Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Ja živim u CG. Poslovnica Telenora mi je na 50 metara od stana (što naravno nema veze sa ovom našom pričom) i znam da u početku nikakav eSim nije mogao na prepaid. Zato sam i napisao ono na početku. Sad vidim da može ali (barem tako piše na sajtu) samo za ovaj Telenor 10 paket. Stvarno nisam provjeravao. Takodje znam da kad potrošiš onaj turistički paket od 500 GB,sledećom uplatom od 3 eur koja je inače od skoro minimalna uplata ovdje, taj broj postaje obični prepaid i možda je tada moguće da se prebaci na eSim i na taj paket Telenor 10. Ali nećeš imati 500 GB. Inače lako je vidjeti. Skini aplikaciju moj Telenor za CG i registruj se sa brojem. I vidjećeš koji si paket
 
Vrlo moguće da je tako, ja sam pre 2 meseca aktivirao eSIM na nekom prepaid paketu na kome sam imao 500 GB data saobraćaja i znam da mi je između ostalog rečeno da ako budem dopunjavao kredit neću imati 500 GB već "samo" 100 GB, tako da ti verujem da je tako i u praksi.

Ono što sam hteo da kažem je da mi je vrlo eksplicitno rečeno je da bilo koji prepaid paket može da ide na eSIM jer mi je tako rekla radnica u poslovnici. Platiš 3 EUR za transfer na eSIM i voziš
 
Evo kako je u BiH
Ja više nego zadovoljan
 

Prilozi

  • Screenshot_20210722-160936_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210722-160936_Speedtest.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 162
Telenor definitivno najbolji ali zavisno od lokacije i on zna da prekida. Velike plaze na jugu i mtel je slabo upotrebljiv cim se pojavi mnogo ljudi.
 
Zna li neko sta se desava sa MTS mrezom u CG? Odjednom sam izgubio mrezu i nije pomogao ni reset telefona ni vadjenje kartice, ni rucni odabir mreze. Dva dana je radilo super i danas je nastao taj problem.
Napominjem da nisam jedini koji ima problem.
 
Takodje u Bosni, nece da se poveze ni na jednu mrezu, 3 broja u pitanju.
 
Zna li neko sta se desava sa MTS mrezom u CG? Odjednom sam izgubio mrezu i nije pomogao ni reset telefona ni vadjenje kartice, ni rucni odabir mreze. Dva dana je radilo super i danas je nastao taj problem.
Napominjem da nisam jedini koji ima problem.
3 mts kartice u cg, nijedna neće da se poveže, u međuvremenu Telenor radi normalno
 
Toliko su azurni da nisu ni primetili da ne radi roming skoro pola dana, a povezivanje na mrezu u CG nije moguce ni na rucnom biranju osim da na kratko prikaze da je povezan i odmah se otkaci sa mreze.
 
Ево не ради ми картица из Мтел РС у Србији.Откад баш и не знам,сад примијетио,првенствено због форума.Данас с ње звао,али је тек из трећег,четвртог пута успио позив.
 
Proradio CG roming i regularno se povezuje na mtel mrezu.
 
U Albaniji telenor "roming" nije bas sjajan.
Samo se kaci na vodafon od dostupne 4 mreze.
Pozivi se skoro nikako ne uspostavljaju,net je nesto bolji,cesto ispada iz mreze i ako je signal prilicno ok.
 
Jel dostupan 4G?

Regularno je dostupan ali im brzine nisu ni blizu domacih. Sustinski nikakvih problema za koriscenje audio ili video poziva, nezahtevne online igrice (kao Hotspot za klince), video klipovi rade normalno. Nije kao pre kad je bio dostupan samo 3G kad se uplati roming dodatak. Mislim da nema nikakve razlike u odnosu na njihove mtel korisnike i sve iskljucivo zavisi od pokrivenosti dela u kome se nalazis. Na nekim mestima, uz veci broj korisnika, i Telenor prekida i ne radi kako treba, ali je kod njih u svakom slucaju bolja mreza :)
 
Mene zanima za MTS roming u crnoj gori kako funkcioniše

Imam zmaj tarifu, pre par godina sam ih zvao da mi ugase internet u romingu da nebi doslo do nekih nepredviđenih troškova što je tada bilo popularno 🙂

E sad, ono što mene buni je to da pišu da je sve isto kao kod nas, nema dodatnih troškova, a kada sam prebacio na mtel mrežu, stigne mi poruka da roming cenama i sa nekim paketima od 1200 i 1800 din

Pa sam još i video da je neko pisao da nije isto za sve tarife, i ne znam šta da radim, a ne smem da upalim net da nebi krenulo neko ažuriranje pa da cupam kosu 😀
 
Mene zanima za MTS roming u crnoj gori kako funkcioniše

Imam zmaj tarifu, pre par godina sam ih zvao da mi ugase internet u romingu da nebi doslo do nekih nepredviđenih troškova što je tada bilo popularno 🙂

E sad, ono što mene buni je to da pišu da je sve isto kao kod nas, nema dodatnih troškova, a kada sam prebacio na mtel mrežu, stigne mi poruka da roming cenama i sa nekim paketima od 1200 i 1800 din

Pa sam još i video da je neko pisao da nije isto za sve tarife, i ne znam šta da radim, a ne smem da upalim net da nebi krenulo neko ažuriranje pa da cupam kosu 😀
Nemoj ni paliti ništa,manje boli glava... :ROFLMAO:
Šala naravno,koristi sve kao kod kuće nema tu neke zavere.Ako ti treba neograničen net uplati neki od tih paketa koji ti odgovara ili kupi njihovu karticu sa 500Gb neta...To je sva umetnost.
 
E hvala lepo
Ma otkud znam, bolje da pitam, znam da im je u krvi da nas izmuzu
Uvek ima nešto na kraju sitnim slovima što se ne pročita 😂
 
Ja sam mislio da će da me oderu, al ni ne radi
Upalio sam internet u romingu, a i u MTS aplikaciji i ne radi
 
Zna li neko ima li negde da se uzme sim kartica na Sitoniji sa neograničenim netom? Neko je spomenuo da ima vodafone na eko pumpi posle Evzonija, skrenuli smo, ali radnica reče da nema, čak nema ni štanda.
 
Bili su oko 10, ali nisu imali sim sa neograničenim netom. Prodavac priča srpski savršeno (brate srećan put). Pitao ga za Sitoniju i kartice, samo Nikiti i ulični prodavci, a dopuna kiosk.
 
Idemo u Ulcinj i dvoumim se koju karticu da koristim u romingu: Telenor prepaid ili mts prepaid.
Danas mi je operaterka rekla da cu, ako kupim novu mts karticu, moci da koristim Bonus dobrodoslice i u Crnoj Gori. Nadam se da je dobro proverila informaciju.
Bitno mi je da su mi dolazni pozivi besplatni, sto je slucaj sa mts-om.
Da li je probao neko Telenor prepaid u CG i da li mu se tarfiraju dolazni pozivi? Ako bih koristio Telenor, odgovarao bi mi i njihov dodatak od 1 GB.
Unapred hvala na svakom savetu!
 
Telenor na toj lokaciji, uz veci broj ljudi, je upadljivo bolji za internet, iako su i oni sa povremenim usporavanjem.
 
Idemo u Ulcinj i dvoumim se koju karticu da koristim u romingu: Telenor prepaid ili mts prepaid.
Danas mi je operaterka rekla da cu, ako kupim novu mts karticu, moci da koristim Bonus dobrodoslice i u Crnoj Gori. Nadam se da je dobro proverila informaciju.
Bitno mi je da su mi dolazni pozivi besplatni, sto je slucaj sa mts-om.
Da li je probao neko Telenor prepaid u CG i da li mu se tarfiraju dolazni pozivi? Ako bih koristio Telenor, odgovarao bi mi i njihov dodatak od 1 GB.
Unapred hvala na svakom savetu!
Zbog čega bi se tarifirali dolazni dopizivi ako važi pravilo da je na ZB kao kod kuće?
Ako su ti obe kartice prepaid i verovatno imaš dual sim telefon ubaci obe pa koristi šta ti više odgovara,Telenor za net mts za pozive.
 
Bili su oko 10, ali nisu imali sim sa neograničenim netom. Prodavac priča srpski savršeno (brate srećan put). Pitao ga za Sitoniju i kartice, samo Nikiti i ulični prodavci, a dopuna kiosk.
Ima li nešto konkretnije gde naći te ulične prodavce, da ne vozim džabe sat vremena i da ih ne nađem.
 
Nea Moudania, imate poslovnice i Vodafone i Cosmote valjda, oba nude te turisticke net kartice.
 
Večeras sam u Nikitiju kupio Whatsup sim. Evo adresa ΚΥΡΤΣΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΣ
+30 697 733 5643
Ovo je najbliže marketu gde sam našao sim. Prodavac sve podesi (app i ostalo je sve na grčkom) 17,5 € ( kartica i dopuna).
Brzine su manje nego Telenor i MTS u roamingu.
Treba ti fotokopija pasoša, može i naša LK, ja mu dao vozačku (samo da ima slika i ime i prezime)
Ako te još nešto interesuje na PP.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210730-231819_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210730-231819_Speedtest.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 50
@iOS Hvala ti na informaciji, pretpostavljao sam da Telenor ima najbolju mrezu na CG primorju.

@veljadj Iz razloga sto me i dalje neki operateri iz Telenora ubedjuju da besplatni dolazni pozivi vaze samo za postpaid korisnike. Da dolazni pozivi mogu biti tarifirani, dokaz su Vip i Globaltel, koji ih naplacuju neregistrovanim korisnicima. I jos ne znaju da li onih 2 ili 3 dinara vaze po pozivu ili po minuti dolaznog poziva. Iako nisam korisnik mts-a, moram da priznam da su oni u celoj ovoj prici bili najkonkretniji, kod njih je od samog starta na svim mestima pisalo da je dolazni poziv 0 dinara za prepaid korisnike.
 
Ne znam odakle vam to da MTS radi. Ne radi. Stoji mi samo emergency calls only. A1 radi perfektno, 4G bez problema, odlicna brzina, nema prekida.

MTS (Omorika 1) ne radi uopste, niti rucno moze da se poveze na mtel mrezu.

Da dodam - CG je u pitanju.
 
Mozda je kao pre nekoliko dana greska kod MTS-a, kad nije radio njihov roming ni u jednoj zemlji. Takodje je moguce da je nesto i do tvoje kartice ili broja, narocito ako si skorije menjao paket i onda su iz njima znanih razloga iskljucili roming na tom broju, ili je mozda do lokacije na kojoj se nalazis :)

EDIT: nije ni do MTS-A posto upravo provereno radi na identicnom paketu.
 
Nazad
Vrh Dno