Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

A koji telefon koristiš? Ja sam večeras aktivirao na samsung s10e pa ću ispratiti u narednim danima.
Problem je samo slanje sms-a? Prijem radi uredno?
Edit: mada s10 serija je podržana od strane mts-a pa tu ne bi trebalo da ima problema.
Telefon je redmi note 9s

Nema nikad problema sa prijemom razgovora, nešto se zezne samo kada šalje sms (obično za parking, običan sms kad god sam probao ide uredno) i onda mora ona procedura što sam gore objasnio i ne može jednostavno da se isključi.

dakle ako hoces da testiras da je sve u redu probaj sms za parking, tu najcesce kiksne.
 
Imam mi9t i zmaj tarifu, da li ja ispunjavam uslove za aktivaciju voLTE-a? Ja sam pre nekoliko meseci onako iz radoznalosti aktivirao preko onog koda ovu funkciju u samom telefonu, da li treba jos nesto ds uradim?
 
U MTS aplikaciji da omogucis VoLTE.
 
Nemam tu opciju u mts aplikaciji, sve sam pretrazio.
nisam imao ni ja, pa sam im na chatu ostavio broj i ime i prezime. ne pitaju za model telefona.
ja imam omoriku. a neko je ranije napisao da izgleda sad uključuju svima na zahtev.

stići će ti sms da ti je omogućen volte i da ih zoveš za nova podešavanja neta i mms-a, ali ti to ne treba. sve radi, osim što na 99% xiaomi telefona, uključujići i moj, slanje sms-a traje oko minut. prijem sms-a i dolazni i odlazni pozivi kod mene rade bez problema.
 
Uključuju sada svima.
Ja nemam opciju u aplikaciji za VoLTE niti mi je stizao sms nakon aktivacije do strane njih, a imam voLTE sve super radi. (malo sam se namučio da ga aktiviram jer imam oneplus pa sam morao malo da budžim ali sve radi perfektno).
 
Potvrđujem da svima uključuju. Ja im pisao na chat iz aplikacije, na fazon aj mi uključite volte, pukla mi sesija pre nego što su mi odgovorili i nakon nekih pola sata-sat stiže sms da mi je omogućena usluga.
 
I već par ljudi mi se javlja u fazonu, e šta znači ova ikonica.
Uglavnom su ljudi koji koriste razne Samsung uređaje i nije bitan operater.
 
nisam imao ni ja, pa sam im na chatu ostavio broj i ime i prezime. ne pitaju za model telefona.
ja imam omoriku. a neko je ranije napisao da izgleda sad uključuju svima na zahtev.

stići će ti sms da ti je omogućen volte i da ih zoveš za nova podešavanja neta i mms-a, ali ti to ne treba. sve radi, osim što na 99% xiaomi telefona, uključujići i moj, slanje sms-a traje oko minut. prijem sms-a i dolazni i odlazni pozivi kod mene rade bez problema.
Pokusavao sam da ih dobijem na chatu, ali mi se stalno ukljucuje neki virtuelni asistent, malopre sam ih pozvao i operaterka mi je rekla da ne ukljucuju za zmaj tarifu. Operaterka mi nije bas delovala obavestena dva puta je nesto proveravala, da li je neko ukljucio sa zmaj tarifom?
 
Pokusavao sam da ih dobijem na chatu, ali mi se stalno ukljucuje neki virtuelni asistent, malopre sam ih pozvao i operaterka mi je rekla da ne ukljucuju za zmaj tarifu. Operaterka mi nije bas delovala obavestena dva puta je nesto proveravala, da li je neko ukljucio sa zmaj tarifom?
na chatu odmah kucaj "operater", klikni na "podrška", "mobilna", sačekaj 10ak sekundi, javiće ti se operater, ne virtuelni asistent
 
Pokusavao sam da ih dobijem na chatu, ali mi se stalno ukljucuje neki virtuelni asistent, malopre sam ih pozvao i operaterka mi je rekla da ne ukljucuju za zmaj tarifu. Operaterka mi nije bas delovala obavestena dva puta je nesto proveravala, da li je neko ukljucio sa zmaj tarifom?
Звао сам данас и ја, па сам их питао око VoLTE услуге.
Услуга није доступна Морави 1/2 и Змај тарифи.
 
Ja sam iskljucio opciju. Na obicnom Redmi Note 9 nema sanse da proradi.
 
aktiviras mi danas napokon volte nakon 5 dana od kada sam podneo zahtev ... odlican je zvuk na samsung a70 zvao brata kome su pre neki dan aktivirali volte na a50...
njemu su sami aktivirali ja sam zvao ;_)
 
Na mtsovom sajtu pise da je VoLTE dostupan za sledece Xiaomi uredaje:
1. Redmi 9T
2. Mi 11 Lite
3. Mi 10
 
Radi i na drugim modelima ali trenutno nisu oficijelno podrzani.
 
Ja nisam imao problema odavno, sve radi stabilno na redmi note 9s
 
Htedoh jos jedno zapazanje da dodam u vezi volte...

call waiting oduvek drzim iskljucen,
e to na volte u opste ne radi.... ne moze da se iskljuci.

sta god da radim on je uvek ukljucen i prima pozive dok vi razgovarate bez obzira cak i kada ussd kodom iskljucite.

Danas cu obavestiti mts tehnicku podrsku da to nekako rese.
 
Htedoh jos jedno zapazanje da dodam u vezi volte...

call waiting oduvek drzim iskljucen,
e to na volte u opste ne radi.... ne moze da se iskljuci.

sta god da radim on je uvek ukljucen i prima pozive dok vi razgovarate bez obzira cak i kada ussd kodom iskljucite.

Danas cu obavestiti mts tehnicku podrsku da to nekako rese.
Kod mene to nije slucaj...Ja sam zauzet dok sam na pozivu i uspesno mi je ugasen call waiting...
 
Imam Mi 10. Šta treba da radim da bih aktivirao uslugu? Kako ću znati da je usluga aktivna?
Prvo moras da ih pozoves ili da odes do njih da ti aktiviraju ako vec nisu, drugi korak je da u podesavanjima upalis VoLTE i tek kad se pojavi VoLTE ikonica onda je telefon spreman za VoLTE pozive
I jos nesto, moras da imas neku od omorika ili soko tarifa, na moravama i zmaju nece da aktiviraju
 
Htedoh jos jedno zapazanje da dodam u vezi volte...

call waiting oduvek drzim iskljucen,
e to na volte u opste ne radi.... ne moze da se iskljuci.

sta god da radim on je uvek ukljucen i prima pozive dok vi razgovarate bez obzira cak i kada ussd kodom iskljucite.

Danas cu obavestiti mts tehnicku podrsku da to nekako rese.
A i kad se isključi VoLTE ostaje aktivan poziv na čekanju.
 
A ja sam recimo imao problem, dok nisam ukljucio volte, ukljucio sam poziv na cekanju ali nikad nije radio dok na drugoj kartici u telefonu je radio normalno, taman kad sam hteo da ih smaram za to saznao sam da hoce da ukljucuju volte i od kako su ukljucili meni radi poziv na cekanju.
Nisam pokusavao da iskljucim jer mi je ta opcija jako bitna ali eto recimo kod mene nije radilo ukljucivao/iskljucivao ga, dok ne ukljucih volte.
Nesto su oni zeznuli tu u setovanjima def.
 
@Jericho
I kod tebe je tako?

Cekam odgovor od mts-a u vezi ovoga.
Ma da, u principu me sad i mrzi da isključujem, ali je jako glupo što pozivalac ne dobija informaciju da je u toku drugi razgovor, kao u normalnim mrežama na svetu, već daje redovan ton da "zvoni".
 
Nazad
Vrh Dno