Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Je l ima neko slučajno neki info za mtel cg mrežu da li ima problema danas?
 
inace i mtel cg kartice u srpskom romingu danas nisu radile.
 
danas izgleda ima problema i sa grckom.... evo nas dvoje, sa dva razlicita telefona ne mozemo da pozovemo ili posaljemo sms, oba MTS... probali smo sve mreze, mahom nece ni da poveze, a ako uspe povezivanje, pri pozivanju pukne poziv sa nekom vec porukom greske.

Sa druge strane imam globaltel karticu, sa koje saljem poruke i pozivam bez ikakvog problema.
 
Zna li neko da mi kaže kakva je praksa, naime otac mi je preminuo krajem maja. Na svoje ime je imao ugovor sa uzetim telefonom gde je mesečna pretplata bila 1200 dinara (700 din rata za telefon i 500 dinara pretplata). Plaćeno je 19/24 rate. Pre tri godine kada mi je preminuo tast, sećam se da je supruga odnela umrlicu u Vip i da su tražili da se plate samo dva zaostala računa koja nisu bila plaćena, i raskinuli su ugovor bez ikakvih penala. Tako i ja odnesem umrlicu u MTS početkom juna, i kažu sve ok, raskinut ugovor, broj prebačen na pripejd. Pre desetak dana mi stiže račun na 6083 dinara, vidim i neke penale uračunali (valjda čovek nije smeo da premine pre isteka UO). Ja uložim online prigovor na račun. Kad pre par dana mi stigne izmenjen (papirni) račun na 4000.? Šta mogu da uradim, da se žalim ponovo ili šta? Svaki savet dobrodošao.
 
Moje saučešće!

Dobro je da si se žalio. Možeš i sada, ali ne očekuj previše. Pretpostavljam da su ti obračunali 5 rata za telefon (3.500 RSD) + jednu ratu za pretplatu. Ako je to pretplata za maj - to su te 4.000 RSD. Obično uračunaju i do dana u mesecu kada otkazuješ, ali su taj novac otpisali.

Sačekaj još neki odgovor.
 
Da, baš tako su obračunali.
U sustini nije to neka cifra, ali mi sada nikako nije da im plaćam to. Da sam znao, bolje da sam plaćao 1200 dinara mesečno.
Još jedna stvar me interesuje, ako ne platim sada tih 4000, da li kreće da teče kamata, i da li mogu da daju to izvršitelju, s obzirom da ja nisam jedini naslednik a ostavinski postupak još uvek nije vođen?
 
Još jedna stvar me interesuje, ako ne platim sada tih 4000, da li kreće da teče kamata, i da li mogu da daju to izvršitelju, s obzirom da ja nisam jedini naslednik a ostavinski postupak još uvek nije vođen?
Mogu. Ali ne mora da znači.

Konkretno uređaj naplaćuju zato što ostaje kao imovina, a usluge ne.

Ja sam imao slučaj, kad je preminuo moj deda, da su probali da naplate preko 100 000 dinara na ime troškova raskida ugovora za FIX+IPTV+NET i 3 mobilna broja koliko je deda imao (klasika u srpskom domaćinstvu - fiksni je uzeo deda pre 30 godina, pa onda ADSL pa posle i IPTV i onda to ubacio u BOX 4 uz dve dodatne linije). Nisu uvažili žalbe i otišlo je na izvršenje, ja sam uputio prigovor izvršiteljki i ona je odgovorila potvrdno odnosno usvojila moju žalbu i odbila nalog za izvršenje jer su naplatili naknadu štete iz ugovora koji se vodi na preminulu osobu i to nakon što je osoba preminula.

Zvao sam posle godinu dana kod izvršiteljke da pitam da li nije ponovo pokrenut predmet i rečeno mi je da nije. A Telekom je tvrdio da smo dužni da platimo to i ako osnov nije poznat jer eto hteli su da uzmu novac za naknade štete.

Mislim da u tvom slučaju imaju osnova da naplate dospelo zaduženje za period dok je korisnik bio živ + trošak fizičkog uređaja - jer uređaj ostaje naslednicima i spada pod imovinu preminulog.
 
Da li neko zna kakvi su uslovi za Zmaj tarifu i roaming u Cg? Jel vaze GB iz paketa + 100 Gb iz Boxa?
 
@BozicBata
Internet iz tarife važi.

Korisnici koji imaju besplatan nacionalni saobraćaj u Srbiji, iste uslove zadržavaju i u celoj Zoni 0. Takođe, cena uspostave veze za pozive iz Zone 0 prema Srbiji ne menja se i ostaje 0 dinara. Ukida se dodatna naknada za sve vrste saobraćaja (SMS, data i razgovori).

100 GB iz BOX paketa ne važi, samo Stotka net i Letnja i Novogišnja promocija.

Korisnici 4uBOX4 i 1uBOX3 neće imati na raspolaganju korišćenje ovih usluga u okviru zemalja iz Zone 0.


(skroluj do dela Postpejd)
 
Da li se nešto umanjuje količina mb u romingu? Npr. ako imam 10gb svih 10 mogu tamo da korstim ili ima neko ograničenje?
 
Ne umanjuje se ništa, ako imaš 10 svih 10 ide normalno. Ako neko ima iz Omorike 100 gb to i troši.
 
Evo da podelim jedno negativno iskustvo iz mts-a. Naime 23.07 sam potpisao novu uo, za tarifu omorika 3, gde mi je rečeno a i napisano u ugovoru da od prvog u narednom mesecu imam 12 meseci neograničen internet. Međutim noćas u 00h sam uredno dobio 30GB koje sam potrošio, net limit sam isključio ali sam stavio limit od 240 dinara. Nakon potrošenih 30GB stigao mi je sms da je dostignut limit i da kupim paket za internet. Otišao sam u poslovnicu, nisam hteo da pišem nikakve molbe, žalbe jer mi je muka od toga, samo sam tražio raskid ugovora i to je to. Ona devojka vidi u sistemu da imam neograničen internet, ali iz nekog razloga ne funkcioniše, kao nova je kampanja pa dok se sistem uhoda :D Zato sam i preneo drugi broj u vip nakon 14 godina u mts-u zbog ovakve politike poslovanja.
 
Da li neko zna kako mogu da dobijem mts kontakt centar iz rominga sa druge mreze? Pokusavam sve opcije +381 0800 100 100 itd, ali bez uspeha...
 
Hvala Milane. Dobio sam vezu iz ko zna kojeg puta. Inace, problem je bio sto zenin telefon nije imao mrezu, iako smo uredno proverili pre puta da li je ukljicen roming itd. Morali su nesto juce da resetuju u sistemu, pa da se manuelno konektuje na mrezu da bi proradilo sve kako treba. Deluje mi kao sistem pomocu stapa i kanapa...
 
Sistem je užasan, nakon moje žalbe za omoriku 3 gde piše da imam neograničen internet prvih 12 meseci, dodeljeno mi je čitavih 200GB :D Ovo je za ratel i za sve medije, da vide ljudi kako se korisnici obmanjuju, ako je 200GB neograničen internet, onda svaka čast. Screenshot_20210803-135835_Moj mts.jpg
 
A joj covece ti za noc spzis 30gb, za 3 dana spzis 200gb.
Ja na 4 broja delim 200gb, nikad nije potroseno sve ukupno 50ak. Ok razumem ljudi imaju razlicite potrebe,ali ga przis momacki.

Mislim da ne trebas preterano da dramis, verovatno ces dobiti neogranicen koji su ti obecali,ali kad prodje sve kroz sistem, koji zna biti prespor.
Jedino ako ti nisu rekli neograniceno misleci da je 200gb (sta je za njih sasvim normalno,davati nepotpune informacije) sasvim dovoljno za svakog prosecnog korisnika i to previse ili imaju one fore sa fer koristenjem, kod nekih operatera cini mi se da sam to vidjao da je neograniceno ustvari ograniceno.
 
U ugovoru lepo piše prvih 12 meseci neograničeno, bez ikakvih zvezdica, obaranja brzine itd. Imam A1 neo neo max od decembra, trošio sam i po 6TB mesečno sve je radilo bez problema. Ovaj drugi broj sam uzeo jer mts ne prekida sesiju na 2 sata kao A1, bolja je pokrivenost gde se krećem itd. U glavnom videću da raskinem ugovor na njihovu štetu, mada su mi poslali da platim oko 300 din u koliko ja raskidam, jer sam tek potpisao. Danas ću otići opet do poslovnice da vidim šta će reći, a ujedno ću prebaciti broj na prepaid. Prosto da znaju korisnici da ne uzimaju O3 jer ima velikih bagova.
 
U zadnje vreme mi se cesto desava da insternet ne radi po par minuta, da ima prekide. E sad da li je do kartice, telefona ili mreze misterija
 

Prilozi

  • Screenshot_20210807-153018_Call settings.jpg
    Screenshot_20210807-153018_Call settings.jpg
    79.5 KB · Pregleda: 47
Kod mene od subote. Bio sam van grada i na oba telefona ostao bez interneta (full signal je bio). Tek restart je pomogao. Juče ujutro, sedam u auto, ponovi nema neta na jednom telefonu!? Opet restart rešio problem.
 
airplane mode resava problem bar kod mene sto se tice toga.
 
imam omorika 1, nude mi za obnovu ugovora 6 meseci 100gb, koji mi baš ne trebaju...šta još može da se dobije?
 
Eventualno da probaš s zahtevom za prenos ali konkretno u Globaltel.
Dobijali su ljudi O1 za 999 dinara mesečno tako.
Nije sigurno da će ti dati, naročito ako se ne javiš kad te budu zvali, a ako pređeš u Globaltel, tamo moraš biti 3 meseca.
 
Omorika 1 postpaid paket pod ugovorom od 12 meseci potpisan pre 6 meseci. Vodi se na mamu, ona ga i koristi. Da li je moguce dopuniti ugovor/potpisati novi na 12/24 (koliko god je potrebno) da bi se uzeo neki od telefona na rate ? Ako moze, da li ce taj telefon moci da se koristi samo sa sim karticom na koji potpisan ugovor ili bih mogao ja svoju karticu da ubacim i korstim ga ?
 
Omorika 1 postpaid paket pod ugovorom od 12 meseci potpisan pre 6 meseci. Vodi se na mamu, ona ga i koristi. Da li je moguce dopuniti ugovor/potpisati novi na 12/24 (koliko god je potrebno) da bi se uzeo neki od telefona na rate ? Ako moze, da li ce taj telefon moci da se koristi samo sa sim karticom na koji potpisan ugovor ili bih mogao ja svoju karticu da ubacim i korstim ga ?
Mislim da mozes i bez podpisivanja novog ugovora da uzmes telefon, samo treba sam majkom da odes da ona podpise nove izmene.
 
Možeš ako nema već uzet telefon na taj ugovor (makar bio i za 1 dinar). Ako ima uređaj, onda čekaš istek ugovora.
Najbolje proveri sam na 064 733 šta može i kako može.
 
Kakva je situacija sa mtsom u odnosu na A1? Hteo sam da uzmem a1 mocnu tarifu ali je u poslednjih par meseci katastrofalan signal i sve zivo, pa se ne bih igrao sa ugovorom. Omorika 2 u mtsu mi odgovara potrebama pa me zanima kakvi su sto se tice signala i interneta?
 
MTS vise nema onu akciju da ako imas 1 ugovor za telefon mozes uzeti i drugi po maloprodajnoj ceni na rate?
 
Da li se u moj mts aplikaciji prikazuje 4ubox4 dodatak i brojevima koji su ubačeni za korišćenje ili samo vlasniku?
Ubscio sam 2 broja a kod njih nema nigde taj dodatak u aplikaciji
 
Nazad
Vrh Dno