Šta je novo?

Banka Intesa

i meni su naplatili pre mesec dana iako bi trebalo da je besplatno izdavanje za magnifica racun. Ali ako je kartica vezana za devizni racun za koji se naplacuje odrzavanje, onda se naplacuje i izdavanje kartice... tako su meni objasnili posle prepiske putem emaila
 
Ne znam sta je problem za 200-300 din? Pa meni su internet karticu naplatili 800din pre 4-5 meseci.
 
isto mozemo da kazemo i sta je problem sto su poskupeli usluge? Sta je problem sto nam naplacuju obradu kredita?

|Svaki put kad pogledam izvod krstim se zbog nekih nepostojecih troskova koji se javljaju... Nikad ne znam sta ce mi naplatiti...
 
Nisu jedina banka, sve banke će pre ili kasnije podići troškove, što je i logično. Ko se pre sa tim pomiri lakše će mu pasti. Sve je poskupelo pa što ne bi i bankarske usluge. Oni papiri u banci i mašine koštaju, radnici, obezbeđenje.
 
Kakvi su klošari ovi iz inteze...
Kupovao nešto na aliju i, naravno, povukli su više zbog kursnih razlika, zatim vratili tipa 3€ i odma naplatili za održavanje internet računa jer je bilo 3 evra na njemu :mad:

Znači, ako kupujete na aliju, kupujte između 1 i 20-tog u mesecu, i onda pre 28-mog ispraznite račun...
 
Kakvi su klošari ovi iz inteze...
Kupovao nešto na aliju i, naravno, povukli su više zbog kursnih razlika, zatim vratili tipa 3€ i odma naplatili za održavanje internet računa jer je bilo 3 evra na njemu :mad:

Znači, ako kupujete na aliju, kupujte između 1 i 20-tog u mesecu, i onda pre 28-mog ispraznite račun...
Ako si imao transakcije u tom mesecu skinuće ti svakako bez obzira kad si pazario. Ako nisi, ne skidaju ništa
 
kakvu su gluopst napravili sa tom naplatom dodatnih dev racuna... napravili nama posao da sad moramo da sklanjamo krajem meseca novac (iz principa necu da im ostavim par evra mesecno), njima ce sistem biti optereceniji zbog toga... Oni ne zaradjuju od mene na tim racunima, ja gubim vreme sa tim prebacivanjem non stop... zalosno... pitam se samo kada ce promeniti nacin naplate i krenuti da naplacuju svaki mesec bez obzira na to da li ima ili nema novca na dev racunima
 
Vrlo brzo, nisu sisali veslo. Ja ostavljam, nije mi vredno cimanja za tih 120 din a i mislim da nema dzabe ni kod stare babe.
 
Šta ih briga, dodatna zarada a serveri ionako krckaju brojke :D

Da podelim iskustvo sa kupovinom na rate na običnoj Inspire kartici (debitni račun).
Imao sam kupovinu na 6 rata, prva stvar je što se prva rata skida u trenutku kada stvarno prođe transakcija - tipa platio 1vog a tek 4og skinuta rata.
Druga stvar je što se nigde ne vidi preostali dug, ni na web sajtu novom ni starom kao i u aplikacijama.
Treća stvar je ta da bi se moglo očekivati da sledeću ratu naplaćuju za mesec dana od naplate prve rate - međutim nije tako, sledeća rata skinuta tipa 6og.

Jedina informacija da će vam skinuti ratu jeste SMS obaveštenje koje stigne par dana pre.
Sve mi liči kao da ručno rade skidanje rata :D

Na primer kod MasterCard kada se kupi na rate na sajtu i aplikaciji se uredno vidi preostali iznos duga, datumi transakcije i obrade itd....
 
To ovaj kad se probudi u banci pa udari po tastaturi i ide rata🤣🤣🤣
 

Prilozi

  • 73C55D34-46DF-4F1E-A76E-871006220DAD.gif
    73C55D34-46DF-4F1E-A76E-871006220DAD.gif
    4.2 MB · Pregleda: 29
Kakvi su klošari ovi iz inteze...
Kupovao nešto na aliju i, naravno, povukli su više zbog kursnih razlika, zatim vratili tipa 3€ i odma naplatili za održavanje internet računa jer je bilo 3 evra na njemu :mad:

Znači, ako kupujete na aliju, kupujte između 1 i 20-tog u mesecu, i onda pre 28-mog ispraznite račun...
Cekaj, hoces da kazes da pored naplate za osnovni devizni naplacuju odrzavanje i za internet karticu svaki mesec?

Onda to nije 120din nego 2x120
ako je tako neceu vise da koristim i totalno napustam intezu.
 
ne, nego naplacuju izdavanje/obnovu kartice, jednokratno
 
Cekaj, hoces da kazes da pored naplate za osnovni devizni naplacuju odrzavanje i za internet karticu svaki mesec?

Onda to nije 120din nego 2x120
ako je tako neceu vise da koristim i totalno napustam intezu.
Naplacuju tako ako si ostao na intesa hit paketu. Na intesa hit plus, jedan devizni, kao, dzabe.
 
A gde ro ide onako kako bi trebalo? Idiam redove svuda, nema banke ispred koje nema mitinga.

Ima naranvo gde nema guzvi. U manjim bankama. Meni u sber banci gde mi je sad racun max 2-3 osobe budu kad mi nekad treba banka. A cesto nema nikoga.
Erste prosle godine isto nije bila prevelika guzva. Opportunity banka isto vazi. Sad ne znam koje jos manje banke..

Ali svako Intesa i Komercijalna su smrt-uvek guzve, uvek sporo , haos. Spadaju u dve najgore po meni (u Raif isto bude guzvi ali ono 3 x manje od intese). U intesi za bas sve i pogasio i pre poskupljenja zbog cekanja.

jednostavno Intesu ne bih uzeo sad u razmatanje ni da daju besplatno odrzavanje paketa tekuceg racuna
 
Bio sam u Sber. Imali su expres poslovnicu u Mercator centru u Ns i tu se moglo zavrsiti bez cekanja ali samo osnovne stvari. Kad sam zatvarao racun, bila je guzva i na salterima i kod ostalih. To je bio prvi put i jedini pit da sam usao u ekspozituru. Aik guzva, Erste ludilo, intesa ludilo, Unikredit , Rf . Kad krenem u setnju, imam sve navedene banke u 300m i stalno guzvanje. Sreca pa sam obavio sta sam trebao kad sam otvarao racun i nemam vise razloga da idem u banku.
 
Cekaj, hoces da kazes da pored naplate za osnovni devizni naplacuju odrzavanje i za internet karticu svaki mesec?

Onda to nije 120din nego 2x120
ako je tako neceu vise da koristim i totalno napustam intezu.
Tako je, ako ostaviš išta osim 0.00€ skinuće 1.02€
Skidaju sa dinarskog, skidaju sa svih deviznih, kako god okreneš skidaju.
 
Ni meni ne radi više banca intesa mobi app na ios-u ali mi radi ona starija intesa mobi 2.0. Zvao call centar i reče mi operater da su pod muke neke..
 
Radi meni normalno. Neki dan kad je neko pisao nije radila ali juce placao normalno.
 
Da li je neko uspeo da prebaci novac sa Inteze na InteractiveBrokers? Ili neko zaobilazno rešenje? Hvala!
 
Da li je moguće da mob aplikacija nema UI za pregled virtuelnih kartica? Totalno konfuzan UI, evo ne znam ko je mislio da je dobra ideja da nakon što napraviš virtuelnu karticu možeš da je vidiš samo jednom i to je to...
 
pa to i kazem... nisam siguran da si razumeo moj post. izvukao si iz konteksta...
 
Uz stavljanje na crnu listu za naredne kreditne usluge to se prenese i na poskupljenje usluga, dizanje kamate, itd... Verovatno nas za koju godinu čeka i negativna kamatna stopa na štednju. Ne platiš na Drini, platiš na Ćupriji. Tako to ide.


Da ne branim banke, ali one ne posluju nimalo dobro na našem tržištu. Nije slučajno ovo postepeno povlačenje i ukrupnjavanje našeg bankarskog tržišta.
Glavni razlog je nerealno fiksiran kurs dinara, gde su na prvom udaru banke, jer ne mogu da rade ono od čega najviše žive. Niti mogu dugoročno da se oslone na kreditne proizvode, jer preko noći kurs može otići na realnih 200-300 rsd

A taj nerealan kurs se prenosi i na sve ostalo. Što se oseti kada odete u radnju.
 
Da ne posluju dobro i da imaju bolje mesto gde bi imale vecu zaradu sigurno no ne ni bile ovde. Mlate oni ovde dobre pare ako se uzme u obzir kakve su plate u Srbiji. Ljudi ovde vole da zive iznad svojih mogucnosti a to kosta. Tu su onda banke da pripomognu sa svojim uslugama.
 
Slazem se sa virketom, a i da zaista ne posluju dobro to bi sve bilo po zasluzi s obzirom na kolicinu amaterizma koju ispoljavaju prema klijentima! Bankarsko trziste u Srbiji je u totalnom haosu (a to nikako nije krivica klijenata), a ja koliko vidim samo klijenti ispastaju zbog toga, kao poslednji u "lancu ishrane".
 
Na osnovu čega se meri "realan" kurs, odnosno na osnovu čega je 200 din?
Realan kurs je valjda onaj po kome se uvek može kupiti ili prodati strana valuta, a to jeste po trenutnom kursu uvek moguće. A i banke daju dobre keš kredite sa fiksnom kamatom na duži vremenski period, što ne bi nikako radili da je "realan kurs" 200 din.

Da dodam;
Intermezzo keš kredit sam prošle godine uzeo sa fiksnom kamatom 10.5%.
Sada isti nude sa fiksnom kamatom 8.75%.
Da postoji rizik od promene kursa, ne bi tako nudili. Lepo oni rade.
 
Poslednja izmena:
Da ne posluju dobro i da imaju bolje mesto gde bi imale vecu zaradu sigurno no ne ni bile ovde. Mlate oni ovde dobre pare ako se uzme u obzir kakve su plate u Srbiji. Ljudi ovde vole da zive iznad svojih mogucnosti a to kosta. Tu su onda banke da pripomognu sa svojim uslugama.
Da je tako ne bi se ovoliko banaka povuklo sa našeg tržišta u poslednjih par godina, već bi dolazile i one koje nisu prisutne.

Da banke osim na kursnim razlikama, kojih nema jer kurs fiksira i garantuje NBS, zarađuje na kreditnim uslugama.

Ali nije cilj da radi sa onima koji su problematični. A svakako je problematično tržište koje ima lažni standard kao što je trenutno naše. Jer sutra kada prođe kupljeno vreme ili će se desiti da ljudi neće moći da vraćaju kredite ili će oni dinarski izgubiti vrednost. U oba slučaja banka gubi.

U poslednjih godinu, dve iz istog razloga su itekako pooštrili uslove za kredite i to nema veze isključivo sa pandemijom, već i sa ovim o čemu sam pričao.
 
Nazad
Vrh Dno