Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bem li ga, uzeo je onu karticu, uzeo i svoj telefon i nešto upisivao. Vratio je nazad karticu i kanali su bili otključani.
Svi monteri imaju na svojim telefonima aplikaciju preko koje mogu da aktiviraju ili otključaju usluge.
 
Kako li tek radi Iris kad ovo ume nekad da zabode i na 5-10min :D
 
Bem li ga, uzeo je onu karticu, uzeo i svoj telefon i nešto upisivao. Vratio je nazad karticu i kanali su bili otključani.
Ok, vidis sta kaze "podrska", monteri su opremljeni sa svaku situaciju :) pazi, imam drugu karticu gde se ne ukljucuje TV po par meseci, nikad do sad nisam imao problema, uvek radi !!!
 
Poslednja izmena:
Iris ima druge boljke ali ono sto me je iznenadilo je da Move definitivno ima bolji kvalitet slike.
 
Ok, vidis sta kaze "podrska", monteri su opremljeni sa svaku situaciju :) pazi, imam drugu karticu gde se ne ukljucuje TV po par meseci, nikad do sad nisam imao problema, uvek radi !!!
Imam i ja STB koji se uključuje par puta godišnje, nisam imao problema do pre par meseci kad mi se desilo isto što i kolegi. Kartica se blokirala. Zvao podršku, ženska je nešto uradila i kartica se aktivirala. Nakon toga opet nisam imao tih problema, ali dobro je znati da je moguće da se desi i da oni mogu daljinski da ponovo aktiviraju karticu.
 
Jel moguće da sam toliki baksuz.Od kad sam uzeo novi ugovor.Iz prve move nije radio.Na kraju namestili.Radilo tri dana i cvrc.Jer moguće da mi je sjebao i TV uredjaj move .TV izbacuje da nema signala,move probao na sva tri HDMI ulaza na tv i nema slike.U podešavanja bilo koja listam u TV zuji,krči.Znači šou .Sjebali mi se HDMI ulazi ili ploča na tv.Pošto sam palio PC ,povezana mi grafa ,TV kao drugi monitor.Isto nema slike.Ja ne znam šta je ovo.Prepodne i do oko 15h bilo sve normalno.Move kad probam da ugasim preko daljinca,ne ugasi iz prve .Mislim iz zelene u crvenu lampicu.Jedino tako vidim znake života move
Ostaje mi da probam sutra na drugom televizoru move ,ako nema slike i on riknuo
 
Ugašeno je bilo.To je kod mene u sobi.
Nije ništa bilo upaljeno od 15h juče.Crko bi i PC.U drugim sobama bilo upaljeno,koristilo se TV i itd.Pa ništa nije bilo riknulo
I jesi li probao mov na drugi tv?
Ako imaš niskobudžetni tv kao ja npr i većina to se kvari, mojoj komšinici riknuo tv, a nema move tako da je to relativno.
 
I jesi li probao mov na drugi tv?
Ako imaš niskobudžetni tv kao ja npr i većina to se kvari, mojoj komšinici riknuo tv, a nema move tako da je to relativno.
Jesam.Probao na drugom.Nema slike.Inače na tom TV FOX,sva tri ulaza HDMI nema slike.Jedino što radi direktno sa antenom.Prebacio sam cam modul iz drugog.
Tako da sam siguran da su HDMI na tv riknuli.
Opet da je vezano zbog setbox i ranije bilo vezan taj isti TV sa skaymaster.Njega nikad nisam ni gasio.Move se sam cak gasi
 
Fox nije neki brend, kvare se dosta, tako mi kaze prijatelj serviser, treba ih izbegavati. Bolje se pokazali Vox a kostaju slicno.
Ja vec dva puta prijavio za IP adresu da je blacklistovana i da mi ne rade servisi, zabole njih braco za nas opusteno. Videcu da kad istekne ugovor predjem kod prijatelja koji ima optiku i wifi na 5GHz ako imam mogucnosti. Ovo je neverovatno da ja u 2021-voj moram da se vracam na Wifi za nesto sto sam imao na ADSL-u 2007-me.
 
Jel moguće da sam toliki baksuz.Od kad sam uzeo novi ugovor.Iz prve move nije radio.Na kraju namestili.Radilo tri dana i cvrc.Jer moguće da mi je sjebao i TV uredjaj move .TV izbacuje da nema signala,move probao na sva tri HDMI ulaza na tv i nema slike.U podešavanja bilo koja listam u TV zuji,krči.Znači šou .Sjebali mi se HDMI ulazi ili ploča na tv.Pošto sam palio PC ,povezana mi grafa ,TV kao drugi monitor.Isto nema slike.Ja ne znam šta je ovo.Prepodne i do oko 15h bilo sve normalno.Move kad probam da ugasim preko daljinca,ne ugasi iz prve .Mislim iz zelene u crvenu lampicu.Jedino tako vidim znake života move
Ostaje mi da probam sutra na drugom televizoru move ,ako nema slike i on riknuo
Da druže, ista situacija i kod mene bila sa prošlim LG tv, od tadašnjeg njihovog boxa, pocrkali hdmi ulazi. I mnogima tako, ne samo meni. Od tad striktno kartica u tv, nikakvi boxovi me ne interesuju, čak i kad povezujem tv sa kompom zbog filmova, redovno izvlačim kabl nakon upotrebe. Jedino neka te teši da verovatno neće biti skupa popravka, ako nije matična riknula.
Kada grmi morate i koaksijalni kabl da izvučete, zapamtite to!
 
Danas su nam ugradili, ne vidim opciju da gledam tv preko kompa kao što je EON radio?
Ima opcija samo za android?
 
Koja je šifra za log in na zte f680 ruter?
nije admin, telekom, user..
 
Dobih odgovor od podrške, pošto je optika ne mogu ja nego moram njima da kažem preko telefona ime i šifru koju želim. Njima treba oko dan-dva da promene to.....
 
Pozdrav,
Pre nekoliko dana sam kupio novi Sony 4K tv i pošto je prethodni tv bio stariji model Vivax HD Ready koji se gledao preko stb-a, menjao sam box za ci modul. Zanima me šta treba da uradim u podešavanjima prilikom skeniranja programa tako da bi mi raspored kanala bio identičan kao što je bio na stb-u? Kada se odradi auto tuning razbaca kanale po nekom random rasporedu i ponudi da se napravi raspored kanala prebacivanjem jednog po jednog… probao sam da uvezem listu kanala sa drugog tv-a, starijeg Samsung Full HD modela međutim Sony ne prepoznaje fajl, ni posle promene ekstenzije… zna li neko od kolega forumaša koji je najlakši i najbolji način da se kanali skeniraju i da raspored bude kao što je po default-u supernove?
Unapred hvala na pomoći!
 
Pozdrav,
Pre nekoliko dana sam kupio novi Sony 4K tv i pošto je prethodni tv bio stariji model Vivax HD Ready koji se gledao preko stb-a, menjao sam box za ci modul. Zanima me šta treba da uradim u podešavanjima prilikom skeniranja programa tako da bi mi raspored kanala bio identičan kao što je bio na stb-u? Kada se odradi auto tuning razbaca kanale po nekom random rasporedu i ponudi da se napravi raspored kanala prebacivanjem jednog po jednog… probao sam da uvezem listu kanala sa drugog tv-a, starijeg Samsung Full HD modela međutim Sony ne prepoznaje fajl, ni posle promene ekstenzije… zna li neko od kolega forumaša koji je najlakši i najbolji način da se kanali skeniraju i da raspored bude kao što je po default-u supernove?
Unapred hvala na pomoći!
Uključi da ti kanale poređa po LCN - u ili pokušaj da promeniš zemlju npr na Nemačku, Finsku....
 
Uključi da ti kanale poređa po LCN - u ili pokušaj da promeniš zemlju npr na Nemačku, Finsku....
Ne postoji mogućnost sortiranja po LCN-u, a nema nigde ni opcije za promenu zemlje, čak ni region… nije mi jasno, tv od pre 10 godina ima sve te mogućnosti i zemlja je podešena na Austriju i poređa ih sve po redu… ovde kako stoje stvari moraću da ređam jedan po jedan. 🥵
 
Ja imam Sony i kad krenem da skeniraš kanale mislim da se pojavi region i tu izabereš Nemačku. Isti mi je raspored kao na stb od Supernove.Kod oca isto Sony , ali je on filozofirao da mu se odredjeni kanali stavljaju po nekom njegovom redu i sad je opšti haos. Sa svakim ažuriranjem se pola kanala razbaca po ko zna kakvim redu, jedino prvih 20 stoji kako je tražio.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno