provrti vazduh i hoćeš da platiš nekoliko hiljada više, onda može i Air6, pogotovo ako se mnogo puši u toj prostoriji.
Ima li negde da se vidi veličina tog filtera sa aktivnim ugljem? Živo me zanima koju količinu aktivnog uglja stave u takakv filter.

edit: Ovaj?
 
Porucio Xiaomi 3C u BC Group i odmah uzeo jos jedan HEPA filter, jer daju 30% popust ukoliko se uzme odmah sa uredjajem. Svakako cu morati da kupim za pola godine do godinu dana nov, a tad ce verovatno biti i skuplji kada krene veca potraznja. Sve zajedno me izaslo 14800din sto mi deluje sasvim korektno.
 
Kako da se konektujem na wi fi? Prebacio sam se sa 5 na 2,4GHz i nece
 
Hepa filter za Xiaomi prečistač se trenutno može kupiti za 3600din na Shoppster. Pa kome treba, lepa je prilika.
 
Kakva je razlika, i da li u opšte postoji razlika između ovog filtera sa šopstera oznake APA01469 i onog sa oznakom SCG4021GL?
 
Zna li neko da li XIAOMI Mi Air Purifier Pro EU uredjaj pored preciscivanja vazduha moze i da otkloni neprijatne mirise?
Hteo bih da kupim ovaj uredjaj za 56m2, odgovara mi i cena i sve ali nigde ne mogu da nadjem informaciju da li odklanja neprijatne mirise sto mi je takodje bitno kod ovi uredjaja?
 
Xiaomi dobro radi. Brzo svede čestice sa 450 na ispod 20. Sa mirisima je malo drugačije. Ne uklanja sve. Valjda su neki na nivou molekula pa prolaze kroz filter.
 
Hepa filter za Xiaomi prečistač se trenutno može kupiti za 3600din na Shoppster. Pa kome treba, lepa je prilika.
ali mora da se plati i postarina...a ko je u BGD moze da trazi od BSGROUP. cena 3.386,00
Istina to je cena ako se kupi uz preciscavac, ali ako skrenete paznju da i ma jeftinije plus sam im ja stari kupac dobio sam odmah tu cenu :)

isporuka besplatna za bgd. Pa je dakle povoljnije dosta od shoppstera meni npr. uzecu za rezervu da stoji
 
Stigao uz besplatnu isporuku, kao što su i napisali.
U BC group je 3630 din, ali samo uz kupljen uređaj.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210915-165808_Outlook.jpg
    Screenshot_20210915-165808_Outlook.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20210915-170027_Adobe Acrobat.jpg
    Screenshot_20210915-170027_Adobe Acrobat.jpg
    98.7 KB · Pregleda: 37
Evo koliko imam ovaj Xiaomi 3C, jedno 5, 6 dana, danas konacno uspeo da instaliram app(nisam mogao da se konektujem na wifi zbog naziva, a nisam mogao da ga promenim jer su ovi iz Oriona stavili neku svoju sifru pa sam morao da ih zovem) i pise mi da je health filtera 98% :unsure:

Preciscivac sam palio samo uvece, tokom dana nije radio, a nije ni uvece imao mnogo posla, max vrednost je bila 20 i to kad otvorim prozor, ostalo sve ispod 10.
 
Stigao uz besplatnu isporuku, kao što su i napisali.
U BC group je 3630 din, ali samo uz kupljen uređaj.

Pa nije. jel rekoh 3.386,00 gore? tj tu cenu mozete da dobijete verovanto kao i ja. Ako pitate mailom i posaljete sopster link :)
i moze i bez kupovine uredjaja. To ce verovatno da vazi samo dok sopster drzi ovu cenu :)


evo sve kopiram -cena bez pdv i sa pdv dole i model :) kupicu preko firme
XIAOMI SCG4021GL Mi Air Purifier HEPA Filter 6934177712685 1 kom. 2.821,67 564,33 20% 3.386,00
 
Pa nije. jel rekoh 3.386,00 gore? tj tu cenu mozete da dobijete verovanto kao i ja.
OK, tebi su dali za 246 din jeftinije. Nebitan iznos u principu...
Stvarno nemam razloga da im šaljem linkove, pitanja i molbe da mi prodaju nešto što po istoj ceni imam odmah na drugom mestu i bez uslovljavanja za vezanom prodajom.
Apsolutno mi je svejedno da li ću kupiti od jednih ili drugih ako je već ista cena. Odnosno, kupiću tamo gde mi je cimanje manje. Ovog puta je to bio shoppster, sledećeg puta će biti neko drugi...
 
ma jasno nego samo rekoh. istina mislio sam da sopster naplacuje dostavu. pa sam mislio da sam usteo 250 din plus dostavu :)
a mail je 5 minuta posla. moze nekome da znaci, ko isto bude hteo da kupi ovih dana

nista lose nisam mislio :)
 
da li ima smisla ostavljati da neprekidno radi Xiaomi pro H, nevezano za brojku na ekranu (najcesce je 10 ili nize) i cinjenicu da vetrim na sve strane? ako sam dobro shvatio ranije postove, ovo je valjda jedini Xiaomi model koji ima bolji filter u smislu da ima i akrivni ugalj, i stoga ima smisla da stalno radi jer filtrira u svakom slucaju nevezano za klasicno zagadjenje?
 
Svaki Xiaomi ima filter sa aktivnim ugljem. Pusti ga da radi i uzivaj.
 
Vracam se sinoc oko 2 uvece, na NBG neka "magla" koja neprijatno mirise, ko zna sta ponovo pale. Uzeo bih preciscivac, al ortak mi bacio pricu da nije ni dobro toliko biti u tom "zdravom" vazduhu, postanes manje otporan na ovaj "normalan" kada izadjes napolje. Moje neko razmisljanje je da bih ga palio samo uvece, znaci provertirm sobu, upalim, neka radi u toku noci i onda ujutru ugasim. Ionako 90% vremena provodim van kuce.

Sudeci po komentarima u temi, Xioami 3C je sasvim dovoljan za sobu od 14m2?
Moji koriste 3C u kombinovanoj prostoriji(dnevna+kuhinja+trpezarija) koja ima preko 30 kvadrata i cak i za tu prostoriju je sasvim dovoljan. Doduse, vazduh nikad nije bio nesto posebno zagadjen. I ako su pored prometne ulice, nije bilo preko 50 onih jedinica. Ipak je to Cukarica sa dosta zelenila. Sa druge strane, znam da ljudima na Slaviji pokazuje preko 100 tih jedinica vrlo cesto.
 
Treba voditi računa da se vrednost koju dobijate na displeju prečišćača samo vrednost PM2.5, ali to nije jedini zagađivač u vazduhu, niti je to jedino što prečišćač filtrira. Može biti indikacija da je vazduh zagađen i da ga treba uključiti, zapravo uvek treba uključiti kada ta vrednost skoči, ali nije uvek vazduh čist kada je vrednost PM2.5 niska.
 
Treba voditi računa da se vrednost koju dobijate na displeju prečišćača samo vrednost PM2.5, ali to nije jedini zagađivač u vazduhu, niti je to jedino što prečišćač filtrira. Može biti indikacija da je vazduh zagađen i da ga treba uključiti, zapravo uvek treba uključiti kada ta vrednost skoči, ali nije uvek vazduh čist kada je vrednost PM2.5 niska.
Samo da dodam gde može da se prati detaljnije stanje vazduha https://aqicn.org/map/belgrade/
 
Moji koriste 3C u kombinovanoj prostoriji(dnevna+kuhinja+trpezarija) koja ima preko 30 kvadrata i cak i za tu prostoriju je sasvim dovoljan. Doduse, vazduh nikad nije bio nesto posebno zagadjen. I ako su pored prometne ulice, nije bilo preko 50 onih jedinica. Ipak je to Cukarica sa dosta zelenila. Sa druge strane, znam da ljudima na Slaviji pokazuje preko 100 tih jedinica vrlo cesto.
Uzeo sam, stoji mi u sobi od 14m2, radi posao fino. Samo sto mi baguje app, ne pokazuje mi tacnu vrednost nego se zakuca na jednu i tako stoji.
 
Zdravo ljudi, kao i svi ostali sam u nedoumici koji uzeti od ovih precistaca, a da je cena zamenskih filtera prihvatiljiva.
Naveo bih par modela pa vi dajte predloge. Vidim da je ovde Xiaomi najzastupljeniji.


Dvoumim se izmedju Xiaomi 3C ili Gorenje Optiair203M, ali mogu i ovi drugi. Midea je zanimljiva...
Uzeo bih za spavacu sobu od 15m2 sa drvenom stolarijom gde su dvoje male dece, zena i ja.
Pretezno bih palio nocu.
Ujutru se cesto oseti ustajao vazduh. Stariji mali kaslje ponekad u toku noci i zapusen nos, standard.

Unapred hvala.
 
Neće ti pomoći za to prečišćač. Ako imaš načina, proveri vlažnost u sobi, meni zvuči kao da je previše suv vazduh pa da ti treba ovlaživač.
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Počeo da se čuje mali ventilator na XIaomi Air Purifer Pro koji se nalazi pozadi kod senzora čestica.
Zvuk je prilično iritantan (mogu da okačim i snimak). Problem je što je sam ventilator nedostupan, a da bi se skinuo ceo senzor bukvalno mora ceo uređaj da se rasklopi.

Da li je neko ima(o) ovaj problem?
Može li se rešiti u DIY varijani (bez skidanja senzora) ili mi ne gine nošenje u servis?
Da li je neko već popravljao prečišćivače ovde kod nas i kod koga?
Uređaj nije pod ganaracijom.


1632315524016.png
 
Taj mali vent sluzi da "tera" vazduh kroz senzor mada nesto sumnjam da ces naci samo vent da kupis. Doduse ceo senzor je takodje prilicno jeftin (nije neka svemirska tehnologija), vecina tih senzora u "kinezima" je firma Plantower. Jedino da malo pogledas koji model pa da po tome trazis na aliju. Na oko bih rekao da je ovaj.

Prostor je mali za toliko osoba i celu noć. Probaj da spavate sa otvorenim prozorom ili sobnim vratima.

Ako se razmislja o cistom vazduhu nocu se ne spava sa otvorenim prozorima. Zvuci kontraintuitivno ali zbog temperaturne inverzije vazduh je u sustini najzagadjeniji u ranim jutarnjim satima, 03-06h. Pogledajte statistiku, uocicete trend. Takodje ovi mali preciscivaci su u sustini najefikasniji kada su prozori zatvoreni, ako je protok vazuha spolja veci nego protok kroz uredjaj onda se gubi poenta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno