Šta je novo?
Pozdrav svima, nameravam da otvorim racun u sber banci, i iskoristim nagradu od 5000 din. koju daje A1 klub plus...
https://a1.rs/privatni/a1_klub_plus/detalji?id=251
Pitanje za onog koji je otvarao...da li treba da, pri otvaranju racuna, pokazem samo ovaj pin od 4 broja koji dobijam ovim putem :
https://asmp.a1.rs/asmp/LoginMasterServlet
ili ?
Inace ako samo dobro razumeo rok je do prekosutra da otvorim racuna, zatim imam 2 meseca da prebacim primanja ...da bih ispunio njhov zahtev ?
 
Шта је потребно за отварање iračuna rf банке? Ја попунио све податке и на крају ми написали да тренутно нису у могућности да ми понуде рачун.
 
Zvanično jedini uslov je da nisi već klijent RFB, niti si to bio u poslednjih 6 meseci.

Mada smo imali slučajeve koji su dobili isti odgovor kao ti, nisu bili klijenti i nismo otkrili šta je razlog.
 
Не знам какав је тај упитник који се попуњава, али претпостављам да их занимају клијенти који ће на крају пренети зараду на тај рачун. Па би било добро да одговори иду у том правцу ;)
 
Uzeo sam skoro neki tablet na rate koje idu preko banke pa mozda zbog toga. Oticicu do filijale ako mi ne odgovore na mejl. Inace, planirao sam da prenesem platu iz mts/pš banke na taj iračun.
 
Uzeo sam skoro neki tablet na rate koje idu preko banke pa mozda zbog toga.
Ako ti je u RF otvoren tekući (a najverovatnije da jeste) i pored MasterCard Installment WEB, na koju otplaćuješ rate, onda ćeš morati da ga gasiš i čekaš 6 meseci da nakon toga apliciraš za iRačun.
 
Pitanje za onog koji je otvarao...da li treba da, pri otvaranju racuna, pokazem samo ovaj pin od 4 broja koji dobijam ovim putem :
https://asmp.a1.rs/asmp/LoginMasterServlet
ili ?
Inace ako samo dobro razumeo rok je do prekosutra da otvorim racuna, zatim imam 2 meseca da prebacim primanja ...da bih ispunio njhov zahtev ?

@bojanum - ili im pokažeš SMS kod (gde nema tvog imena; kod je isti za sve nas) ili isprintaš emal ali pazi na: ime i prezime
Mojoj kevi koja je iskoristila to su tražili da mail bude na njeno ime (a bio je na moje) - to možeš i da editujes kao PDF i promeniš. Možda je samo tip na šalteru bio dunster, otkud znam. FWDovo sam joj SMS i rešeno je bilo.
➕ Da, imaš 2m fore da legne plata ili penzija i ubrzo po uplati prve ti dodaju +5k. Nadam se da si iskoristio, u zadnji čas, šta fali. Biće toga još u budućnosti, bilo je i u prošlosti...

A nevezano za to, samo bih javno da se zahvalim članu @defo za ono što je meni bilo potrebno (intezine virtuelne) — divan čovek kog ne mrzi da podeli svoje iskustvo s "nama, manje iskusnima" 😊
Hvala, @defo ❤️

PS. ŠTETA što ni 1 banka ne razmišlja o "virtuelnim karticama" izuzev Inteze!
Radim ko freelancer decenijama i mogu da potvrdim da su banke u Indiji imale tu opciju pa... Pre: deceniju. U 3 najveće indijske banke, cca 2010 a možda čak i ranije!

Ovde to stiže s 10 god. zakašnjenja i to samo u jednu banku. I to u trenutku kad sve banke dižu provizije na sve usluge, pa čak i na "održavanje deviznog" koje je decenijama bilo free.
Ali ajde.
"Srbija". :(
 
@Keops Jel možeš ovde da napišeš više o virtuelnin? Ja pokušavam, al nešto ne uspevam.
 
Pozdrav svima, nameravam da otvorim racun u sber banci, i iskoristim nagradu od 5000 din. koju daje A1 klub plus...
https://a1.rs/privatni/a1_klub_plus/detalji?id=251
Pitanje za onog koji je otvarao...da li treba da, pri otvaranju racuna, pokazem samo ovaj pin od 4 broja koji dobijam ovim putem :
https://asmp.a1.rs/asmp/LoginMasterServlet
ili ?
Inace ako samo dobro razumeo rok je do prekosutra da otvorim racuna, zatim imam 2 meseca da prebacim primanja ...da bih ispunio njhov zahtev ?
rok je do 19.10? mozda je bio 19.8 pa su produzili

samo taj sms bolje da imas..genelno im ne treba ali moze da te drnda radnica..kod je uvek isti :) devojka je iskoristila moj sms i tako otvorila racun ali su je malo zezali :)
 
@Keops Jel možeš ovde da napišeš više o virtuelnin? Ja pokušavam, al nešto ne uspevam.
Kukao sam za virtuelnim i pre 4 godine, pa mi se thread pretvorio maltene u raspravu između onih kojima su potrebne i lako im nađu (ili bar vide!) svrhu, i one koji običan-moderan bankarski proizvod ("virtuelne" nude mnoge svetske banke; a neki digitalni servisi su i razvijeni isključivo oko njih.) teže da definišu kao nešto loše i/ili zlokobno, nepotrebno, šta god... Ali ima nekih informacija i u toj staroj temi, "proberi". :)

Ako te zanima otvaranje, @defo je to lepo pokrio ovde - 1 devizni (~1€ mesečno održavanje) ➕ jedna Visa Classic na njemu (virtuelne su vezane za neku drugu karticu, mora postojati makar jedna; jednokratno je 200 din Visa Classic) ➕ obavezno tražiš ovaj novi-fensi ebanking i mbanking. (50 rsd mesečno)

Uz te tri usluge si "spreman" da uplaćuješ EUR na (šalteru ili bankomatu) Visu Classic pa ih dalje koristiš po potrebi odnosno "raspoređuješ" na virtuelne.
To je uopšteno, ne znam gde si zapeo - pa da budemo* precizniji.

A svakako skidam kapu Intezi.
Kad se setim papirologije koja je bila potrebna (2017-e) za npr. ERSTE poklon karticu, nekoliko njih... Ma ovo danas, Intezino, je raj 😇

*Ima boljih savetnika od mene ovde, ja tek startujem. A i ja vala imam neke svoje dileme :D /pa ću da nastavim u toj dedicated Intesa temi, to preporučujem i tebi.

PoZz.
 
Poslednja izmena:
Erste je podigao cenu održavanja računa sa 250 na 290din. Na sajtu im piše da tarifnik važi od danas tj. 1.9. a juče 31.8 naplatili održavanje 290 umesto 250.
 
Klasicni srpski bankarski amaterizam. Najlakse je krasti od naroda, a i mi smo ovce koje je lako sisati, pa im olaksavamo!
 
Kontaktirao ih i kaže agent kako novi tarifnik važi od 1.08., a da je greška na sajtu što piše 1.09. Navodno su obavestili korisnike da važi od 1.08 putem emaila ili pošte (zavisi ko je šta odabrao). Može li neko ko ima račun ovo da potvrdi da mu je stiglo, pošto meni nije?
 
Šta je uopšte prednost virtuelnih kartica koje spominjete?
 
Ime kaze. Nemas dizicku, mozes napraviti koliko hoces. U slucaju nekog zajeba, bolje prodjes nego sa fizickom. Meni je to ok za placanje na nekim kaubojskim sajtovima, za Apple, Google,Netflix itd, koristim fizicku karticu. Tu je ,opet, u slucaju zajeba tj vracanja naloga npr, bolje da imas fizicku.
tako ja to vidim, moguce da gresim.
 
@DGoran da li su Ebay i Aliexpres po tvojoj nomenklaturi kaubojski sajtovi ili ne? :)

Šta se dešava virtuelna kartica istekne, a prodavac pošalje refund za neisporucene proizvode? Gde završi novac?
 
Za Ali bi rekao da su kauboji mada ja tako mislim za Kineze tj ne ulivaju mi poverenje. Za Ebay je ok.

ovaj drugi deo sa pitanjem, cenim da je to jedna od mana virtuelne. Oni verovatno posalju na tu karticu a posto je sistem vise ne vidi, vrati se prodavcu. Tako mi je logicno ali nema veze sa tacnom informacijom jer stvarno nemam pojma.
 
@PJ U slučaju otkazivanja ili isteka kartice, u narednih 6 meseci sredstva se vraćaju na računu banke. U Intezi je to dozlaboga komplikovano jer moraš da popunjavaš par papira za potraživanje i prenos, dok neke banke jednostavno pozovu korisnike i pitaju na koji račun da izvrše prenos ako su taj ugasili.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Erste odrzavanje 12 meseci racuna besplatno za online prijavu nije besplatno ako ne prebacite zaradu kod njih sa nekom sifrom 240
Ovo sam saznao neposredno pre potpisivanja ugovora sa njima, klasicni obmanjivaci, naravno nista nisam potpisao, medjutim ono sto se desilo je da su mi otvorili dinarski i devizni racun bez potpisivanja ugovora a onda trazili da ga zatvorim iako ga nikad zvanicno nisam otvorio, naravno da sam odbio da zatvaram nesto sto nisam nikad ni otvorio
 
Od 10.12. Direktna banka prestaje da postoji i spaja se u Eurobanku.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Правно. Оперативно ће то спајање трајати још неких годину и по дана након тог датума.
 
Kad smo kod Eurobanke poslali mi danas mejl da su omogućili slanje novca na mobilni broj, doduše za početak registrovanim korisnicima unutar banke a naknadno će biti omogućeno i svima ostalima.
 
Nazad
Vrh Dno