Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Pa voleo bih neke sa mikrofonom, video sam neke naglavne Panasonic u gigatronu oko 5,500 hiljada su.. Ali može bilo koji predlog, dobrodošao je.. Da imaju dobre basove..
 
Razumeo sam da tražiš in-ear/bubice a ne naglavne (on-ear/over-ear). Tema o in-ear.
Realno, čak i na našem tržištu ima na stotine takvih slušalica do 7, 8 hiljada din. pa je teško reći koje sve valjaju, a ima tu i dosta krša, bez obzira na brend.

Za P30 Pro, koji sam po sebi nema neki previše jak audio izlaz, ja bih pre išao na in-ear opciju. Možda i neke dobre on-ear, koje su lake za pokretanje, ali je ponuda takvih (a stvarno kvalitetnih) slabija u tom cenovnom rangu.

Ako ćeš in-ear, onda deluje da su ove jedne od najboljih za 7k din. na našem tržištu: https://www.marshallheadphones.com/rs/en/mode-eq.html
Test: https://oldtimemusic.com/marshall-mode-eq-review/
https://www.pcmag.com/reviews/marshall-mode-eq
Mikrofon je prosečnog kvaliteta, kao i kod većine slušalica te cene, ali ovo su najbolje karakteristike ovog modela:
The resulting sound is one of deep bass, extended highs, and a clear mid-range. Furthermore, the custom drivers produce a high-output soundstage with near-zero distortion.

Mode EQ switch…
The main sound feature of these earbuds is the EQ switch. There are two different EQ settings to choose from with just the flick of a switch.

The first EQ mode gives you a warm and full sound with emphasis on the low-end. This mode is great for bass-heavy musical genres. The second EQ mode is bright and lively, where the focus is on the mids and highs. Choose the EQ 2 mode for rock, folk, jazz, classical, and voice-orientated music.

Additionally, the EQ mode applies to calls as well. This adds some extra clarity to the sound quality of your calls. Not a major feature, but a subtle enhancement to the overall quality.

Za 7k din. teško da ćeš naći bolje in-ear u SRB. Ima tu još nekih Beyerdynamic, Sennheiser, ATH ali su uglavnom malo skuplje i nemaju ovu EQ opciju preko tastera.
E sad, ima raznih dobrih kineskih modela (chi-fi), čak i sa izmenjivim kablovima i još nekim prednostima, ali one se naručuju sa AE, Amazona.. a to trenutno nije baš ni brza a više ni tako jeftina opcija.
 
Poslednja izmena:
Dobro vece. Mozda cete se smejati ali ja nisam toliko upucen, zamolio bih da mi neko kaze. Do danas nisam primetio sledece. Kada prikljucim telefon, P30, na punjac, prvo pokaze sporo punjenje, nakon najvise 2sek prebaci na "super" punjenje. Mislim da je do sada pokazivao odmah "super" punjenje mada ne mogu da garantujem 100%. Da li je ovo normalna pojava ili nesto ne valja i ako neko zna sta bi moglo da bude? Inace testiran kroz aplikaciju podrska pokazuje da je sve u redu.
Oprema je originalna, baterija drzi odlicno i vise od toga.
 
Sasvim je moguće da ti se "razvalio" port za punjenje. Meni se desilo na P30PRO posle malo manje od 2 godine.
Kupio sam drugi (original) kabal a i bilo je bolje nekoliko dana.

Kada zakačim punjač i telefon stoji sve je ok.
Čim pipnem telefon, kabal kao da ispadne. Jedva se vidi da je mrdnuo, ali izgubi kontakt.
 
Dobro vece. Mozda cete se smejati ali ja nisam toliko upucen, zamolio bih da mi neko kaze. Do danas nisam primetio sledece. Kada prikljucim telefon, P30, na punjac, prvo pokaze sporo punjenje, nakon najvise 2sek prebaci na "super" punjenje. Mislim da je do sada pokazivao odmah "super" punjenje mada ne mogu da garantujem 100%. Da li je ovo normalna pojava ili nesto ne valja i ako neko zna sta bi moglo da bude? Inace testiran kroz aplikaciju podrska pokazuje da je sve u redu.
Oprema je originalna, baterija drzi odlicno i vise od toga.
To je normalno, pošto tvoj punjač ima više opcija punjenja od klasičnog 5v 2A do ultra brzog od 44W tako da mu je potrebno malo vremena da dobije povratnu informaciju od telefona koju vrstu punjenja traži. Takođe pogledaj da nisi uključio neku od opcija u podešavanjima za bateriju( čuvanje veka baterije i sl.)
 
To je normalno, pošto tvoj punjač ima više opcija punjenja od klasičnog 5v 2A do ultra brzog od 44W tako da mu je potrebno malo vremena da dobije povratnu informaciju od telefona koju vrstu punjenja traži. Takođe pogledaj da nisi uključio neku od opcija u podešavanjima za bateriju( čuvanje veka baterije i sl.)
Hvala. Pogledao sam video na youtube i sasvim je normalno da prvo pokaze na trenutak sporo punjenje a zatim pokaze ikonicu super punjenja. Nzm kako mi se desilo da za dve godine prvi put uocim tako nesto.
Izvinjavam se sto sam malo temu urusio ovako necim.
 
Da li neko koristi plaćanje sa Huawei P30 Pro preko NFC-a na POS terminalima u prodavnicama?

Ja sam probao, ali na POS terminalu izađe neka poruka "Nepodržano ..."
 
Dok sam imao p30pro radilo je uvek bez problema, aplikacija banke Intese. Od kad imam nfc na telefonu ne sećam se kad sam poneo novčanik u grad i nikad nisam imao ni najmanji problem. Koju aplikaciju koristiš za plaćanje?
 
Pre P30 pro imao sam P30 lite, pro je mnooogo bolji, u svemu! Pogledajte istu sliku sa oba telefona:
 

Prilozi

  • P30 lite - Bečići.jpg
    P30 lite - Bečići.jpg
    168.3 KB · Pregleda: 56
  • P30 Pro - Bečići 2.jpg
    P30 Pro - Bečići 2.jpg
    243.1 KB · Pregleda: 59
Aplikaciju od Credit Agricole banke, CA m-Bank.
Da li je to aplikacija za beskontaktno plaćanje ili samo za online banking? Možda nešto nije podešena kako treba?

Kod Huaweia jedino valjaju pro verzije, obične i lite verzije su boranija, p30pro je telefon sa kojim sam baš bio zadovoljan u svakom pogledu sem video snimanja, prešao sam na Samsung s21u isključivo zbog toga.
 
Aplikacija je za online banking, ali se pojavljuje i kod podešavanja za NFC da se odabere kao podrazumevana.
Pisao sam banci pa čekam odgovor, ko zna, možda nije podržano...
 
Da li je to aplikacija za beskontaktno plaćanje ili samo za online banking? Možda nešto nije podešena kako treba?

Kod Huaweia jedino valjaju pro verzije, obične i lite verzije su boranija, p30pro je telefon sa kojim sam baš bio zadovoljan u svakom pogledu sem video snimanja, prešao sam na Samsung s21u isključivo zbog toga.
Zbog cega mislite da su kod Huawei samo pro verzije dobre?
Cekam P50 seriju uzeo bih neki od njih ali ovo me sada malo iznenadjuje tj koleba.
Hvala
 
Zbog cega mislite da su kod Huawei samo pro verzije dobre?
Cekam P50 seriju uzeo bih neki od njih ali ovo me sada malo iznenadjuje tj koleba.
Hvala
p 50 serija ce biti fenomenalna,ne kolebaj se ni sekundu ako budes mogao da uzmes telefon..Naravno da je PRO verzija uvek bolja,ali i skuplja...Mada sam citao da nece biti bas preskupa kao Samsung i Xiaomi flagship modeli...Inace p50 pro je zver telefon..
 
Kod P30 i P30 pro glavne razlike su u veličini, zakrivljenom ekranu, bateriji, 5x umesto 3x optički zum.
Nije prevelika razlika, hardver je isti, oba telefona su odlična. P30 lite je već teški krš za ova dva, mnogo lošiji.
 
Da li i vama zakucava Viber? Zamrzava se, zakucava, slabo responzivan... Baš gubim živce.
Da li pomaže reinstalacija ili da čekam update, da li je neko imao sličan slučaj?
Verzija Vibera je 15.9.0.5
 
Meni Viber puca kad hoću slike da pošaljem, bilo da idem share na same fotke ili iz menija u Viberu. Takođe na kompu često zakucava, u nekom trenutku samo kaže da ne može da se pokrene i moram da reinstaliram aplikaciju...
 
huawei share sa pc mi javlja gresku
the stub received bad data
nemogu da otvorim preko netwok uredjaja nikako

zna li neko o cemu se radi?
 
Prvo se uveri da su oba uređaja na istoj wifi mreži, ako jesu onda na kompu stavi da ti automatski određuje ip adresu za network adapter pa probaj
 
Imao sam static ip adress, stavio sam automatsko ali opet istu gresku javlja
 
To je onda neki veći problem sa tvojim Windowsom, imaš previše popaljenih servisa ili tako nešto, probaj da izguglaš na netu ali mislim da ti ne gine nova instalacija.
 
Meni Huawei Share ne radi trenutno ni sa jednim windowsom. Pre neki mesec radilo sa svim wundiwsima. Zakljucio sam da je do telefona, od azuriranja do axuriranja. Nemam drugog objašnjenja.
 
Citam komentare da na ovom fonu bateria traje 2 dana..? Kako bre nije mi jasno? Od jutra do kasno u noc je max i to ne koristim AOD. Kakva su vasa iskustva, mozda mi je bateria slaba jer sam ga polovnog uzeo..
 
Citam komentare da na ovom fonu bateria traje 2 dana..? Kako bre nije mi jasno? Od jutra do kasno u noc je max i to ne koristim AOD. Kakva su vasa iskustva, mozda mi je bateria slaba jer sam ga polovnog uzeo..
Umnogome naravno zavisi od nacina koriscenja, ali osim ako ga ne ispustas iz ruku ne bi trebalo toliko i najverovatnije je baterija. Meni ladno gura do 2 dana sa sot oko 7h. Godinu i neki mesec star.
 
@Seli33 moj P30PRO je sada blizu dve godine i definitivno se skratilo trajanje baterije, ali sam se toliko navikao na režim dopune od 10-15 minuta, da se i ne sećam kada sam ga poslednji put napunio do vrha, pa ispraznio na minimum. Tako da nemam pojma koliko baterija traje. Dopunim ga 1-2-3x dnevno po nekoliko minuta i tako non stop :)
 
Imam jedan problem. Na ekranu telefona, tj pozadini kao da mi je ostao urezan instagram. Ne znam kako da objasnim. Npr kad ukljucim kameru i slikam beli zid vide se na dnu ekrana ona kao kucica, lupa i sta sve ima na dnu pocetne strane instagram. A na vrhu onaj kruzic od storija. Onako bledunjavo, ne vidi se puno ali se primećuje. Vratio sam i na fabrika i situacija je ista. Sta bi to moglo biti? Rec je o p30 pro modelu.
 
Burn in. Neko je puno koristio instagram. Samo zamena ekrana pomaze.
 
Probaj. Ako imaš fiskalni nosi u ovlašćeni servis pro mobi.
 
Pobrisao sam slike casopisa znate one kad se svaki put ekran upali neka druga je slika.? Postoji li nacin da to vratim? Dal ce pomoc vracanje na fabricko?
 
Nazad
Vrh Dno