Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam Sony i kad krenem da skeniraš kanale mislim da se pojavi region i tu izabereš Nemačku. Isti mi je raspored kao na stb od Supernove.Kod oca isto Sony , ali je on filozofirao da mu se odredjeni kanali stavljaju po nekom njegovom redu i sad je opšti haos. Sa svakim ažuriranjem se pola kanala razbaca po ko zna kakvim redu, jedino prvih 20 stoji kako
Ja imam Sony i kad krenem da skeniraš kanale mislim da se pojavi region i tu izabereš Nemačku. Isti mi je raspored kao na stb od Supernove.Kod oca isto Sony , ali je on filozofirao da mu se odredjeni kanali stavljaju po nekom njegovom redu i sad je opšti haos. Sa svakim ažuriranjem se pola kanala razbaca po ko zna kakvim redu, jedino prvih 20 stoji kako je tražio.
Kod mene uopšte nema opciju za zemlju, ni za region prilikom skeniranja kanala. Samo full/quick scan, frequency i network…
 
Nije mi jasno da su izbacili tu opciju. Ne znam onda kako bi ti pomogao
 
Pa nadji neki chanel editor za Sony

Za Samsung tv koristim ovaj:

 
Pozdrav,
Pre nekoliko dana sam kupio novi Sony 4K tv i pošto je prethodni tv bio stariji model Vivax HD Ready koji se gledao preko stb-a, menjao sam box za ci modul. Zanima me šta treba da uradim u podešavanjima prilikom skeniranja programa tako da bi mi raspored kanala bio identičan kao što je bio na stb-u? Kada se odradi auto tuning razbaca kanale po nekom random rasporedu i ponudi da se napravi raspored kanala prebacivanjem jednog po jednog… probao sam da uvezem listu kanala sa drugog tv-a, starijeg Samsung Full HD modela međutim Sony ne prepoznaje fajl, ni posle promene ekstenzije… zna li neko od kolega forumaša koji je najlakši i najbolji način da se kanali skeniraju i da raspored bude kao što je po default-u supernove?
Unapred hvala na pomoći!
Izaberi Finsku u startu za sistem (a jezik koji zelis) kao sto je neko rekao i sortirace kako treba, a ja te molim da mi kazes da li i na novim Sony televizorima u EPG-u i dalje postoji problem sa nasim slovima ili je to reseno. Thanks
 
Pozdrav,
Pre nekoliko dana sam kupio novi Sony 4K tv i pošto je prethodni tv bio stariji model Vivax HD Ready koji se gledao preko stb-a, menjao sam box za ci modul. Zanima me šta treba da uradim u podešavanjima prilikom skeniranja programa tako da bi mi raspored kanala bio identičan kao što je bio na stb-u? Kada se odradi auto tuning razbaca kanale po nekom random rasporedu i ponudi da se napravi raspored kanala prebacivanjem jednog po jednog… probao sam da uvezem listu kanala sa drugog tv-a, starijeg Samsung Full HD modela međutim Sony ne prepoznaje fajl, ni posle promene ekstenzije… zna li neko od kolega forumaša koji je najlakši i najbolji način da se kanali skeniraju i da raspored bude kao što je po default-u supernove?
Unapred hvala na pomoći!
Guglaj Sony Channel Editor i poređaj kanale po svojoj volji na kompu, pa uvezi preko USB u TV.
 
Pozdrav,
Pre nekoliko dana sam kupio novi Sony 4K tv i pošto je prethodni tv bio stariji model Vivax HD Ready koji se gledao preko stb-a, menjao sam box za ci modul. Zanima me šta treba da uradim u podešavanjima prilikom skeniranja programa tako da bi mi raspored kanala bio identičan kao što je bio na stb-u? Kada se odradi auto tuning razbaca kanale po nekom random rasporedu i ponudi da se napravi raspored kanala prebacivanjem jednog po jednog… probao sam da uvezem listu kanala sa drugog tv-a, starijeg Samsung Full HD modela međutim Sony ne prepoznaje fajl, ni posle promene ekstenzije… zna li neko od kolega forumaša koji je najlakši i najbolji način da se kanali skeniraju i da raspored bude kao što je po default-u supernove?
Unapred hvala na pomoći!
Ako ti je linux operativni na TV-u posle prvog skeniranja ne mozes vise da selektujes region prilikom pretrage kanala (makar je tako kod mene) ja sam morao da idem na factory reset pa onda prilikom skeniranja (full scan) pita za jezik, region itd i onda za region sam stavio poljska i uredno je poredjao kanale, mozes da probas ovu varijantu. Postoji kako je vec neko pomenuo SonyChannel editor koji moze da pomogne, prvo moras postojece kanale da exportujes na USB flash (XML je kod mene) i onda da ucitas taj XML u sony editor i poredjas ih kako zelis, snimis i importujes XML u TV preko USB-a.
 
Izaberi Finsku u startu za sistem (a jezik koji zelis) kao sto je neko rekao i sortirace kako treba, a ja te molim da mi kazes da li i na novim Sony televizorima u EPG-u i dalje postoji problem sa nasim slovima ili je to reseno. Thanks
Nema problema što se EPG-a tiče, tekst je bez greške i ima sva naša slova (č,đ,š,ž,dž).
 
Ako imas Sony Androd TV, kao sto kaže kolega, moraš da "resetujes" TV. Na početku izabereš Nemačku, Švajcarsku, Finsku ili sličnu državu (ne Srbiju), a jezik menija možes srpski, mada zbog google assistant-a kod mene je engleski. Državu ko što rekoh kad promenis resetujes sve, dok jezik menija možes da menjaš kad god poželiš bez problema. Još jedna stvar, ako je izabrana zemlja Srbija ne možes kasnije skenirati samostalno frekvence, već se uvek mora raditi full scan što je idiotski. Gore pomenuti Channel Editor radi odlično posao ako hoćes samostalno da sredis listu (daleko bolje nego na tv da se maltretiras). Ja ne koristim sortiranje provajdera jer mi je blagi užas, već samostalno uredim, snimim i kad se nešto zezne samo vratim listu.
 
Izaberi Finsku u startu za sistem (a jezik koji zelis) kao sto je neko rekao i sortirace kako treba, a ja te molim da mi kazes da li i na novim Sony televizorima u EPG-u i dalje postoji problem sa nasim slovima ili je to reseno. Thanks
Nema problema što se EPG-a tiče, tekst je bez greške i ima sva naša slova (č,đ,š,ž,dž).
Ako ti je linux operativni na TV-u posle prvog skeniranja ne mozes vise da selektujes region prilikom pretrage kanala (makar je tako kod mene) ja sam morao da idem na factory reset pa onda prilikom skeniranja (full scan) pita za jezik, region itd i onda za region sam stavio poljska i uredno je poredjao kanale, mozes da probas ovu varijantu. Postoji kako je vec neko pomenuo SonyChannel editor koji moze da pomogne, prvo moras postojece kanale da exportujes na USB flash (XML je kod mene) i onda da ucitas taj XML u sony editor i poredjas ih kako zelis, snimis i importujes XML u TV preko USB-a.
Android je, ali probaću svakako sa resetom, nisam probao, trebalo bi da ponudi zemlju ili region tako… Da, probao sam da uvezem listu sa drugog, Samsung tv-a, ali nije uspelo… tako da, ako ništa, sa editorom će sigurno moći da se odradi. :)
 
Još jedna stvar. Koliko znam, ako je izabrana država Srbija, ne možeš da uvezeš listu gde je država Nemačka ili neka druga. To je tako bilo i na LG i na Sony, osim ako nisu promenili u poslednje vreme. Čak i da si imao listu sa nekog drugog Sony TVa ako nije izabran isti region ne bi uspeo da prebaciš listu.
 
Ako imas Sony Androd TV, kao sto kaže kolega, moraš da "resetujes" TV. Na početku izabereš Nemačku, Švajcarsku, Finsku ili sličnu državu (ne Srbiju), a jezik menija možes srpski, mada zbog google assistant-a kod mene je engleski. Državu ko što rekoh kad promenis resetujes sve, dok jezik menija možes da menjaš kad god poželiš bez problema. Još jedna stvar, ako je izabrana zemlja Srbija ne možes kasnije skenirati samostalno frekvence, već se uvek mora raditi full scan što je idiotski. Gore pomenuti Channel Editor radi odlično posao ako hoćes samostalno da sredis listu (daleko bolje nego na tv da se maltretiras). Ja ne koristim sortiranje provajdera jer mi je blagi užas, već samostalno uredim, snimim i kad se nešto zezne samo vratim listu.
U redu, onda reset znači pod obavezno i posle je lagano namestiti. Da, vidim da ima samo opciju full scan-a, dok na druga dva tv-a Samsung postoji i opcija skeniranja zasebnih frekvencija, baš čudno da na jednom novom modelu tv-a ne postoji tako nešto… Definitivno ću instalirati i editor kanala, nisam imao potrebe da ranije koristim takvu vrstu programa, ali što ti kažeš praktičnije je mnogo i može da se upotrebljava kasnije po potrebi. :)
 
Fox nije neki brend, kvare se dosta, tako mi kaze prijatelj serviser, treba ih izbegavati. Bolje se pokazali Vox a kostaju slicno.
Ja vec dva puta prijavio za IP adresu da je blacklistovana i da mi ne rade servisi, zabole njih braco za nas opusteno. Videcu da kad istekne ugovor predjem kod prijatelja koji ima optiku i wifi na 5GHz ako imam mogucnosti. Ovo je neverovatno da ja u 2021-voj moram da se vracam na Wifi za nesto sto sam imao na ADSL-u 2007-me.
Sutra ga nosim na servis.Ima garanciju.Valjda će priznati.Još ako bude zamena,ne znam šta uzeti od nekog drugog brenda
Da druže, ista situacija i kod mene bila sa prošlim LG tv, od tadašnjeg njihovog boxa, pocrkali hdmi ulazi. I mnogima tako, ne samo meni. Od tad striktno kartica u tv, nikakvi boxovi me ne interesuju, čak i kad povezujem tv sa kompom zbog filmova, redovno izvlačim kabl nakon upotrebe. Jedino neka te teši da verovatno neće biti skupa popravka, ako nije matična riknula.
Kada grmi morate i koaksijalni kabl da izvučete, zapamtite to!
Ima garanciju TV.Jedino ako ne priznaju.Bila onda akcija 5 godina pri kupovini.Čudo mi,skaymaster je bio do skoro,nikad ga nisam gasio,do skoro move i ovo se desi.Drugi uređaji bili upaljeni,ovo ugašeno i to strada.
 
Poslednja izmena:
A krastavac, i meni se 9 puta nije desilo al 10og puta jeste 😉
Kad ga odneseš u servis, ne pominji grmljavinu i sl. Radio normalno i samo prestade!
 
Oba sajta iz ranijih poruka se otvaraju bez problema na CGN, javna adresa koju se natujem 46.235.96.14
 
Oba sajta iz ranijih poruka se otvaraju bez problema na CGN, javna adresa koju se natujem 46.235.96.14
Da li su i kod Vas skoro menjali IP adrese, jer nama su prošle nedelje menjali opseg IP i sada je sličan kao kod tebe 46.235.xxx.xx!
A inače je kod mene Supernova optika u pitanju CG-NAT i takođe sve sajtove normalno otvara bez captcha...
 
Jeste, i kod mene se promenila pre jedno nedelju dana... Inače, nema svrhe sakrivati ove adrese :)
 
Da li su i kod Vas skoro menjali IP adrese, jer nama su prošle nedelje menjali opseg IP i sada je sličan kao kod tebe 46.235.xxx.xx!
A inače je kod mene Supernova optika u pitanju CG-NAT i takođe sve sajtove normalno otvara bez captcha...
A cuj mene je blokirao cak i ifconfig.me, pa sam morao da proverim sa VPN :p
Adrese ako su nove nema problema dok neki lik ne uspe da dospe na crne liste ;p
Dakle svi delimo istu, neki lik napravi nesto sa te adrese dodje na crne liste i eto problema :p
 
Jel se dešavalo nekom da ima ovoliko grešaka sa signalom, ne znam gde da tražim krivca, u kablu, tvu ili nečem trećem?
 

Prilozi

  • 4529FE30-3049-4B3F-ABD4-3AF214F65040.jpeg
    4529FE30-3049-4B3F-ABD4-3AF214F65040.jpeg
    182.4 KB · Pregleda: 70
Sutra tacno mesec dana kako nisam dobio hbo go

Da nije u toku neki experiment,ono kao testiraju ignorisanje korisnika
 
Sutra tacno mesec dana kako nisam dobio hbo go

Da nije u toku neki experiment,ono kao testiraju ignorisanje korisnika
hahaha, slatko si me nasmejao......zovi ih budi uporan i naporan, nema ti druge....supernova je to.......🍺 🍻
 
Da li neko moze da mi kaze kolika je jacina signala prihvatljiva?

Menjao sam poziciju rutera, sprovodio svoj neki koaksijalni kabl i sada mi se cini da ne izvlacim maksimalne brzine. Signal koji pokazuje je sledeci:

1​
QAM256​
6952000​
-2.9 dBmV​
39.8 dB​
2​
QAM256​
6952000​
-3.5 dBmV​
40.0 dB​
3​
QAM256​
6952000​
-3.7 dBmV​
40.0 dB​
4​
QAM256​
6952000​
-3.6 dBmV​
40.0 dB​
5​
QAM256​
6952000​
-3.8 dBmV​
39.9 dB​
6​
QAM256​
6952000​
-3.8 dBmV​
39.9 dB​
7​
QAM256​
6952000​
-4.0 dBmV​
39.8 dB​
8​
QAM256​
6952000​
-3.7 dBmV​
39.9 dB​
9​
QAM256​
6952000​
-3.8 dBmV​
39.9 dB​

Da li je mozda kabl losiji pa su signali slabiji ili su ovo ok parametri?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno