Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Има ли овде промотера са територије Панчева, да ми се јави у приватној поруци?
Хвала!😀
 
Jel zna neko kako da resim da mi ne trazi svaki put pass kad palim i gasim iris? Promenio sam pass pa mozda zbog toga trazi?
 
Ako ikoga zanima.
Pitao sam da li Kablovski servisi, npr. internet mogu da se pridruze box 4 paketu i odgovor je NE.
 
@nemanjabgd84 Moći će ali tek kad prođe 15.06., kao što je Vladimir Lučić rekao u onom gostovanju na TV Prva. Dok se njima u sistemu ne pojavi Supernova BOX paket, oni će ti reći da ne može - jer ne može. Kad se pojavi i kad dobiju briefing mejlom, onda će ti reći da može. Jer trenutno - stvarno ne može.
 
Da li je moguce na huawei stb q11- preko av out se spojiti na pojacalo /AVR risiver kako bi zvuk isao preko muzckog sistema jer ima neko iskustva sa tim.
Nemam taj uređaj ali u opštem slučaju imaš 2 načina:
-HDMI kabla od STBa ubodeš u AV risiver, a iz njega ide kabl u TV. Tako zvuk "ostane" na AVRu a on propusti sliku na TV
-HDMI kabl od STBa ide u TV, ali onda od TV preko ARc/eARc konektora HDMI-em spojiš na AV risiver. Tako TV procesira sliku a zvuk "propusti" na AVR
 
@nemanjabgd84 Moći će ali tek kad prođe 15.06., kao što je Vladimir Lučić rekao u onom gostovanju na TV Prva. Dok se njima u sistemu ne pojavi Supernova BOX paket, oni će ti reći da ne može - jer ne može. Kad se pojavi i kad dobiju briefing mejlom, onda će ti reći da može. Jer trenutno - stvarno ne može.
Nije do toga, nego ne moze 2 interneta kako rece covek. Moci ce supernova net uz ostale usluge mts..
 
Nemam taj uređaj ali u opštem slučaju imaš 2 načina:
-HDMI kabla od STBa ubodeš u AV risiver, a iz njega ide kabl u TV. Tako zvuk "ostane" na AVRu a on propusti sliku na TV
-HDMI kabl od STBa ide u TV, ali onda od TV preko ARc/eARc konektora HDMI-em spojiš na AV risiver. Tako TV procesira sliku a zvuk "propusti" na AVR
Avr je stara generacija bez HDMI veze jedina opcija je Av out na huawei stb q11 pa u risiver na drugoj temi sam dobio odgovor da je taj izlaz akivan i da to funkcinise.Takodje mi je opcija da se preko Audio izlaza SPDIF (optički) na TVu prikljucim na pojacalo – AV risiver ali trenutno se dopisujem sa Tesla podrskom da li u tom slucaju ostaje mogucnost da kada ne ukljucim Av risiver ostanu aktivni zvucnici na TV-u jer preko risivera bi povremeno slusao a vecinom zvuk bi isao sa Tv-a.Risiver mi je udaljen od Tv-a zato sve proveravam pre kupovine kablova i prikljucenja sta i kako jer i samo povezivanje mi otezano zbog namestaja u uredjaja .
 
Uključio ili ne risiver, zvuk ide na TV preko HDMI kabla (sa STB uređaja). Na TV-u regulišeš jačinu zvuka njegovih zvučnika, na risiveru jačinu prikačenih zvučnika.
Meni COAX kabl iz TV-a ide u pojačalo, na TV-u je zvuk obično skroz utišan.
Pojačalo obično ne diram, pojačavam zvuk na stb uređaju.
 
Prvi put mi stiže uvećan račun i to za

Kod:
Saobracaj - Domaci prema fiksnim mrežama    258,00 din.    51,60 din.    309,60 din.

Proverim kako trenutno stoji tarifiranje na sajtu i kaže

• Fiksna linija sa 150 minuta za pozive ka fiksnim brojevima u domaćem saobraćaju i neograničenim pozivima ka mobilnim i fiksnim brojevima u mts mreži.
nažalost, većina fiksnih u imeniku su kod SBB-a, ali zanimljivo je ovo u drugom delu
Da li su pozivi sa fiksnog ka mts mobilnim, besplatni?
I ako jesu, da li je to novijeg datuma, moj ugovor je iz septembra 2019. ?
 
Kako ljudi koji su pod ugovorom i imaju Q11 box da dođu do novog MTS-ovog Iris box-a Skyworth HPH07?
Palo mi napamet da se prijavi da je neispravan Q11 tipa da se gasi ili gubi kontakt :D Jel bi moglo to da prođe?
Kad sam pročitao na forumu šta se sve može otišli u zemunsku poslovnicu.

  • dobili extender za 1 RSD,
  • dobili zamenu: HPH07 za Q11 (koji je dodatni - nije osnovni - stb).

Samo smo rekli da hoćemo da zamenimo stb. Kratko su se konsultovali i sve završili brzo. Vratili smo Q11 sa daljinskim (izvadili baterije - da ne oksidiraju) i strujnim adapterom. Hdmi nisu tražili.
 
Jel toliko bolji taj HPH07 od Q11 kojeg trenutno imam. Ako je toliko bolji da odem da zamenim moj Q11 za taj novi mada koliko ja gledam TV i ovaj je vise nego odlican box. Ne bih nista radio ako cu opet morati sve kanale da slazem iz omiljene liste.
 
Imam isto pitanje kao bobrock9...
A drugo, jel se može poruciti extender online za din i kako? Kad se ulogujem pise da je cena 271 din...
 
Vec nekoliko dana koristim HPH07 na drugom TV, pored ovog Q11 koji je na glavnom, i koliko god vas ovde je pljuvala ovaj Q11 na ovim temama, u poredjenju sa HPH07 je nebo i zemlja.
Ukratko, ne menjajte Q11 za HPH07 za sada, ovaj iptv android port je uzasano spor, pun bugova, menjanje kanala i skrolovanje kroz listu i ucitavanje logoa je vidno sporije i ne ispeglano. Takodje opcija gledaj ispocetka na vecini kanala na HPH07 ne radi.
 
Poslednja izmena:
Vec nekoliko dana koristim HPH07 na drugom TV, pored ovog Q11 koji je na glavnom, i koliko god vas ovde je pljuvala ovaj Q11 na ovim temama, u poredjenju sa HPH07 je nebo i zemlja.
Ukratko, ne menjajte Q11 za HPH07 za sada, ovaj iptv android port je uzasano spor, pun bugova, menjanje kanala i skrolovanje kroz listu i ucitavanje logoa je vidno sporije i ne ispeglano. Takodje opcija gledaj ispocetka na vecini kanala na HPH07 ne radi.
Potpuno si u pravu. Pomislio sam da mi se pricinjava da cak i na starijem STBu (belom, njega su davali pre Q11) interfejs fluidnije radi nego na HPH07. Stvarno je katastrofa irisTV na njemu.
 
Da li se jos nekom desava da ovi novi stb-ovi zabadaju? Zakuca slika, mogu da menjam kanale, ali slika ostaje zakucana, pomaze jedino gasenje stba. Da li razlog tome moze da bude to sto je jacina optickog signala van dozvoljenog opsega( informacija iz rutera)?

Prijavio sam kvar i samo dobio savet od " tehnicara" da izbegavam da gasim samo televizor vec i stb, i da razmotam zuti opticki kablic do rutera. Posmatracu par dana situaciju pa ih opet zovem.
 
Vec nekoliko dana koristim HPH07 na drugom TV, pored ovog Q11 koji je na glavnom, i koliko god vas ovde je pljuvala ovaj Q11 na ovim temama, u poredjenju sa HPH07 je nebo i zemlja.
Ukratko, ne menjajte Q11 za HPH07 za sada, ovaj iptv android port je uzasano spor, pun bugova, menjanje kanala i skrolovanje kroz listu i ucitavanje logoa je vidno sporije i ne ispeglano. Takodje opcija gledaj ispocetka na vecini kanala na HPH07 ne radi.

Auh, ako ima sporiji odziv od Q11, to je zesci krs. Pa na Q11 jedino sto vredi je skoro momentalna promena kanala, za sve ostalo je uzasno spor....

Zaboravih...da li nekom nestaju Arene? Nocas, kada je bio basket, Arene nisu radile.
 
Licno meni je ovaj novi mnogo bolji od Q11, naravno svako neka proba licno tako je najbolje i donese sud, ako mu je to nesto bitno ui životu :)

Nijedan prekid nisam imao, slika super, nista ne secka i ne nestaje, sve radi fluidno.

Primer Eon tv aplikacija radi kao i na Eon boxu, daljisnki od Irisa za divno cudo radi odlicno takodje u Eon okruženju. Kodi, Netflix, Hbo go, youtube, Tidal su neke sitnice koje novi box cine mnogo boljim od Q11 u mom nekom svetu.
 
Poslednja izmena:
Imam isto pitanje kao bobrock9...
A drugo, jel se može poruciti extender online za din i kako? Kad se ulogujem pise da je cena 271 din...
Ja poslao zahtev na [email protected]
Napisao sta hocu, naveo ime, prezime, korisnički broj (ima na racunu levo gore), adresa, broj telefona, odgovorili da su primili i da ce poslati, doneo postexpress, u kutiji ugovor da kupujem za 1rsd i extender.
 
Licno meni je ovaj novi mnogo bolji od Q11, naravno svako neka proba licno tako je najbolje i donese sud, ako mu je to nesto bitno ui životu :)

Nijedan prekid nisam imao, slika super, nista ne secka i ne nestaje, sve radi fluidno.

Primer Eon tv aplikacija radi kao i na Eon boxu, daljisnki od Irisa za divno cudo radi odlicno takodje u Eon okruženju. Kodi, Netflix, Hbo go, youtube, Tidal su neke sitnice koje novi box cine mnogo boljim od Q11 u mom nekom svetu.
Ti pises kako android app rade na njemu, ja o tome nisam pisao i komentarisao...
Iris platforma radi dosta sporije na androidu nego na Q11 sa linuxom.

Takodje ne vidim poentu hvaljenja "android" okruzenja, kada postoje 2 opcije da se iskoristi, 1 - da se izvlaci LAN kabal svaki put da bi se koristio android; 2- da se iskljuci ethernet i time rizikuje brick-ovanje ovog box-a.


Auh, ako ima sporiji odziv od Q11, to je zesci krs. Pa na Q11 jedino sto vredi je skoro momentalna promena kanala, za sve ostalo je uzasno spor....

Zaboravih...da li nekom nestaju Arene? Nocas, kada je bio basket, Arene nisu radile.
Ima bas osetno sporiji odziv... I te opcije za instant menjanje vise nema u podesavanjima.
Nisam imao problema sa Arenama.
 
Pisao sam ja i o samom Irisu, nego si ti toliko zaokupljen da popljujes po necemu i da nekog drugog ubedjujes u nesto, da nisi stigao ni da procitas ili si samo preko toga presao.

Sam android sam pomenuo samo kao dodatnu mogucnost, kao i da eon radi apsolutno isto kao i na eon boxu. Eto imao sam eon box do skoro (nema nikakve razlike). Licno meni nije problem da mu izvucen lan, a on se sam poveze na wifi 5ghz.

Samo da zakljucim i ne bih vise nista dodao, neka svako ko ima mogucnost proba, nemojte donositi zakljucak na osnovu nekog posta sta i kako, moze da se desi da zakljucite nesto o necemu a da to niste ni probali uglavnom pogresno…
 
@M J

Nije problem da se proba ali MTS nije firma koja daje tek tako lako box uredjaje pa da imam i jedan i drugi kraj sebe pa da isprobavam i testiram. Tu je problem i ne verujem samo kod mene nego kod mnogih. Zato sam i pitao jel toliko bolji taj novi ili nije? Jer ne bih sa konja namagraca da idem ako ne moram. A pritom da moram sve ponovo da podesvam u listi omiljenih kanala.
 
Sta ja imam o toga sto cu da "pljujem"? Samo sam izneo svoje misljenje da za sada ovaj HPH je vidno sporiji od Q11 i da ne vredi ga menjati. Vecina ovde je "pljuvala" Q11 kako je spor, i ima raznih problema. I ovaj box ima problema koje treba da srede.
Nisam ja presao preko toga, vec sam hteo da kazem da nisi u pravu, ako meni, mom drugu, i kolegi sa foruma @Aca. radi sporije u odnosu na Q11, kako onda tebi radi fluidno? Ocigledno si ti taj koji se uhvatio tog "android" dela, koji uopste nije bio namenjen za koriscenje, i bas zato je zakljucan i iza skrivenog koda. Sta mi svi imamo od toga kako EON i netflix rade? Ali neka se ljudi sami uvere.
 
Poslednja izmena:
A pogrešan serijski broj na papirima i vraćanje paketa nazad? :p
To su se mts i postexpress pokarabudzili među se, čak su ponovo poslali 2 koverte ...
Ja sam coveku naveo kako se moze jos poruciti, barem sam ja tako uradio.
U medjuvremenu su mi poslali račun na jedan dinar da platim za wifi extender.
Eeeeeej poslali su kovertu i papir s racunom u njoj, platili neku postarinu, sto je sve skuplje od 1rsd i ocekuju da cu ja platiti mojoj banci 10 dinara za online placanje tog racuna UMESTO da su taj 1rsd pridodali racunu za box paket u ovom mesecu (ili narednom).
Propasce TS ako ne naplate 1rsd ovaj mesec.
Poslao sam im prigovor i nagrdio ih, sa zahtevom da taj 1rsd prikljuce narednom racunu za box...
S njima uvek neka zahehancija, tako je to kad leva ne zna sta radi desna i kad ih je bas briga na troskove, upotrebu resursa, svakojaka druga njasra i nebuloze koje redovno cine.
 
Nisam imao opciju edit, a nisam hteo dva posta za redom da postujem. Evo jedan kratki video HPH07 u akciji, bas onako "fluidno" ;)

 
Kad se uzima i telefon na rate uz neki box 4(plavi na primer) ,jel vazi ono 12 m dzabe (naravno ne mislim tu i na ratu telefona),ili vazi samo uz box paket bez uredjaja ?Novi korisnik ,nemam kod njih nista ,cak ni fiksni :) .
 
Nazad
Vrh Dno