Šta je novo?

Razmena kriptovaluta (pročitati pravila u 1. postu)

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,247
Poena
985
Kako je odredbama člana 6. 36. Zakona o digitalnoj imovini jasno propisano da je OTC trgovina dozvoljena nema razloga da nemamo ovakvu temu, ali da poštujemo sva pravila foruma.

Navesti šta prodajete/kupujete/menjate, količinu ( ne obavezno) i procenat +/- po kome bi prodali/kupili/zamenili kao i na koji način bi to obavili ( lično u nekom mestu ili online)

Molim Vas da ne vodite široke diskusije u ovoj temi. Za sve postoji Opšta tema kao i privatne poruke.

I jos jedna stvar : Tema je za aktivne clanove foruma. Nemojte se registrovati samo da bi postavljali oglase, niti postavljali iste ako ne učestvujete aktivno u diskusijama na forumu.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Kupujem USDT i BUSD u Novom Sadu u okolini, sa provizijom od 5%

Mogu i manje i vece kolicine. :)
 
Poslednja izmena:
Dobro veče drugari,dugo pratim forum pa sam rešio da se registrujem...a moguće da će mi uskoro biti potrebna i vaša pomoć oko eventualne "razmene dobara"....
Svako dobro i nastavite da pišete svoja iskustva i mišljenja, svakako dobro dodju nama početnicima u kripto svetu...
 
Prodajem kripto (BTC, ETH, LTC, TRX, DOGE, USDT (Omni), USDT (ERC-20), USDT (TRC-20), BCH) u vrednosti oko 1.000 EUR. Dajem 3% provizije, online uplata din na racun. Proverenim clanovima sam spreman prvi da posaljem. Ako je neko zainteresovan neka me kontaktira na PM.
 
Za svrhu plaćanja nemojte da pišete "Kripto" i slično nego jednostavno "Uplata na račun"
 
Savet da budete oprezni kada sa nekim razmenjujete valute. Obavezno razmenite skeniranu ličnu kartu, adresu, ...
kao i fiksni telefon. Zovete jedan drugog na fiksni telefon da se uverite da živi na toj adresi, a na sajtu telekoma proverite taj broj i adresu. Mobilni broj, e-mail, fb, ins, kao što znate su lako promenljivi.
Tek posle takve provere idite na razmenu: najbolje F2F ili kako već procenite.
Možda ima i pametnijih saveta, ili iskustava, pa pišite zbog ostalih početnika, da ne nalete na prevaranta.
 
Али немају сви фиксни, а чак и ако имају, не мора тај број да буде јавно доступан у именику.
Свакако када неко да број рачуна, они у банци имају све потребне његове податке.
Ово није ништа другачије него кад се нешто наручи са интернета, на пример, графичке картице (које могу бити и вредније од крипта који се размењује), и изврши уплата унапред. Ово са разменом личне карте ја лично не бих препоручио јер је пун интернет примера где су људи мењали тако слике личне карте а онда после тај коме сте послали слике ЛК, њу показује тако даље другим људима због преваре, лажно се представљајући као ви.
 
Poslednja izmena:
Али немају сви фиксни, а чак и ако имају, не мора тај број да буде јавно доступан у именику.
Свакако када неко да број рачуна, они у банци имају све потребне његове податке.
Ово није ништа другачије него кад се нешто наручи са интернета, на пример, графичке картице (које могу бити и вредније од крипта који се размењује), и изврши уплата унапред. Ово са разменом личне карте ја лично не бих препоручио јер је пун интернет примера где су људи мењали тако слике личне карте а онда после тај коме сте послали слике ЛК, њу показује тако даље другим људима због преваре, лажно се представљајући као ви.
Za razmenu slike LK se slažem da je rizično, ali bar da pošalje jmbg, broj LK, ...
Ako nema fiksni u imeniku telekoma, onda bih ga ostavio u treći plan.
Svakako je najbolje F2F, ali kako biti što više siguran da znaš gde stanuje on i njegovi.
Jer ako pođe po zlu, da znam gde treba da šaljem uterivače dugova.
P.S. Znate li kako se uteruje dug ? Pa isto kao i kratak. :)
 
Чак и да се нађете на пример код њега у стану - тај стан лако може да буде и изнајмљен.
Најбоље када би се овде некако увео систем оцењивања. Не знам да ли је тако нешто могуће.
На пример у првом посту у теми да буде корисничко име члана и оцене, али да само администратор може ту да пише.
Рецимо ја купим или продам теби крипто све буде ок, јавим да је сарадња прошла добро а администратор упише ''оцену''.

Или само корисничко име и поред број успешних сарадња, на пример: @anticv - 7
 
Nema šta da pođe po zlu. Šta ako neko nema fiksni (kao recimo ja :) )?

Ličnu kartu dajem na uvid samo policiji, nema šta bilo ko drugi da mi je traži, niti ja tražim, niti me interesuje da li se zoveš Pera Perić ili Žika Petrović, samo me interesuje da li ti imaš pare :)

Lepo se nađete sa čovekom licem u lice, sednete u kafić, najbolje je pre same razmene kripta za keš da pošaljete kripto na binance, i tu prodate za usdt. Sam proces slanja usdt sa adrese na adresu (pričamo o binance, verovatno je slično sa drugim menjačnicama) traje par minuta, i košta 1 dolar. Ako radite neki veći iznos, a nemate poverenja u osobu preko puta stola, šaljite po 100 evra, a on vama 100 evra u kešu, pa koliko god puta je potrebno.
 
Poslednja izmena:
Ne znam što komplikujete nešto što je vrlo jednostavno? Čemu potreba za fiksnim telefonom, ja to nemam već 10 godina...

Nađete se sa čovekom, prebace se novčići, vi date pare i završeno.
Evo situacije: Ja kupujem USDT i donesem keš. Ti mi prebaciš mali deo USDT, ja ti dam malo EUR, pošto sve ide glatko, ti mi prebaciš veću količinu USDT, ja nemam (neću) sve da isplatim, napravim frku i napustim te sa pričom da ću kasnije doneti novac. Ti ne znaš detalje o meni i imaš poblem, pogotovo ako se tu nađu "slučajni" svedoci koji tebe zadrže, da ne bi uznemiravao mene "dobricu". Možda preterujem, lupam, ali samo glasno razmišljam.
Zato je bolje da ja imam sve što se može razmeniti o drugome, pa onda nije svejedno nekoga prevariti.
 
Sjajno jos smo na prvoj strani i krenulo je prevare, sredstva obezbedjenja, uterivaci :D. Zato F2F ili provereni clanovi.
Licnu kartu sto kaze Storm, samo policiji i to nevoljno.
 
Ajde da ne pravimo sr*nje od teme pa da je ugase.
Ekstremno je korisna, jer bih ja uvek pre usao u razmenu ovog tipa sa nekim clanom Bencha koji je duze na forumu, nego sa nekim random likom sa oglasa..

Svako neka bude pametan za sebe, neka razmisli sta mu je sigurno. A da li ima 100% sigurnog nacina, nema.
I banke i menjacnice mogu da zarobe novac..

Imate sistem da prvi placa/salje onaj ko je krace na forumu, ili radite manje transakcije kako je gore napisano.
 
Aman ljudi, pa kad se nadjete, izvrsite razmenu, pogotovu sto su ljudi na forumu tu godinama. Manja vam je verovatnoca da vas neko zezne, nego kad narucite graficku pa vam stigne cigla :)
 
Stvar je vrlo prosta:

Kupac - Kupuje
Pare dajem kad proizvod/novcic dobijem.

Ne nalazis se po parkovima, parkinzima. Iskljucivo i samo Trzni centar, pored menjacnice da i taj ko uzima novac isti i proveri.

Ima nas ovde dosta, ne znam ni zasto bi se razmenjivali sa nekim levacima.
 
Ajde da ne pravimo sr*nje od teme pa da je ugase.
........
Imate sistem da prvi placa/salje onaj ko je krace na forumu, ili radite manje transakcije kako je gore napisano.
Slažem se potpuno. Ja sam preterao sa nagađanjima. Tu je i rešenje u drugom redu. Izvinite.
 
Planiram da kupujem jos kripta, ali moze li neko da mi kaze zasto bih kupovao na ovaj nacin umesto da odem u banku i stavim pare na debitnu karticu, a onda sa njom kupim dolare na binance? Jel ovako ispadne povoljnije za mene kao kupca ako izvacarim onih 5% koje umanjim prodavcu, ne kapiram? Hvala
 
Savet da budete oprezni kada sa nekim razmenjujete valute. Obavezno razmenite skeniranu ličnu kartu, adresu, ...
kao i fiksni telefon. Zovete jedan drugog na fiksni telefon da se uverite da živi na toj adresi, a na sajtu telekoma proverite taj broj i adresu. Mobilni broj, e-mail, fb, ins, kao što znate su lako promenljivi.
Tek posle takve provere idite na razmenu: najbolje F2F ili kako već procenite.
Možda ima i pametnijih saveta, ili iskustava, pa pišite zbog ostalih početnika, da ne nalete na prevaranta.

Ma paz da necu tebi ili nekom drugom da skeniram licnu kartu :p
Nema filozofije, nadju se osobe u kaficu, pare na sunce i slanje crypto na zeljenu adresu, kraj price
 
Zaboravio sam jos da pitam, da li moze Binance da me prca ili blokira nalog/izmisli nesto tipa odakle mi pare ako odjednom upumpam te dolare koje mi je neko prebacio nakon sto sam mu dao kintu na ruke? Da mi kao trazi potvrdu iz banke koje nema ako kupujem licno od nekoga?
 
Mislim da smo svi (čast izuzecima) mi toliko sitni za Binance da bi nam pravili problem. Kod njih je limit 100BTC dnevno za verifikovane korisnike.
 
Predlažem da se uvede pravilo da ovde bude --razmena/kupovina/prodaja-- samo i isključivo bez provizije. Ovo je kripto, nismo bankari, menjačnice.

Samo predlog, kako god :) Ja svakako proviziju neću niti plaćati niti naplaćivati sigurno.
 
Predlažem da se uvede pravilo da ovde bude --razmena/kupovina/prodaja-- samo i isključivo bez provizije. Ovo je kripto, nismo bankari, menjačnice.

Samo predlog, kako god :) Ja svakako proviziju neću niti plaćati niti naplaćivati sigurno.
I za to si upravu. Obe strane su u Plusu, i ja takodje podrzavam tvoju ideju.
 
Nazad
Vrh Dno